Шпаклівка стін під фарбування своїми руками. Нюанси при нанесенні шпаклівки на стіни

0
83

Шпаклівка стін під фарбування своїми руками. Нюанси при нанесенні шпаклівки на стіни

Стіни, які будуть покриватися фарбою, потребують ретельної підготовки. Будь-яке старе покриття повинно бути повністю віддалено. Часто трапляється, що після зняття попереднього декоративного шару, виявляються численні вади. Це можуть бути: тріщини, здуття, відвалюються і розсипаються ділянки. Всі дефекти доцільно закрити штукатуркою, а тільки після цього починати шпаклівку стін своїми руками.

Ось тільки чому тоді не обмежитися однією штукатуркою? адже не завжди обов’язково шпаклювати стіни перед поклейкою шпалер. Може також справа йде і з фарбуванням? відповідь досить проста. Шпаклівка складається з дрібнозернистої фракції, а це дозволяє надати поверхні найбільш рівний вигляд. Будь-які спроби фарбувати прямо по штукатурці обернуться численними нерівностями. Вона включає в себе досить великі частинки, які не вдасться зашліфувати. А нанесення будь-якого фарбувального покриття тільки підкреслить їх.

підготовка стіни під фарбування передбачає обов’язкове вирівнювання поверхні за допомогою шпаклівки

Шпаклівка стін під фарбування складається з декількох етапів:

 1. нанесення основи. Щоб ідеально приховати всі нервовості, недоліки, які у великій кількості зустрічаються на старому покритті, роботи починають з нанесення стартового шару. Він повинен бути товщиною не більше трьох міліметрів. Якщо це не допомагає виправити дефекти, то потрібно робити кілька шарів. Кожен з них добре просушується. Вже після цього, можна проводити шліфування покриття і просочувати його ґрунтовкою.
 2. фінішне шпаклювання. Тут використовується спеціальна шпаклівка, вона дозволяє створювати рівний шар, при цьому товщина її нанесення не перевищує 1-2 мм.виходить гладка, біла поверхня, яка буде ідеальним підставою для будь-якої фарби. Якщо правильно нанести склад, то найчастіше потрібно всього один шар.

Готову до фарбування стіну можна розділити на кілька шарів:

 • це сама основа, яка складається з матеріалу, використаного при будівництві (цегла, плита).
 • шар штукатурки. Він потрібен для вирівнювання підстави, захисту стіни від руйнування і утеплення приміщення. Товщина, в окремих випадках, може досягати 80 – 100 мм.
 • шар грубозернистого шпаклівки – стартовий. Приховує залишилися недоліки. Його товщина залежить від якості виконання попередніх робіт.
 • шар дрібнозернистої шпаклівки-фінішний. Робить поверхню рівною.

Примітка! при необхідності може бути нанесений ще один шар. Для цього використовують, так звану, «суперфінішную» шпаклівку.

Кожен новий етап починається з того, що поверхня піддається ретельному нанесенню грунтовки. Тільки так можна бути впевненим в тому, що шпаклювання пройде успішно.

Шпаклівка стін з гіпсокартону під фарбування. Підготовка гіпсокартону

Багато починаючі майстри задаються питанням, чи потрібно шпаклювати гіпсокартон перед фарбуванням. Це обов’язкова частина робочого процесу, без якої забарвлення і підготовка під шпалери буде просто неможлива. По-перше, гіпсокартон володіє хорошими поглинаючими властивостями, тобто при нанесенні фарба вбереться в верхній шар картону і стане бляклою.

Буде потрібно більший витрата. По-друге, в залежності від типу матеріалу, з яким ви працюєте, на верхньому шарі можуть проявитися різні бульбашки повітря, нерівності або ворсинки.

Як шпаклювати стіни з гіпсокартону під фарбування

Все для шпаклівки стін з гіпсокартону своїми руками — https://goo.gl/rk8xfz як шпаклювати стіни з гіпсокартону …

Фото — загальна схема підготовки

Як правильно підготувати гіпсокартон перед фарбуванням:

