Фрезерний стіл з ліфтом. Ліфт для фрезера: кілька варіантів виготовлення своїми руками

0
519

1.за допомогою фрезерного столу можна виконувати професійну обробку дерева. З’єднання, профілювання торців, дверні та віконні рами, плінтуси, рамочки для фотографій і картин робляться на столі акуратно і зручно. Стіл заводського виготовлення може влетіти в гарненьку копієчку при сумнівній якості. Чому б не зробити його самостійно? тим більше що конструкція зовсім не складна, далі креслення будуть детально розібрані.

Головні деталі фрезерного столу

Саморобний фрезерний стіл

Варіантів фрезерних столів безліч. Як правило, майстри створюють унікальні креслення під свої потреби. Але основа конструкції однакова незалежно від розмірів верстата. Ось стіл 90 х 48 х 30 см, стільниця і опори з фанери №27, ніжки верстата зварені зі сталевого куточка.

Основні елементи столу для ручного фрезера, від якості і конструкції яких буде залежати зручність роботи і функціонал.

Спочатку слід визначитися з типом майбутнього верстата:

Якщо планується робота на виїзді, підійде креслення невеликий переносний конструкції. При постійній роботі в майстерні зручний буде надійний і потужний стаціонарний стіл. Його можна встановити на коліщатка і переміщати по приміщенню. А для маленької майстерні хороший агрегатний варіант, він являє собою розширення стільниці пильного верстата або його поворотний варіант.

Матеріал кришки

Найбільш практичні стільниці з дсп, обклеєного тонким пластиком або мдф з меламіновим шаром. Такий матеріал дуже легко піддається різанню електролобзиком, а прослужить він довго.

Пресовані стільниці не годяться для роботи в сирих приміщеннях і на вулиці! щоб вони не розбухали, все кромки доведеться ретельно обробити і ущільнити.

Дуже гарні саморобні стільниці з пластикових листів. Вони гладкі, рівні, легко обробляються. Такий верстат можна буде використовувати в будь-яких умовах.

Металеві стільниці важче зробити, вони важкі. А алюмінієві листи необхідно додатково плакіровать-покривати шаром, що запобігає забрудненню деталей.

Паз для упору

Зазвичай фрезерний стіл використовують для обробок поздовжніх країв. Щоб можна було обробити поперечні торці, при створенні саморобного верстата потрібно передбачити рухливий упор, який переміщається в пазу. Вбудований паз використовується і для кріплення притискних пристроїв.

Фіксація фрезера

Існує два варіанти кріплення ручного фрезера до столу:

 • безпосередньо до нижньої поверхні стільниці;
 • до знімного монтажного майданчика.

Роблячи фрезерний стіл своїми руками, частіше використовують перший спосіб, як більш простий. Але обладнання монтажної пластини має ряд переваг в експлуатації:

 • звільняється до 1 см глибини обробки деталі;
 • фрезер легше зняти для заміни різаків.

Тому рекомендуємо повозитися трохи довше і обладнати монтажну пластину. Вона повинна розташовуватися врівень з поверхнею стільниці, інакше заготівля буде зачіпати за виступи. Ще більше зручностей забезпечує ліфт для фрези, конструкція якого буде детально розглянута далі.

Поздовжній упор

Він служить направляючої для деталі, тому повинен бути рівним. Можна зробити упор з т-пазом, в який вставляються притискні пристрої та інші пристосування, що полегшують роботу.

Саморобний стіл

Найбільш примітивний креслення саморобного столу для фрезера — це стільниця з мдф, в якій зроблено отвір для проходу фрези і прикріплена напрямна лінійка — рівно обстругана дошка. Така стільниця може бути розміщена між двома верстатами або встановлена на власні ніжки. Її переваги в найпростішій і швидко виготовляється конструкції. Виконувати серйозні роботи по дереву подібний пристрій навряд чи дозволить. Розглянемо більш функціональні варіанти, в тому числі і поворотний.

Маленький фрезерний столик

Акуратний і невеликий столик

Настільна модель для ручного фрезера, яку можна зробити за кілька вечорів самому. Конструкція легка і мобільна, поміщається на полиці, займає мало місця, а креслення його прості.

