Що означає теологія. Наука теологія: що це таке

0
210

Відновлення храму христа спасителя

19 серпня 2000 року в москві відбулася подія історичного масштабу. У цей день у відновленому храмі христа спасителя патріарх алексій ii звершив велике освячення собору.
Історія найбільшого собору сучасної росії почалася в далекому xix столітті. Наприкінці 1812 року імператор олександр i видав указ про створення храму-пам’ятника, присвяченого перемозі у вітчизняній війні. Але від указу до закладки пройшло цілих 25 років, а будувався храм майже 44 роки і був освячений тільки в 1883 році. Архітектором собору став к. Тон, над мальовничим оформленням храму протягом 23 років працювала велика група художників, серед яких були відомі живописці г. Семирадський, в. Суриков, к. Маковський та ін. На рівні цокольного поверху будівлю оперізував коридор-перший музей війни 1812 року, де на біломраморних дошках були увічнені всі битви, що відзначилися частини і їх командири, імена загиблих і нагороджених офіцерів. На фасадах були розміщені горельєфи роботи скульпторів а. Логановского, н. Рамазанова, п. Клодта.
За рішенням радянського уряду 5 грудня 1931 року храм підірвали, на його місці вирішили побудувати найвищу будівлю на планеті – палац рад. Але замість палацу на місці храму зуміли спорудити лише відкритий плавальний басейн «москва», який функціонував з 1960 по 1994 роки.
У вересні 1994 року уряд москви прийняв рішення про відтворення храму христа спасителя в колишніх архітектурних формах. У рекордно короткі терміни, всього за 5,5 років, храм повністю відновили. Він став найбільшим собором російської православної церкви і вміщує до 10 тисяч осіб.
Головним архітектором і керівником проекту відновлення став академік м. Посохин. Над відтворенням художнього оздоблення працювали 23 артілі художників під керівництвом президента російської академії мистецтв з.церетелі. Скульптурне оздоблення фасадів відтворено під керівництвом академіка ю.орєхова за сприяння фонду «скульптор».
А тепер подивимося наскільки точно до оригіналу був відновлений храм христа спасителя:
1.висота будівлі xix століття становила 48,5 сажнів (близько 103,5 м), а висота відновленого храму з куполом і хрестом становить 103 м.
2.площини стін першого храму були оштукатурені, а декоративне різьблення і скульптура була виконана з білого каменю кар’єру в коломенському повіті. Замість первісної білокам’яної облицювання будівля отримала мармурову, а позолочена покрівля дахів (крім куполів) замінена на покриття на основі нітриду титану. Ці зміни призвели до зміни колірної гами фасаду з теплою на більш холодну.
3.декоративні елементи першого храму робилися з мармуру і мармурової крихти, що призвело до кількох випадків обвалення деталей на початку xx століття. Для декору нового храму вибрали штучний камінь.
4.у першому храмі підлога була викладена з мармуру, яшми і каменів, привезених з країн, що програли війну 1812 року — франції, італії. Для сучасного храму мармур привезли з тих же каменоломень.
5.з розписів xix століття збереглася лише невелика частина розписів семирадського, залишився образ спасителя роботи сорокіна. І збереглася картина клагеса «внутрішній вигляд храму христа спасителя», де можна побачити деякі розписи. Всі фото, зроблені в кінці xix-початку xx століття, чорно-білі. За цими листівками і відтворювався храм.
6.к. Тон здійснив бажання імператора олександра i-оздоблення храму христа спасителя стало літописом вітчизняної війни, храм читали, як книгу. У сучасному храмі також простежується історія вітчизняної війни 1812р.: в коридорі на мармурових плитах перераховані всі маніфести воєнного часу, в хронологічному порядку описані всі 71 битви, навпроти вівтаря поміщений маніфест про вигнання ворога 25 грудня 1812р.по південній і західній стороні розташовані описи 87 битв, що проходили за кордоном і маніфести про взяття парижа, скиненні наполеона і встановленні миру в європі.
7.на стінах відновленого храму з’явилися не мармурові (оригінали збереглися в донському монастирі), а бронзові горельєфи.
8.сучасний храм христа спасителя — це комплекс з «верхнього храму « — храму христа спасителя,» нижнього храму» — преображенської церкви і стилобатної частини, в якій розміщуються музей храму, зал церковних соборів, зал вищої церковної ради, трапезні палати, а також технічні та службові приміщення.
Відродження храму христа спасителя — це не тільки відновлення зруйнованого церковного об’єкта, перш за все — це відновлення найбільшого пам’ятника вітчизняної історії та культури, відновлення подяки і пам’яті мужності російських воїнів, які захистили вітчизну.