 1. для початку потрібно очистити поверхню від пилу і будівельного сміття. Вона продуваються і при необхідності протирається вологою ганчіркою;
 2. далі, потрібно обов’язково зашпаклювати шви. Роботу можна проводити за допомогою сітки або паперової малярської стрічки. Стик листів грунтується, просушується протягом доби і покривається першим шаром шпаклівки. Поверх нього встановлюється сітка або папір з клеєм пва (він прозорий, тон після висихання не зміниться). Для того щоб поверхня була ідеально рівною, поверх армуючого покриття наноситься ще один шар фінішної шпаклівки, він сохне ще 24 години. Поклейка шпалер шпаклівка стін фарбування стін? після при необхідності поверхню затирають наждачним папером або зім’ятою газетою;
 3. також проводиться обробка укосів. Це ще один досить трудомісткий ділянку, який потрібно зашпаклювати і заармувати «павутинкою». Стик також покривається шпаклівкою і сіткою, після чого додатково обробляється для отримання рівної поверхні;

фото-затирка стиків коли всі шви і укоси гіпсокартону оброблені і висушені, потрібно гарантувати поверхню перед фарбуванням. Для цього етапу знадобиться грунтовка для гіпсових покриттів. При необхідності можна використовувати також універсальну ґрунтовку для стін-вона є більш доступною за вартістю і підходить для всіх приміщень (за винятком кухні та ванної кімнати, де підвищений рівень вологості);

фото-фінішна шпаклівка

Далі, гіпсокартон шпаклюється за допомогою спеціальної суміші. Шпаклівка стелі з гіпсокартону ціни сітка? багато фахівців рекомендують застосовувати для роботи водостійкий склад, тому що він допоможе захистити стіни від впливу вологи і цвілі. Найбільш часто використовується відразу фінішна шпаклівка. Наноситься готовий розчин широким шпателем, дуже важливо стежити за рівністю шару, адже навіть невелика похибка буде дуже помітна;

Після застигання фінішної поверхні потрібно знову обробити стіни за допомогою грунтовки і приступати до фарбування.

Потрібно відзначити, що іноді підготовка гіпсокартону до фарбування виконується без шпаклівки, а з декількома шарами грунтовки. Це більш бюджетний варіант, але він не відрізняється ефективністю. Чорнова поверхня гіпсокартону, навіть прогрунтована, буде забирати з готової «мокрої» суміші всю вологу, що негативно позначиться на ефекті фарбування.

фото-валик для стелі

Після такої підготовки можна буде обклеїти стіни і стелю шпалерами або поштукатурити декоративним «короїдом».

Фінішна шпаклівка під фарбування, яка краще. Особливості роботи фінішної шпаклівкою

Фінішна шпаклівка стін під фарбування включає в себе три етапи: грунтування, нанесення розчину і шліфування.

Грунтувати базовий шар необхідно, щоб збільшити адгезію і запобігти проникненню вологи. Для цього використовується акрилова грунтовка, яка наноситься на стіни валиком напередодні фінішного шпаклювання.

На етапі нанесення розчину знадобляться наступні інструменти:

 • будівельний міксер;
 • вузький і широкий шпателі;
 • схил;
 • рівень.

Перемішування розчину

У чисту ємність насипається частина сухої суміші і додається вказане в інструкції кількість води. Це необхідно робити уважно: дотримання пропорцій визначає якість розчину. Розчин перемішується за допомогою будівельного міксера або дрилі зі спеціальною насадкою до повного зникнення грудок.

Фінішне шпаклювання стін – дуже відповідальний процес, якщо ви вирішили використовувати фарбу в якості декоративного покриття. Поверхня для фарбування повинна бути ідеально рівною, гладкою і білосніжною: ось чому обрана шпаклівка повинна відповідати високим стандартам якості. Якщо шпалери з малюнком здатні замаскувати деякі недоліки підготовчих робіт, то фарба виявить всі вади.

Вузький шпатель використовується для нанесення розчину на стіни, а широкий – для його розтягування по поверхні. Скільки разів наносити фінішну шпаклівку? це залежить від якості базового покриття. Шпаклюйте до досягнення ідеального результату, контролюючи якість нанесення розчину за допомогою рівня і схилу.

На етапі шліфування краще працювати вручну, закріпивши в тримачі наждачний папір зернистістю р220–р280: більш груба абразивна поверхня здатна звести нанівець всі зусилля. Стіни шліфуються круговими рухами до тих пір, поки смуги від шпателя не зникнуть повністю.