 • робоча поверхня і бічні стійки виконуються з товстої ламінованої фанери №15. Розмір стільниці 40 х 60 см, висота без кутового упору 35 см, висота упору 10 см. У поверхні робочого столу вибираються три паза для установки рейок. Сюди встановлюють різні допоміжні пристрої і переміщують уздовж стільниці.
 • щоб конструкція була стійкою, ніжки виконуються з дсп або мдф №22. Ніжки розміщують з невеликим відступом, залишаючи трохи місця для кріплення шаблонів, притисків за допомогою струбцин.
 • щоб прикрити механізм, знизу встановлюється передня панель з фанери або дсп.
 • для бічного упору передбачені пази, по яких він переміщається. Стопориться в потрібному місці за допомогою болтів з гайками-баранчиками. Упор можна демонтувати і встановити на місце, що звільнилося будь-яке зручне пристосування.
 • до упору приєднується патрубок для відводу стружки, у великій кількості виділяється під час роботи. Стружковідводи фрезера і столу через пластикові гофри від каналізаційних сифонів об’єднуються розгалужувачем для водопроводу. До нього на хомут прикріплюється шланг від побутового пилососа. Виходить дуже ефективна система видалення стружки, вона практично не розлітається по приміщенню.
 • так як верстат розрахований на ручний фрезер, спеціальний тумблер включення-виключення не потрібно.
 • упор складається з двох частин, які наближають або розсовують в залежності від діаметра робочого органу. Для кріплення стулки передбачена гайка-баранчик. Пропонована модель хороша тим, що інструмент легко виймається зі станини для заміни різаків.
 • монтажна площадка для фрезера виконується з текстоліту або оргскла. Попередньо демонтується пластиковий майданчик з комплекту фрезера. Виїмки для монтажного майданчика вибирають фрезером, а дорізається отвір електролобзиком. Коли отвір готовий, оргскло підганяється під його розміри і форму. Воно повинно щільно і без виступів укладатися в віконце.

Можна зробити кілька монтажних майданчиків однакового розміру з отворами під різні поперечники фрез.

Такий варіант зручний для маленьких ручних інструментів. Якщо ж робиться стаціонарний стіл під великий фрезер, до однієї монтажної майданчику прикріплюються вставні кільця під різні поперечники фрез.

Щоб заготівля просувалася плавно, на бічний упор встановлюються стопори руху. Також на бічний упор прикріплюються притиски, які утримують деталь біля фрези під час роботи. Додаткову зручність створюють санчата, за якими заготовка переміщається під прямим кутом. А щоб зробити роботу безпечною, виготовляються штовхачі.

Стіл готовий до використання, його недолік у відсутності регулювання глибини обробки. Це робиться вручну, шляхом натискання на інструмент. З першого разу «потрапити» в потрібну глибину неможливо. Тому рекомендуємо оснастити стіл ліфтом.

В станині треба зробити отвір, куди вставляється регулювальний болт з гайкою-баранчиком. Глибина фрезерування плавно змінюється підкручуванням баранчика.

Деякі умільці пристосовують під ліфт для потужного фрезера старі автомобільні домкрати. Пристрій прикріплюють під фрезером, в бічній стінці проробляється отвір для виведення ручки домкрата назовні. Ручку домкрата можна зігнути під потрібним кутом, при обертанні фрезер плавно з кроком 2 мм переміщається вгору і вниз.

Ще одна модель саморобного фрезерного столу для фрезера у відеоролику:

Приклади конструкцій фрезерних столів і їх креслення

Конструкція 1

Конструкція 2 з кресленнями

Підйомний механізм для фрезера ручного

Ліфт для фрезера. Частина 1 diy made router lift-agaclip-make your video clips

Які операції можна зробити за допомогою ручної фрезерної машини — mastremont.ru

Універсальний фрезерний стіл своїми руками

Ручний фрезерний верстат по дереву vk

Саморобний підйомник ліфт для фрезера-agaclip-make your video clips

Ліфт для фрезера. Частина 2 diy how to make router lift — agaclip — make your video clips

Ліфт для фрезера своїми руками: принцип дії, приклади виробів

Фрезерний стіл для ручного фрезера своїми руками-креслення, відео, інструкції o-builder.ru

Своїми руками стіл для ручного фрезера: інструкція (відео)

Фрезерний стіл з ліфтом для ручного фрезера своїми руками креслення

Ліфт для фрезера elevator to the router

Дерев’яний верстат по дереву своїми руками

Саморобні фрези по дереву для ручного фрезера

Елкопро. Інструкції по збірці і використанню

Шаблони для ручного фрезера по дереву своїми руками

Підйомний механізм для фрезерної машини

Фрезерний стіл своїми рукам. Обговорення на liveinternet-російський сервіс онлайн-щоденників

Гнті-саморобний фрезерний стіл-відеорепортажі зі світу науки і техніки

Форматно-розкрійний верстат italmac omnia-1600 — купити, ціни в інтернет-магазині техноснаб

Верстат фрезерний по, текстури, іконки, зображення

Популярне:

Пристосування для ручного фрезера

Ліфт для фрезера з струбцини

Якщо ви регулярно використовуєте фрезер встановлений в фрезерний стіл, ви знаєте, як важко відрегулювати і налаштувати висоту фрези в фрезері. Для підйому фрезера і існують фрезерні ліфти, але вони як правило, досить дорогі. Так що я створив простий саморобний ліфт для фрезера з доступних матеріалів. Цей ліфт економить багато часу, і я вважаю, що всі коригування з фрезером набагато легше зробити без зусиль, використовуючи ліфт, встановлений під фрезерним столом.

Для виготовлення ліфта я взяв сталеву трубу діаметром 3/4? (довжина ніпеля буде залежати від розміру вашого фрезера), потім зробив кутову муфту і другий ніпель 3/4? з’єднаний з фланцем (довжина ніпеля також буде залежати від розміру вашого фрезерного столу), як показано на кресленні нижче.