Кафедральний собор московської єпархії і всієї російської православної церкви-храм христа спасителя в москві був побудований як храм-пам’ятник, присвячений вітчизняній війні 1812 року.

Ідея зведення храму на честь перемоги росії над армією наполеона належала генералу армії михайлу кікіну і була передана російському імператору олександру i.

В кінці 1812 року олександр i видав маніфест про створення храму в ознаменування «подяки до промислу божого, який врятував росію від загрожувала їй загибелі».
24 (12 за старим стилем) жовтня 1817 року на воробйових горах відбулася урочиста закладка храму христа спасителя, але проект не був здійснений , так як виникли проблеми, пов’язані з неміцністю грунту, що має підземні струмки. Після смерті олександра i в 1825 році новий імператор микола i наказав призупинити всі роботи, в 1826 році будівництво було припинено.

22 (10 за старим стилем) квітня 1832 року імператор микола i затвердив новий проект храму, складений архітектором костянтином тоном. Імператор особисто обрав місце для спорудження храму христа спасителя — на березі річки москви, неподалік від кремля, і в 1837 році заснував особливу комісію з побудови нового храму. Олексіївський жіночий монастир і церква всіх святих, що знаходилися на місці, де передбачалося побудувати храм христа спасителя, були розібрані, монастир переведений в червоне село (нині сокільники).

22 (10 за старим стилем) вересня 1839 року нового храму.

У вересні 1994 року урядом москви було прийнято рішення про відтворення храму христа спасителя в колишніх архітектурних формах.

7 січня 1995 року в свято різдва христового патріарх московський і всієї русі алексій ii разом з мером столиці юрієм лужковим заклали пам’ятну капсулу в основу храму.

Храм був побудований за неповні шість років. Перші будівельні роботи розпочалися 29 вересня 1994 року. На великдень 1996 року під склепіннями храму була звершена перша великодня вечірня. У 2000 році всі внутрішні і зовнішні оздоблювальні роботи були завершені.

19 серпня 2000 року в день преображення господнього патріарх алексій ii звершив велике освячення храму христа спасителя.

Архітектурний задум комплексу храму христа спасителя був розроблений управлінням моспроект-2 спільно з московською патріархією. Керівник проекту і головний архітектор-академік михайло посохін. Роботи з відтворення художнього оздоблення виконані російською академією мистецтв на чолі з її президентом зурабом церетелі, в розписі брали участь 23 артілі художників . Відтворення скульптурного оздоблення фасадів храму здійснено під керівництвом академіка юрія орєхова за сприяння фонду «скульптор». Дзвони були відлиті на заводі імені і.а. Лихачова (амо зіл).

Відтворений храм відтворений максимально близько до оригіналу. Під час проектних і будівельних робіт використовувалася інформація xix століття, включаючи ескізи і креслення. Сучасний храм відрізняється стилобатною частиною (цокольний поверх), зведеної на місці існуючого пагорба‑підстави. У цій споруді, висотою 17 метрів, знаходиться церква преображення господнього, зал церковних соборів, зал нарад священного синоду, трапезні палати, а також технічні та службові приміщення. У колонах храму і в стилобатній частині встановлені ліфти.
Стіни і несучі конструкції храму виготовлені із залізобетону з подальшим облицюванням цеглою. Для зовнішньої обробки використовувався мармур родовища коелга (челябінська область), цоколь і сходи з червоного граніту балморалского родовища (фінляндія).

Храм христа спасителя-найбільший собор російської православної церкви, він вміщує до 10 тисяч осіб. Загальна висота будівлі — 103 метри, внутрішнього простору — 79 метрів, товщина стін до 3,2 метра. Площа розпису храму становить понад 22 тисячі квадратних метрів.

Храм має три престоли-головний, освячений на честь різдва христового і два бічних на хорах-в ім’я миколи чудотворця (південний) і святого князя олександра невського (північний).

Серед головних святинь храму — частинка ризи ісуса христа і цвях хреста господнього, частинка ризи пресвятої богородиці, святі мощі митрополитаРізноманітних форм;

 • дуплянки.
 • Традиційний шпаківню-це прямокутний короб з плоскою, односхилим або двосхилим дахом і круглим отвором-льотком. Від розміру льотка залежить, хто оселитися в будиночку.

  Розміри

  • висота: 30-40 см;
  • довжина і ширина дна: 14-16 см;
  • діаметр льотка: 5 см.

  Якщо ці розміри зменшити,і зробити льоток розміром 3-3, 5 см в діаметрі, то вийде синичник. У ньому оселяться птахи, які щодня з’їдають комах-шкідників і різних личинок в кілька разів більше, ніж їх власну вагу.