Шпаклівка стін під фарбування у ванній. Чим шпаклювати стіни у ванній під фарбування

Вибір шпаклівки для ванної кімнати під фарбування

Шпаклівка — важливий обов’язковий етап будь-якого ремонту, оскільки саме з її допомогою можна вирівняти і підготувати стіни для подальшої обробки. Ці роботи створюють фінішний шар перед облицюванням, обклеюванням шпалер, а також фарбуванням стін. Якщо поверхня готується під фарбування, то вона повинна бути ідеально рівною. У той же часШпаклювати потрібно тонким шаром, тому будь-які серйозні нерівності потрібно виправляти іншими засобами, наприклад, за допомогою гіпсового картону або штукатурки.

Для обробки стін ванної кімнати необхідно використовувати виключно вологостійкі матеріали. На сучасному будівельному ринку шпаклівка має спеціальне маркування, що полегшує її вибір. При покупці важливо знати наступне:

 1. букви kr позначають звичайні матеріали, які призначені для експлуатації всередині приміщень.
 2. маркування vh вказує на те, що такими розчинами можна шпаклювати стіни і стелю приміщень з підвищеною вологістю. Саме такі склади підходять для робіт всередині ванної.

Вимоги до шпаклювальних матеріалів

Крім таких параметрів, потрібно враховувати вимоги, яким повинна відповідати шпаклівка для ванної кімнати. Найважливіші параметри такі:

 • характеристики таких матеріалів не повинні змінюватися в ході експлуатації при великій вологості. Ідеальною вважається ситуація, при якій мокре середовище зміцнює поверхню з тонким шаром шпаклівки.
 • такі склади повинні бути максимально довговічними. При цьому оптимальним терміном експлуатації може вважатися термін не менше 20 років.
 • після полімеризації нанесений шар не повинен піддаватися температурним деформаціям.

Особливості, структура і характеристики складів

Стіни ванної на останньому етапі перед фарбуванням повинні оброблятися сумішами, що мають загальні характеристики:

 1. основою і сполучним елементом є портландцемент, який набирає велику міцність при підвищеній вологості.
 2. полімерна шпаклівка виготовляється на базі латексу або акрилу, а крім того, до її складу додається мармурова крихта. Такі розчини відрізняються наступними параметрами: вони довго збережуть життєздатність, пластичність, не дають усадки, але недоліком є досить висока ціна.
 3. в ролі наповнювача найчастіше використовується просіяний пісок, подрібнений мармур, клінкерна крихта, а також затверджувачі і пластифікатори.
 4. як цементні, так і полімерні склади відмінно показують себе при експлуатації в умовах підвищеної вологості.
 5. під плитку найбільш підходять фасадні суміші, які ідеальні для експлуатації при підвищеній вологості. Єдиним недоліком є грубозерниста текстура, яка відмінно закривається кахельною плиткою. Під фарбування такі склади не дуже підходять. До того ж вони відрізняються досить високою вартістю.
 6. для того щоб підготувати стіни ванної кімнати під фарбування, більш вигідно використовувати пігментовану шпаклівку, яка найбільш підходить за кольором.
 7. слід враховувати, що будь-які гіпсові суміші не підходять для покриття стін ванної.

Шпаклівка під фарбування стелі. Для чого шпаклювати стелю?

Проведення ремонту в житловому приміщенні зазвичай явище не спонтанне, а сплановане, і визначається воно рядом причин: це може бути квартира після будівельників і ремонт проводиться вперше або ви хочете освіжити інтер’єр косметичним ремонтом. У будь-якому з цих випадків при фарбуванні стелі слід проводити шпаклювання його поверхні, тому що фарба не здатна приховати можливі дефекти, вона їх тільки підкреслить. Рівна стеля без вад створить завершеність і гармонію виконаного ремонту.

нова квартира після будівельників може містити велику кількість недоліків в обробці. Зокрема, стеля може бути з висотними перепадами, нерівно покладеними перекриттями або неакуратно нанесеною штукатуркою. Все це при фарбуванні буде кидатися в очі в першу чергу, і яку новомодну і дорогу обробку стін ви б не зробили – належного ефекту вам не вдасться отримати без якісного перетворення стелі.

Якщо ремонт у вас проводився не один раз, то все одно слід уважно придивитися до якості обробки стелі. Шпаклівка стелі під фарбування в цьому випадку буде потрібно для нівелювання тріщин, що утворилися при усадці будинку, можливих подряпин, що виникли при перенесенні габаритних вантажів, маскування вибоїн і місць осипання старого покриття. З великими висотними перепадами шпаклівка стелі не впорається, в подібних випадках варто звернутися до альтернативних методів обробки – штукатурці, гіпсокартону або підвісної стелі.

Відео шпаклівка стін під фарбування своїми руками