Водяна тепла підлога своїми руками розрахунок схема. Вибір матеріалів і необхідних пристроїв

0
43

Зміст

Водяна тепла підлога своїми руками розрахунок схема. Вибір матеріалів і необхідних пристроїв

Перш ніж зробити тепла підлога своїми руками слід визначитися зі складом обладнання і всіх елементів системи і прорахувати матеріали.

Склад і пристрій теплого водяного статі включає в себе наступні елементи:

 1. водогрійний котел;
 2. нагнітаючий насос (може бути в складі котла);
 3. кульові клапани на вході котла;
 4. труби розводки;
 5. колектор з системою налаштування і регулювання теплих підлог;
 6. труби для укладання по поверхні підлоги;
 7. різні фітинги для прокладки основної траси від котла і приєднання труб теплої підлоги до колектора.

Матеріалом труби для водяної теплої підлоги може бути як поліпропілен, так і зшитий поліетилен. Поліпропіленові труби краще вибрати з армуванням скловолокном, так як сам по собі поліпропілен має істотне значення лінійного розширення при нагріванні. Поліетиленові труби в меншій мірі схильні до розширення. Саме останні набули найбільшого поширення при компонуванні поверхневих систем опалення.

Використовуються труби діаметром 16-20 мм.необхідно, щоб труба витримувала температури до 95 градусів і тиск в 10 бар. Не обов’язково гнатися за дорогими варіантами з кисневими захистами і додатковими шарами. Особливо якщо основне завдання – знизити загальні витрати на установку теплих підлог.

Колектор являє собою патрубок з цілим рядом відводів (розгалужувач). Він необхідний для підключення декількох контурів теплої підлоги до однієї основної лінії подачі теплої води і забору зворотної, охолодженої. При цьому використовуються два розгалужувача, які встановлюються в спеціальний колекторний шафа. Один — для розподілу гарячої води, а другий – для збору зворотної, остигнула води. Саме в складі колектора розміщуються всі необхідні елементи настройки теплих підлог: клапани, регулювальники витрати, воздухоотводчики і системи аварійного зливу.

Тепла підлога на 100 квадратів. Особливості розрахунку теплого водного статі

Пересуватися босоніж по теплій поверхні у власному будинку або квартирі набагато приємніше, ніж по холодному покриттю, тому в останні роки багато власників нерухомості віддають перевагу системі опалення, що отримала назву «тепла підлога». Така конструкція дозволяє забезпечити комфортне перебування в приміщеннях.

На практиці найчастіше монтують водяні або електричні підлоги. У першому випадку нагрівальним елементом конструкції обігріву є гарячий теплоносій.

Водяні системи можна назвати оптимальним вибором для приватних домоволодінь з кількох причин:

 • вони здатні повноцінно замінити опалення, що передбачає використання радіаторів;
 • незважаючи на дорожнечу при монтажі в приміщенні великої квадратури, конструкції окупають себе протягом 5-6 років і вони дешевше в експлуатації, ніж електричні підлоги.

Що стосується квартир, розташованих в багатоповерхових будинках, то в них установка водяних теплих систем дозволяється тільки в новобудовах і то не у всіх. В інших житлових будівлях монтаж таких конструкцій заборонений. Справа в тому, що їх можна підключити тільки шляхом врізки в систему централізованого опалення, що, швидше за все, призведе до падіння тиску і температури в ній.

Своїми силами змонтувати тепла підлога практично неможливо, оскільки належить не тільки укласти труби в бетонну стяжку, але ще і запустити в роботу обладнання, наприклад, циркуляційний насос і газовий котел. Крім цього, перед установкою конструкції потрібно виконати точні розрахунки, що зробити можуть професіонали, що володіють спеціальними навичками.

З метою економії власник нерухомості може самостійно виконати деякі роботи, наприклад, залити стяжку. Також буде не зайвим попередній розрахунок, щоб хоч приблизно знати розмір грошових витрат.