  Як змайструвати за кресленнями

  Побудувати будиночок треба, як годиться, інакше від перших поривів вітру він просто розвалиться. Важливо дотримуватися розміри. У занадто маленькому будиночку птахам буде тісно, у великому – холодно. часто перед льотком роблять жердинку-присадку. Птахи використовують їх вкрай рідко.

  Особливо важливо дотримати правильний розмір льотка (вхідного отвору). Воно повинно бути таким, щоб туди вільно проходила птах, але не змогли потрапити хижаки – кішки і ворони.

  Можна змайструвати шпаківню у вигляді дуплянки. Для цього використовують частину стовбура листяного дерева і видовбують в ньому серцевину. Зверху і знизу дуплянку закривають і роблять льоток в бічній стінці. Такий будиночок буде нагадувати птахам природне дупло.

  Як виготовити з дерева

  Для влаштування гніздівель підійдуть дошки з вільхи, берези та осики. Внутрішня частина будиночка повинна бути шорсткою. гладкі дошки потрібно обробити стамескою-нанести горизонтальні насічки. Пташенята зможуть чіплятися за ці виступи і легко вибиратися з будиночка.

  Крім дощок знадобляться:

  • цвяхи;
  • столярний клей;
  • лінійка і олівець;
  • ножівка по дереву, лобзик;
  • стамеска або дриль;
  • молоток.
  • водоемульсійна фарба і елементи декору.

  Іноді будиночки фарбують. Не варто декорувати їх яскравими квітами, це може відлякати птахів.

  Шпаківня з фанери і вагонки на гілці

  Це найпростіша конструкція пташиного будиночка. Інструменти не відрізняються від тих, які використовуються в роботі над дерев’яним шпаківнею. Залежно від того яку дах ви вибрали для шпаківні (односхилий або двосхилий), вам знадобиться 6 або 7 деталей. Отже, будуємо будиночок з фанери.

  Етапи виготовлення:

  1. креслення . Потрібно визначитися з розмірами, зробити начерк, уточнити розміщення стінок, кришки, дна і кріплення і приступити до створення креслення.
  2. розкрій і розпилювання . Для початку потрібна розмітка. Всі деталі переносять на фанеру таким чином, щоб дно перекривало зрізи стінок, а верхня частина – виступала у вигляді козирка. Ріжуть фанеру з поправкою на ширину лобзика і зазору.
  3. збірка деталей . Всі зрізи потрібно відшліфувати. З’єднувати деталі можна за допомогою клею і саморізів. Потрібно склеїти бічні стінки і передній фасад. Після повного висихання клею конструкцію зміцнюють цвяхами або саморізами. Останньою прибивається задня стінка.
  4. днище і дах. Дно прикручують по всьому периметру саморізами. Дах краще зробити знімною. Так простіше доглядати за шпаківнею. Раз на рік знадобиться генеральна чистка шпаківні від старих гнізд, тому дах кріплять тільки на двох шурупах. Вона повинна виступати на 3-4 см, утворюючи козирок перед льотком.
  5. шпаківня готовий . Його можна пофарбувати і декорувати на свій смак.

  Як побудувати картонний

  Картон — не самий довговічний матеріал, але шпаківні з нього також мають право на життя. Картон краще брати щільний. Добре підійде палітурний картон . Він добре тримає форму, легко піддається фарбуванню і обробці. Вибирайте нетоксичні інгредієнти, адже птахам ростити потомство в цьому будиночку!

  Шпаківні з картону не будуть довговічними, але якщо зробити все правильно, то сезон вони стійко переживуть.

  Щоб виготовити такий пташник, потрібно дотримуватися наступних етапів:

  1. розробка ескізів . Потрібно зробити начерки і уточнити розміри.
  2. креслення і розкрій . Залежно від обраної конструкції розробляється креслення. Всі розміри переносяться на картон і викроюються за допомогою канцелярського ножа або лобзика.
  3. з’єднання деталей . Збірку здійснюють за допомогою столярного клей. Її порядок не відрізняється від попередньої моделі.
  4. фінішна обробка. навіть найкращий картон боїться вологи. Тому такі шпаківні потрібно обробляти спеціальними засобами. Це можуть бути захисні лаки і фарби.

  З коробки (з картону і паперу)

  Картонні коробки здатні значно спростити життя любителям птахів. Шпаківні з них робляться швидко і не вимагають спеціальних інструментів.

