Домой Без рубрики Візок-самоскид на електричному ходу

Візок-самоскид на електричному ходу

0
Візок-самоскид на електричному ходу

Вітаю всіх любителів помайструвати, пропоную до розгляду інструкцію з виготовлення електричного візка-самоскида. На такому візку можна возити пісок, цегла, щебінь та інші важкі матеріали. Працює все на акумуляторах, візок, на жаль, піднімається вручну, втім, її обсяг невеликий і додаткові системи для підйому тут не обов’язкові. Зібрано все з профільних труб, тут важлива точність нарізки і зварювання. Якщо саморобка вас зацікавила, пропоную вивчити її більш детально!

Матеріали та інструменти, які використовував автор:

список матеріалів: — профільні труби;- мотор-колесо, а також контролер до нього;- електроніка для контролю рівня заряду (або вольтметр);- троси від велосипедів;- два колеса (ведені);- дверні петлі;- листова сталь для кузова;- підшипники, болти, гайки;- сидіння від велосипеда;- електричні кліщі (з них зроблені педалі);- акумулятори на 12в;- гніздо для підключення з/у та ін.

список інструментів: — зварювальний апарат;- відрізний верстат;- болгарка;- рулетка, косинець;- маркер; — свердлильний верстат.

Процес виготовлення саморобки:

крок перший. Зварюємо передню частину рами нарізавши труби відповідно до проекту, автору залишилося їх тільки зварити, звичайно ж, працювати найпростіше за допомогою tig-зварювання. Передня рама складається з двох частин, одна частина це основна рама, до якої кріпиться переднє колесо. А друга частина рами кріпиться до основної рами шарнірно, до неї кріпиться кузов. В якості шарніра потрібно використовувати максимально міцні петлі, щоб вони витримували навантаження при перекиданні навантаженого кузова.

крок другий. Кузов нарізаємо листову сталь і відповідно до плану зварюємо кузов. Якщо сталь тонкувата, можна зварити під кузов раму з труб і обшити її оцинкуванням. Готовий кузов прикручуємо до рами, в якості ручки можна приварити шматок арматури. Ось і все, кузов відмінно перекидається вперед, а щоб він не перекинувся сам, обов’язково робимо для нього фіксатор.

крок третій. Задня частина рами зварюємо задню раму, вона складається з двох вилок, які зроблені з труб і сталевих пластин. На одній з вилок встановлюється мотор-колесо, причому обидва колеса можна поставити провідні, потужність саморобки виросте.

Ось і все, з’єднуємо між собою передню і задню частину рами. Передня рама повинна повертатися, а для цього робимо шарнір. У шматок труби потрібно запресувати підшипники і підібрати по діаметру болт в якості осі. Як підсумок, отримуємо відмінний міцний шарнір, який не має люфтів.

крок четвертий. Крила і сидіння оскільки на такому візку доведеться їздити і по бруду з калюжами, робимо щитки хоча б для задніх коліс. Під щитки можна зварити прості рами з труб, а потім обшити тонкої листової сталлю.

Що стосується сидіння, то автор пристосував тут звичайне сидіння від велосипеда. Бажано, щоб сидіння могло регулюватися по висоті для комфортного регулювання під водія.

крок п’ятий. Педалі гальмування на саморобці встановлені дві педалі гальмування, кожна педаль гальмує окреме заднє колесо. Якщо пригальмовувати веденим заднім колесом, можна поліпшити процес повертання.самі педалі автор зробив зі сталевих зварювальних кліщів, до них потім підключаються троси.

крок шостий. Ящик з акумуляторами зварюємо з листової сталі ящик, в ящику будуть розташовуватися акумулятори, а також контролер оборотів. Всього в ящику помістилося 4 акумулятора, в якості гнізда для зарядки автор пристосував гніздо від комп’ютерного блоку живлення.

крок сьомий. Збірка і випробування фарбуємо раму і можна збирати саморобку. Прикручуємо ящик з акумуляторами, до педалей підключаємо троси гальм. На кермі розташовується замок запалювання, електронна дросельна ручка, а також індикатор зарядки акумуляторів.

В якості демонстрації автор перевозить пісок і щебінь, саморобка справляється легко. Не зайвим буде розташувати фару з передньої і задньої частини для можливості працювати в більш темний час доби.на цьому проект завершено, сподіваюся, вам саморобка сподобалася, і ви знайшли для себе корисні думки. Удачі і творчих натхнень, якщо вирішите повторити подібне. Не забувайте ділитися з нами своїми ідеями і саморобками!