Потім зробив дерев’яну основу для підтримки фрезера. У підставі просвердлив отвір 3/4. Цей отвір служить для плавного ковзання підстави по ніпелю. Струбцина прикручується до основи і служить, як механізм регулювання. Потім я встановив ліфт фрезера під фрезерний стіл (див.

Щоб отримати максимум регулювання, обов’язково встановіть ліфт фрезера в саме нижнє положення. Вигнута ручка струбцини полегшує регулювання фрезери і переміщатися вгору-вниз по сталевому ніпелю. Це дозволяє легко налаштувати фрезер в будь-яку позицію, яка вам потрібна.

Ліфт для фрезера зі свічкового ключа

Ліфт для фрезера — це надзвичайно важливе і корисне пристосування. Це швидкий і зручний спосіб регулювати висоту різу у фрези. Правильна установка глибини різання не тільки створить точність різу, але і спростить підгонку з’єднань вироби.

Ліфт для фрезера я зробив зі звичайного свічкового ключа для автомобіля і відповідної за розміром гайці. Гайка повинна відповідати за зовнішнім розміром свічкового ключа, а внутрішній діаметр гайки — під розмір застосовуваного болта.

Використовуючи нейлон або інший м’який матеріал, забийте гайку в нижню частину ключа. Ручку на зворотному боці свічкового ключа я зробив для зручності регулювання. Нейлонове стопорне кільце між гайкою і підставою фрезера допоможе запобігти від мимовільного вільного обертання при роботі.

Такий ліфт для фрезера може бути використаний на різних ручних фрезерах таких, як hitachi, festos, mafells, dewalt, а також на маленьких моделях bosch.

Істотною вимогою є те, що потрібно продумати місце розташування болта на підставі ручного фрезера, його довжину і зручний доступ під час роботи.

Примітка: найпростіший спосіб, це використовувати всередині ключа гайку з нейлоновою вставкою.

Виготовити ліфт для фрезера своїми руками, або купити готовий? відповідаємо на це питання.

При використанні ручного фрезера, встановленого в стаціонарний стіл, виникає два питання:

 1. як регулювати глибину занурення (вильоту) фрези.
 2. як швидко поміняти змінні наконечники.

Всякий раз відкручувати інструмент від пластини – занадто клопітно. До того ж, статично закріплений фрезер працює в заготівлі тільки на фіксованій глибині.

Це завдання вирішується установкою на фрезер підвісу з регульованою висотою. І якщо ви змогли виготовити повноцінний фрезерний стіл-встановити ліфт власної конструкції зовсім нескладно. До того ж, самостійно виготовлене пристосування розробляється з урахуванням всіх вимог майстра, навіть таких – які фабричним приладом не передбачені.

Для чого потрібен ліфт на фрезерному столі, і чи можна без нього обійтися?

Цей корисний пристрій називають третьою рукою майстра. Ті, хто випробував фрезер з мікроліфтом, знаходять для нього все нові варіанти застосування:

 • обслуговування електроінструменту не викликає складнощів, так само як і оперативна зміна фрез.
 • змінити висоту вильоту фрези можна в лічені секунди, а головне – безпечно.
 • змінювати глибину занурення можна» в динаміці», одночасно з рухом заготовки по столу. Це розширює можливості творчості.
 • за рахунок того, що ви перестанете регулярно демонтувати інструмент для обслуговування – пластина і її кріплення піддаються меншому зносу.

Купити або виготовити самостійно?

Існує багатий вибір пропозицій на ринку електроінструменту. Промислові мікроліфти виглядають добротно, працюють без збоїв, але вартість у них – як у нового фрезера. Правда, пристосування досить добре оснащено. У комплект входять кільця для копіювальних втулок, і дуже якісна кріпильна пластина.

Промисловий мікроліфт для фрезера з комплектом копіювальних кілець

Залишилося електрифікувати пристосування – і можна отримати верстат з чпу. Недолік всього один, але він переважує всі достоїнства – власне ціна. Тому для періодичного домашнього використання це недозволена розкіш. Ось і майструють наші кулібіни, хто на що здатний. Втім, у них є чому повчитися.

Існують досить примітивні конструкції важільного типу

Саморобна конструкція ліфта з важільним механізмом

Така техніка дозволяє використовувати навіть» ножний » привід. Для точних установок вильоту вона не підходить, проте за допомогою подібного механізму можна одним рухом підняти фрезер в робоче положення, і так само просто опустити його для зміни насадки або обслуговування. У цього ліфта досить великий хід, він не дозволяє виробляти регульовану фрезерування. Матеріали для виготовлення буквально валяються під ногами, собівартість прагне до нуля.

Використання гвинтового регулятора

Ще один приклад саморобного ліфта для фрезера

Конструкція більш просунута, і дозволяє відносно точно регулювати виліт. Однак користуватися таким мікроліфтом незручно, для обертання ручки необхідно лізти під стіл, а потім проводити контрольний замір висоти фрези. Зате надійність на висоті, і для виготовлення не потрібні дорогі матеріали. Такий ліфт можна виготовити» на око», не застосовуючи креслення.