Для того, щоб визначитися з фінансовою стороною проведення монтажу, можна:

 1. звернутися до майстрів . Які будуть займатися установкою системи. Їм слід надати всю необхідну інформацію і отримати в результаті максимально точні відомості.
 2. відшукати в інтернеті сайт з онлайн калькулятором . Такі комп’ютерні програми підраховують майбутні витрати на ремонт з різним ступенем точності.
 3. виконати всі обчислення самостійно . Правда, для цього необхідно дізнатися, як розрахувати водяна тепла підлога правильно, інакше обчислення без володіння потрібними навичками дадуть тільки приблизний результат. Правда цього буде достатньо для підрахунку майбутніх витрат.

У тому випадку, коли система потрібна тільки для підігріву підлоги, вистачить і зразкових даних, а якщо підлогова поверхня повинна обігрівати все приміщення, тоді розрахунки потрібно виконувати більш точно і тут не обійтися без допомоги фахівців. Навіть незначна помилка, допущена в процесі проектування, обійдеться замовникам дорого.

Труба для теплої підлоги. Критерії вибору труб для теплої підлоги

Водяні теплі підлоги складніше в монтажі, ніж електричні, зате набагато економічніше. Головне-правильно спроектувати систему, підібрати найкращі матеріали і грамотно провести монтаж.

Монтаж теплої підлоги вимагає кваліфікації і досвіду, але кінцевий результат того вартий. Система дозволяє економити на опаленні до 20-30% ресурсів, тому що температура води в трубах відносно невисока – 30-50 градусів. При цьому забезпечується рівномірний і якісний прогрів всього приміщення

Сучасний стройринок великий, в асортименті безліч видів труб, які можна використовувати для монтажу систем опалення.

Вибираючи, потрібно враховувати такі фактори:

 • міцність і довговічність;
 • теплопровідність;
 • експлуатаційні характеристики;
 • особливості монтажу;
 • співвідношення ціна-якість;
 • репутація виробника.

Матеріали для виготовлення труб використовуються найрізноманітніші. Популярні бюджетні металопластикові, поліпропіленові вироби і більш дорогі мідні. Зовнішній діаметр труб становить зазвичай 16-18 мм.

Підбирати слід труби, призначені для опалення, а не для водопостачання. Що стосується торгових марок, то варто довіряти перевіреним брендам з хорошою репутацією. При цьому важливо купувати оригінальну продукцію, перевіряти у продавців наявність сертифікатів, щоб не придбати підробку.

Розрахунок теплої підлоги онлайн. Монтаж водяної теплої підлоги

Перш ніж робити монтаж теплої підлоги, необхідно підготувати підставу під нього . Поверхня, куди буде укладатися підлога повинна бути вирівняна, а загальне число нерівностей на всю площу поверхні не повинно перевищувати ±5 мм.

Укладання труб здійснюється на спеціальні кріпильні профілі, які в свою чергу кріплять до підлоги за допомогою шурупів і дюбелів . На цих профілях є гнізда, куди закріплюються труби. Завдяки цим гнізд набагато легше дотримуватися крок між витками труби.

якщо при сильному стисненні поліетиленової труби утворилася біляста смуга, то таку трубу найкраще не укладати в систему теплої підлоги, тому що підвищує ризик прориву в цьому місці. Труби, які підводяться до колектора, приєднуються або євроконусной системою, або обтискним фітингом.

Після установки водяної теплої підлоги його перевіряють під високим тиском. Робиться це таким чином: в труби заливають воду і подають тиск в 5-6 бар, таке тестування триває протягом 24 годин. Бетонну стяжку можна заливати тільки в тому випадку, якщо не виявлені протікання і розширення на трубах. Заливку необхідно проводити при підключеному робочому тиску . Підлогове покриття можливо буде зробити тільки лише через 28 днів, саме через такий час вважається, що бетонна стяжка готова до подальшого використання.

Водяні теплі підлоги з регульованим підігрівом все частіше застосовуються в якості вирішення питання обігріву кімнати. При ремонті або будівництві можна зробити укладання системи трубопроводів замкнутого циклу під фінішне підлогове покриття.