  Етапи виготовлення:

  1. визначтеся, де в шпаківні буде льоток, і зробіть розмітку.
  2. проріжте отвір в наміченому місці. Обробіть зрізи засобами для захисту від вологи.
  3. прикріпіть дах. Всі деталі можна з’єднувати клеєм або скотчем.
  4. покрити шпаківню лаком або пофарбувати. Красива розпис фарбує вашу конструкцію. Можна придумати цікаві деталі декору.

  Будиночки з пляшок

  Наша промисловість пропонує таку різноманітну тару для напоїв, що складно втриматися, щоб не використовувати її вдруге. Пластикові пляшки-цікавий матеріал не тільки для дитячих виробів, але і для такої корисної речі як шпаківня.

  Етапи виготовлення:

  1. підготовка. Підійдуть пластикові пляшки об’ємом не менше 1,5 л.вони повинні бути чистими, без стороннього запаху.
  2. зробити розмітку на пляшці. Відзначити місце розташування льотка. Вирізати отвір ножицями або ножем.
  3. обробити гострий край зрізу скотчем або пластиром.
  4. утеплити і декорувати будиночок мішковиною, обмоткою мотузкою або обв’язкою товстої пряжею.
  5. за бажанням можна пофарбувати будиночок акриловою фарбою. Це додасть жорсткість конструкції і додасть йому закінчений вигляд.

  Незвичайні і оригінальні шпаківні з підручних матеріалів

  Яких тільки шпаківень сьогодні не побачиш. Дизайнери розробляють цілі колекції цих незвичайних будиночків з підручних матеріалів. Не відстають від них і любителі. У садах можна побачити пташині будиночки самих хитромудрих форм і конструкцій. Для цього використовують традиційні та сучасні технології.

  Найбільш популярні такі види оригінальних шпаківень:

  • плетені будиночки з лози . Такі шпаківні подобаються птахам. Вони зроблені з екологічно чистого матеріалу. Любителі плетіння з паперових трубочок можуть також скористатися своїми навичками для пристрою пташиного будиночка.
  • будиночки з пробок . Для цього використовують винні пробки. Матеріал довговічний, добре переносить опади. Єдиний мінус-складність збірки. Тому його застосовують в поєднанні з деревом або фанерою.
  • бочка-шпаківня . Маленькі барила за своєю формою нагадують дуплянки і відмінно підійдуть для пташиного житла.
  • будиночки з черевиків . Знадобиться великий черевик, який вішають на дерево на потрібній висоті.
  • шпаківня з гілок . Для такого будиночка гілки з’єднують саморізами або переплітають мотузкою.
  • гарбузовий будиночок для птахів . Для цього використовують спеціальну посудну гарбуз лагенарію. У ній просто роблять отвір для льотка.

  Декоративні і красиві для саду

  Птахам розпис не потрібна. Вони цілком можуть обійтися найпростішим шпаківнею. Але для людини шпаківня-це простір для творчості. Ось і з’являються цікаві ідеї для декору.

  Як прикрасити шпаківню? для розпису використовують акрилові фарби. Попередньо шпаківню потрібно обробити ґрунтовкою.

  Можна зробити цілу серію» пори року » і відобразити зміни в природі на стінах пташиного будиночка. Для тих хто не вміє малювати підійдуть аплікації і декупаж. Тільки не забудьте цю красу покрито потім лаком.

  Новорічні шпаківні

  Такі будиночки прикрашають сади в січневі свята. Птахи в цей час не гніздяться. Але шпаківня може використовуватися як годівниця. А навесні ця конструкція перетворитися на справжнє гніздо. Прикрашати новорічні шпаківні можна гілками хвої, ягодами та іншими матеріалами, але тільки натуральними!

  Як повісити будиночок?

  До задньої частини будиночка потрібно прикріпити планку, за допомогою корою він буде вішатися на дерево. Бажано вішати його вертикально рівно або з нахилом вперед. Якщо для цього використовують дріт, то вона повинна бути товщиною не менше 2 мм, краще брати нержавіючу. Вішати шпаківні можна в будь – який час року, але краще по поверненню птахів-навесні.

  Відео

  На відео — різні варіанти будиночків для птахів:

  Підкажіть, як зробити шпаківню з дерева? синові в школі дали завдання принести будиночок для птахів, а наш тато весь час на роботі, ось і вирішили зУчасть у проектуванні колишнього храму, про що сьогодні рідко згадують. «завжди можна знайти незадоволених критиканів, які не відрізняють головне від другорядного, — каже отець михайло. — а головне-те, що на цьому місці знову відбувається божественна літургія».

  Леонід виноградов
  Фото диякон андрій радкевич, риа новости, итар-тасс, сайт ловеки.ру