Наступна маховикова конструкція не тільки дає можливість точно налаштувати виліт з малим кроком в межах 50 мм, але і досить зручна.

Підйомна конструкція з маховиком

На виготовлення піде більше часу, але результат того вартий. Маховик дозволяє регулювати висоту фрези, одночасно візуально контролюючи це над робочою поверхнею. В принципі, вже можна здійснювати динамічну зміну вильоту фрези.

Головне достоїнство – як і раніше низька вартість компонентів для виготовлення, при збільшеному функціоналі. Замість маховика можна встановити шестерню і мотор з редуктором. Але це зажадає додаткових витрат.

Варіант з автомобільним домкратом

Досить дорогий, оскільки як мінімум треба придбати домкрат. Ідеально підходять ромбовидні конструкції.

Застосування гвинтового домкрата як ліфта для фрезера так само можливо

Такий підйомник для мікроліфта надійний, а завдяки ручці, розташованої паралельно стільниці – зручний і досить точний. Розташувати кріплення зовсім просто. Досить встановити паралельно стільниці міцну полку.
Можливий варіант з електроприводом.

Тоді, взагалі, можна встановити ножну педаль, і звільнити обидві руки. А якщо прикласти до всього цього програматор – ось вам і саморобний фрезер з чпу.
Однак це виходить з концепції пристрою економ класу.

Варіант від просунутого майстра

Оскільки можливості майстрового людини безмежні – можна зустріти абсолютно несподівані конструкції. Цей мікроліфт зроблений за допомогою того самого фрезера, для якого він призначений.

Оригінальна конструкція ліфта зроблена руками

Конструкція передбачає не тільки точне регулювання вильоту, але і зміна кута нахилу осі фрезера.З таким потенціалом можна значно розширити виконувані завдання по обробці дерева.
Оригінально вирішено привід черв’ячного механізму шпильки-регулятора висоти.

Зубчасті колеса (шестерні) виготовлені за методом шипа «ластівчин хвіст». Це дозволяє винести шестерні назовні механізму, позбавляє їх від необхідності мастила, і робить регулювання м’якою.
Використовуваний матеріал-вологостійка фанера 20-25 мм завтовшки. Мікроліфт виконаний настільки якісно-що хочеться запропонувати автору організувати промислове виробництво.
Зрозуміло, для такої конструкції необхідний попередній креслення.

Складальне креслення в 3d для мікроліфта

Причому виконаний він з використанням програми тривимірного моделювання. Виготовлення такого пристосування-кропітка праця. А ось фінансова сторона питання-вартість листа фанери і гвинтовий шпильки. При виконанні замовних робіт така конструкція швидко окупиться.

Вердикт по даній темі наступний — при використанні саморобного фрезерного столу без мікроліфта не обійтися. Решта конструкції на зразок швидкознімної пластини для фрезера або відкидний кришки столу, годяться лише для обслуговування електроінструменту. А для точного позиціонування фрези над столом – потрібен мікроліфт.

Ліфт для фрезера: кілька варіантів виготовлення своїми руками

Ліфт для фрезера, який можна придбати в серійному виконанні або виготовити своїми руками, – це пристосування, що дозволяє підвищити як якість, так і точність обробки, виконуваної ручним електроінструментом. Результати останньої сильно залежать від того, наскільки точно і впевнено маніпулює таким пристроєм користувач. Для того щоб мінімізувати вплив людського фактора на результати обробки, виконуваної ручним фрезером, і були розроблені спеціальні пристосування.

Саморобний ліфт для ручного фрезера, виконаний з фанери і бруса

Одним з них є механізований підйомний пристрій для фрезерного електроінструменту, яке в повній відповідності з його функціоналом називають ліфтом. Як вже говорилося вище, таке пристосування можна придбати в серійному виконанні, але коштувати це буде недешево, тому багато домашні майстри успішно виготовляють його своїми руками.

Для чого необхідне таке пристосування

Ліфт для фрезера, за допомогою якого забезпечується точне переміщення закріпленого на ньому ручного електроінструменту у вертикальній площині, необхідний у багатьох ситуаціях. До таких ситуацій, в яких якість і точність обробки виробів з деревини мають не останнє значення, слід віднести декоративну обробку меблевих панелей, виконання технологічних пазів і вушок на елементах меблевих конструкцій. Якість обробки в таких випадках буде залежати не від досвіду виконує її майстра і твердості його рук, а тільки від точності налаштувань пристосування і ступеня його стійкості.

Навіть у людини, що володіє непоганою фізичною підготовкою, при роботі з ручним фрезером, вага якого може становити 5 кг і навіть більше, втомлюються руки. Це безпосередньо відбивається на точності і якості роботи. Крім того, таку точність обробки, яку здатний забезпечити ручний фрезер, встановлений на ліфті, при маніпуляціях, виконуваних з електроінструментом вручну, отримати неможливо.