Таким чином, всередині приміщення забезпечується комфортна температура незалежно від роботи , якщо воно є. Точна кількість матеріалів, яке будуть потрібні для роботи, може дати тільки правильний розрахунок водяної теплої підлоги. Щоб зробити його вірно, потрібно ознайомитися з деталями цієї роботи.

Гідравлічний розрахунок теплої підлоги-будуємо будинок своїми руками

Карта сайту

Продовжуємо наш розрахунок і переходимо на вкладку розрахунок водяних теплих підлог етап 2 (гідравлічний розрахунок).

Отже,Гідравлічний розрахунок теплої підлоги, заповнюємо першу форму, в якій вказуємо тип теплоносія. Для розрахунку ми вибираємо воду, хоча можна вибрати і незамерзаючий склад з різною температурою замерзання. Вводимо розрахунковий перепад температур, рекомендую ставити 10 градусів цельсія, хоча можна і менше, припустимо 5 градусів цельсія. Вибираємо приміщення 1 і бачимо, що автоматично висвічується довжина нашої петлі, далі натискаємо додати ділянку.

Для заповнення форми петлі колектора нам необхідно повернутися до нашої схемою, власне для цього ми її і малювали.

Так як петля в приміщенні 1 всього одна то довжина всієї петлі становить 133.33 метра.

Довжину підвідних ділянок необхідно поміряти або вирахувати за схемою, ця сумарна довжина підвідних і відвідних трубопроводів від нашого контуру теплої підлоги до колекторного шафи.

Кількість відводів вважаємо за схемою, кожен поворот на 90 градусів включаючи підвідні ділянки.

Кількість калачів в нашому випадку 2 це ділянка з розворотом на 360 градусів.

З’єднань бажано не робити, тому 0.

Номер колектора 1, так як в нашому випадку вся система підключається тільки до одного колектора. Діаметр колектора 25 мм.

Заповнивши форму, програма відразу обчислює гідравлічні втрати в першій петлі, звертаємо увагу на дані, дивимося позицію 2 на нашому малюнку, чи виконується, важлива умова дивись нижче.

Важлива умова

Основним критерієм при виконанні гідравлічного розрахунку, на який нам необхідно звернути увагу це гідравлічні втрати (втрати тиску в петлі), які більше 20000па не бажані, так як приведуть, не обгрунтовано, до покупки більш потужного насосного обладнання, а, отже, і великих витрат електроенергії в період експлуатації.

Порівнюємо розрахункові показання з умовою. Якщо вимога виконується, натискаємо кнопку прийняти.

Як ви вже помітили, довжина трубопроводу більше 100 метрів в першому приміщенні не завадила нам виконати необхідні умови. Тому дуже важливо виконувати гідравлічний розрахунок і нікого не слухати (радників в інтернеті багато).

Що робити якщо розрахунок не задовольняє вимогам:

— змінити довжину петлі, тобто розбити одну петлю на дві в одній кімнаті;

— збільшити діаметр трубопроводу до 20х2мм.

Далі вибираємо приміщення 2 і додаємо одну петлю. Потрапляємо на форму заповнення.

В даному випадку заповнення ведеться аналогічно попередньому варіанту з одним доповненням. У приміщенні 2 є крайова зона на північній стороні кімнати уздовж стіни з вікном, тому необхідно заповнити розподіл між зонами, тиснемо, буде задано. Тепер необхідно порахувати площу основної зони (петля «равлик») і відняти її з площі приміщення. Думаю, це не складе труднощів. Після заповнення дивимося на втрати тиску в петлі і порівнюємо з нашим важливою умовою. Все нормально! натискаємо прийняти.

У підсумку ми маємо наступну зведену таблицю гідравлічного розрахунку по нашому теплому підлозі.

Дивимося на отриману підсумкову таблицю з розрахунку теплої підлоги. У таблиці зібрані дуже багато цікавих параметрів нашої системи, такі як довжина всіх трубопроводів, витрата і швидкість в системі і що немало важливо дані по налаштуванню колектора (% відкриття клапанів, для балансування системи). Нас цікавить в першу чергу сумарний гідравлічний опір, який не перевищує 20000па, що дуже добре і загальне виділення тепла нашою системою 2434.353 вт, що більше наших теплових втрат будинком, нагадаю, вони складають приблизно 2000вт. (дивись попередні статті).