У більшості фрезерів штатна регулювання при установці інструменту в столі стає просто не зручною

До необхідності винаходу такого корисного пристосування, яким є ліфт для фрезера, призвело те, що різноманітність типів декоративного оздоблення виробів з деревини значно розширилося, ускладнилися технологічні прийоми обробки даного матеріалу, а також підвищилися вимоги до точності її виконання. Всі перераховані вище фактори вимагають, щоб в ручному фрезерному електрообладнанні поєднувалися висока рухливість його робочого органу, а також точність здійснюваних їм переміщень. Саме таким вимогам повною мірою відповідає ліфт для фрезера, за допомогою якого використовуваний електроінструмент швидко піднімається і опускається на необхідну висоту над робочим столом, а також утримується на заданому рівні протягом необхідної кількості часу.

Зручність використання фрезерного ліфта полягає ще і в тому, що кожен раз встановлювати електроінструмент на таке пристосування не потрібно. Це сприяє як спрощенню виробничого процесу, так і збільшенню його продуктивності.

За яким принципом працює ліфт для фрезера

Для того щоб підняти або опустити ручний фрезер за допомогою фрезерного ліфта, можна скористатися воротком, важелем або будь-яким іншим підйомним механізмом відповідної конструкції. Такий функціональною можливістю, якою володіє ліфт для фрезера, забезпечується:

 • швидке і точне виставлення розмірів пазів та інших рельєфних елементів, що вирізаються на поверхні дерев’яної заготовки;
 • можливість оперативної заміни інструменту в патроні фрезера.

Якщо узагальнити варіанти конструктивного виконання найбільш використовуваних моделей фрезерних ліфтів, то описати принцип дії такого пристосування можна наступним чином:

 1. на робочий стіл або верстак монтують опорну пластину для фрезера, яка виготовляється з листа металу або текстоліту.
 2. на опорній пластині закріплюють дві стійки, розташовані паралельно.
 3. сам ручний фрезер встановлюють на спеціальній каретці, яка має можливість вільно переміщатися вгору і вниз за встановленими на опорній пластині стійок.
 4. каретка з встановленим на ній фрезерним електроінструментом і весь ліфт переміщаються на необхідну відстань за рахунок того, що на них впливає спеціальне штовхає пристрій.

Використання в конструкції металевих деталей значно підвищить точність роботи саморобного фрезерного ліфта

Розглянемо основні вимоги, яких слід дотримуватися, збираючись модернізувати фрезер своїми руками за допомогою ліфта.

 • станина для розміщення фрезера і всі інші конструктивні елементи подібного пристосування повинні володіти високою жорсткістю. Дотримання даної вимоги дозволить не тільки підвищити точність обробки, але і зробити роботу користувача більш безпечною.
 • підйомна система, якою оснащується такий пристрій, повинна бути спроектована таким чином, щоб вона могла забезпечити не тільки швидке зняття і установку використовуваного фрезера, але і оперативну заміну фрезерних головок на ньому.
 • робочий хід фрезерного ліфта не варто робити занадто великим, цілком достатньо, якщо робоча головка електроінструменту буде переміщатися в межах 50 мм.цього цілком достатньо для якісного виконання більшості технологічних операцій.
 • розробляючи креслення, слід передбачити, щоб робоча головка використовуваного електроінструменту могла жорстко фіксуватися в заданому просторовому положенні.

Найпростіший фрезерний ліфт можна зробити з домкрата або з трубчастої струбцини

Що потрібно для виготовлення фрезерного ліфта

Для того щоб самостійно зробити свій фрезерний ліфт, ви повинні підготувати наступний набір витратних матеріалів, інструментів і технічних пристроїв:

 1. безпосередньо сам ручний фрезер, з якого необхідно демонтувати ручки;
 2. електрична дриль;
 3. стандартний автомобільний домкрат (якщо підьомний механізм пристосування буде домкратного типу);
 4. лист металу або текстоліту;
 5. дерев’яні бруски квадратного перетину;
 6. алюмінієвий профіль;
 7. листи фанери і дсп;
 8. напрямні, виготовлені з металу;
 9. різьбова шпилька;
 10. набір викруток різного типу і розміру, гайкові ключі і плоскогубці;
 11. свердла різних діаметрів;
 12. болти, гвинти, гайки і шайби різних розмірів;
 13. епоксидний клей;
 14. косинець, лінійка, вимірювальна рулетка.

Від фрезера взагалі можна використовувати тільки двигун і стійки, особливо якщо інструмент не відрізняється високою точністю ходу з телескопічним направляючим

Можливі варіанти конструктивного виконання пристрою

На сьогоднішній день домашні умільці розробили безліч конструкцій фрезерних ліфтів, але найбільш популярними і, відповідно, вартими уваги є два варіанти виготовлення такого пристрою:

 • ліфт для ручного фрезера, приводящийся в дію за допомогою автомобільного домкрата;
 • пристосування, конструктивними елементами якого є опорний диск, різьбоваШпилька і диск-маховик.

Варіант перший. Ліфт з домкрата

Принцип дії домкратного фрезерного ліфта заснований на тому, що робоча головка ручного фрезера, закріпленого на опорній пластині, піднімається і опускається за рахунок управління вбудованим в конструкцію домкратом.

Фрезерний стіл з ліфтом на основі домкрата

Домкратный фрезер своїми руками виготовляється наступним чином:

 • до нижньої частини робочого столу кріпиться виготовлений з 15-міліметрової фанери або дсп короб, який буде одночасно виконувати функції опорного пристрою і захисного кожуха для всього пристосування.
 • у внутрішню частину такого короба, розміри якого слід попередньо розрахувати, поміщається як домкрат, так і ручний фрезер, з’єднаний з його рухомою частиною. Домкрат при його розміщенні в коробі прикручується своєю підошвою до нижньої сторони кожуха-опори, а ручний фрезер через спеціальну металеву підошву з’єднується своєю верхньою частиною з внутрішньою поверхнею стільниці верстата. При цьому в стільниці виконується наскрізний отвір, через яке вільно повинна проходити робоча головка фрезера з зафіксованим в ній інструментом.
 • в якості опорної пластини для установки фрезера, яка під впливом зусилля від домкрата переміщається у вертикальному напрямку уздовж двох закріплених стійок, використовується лист текстоліту або металу відповідного розміру.

Варіант другий. Ліфт з різьбовою шпилькою

Схема виготовлення пристосування з використанням опорного диска, різьбової шпильки і маховика виглядає наступним чином:

 • з дошки товщиною 18-20 мм випилюється коло, який буде виступати в ролі опорного майданчика ручного фрезера.
 • у центральній частині опорного диска свердлиться отвір діаметром 10 мм, в яке вставляється різьбова шпилька такого ж діаметру. Довжина шпильки, яка з’єднується з опорною площадкою за допомогою двох гайок і шайб, повинна бути підібрана таким чином, щоб забезпечити фрезеру робочий хід не менше 50 мм.
 • нижня частина шпильки, пропущена через фанерне дно, зафіксоване між ніжками робочого столу, з’єднується з дисковим маховиком. Слід мати на увазі, що в отвір в днище, через яке буде пропущена нижня частина шпильки, повинна бути вбудована фланцева гайка. Вона і буде забезпечувати працездатність підйомного механізму.

Схема ліфта для фрезера з використанням різьбової шпильки

Варіант саморобного ліфта з різьбовою шпилькою

Використовуючи фрезерні ліфти спільно з механізмами, які будуть додатково забезпечувати бічне переміщення електроінструменту, можна зробити ще більш функціональне пристосування, яке перетворить ваше ручне обладнання в повноцінний 3d-фрезер.

Варіант третій. Ліфт з ланцюговою передачею

Виготовлення цього фрезерного ліфта займе набагато більше часу, зате в результаті ви отримаєте чітко працюючу систему підйому і опускання інструменту.

Фрезерний ліфт з ланцюговою передачею

Зірочка з текстоліту монтажна плита привід ланцюга
Натягувач ланцюга штовхач штатного вимикача важіль кнопки включення

Конструкція даного варіанту фрезерного ліфта детально розглянута в представленому нижче відеоогляді.

Проект від віктора travelller. Фрезерний стіл представлений на першому фото, але в цій статті мова піде не про нього, а про його компоненті-фрезерному ліфті — він змонтований під стільницею

Матеріал ліфта-це фанера з шматком лдсп, шпилька, кілька гайок відповідного розміру кілька саморізів.

Зі шматків фанери збирається невеликий короб. У ньому монтується фанерний «кубик» з запресованої в нього гайкою і виступає з нього з обох сторін циліндрами (шматком дроту).

Вороток виготовляється зі шматка лдсп, в центр якої запресована забивна гайка і ручка.

Зовнішній вигляд опорного механізму знизу. У ній ми так само бачимо гайку з шайбою.тепер переходимо до самого фрезера (интерскол фм 32/1900е). Він стандартно фіксується на стільниці (я, наприклад, зробив ). До стінки кріпляться своєрідне коромисло. Воно фіксується до однієї стінки парою куточків. Саме по собі коромисло представлено парою паралельних брусків, пов’язаних між собою гладкою перемичкою (шматком ламінованого паркету) з заглибленими саморізами.

Ще один вид-спереду. Зверніть увагу на поглиблення між «ніжками» коромисла (під нижню гайку коробки ліфта).

Піднімаємо коромисло (разом з головою фрезера) і заводимо під його ніжки підйомник, укладаючи їх на виступи «кубика»). При цьому ніжки по ширині відповідають зазору між внутрішньою поверхнею короба і зовнішніми кубика.

Тобто, при обертанні ворота кубик не обертається, а шляхом обертання піднімається, піднімаючи «коромисло».

Плюс даного ліфта полягає в тому, що він виноситься за площину самого фрезера ближче до користувача. (ще одне фото більш крупним планом)

Сам подумую виготовити подібний.