Загальний висновок: розрахунок нас повністю задовольняє.

Колектор для теплої підлоги. Збірка колектора тп

Зібрати і встановити колектор для теплої підлоги, придбаний в повній комплектації, за доданою виробником інструкції, не складе труднощів навіть для недосвідчених домашніх майстрів. В цьому випадку найбільш відповідальним моментом є контроль герметичності сполучень елементів і вузлів. А так як в заводських комплектах велика частина незавершених з’єднань передбачається на гумових або силіконових прокладках (в рідкісних випадках на фумленті), то і це завдання вирішується будь-яким монтажником досить легко.

Тим же, хто має певний досвід в сантехнічних роботах, буде вигідніше придбати і зібрати колектор з різних елементів самостійно. Роблячи таким чином, вдасться заощадити до половини вартості в порівнянні готовим конструктором. Крім того, є можливість зібрати саме ту конфігурацію, яка буде максимально задовольняти запити користувача.

Колектор з поліпропілену своїми руками

Поліпропіленові колектори є одними з найбільш доступних за вартістю. Однак слід врахувати, що вони займають трохи більше місця, ніж збірні металеві, а тим більше. У поліпропіленову конструкцію також може виявитися проблематично встановити витратоміри та інші пристрої для автоматичного регулювання і контролю подачі теплоносія.

Елементами для складання гребінки можуть служити фітинги, використовувані в системах опалення або водопостачання, або ж готові, відлиті в заводських умовах вироби. В останньому випадку виробником задається фіксована кількість відводів, збільшити яке на обраної моделі вже не вийде.

Важливо! зручніше використовувати колектор, зібраний з поліпропіленових фітингів, якщо його конструкція встановлюється в бойлерної, котельні або іншому технічному приміщенні. Адже з кількістю контурів опалення від 5 і більше пластикова збірка виходить надто громіздкою.

Комплектуючі та інструмент

Щоб повністю зібрати колектор опалення з поліпропілену своїми руками знадобиться спеціальний монтажний паяльник — для дифузійної зварювання, а з матеріалів і готових елементів:

 • не більше 1 м поліпропіленової труби pn 20-25 без зовнішнього армуючого шару ø 32 мм;
 • 1-2 м труби pn 20-25 ø 32 мм з армуванням внутрішньої або зовнішньої. Без цієї позиції можна обійтися, якщо колектор не включає обв’язку змішувального вузла;
 • трійники ø 32 мм (в кількості рівному числу гілок тп) з відводами відповідними діаметрам перехідних різьбових муфт для підключення контурів;
 • перехідні муфти пластик/метал. Краще брати моделі з накидними гайками – американками;
 • кульові крани;
 • балансувальні вентилі – підійдуть, використовувані для радіаторів опалення.

Процес складання

Саморобний колектор для теплої підлоги з поліпропілену виготовляється наступним чином:

 1. до одного з входів трійника ø 32 мм припаюється відрізок поліпропіленової труби без зовнішньої армування. Його довжина залежить від майстерності монтажника. Якщо ви добре управляєтеся з паяльником, то досить 5-7 см — по 2 см на посадкову глибину заходу труби в трійник і 1-3 см між сусідніми фітингами. Але вони можуть паятися і впритул.
 2. до нижнього відведення трійника припаюється перехідник пластик / метал з трубним різьбленням або американкою. Зазначені дії повторюються, поки число відводів не стане рівним числу контурів опалення (можливо, +1 в запас). Необхідно зробити дві таких гребінки, адже один поліпропіленовий колектор призначений для подачі, а інший для обратки. При цьому конструктивної різниці між ними немає.
 3. з торця гребінки впаюється перехідна муфта на метал відповідного діаметру. В наслідок до неї буде підключений кульовий кран для блокування загальної подачі теплоносія в систему тп (при необхідності).
 4. з протилежного торця встановлюється трійник (або просто коліно) для підключення воздухоотводчика.