 • 1 для чого потрібен ліфт на фрезерному столі, і чи можна без нього обійтися?
 • 2 купити або виготовити самостійно?
 • 3 існують досить примітивні конструкції важільного типу
 • 4 використання гвинтового регулятора
 • 5 варіант з автомобільним домкратом
 • 6 варіант від просунутого майстра
 • як регулювати глибину занурення (вильоту) фрези.
 • як швидко поміняти змінні наконечники.
 • Щоразу відкручувати інструмент від пластини – занадто клопітно. До того ж, статично закріплений фрезер працює в заготівлі тільки на фіксованій глибині.

  Це завдання вирішується установкою на фрезер підвісу з регульованою висотою. І якщо ви змогли виготовити повноцінний фрезерний стіл-встановити ліфт власної конструкції зовсім нескладно. До того ж, самостійно виготовлене пристосування розробляється з урахуванням всіх вимог майстра, навіть таких – які фабричним приладом не передбачені.

  Для чого потрібен ліфт на фрезерному столі, і чи можна без нього обійтися?

  Цей корисний пристрій називають третьою рукою майстра. Ті, хто випробував фрезер з мікроліфтом, знаходять для нього все нові варіанти застосування:

  • обслуговування електроінструменту не викликає складнощів, так само як і оперативна зміна фрез.
  • змінити висоту вильоту фрези можна в лічені секунди, а головне – безпечно.
  • змінювати глибину занурення можна» в динаміці», одночасно з рухом заготовки по столу. Це розширює можливості творчості.
  • за рахунок того, що ви перестанете регулярно демонтувати інструмент для обслуговування – пластина і її кріплення піддаються меншому зносу.

  Купити або виготовити самостійно?

  Існує багатий вибір пропозицій на ринку електроінструменту. Промислові мікроліфти виглядають добротно, працюють без збоїв, але вартість у них – як у нового фрезера. Правда, пристосування досить добре оснащено. У комплект входять кільця для копіювальних втулок, і дуже якісна кріпильна пластина.

  Промисловий мікроліфт для фрезера з комплектом копіювальних кілець

  Залишилося електрифікувати пристосування-і можна отримати верстат з чпу. Недолік всього один, але він переважує всі достоїнства – власне ціна. Тому для періодичного домашнього використання це недозволена розкіш. Ось і майструють наші кулібіни, хто на що здатний. Втім, у них є чому повчитися.

  Існують досить примітивні конструкції важільного типу

  саморобна конструкція ліфта з важільним механізмом

  Така техніка дозволяє використовувати навіть «ножний» привід. Для точних установок вильоту вона не підходить, проте за допомогою подібного механізму можна одним рухом підняти фрезер в робоче положення, і так само просто опустити його для зміни насадки або обслуговування. У цього ліфта досить великий хід, він не дозволяє виробляти регульовану фрезерування. Матеріали для виготовлення буквально валяються під ногами, собівартість прагне до нуля.

  Використання гвинтового регулятора

  Ще один приклад саморобного ліфта для фрезера

  Конструкція більш просунута, і дозволяє відносно точно регулювати виліт. Однак користуватися таким мікроліфтом незручно, для обертання ручки необхідно лізти під стіл, а потім проводити контрольний замір висоти фрези. Зате надійність на висоті, і для виготовлення не потрібні дорогі матеріали. Такий ліфт можна виготовити» на око», не застосовуючи креслення.

  Наступна маховикова конструкція не тільки дає можливість точно налаштувати виліт з малим кроком в межах 50 мм, але і досить зручна.

  Підйомна конструкція з маховиком

  На виготовлення піде більше часу, але результат того вартий. Маховик дозволяє регулювати висоту фрези, одночасно візуально контролюючи це над робочою поверхнею. В принципі, вже можна здійснювати динамічну зміну вильоту фрези.

  Головне достоїнство – як і раніше низька вартість компонентів для виготовлення, при збільшеному функціоналі. Замість маховика можна встановити шестерню і мотор з редуктором. Але це зажадає додаткових витрат.

  Варіант з автомобільним домкратом

  Досить дорогий, оскільки як мінімум треба придбати домкрат. Ідеально підходять ромбовидні конструкції.

  Застосування гвинтового домкрата як ліфта для фрезера так само можливо

  Такий підйомник для мікроліфта надійний, а завдяки ручці, розташованої паралельно стільниці – зручний і досить точний. Розташувати кріплення зовсім просто. Досить встановити паралельно стільниці міцну полку.
  Можливий варіант з електроприводом.

  Тоді, взагалі, можна встановити ножну педаль, і звільнити обидві руки. А якщо прикласти до всього цього програматор – ось вам і саморобний фрезер з чпу.
  Однак це виходить з концепції пристрою економ класу.

  Варіант від просунутого майстра

  Оскільки можливості майстрового людини безмежні – можна зустріти абсолютно несподівані конструкції. Цей мікроліфт зроблений за допомогою того самого фрезера, для якого він призначений.

  Оригінальна конструкція ліфта зроблена руками

  Конструкція передбачає не тільки точне регулювання вильоту, але і зміна кута нахилу осі фрезера. З таким потенціалом можна значно розширити виконувані завдання по обробці дерева.
  Оригінально вирішено привід черв’ячного механізму шпильки-регулятора висоти.

  Зубчасті колеса (шестерні) виготовлені за методом шипа «ластівчин хвіст». Це дозволяє винести шестерні назовні механізму, позбавляє їх від необхідності мастила, і робить регулювання м’якою.
  Використовуваний матеріал-вологостійка фанера 20-25 мм завтовшки. Мікроліфт виконаний настільки якісно-що хочеться запропонувати автору організувати промислове виробництво.
  Зрозуміло, для такої конструкції необхідний попередній креслення.

  Складальне креслення в 3d для мікроліфта

  Причому виконаний він з використанням програми тривимірного моделювання. Виготовлення такого пристосування-кропітка праця. А ось фінансова сторона питання-вартість листа фанери і гвинтовий шпильки. При виконанні замовних робіт така конструкція швидко окупиться.

  Вердикт по даній темі наступний — при використанні саморобного фрезерного столу без мікроліфта не обійтися. Решта конструкції на зразок швидкознімної пластини для фрезера або відкидний кришки столу, годяться лише для обслуговування електроінструменту. А для точного позиціонування фрези над столом – потрібен мікроліфт.

  Фрезерний ліфт, який використовує віктор travelller у своєму, як я зрозумів, крайньому столі. Так би мовити, новітня модель. Фрезер використовується все той же багатостраждальний интерскол фм32 .

  Найцікавіший аспект даного підйомника — це можливість регулювати положення фрезера, не нахиляючись і не залазячи під стіл. Робиться це імбусовим ключем прямо зі стільниці.

  Весь блок разом з фрезером легко демонтіуется і замінюється на циркулярку. Розберемося детальніше в пристрої даного підйомника.

  Сам підйомник складається з двох п-образних половин, які переміщаються відносно один одного. Одна нерухомо закріплена щодо основи фрезера, сторая рухлива (вона штовхає голову фрезера вгору)
  пов’язані вони між собою (тобто болтом з капелюшком під шестигранник шпилькою відповідного діаметру) за допомогою пари гайок (основний і контрящей, при цьому, болт під шестигранник залишається зверху, врівень з поверхнею столу. За допомогою широкої гайки обертання передається на шпильку, з якої, відповідно на врізну гайку в нижній половині санчат, коорие, блаодаря обертанню, підтягуються вгору.

  Всім у кого є ручний фрезер, рано чи пізно приходить в голову ідея зробити для нього стіл, що б перетворити його в повноцінний стаціонарний верстат, за допомогою якого можна реалізувати всі функції, закладені в ньому. Мене теж одного разу відвідала така думка. Не буду зупинятися на моментах виготовлення столу, інформації по цій темі в мережі предостатньо на будь-який смак і гаманець. Хочу запропонувати вашій увазі свій варіант ліфта для підняття і опускання фрезера щодо поверхні столу. Конструкція максимально бюджетна, нічого купувати не треба, все що потрібно для виготовлення, є в кожній домашній майстерні.

  Отже, що ж нам буде потрібно:
  — рейка дерев’яна здатна витримати вагу фрезера
  — болт діаметром 10-12 мм
  Металевий пруток діаметром 5-7мм і довжиною 100-120мм
  — який не будь шарнір (дверна петля) за розміром рейки
  — стара ручна дриль

  З інструментів знадобляться мітчик, плашка, болгарка, шуруповерт, саморізи, свердла і т. Д.
  Спочатку зробимо гайку. Відріжемо від болта ту частину, на якій немає різьблення, довжину зробимо по ширині рейки. В середині цієї заготовки на бічній поверхні свердлимо отвір трохи менше по діаметру розміру прутка(з урахуванням нарізування надалі різьблення на прутку і в отворі).

  На прутку нарізаємо різьблення по всій довжині, відповідну різьбу робимо в тілі заготовки відрізаної від болта. В результаті у нас вийшла саморобна напрямна гвинтова пара.

  Після цього в рейці висвердлюємо отвір під нашу саморобну гайку(гайка повинна переміщатися в отворі вільно, але не бовтатися в ньому).перпендикулярно цьому отвору свердлимо інше, — по діаметру прутка (трохи більше можна). На іншому кінці рейки закріплюємо відповідну петлю (шарнір).

  Тепер вставляємо нашу гайку в рейку, вворачиваем в неї пруток з різьбленням, пруток затискаємо в патрон дрилі, дриль закріплюємо в нижній частині столу лицьового боку. Інший кінець рейки з шарніром закріплюємо на протилежному боці. В результаті всіх маніпуляцій повинна вийти конструкція, що пересуває фрезер по вертикалі при обертанні ручки дрилі. Ніяких розмірів не вказую, тому що все це кріпитися так би мовити «за місцем-як проситися»

  В якості ілюстрацій привожу фотографії того, як це зроблено у мене. Розміри можуть бути будь-якими, хочеться вірити, — принцип конструкції зрозумілий.

  Дякую за увагу.