Нюанси вибору акумуляторного шуруповерта

0
35

Акумуляторні шуруповерти володіють декількома перевагами в порівнянні зі своїми побратимами: мобільністю і більш легким вагою. Недоліком же стає необхідність правильно вибирати шуруповерт акумуляторний в техно стиль. Справитися з цим завданням допоможе облік всіх особливостей інструменту і його «батарейки».

Про акумулятори-перш за все

Існує три типи акумуляторів для шуруповерта:

  1. літій-іонні. Один з найпоширеніших типів акб не тільки для шуруповертів, але і для інших видів техніки. Такий акумулятор швидко заряджається, при цьому не вимагаючи повної розрядки перед проведенням цієї процедури, а ще – зберігає однакову потужність роботи незалежно від заряду. До недоліків цієї моделі відносять низьку механічну стійкість, а ще – чутливість до низьких температур (на холоді батарея буде розряджатися швидше).
  2. нікель-кадмієві. Такі батареї можуть працювати на холоді, а ще – служать довше літій-іонних. Нікель-кадмієву батарею можна повністю розрядити і це не призведе до її виведення з ладу. Недоліками стають громіздкість і токсичність компонентів при неправильній утилізації. Ще для нікель-кадмієвих батарей характерний «ефект пам’яті»: якщо розрядити їх до 10% і поставити після цього на зарядку, то наступного разу акб вимкнеться, коли рівень заряду складе 10%. Саме через це ефекту нікель-кадмієві батареї можна розряджати тільки після повної розрядки.
  3. нікель-метал-гібридні. Прийшли на зміну нікель-кадмієвим і володіють меншою вагою і токсичністю. Але на холоді їх використовувати не можна, а ще – після глибокої розрядки акумулятор вийде з ладу. У таких батарей висока ціна і менше термін експлуатації, але через високу ємність і малу вагу вони стають все більш популярними, ніж два попередніх зразка.

Оскільки акумулятори-елемент, що підлягає заміні, слід заздалегідь дізнатися, чи буде можливість без проблем купити змінну батарею потрібного виду. Це ж правило стосується гарантійного та сервісного обслуговування: варто віддавати переваги тим фірмам, продукцію яких легко знайти у вільному доступі, а сервісні центри є майже в кожному місті. У цьому випадку буде простіше отримати допомогу з усуненням несправностей інструменту.

Інші важливі характеристики

При виборі акумуляторного шуруповерта багато що залежить від термінів роботи приладу. Якщо планується використовувати його не довше декількох хвилин час від часу – досить моделі з потужністю 9-14 в. Для щоденного і тривалого використання доведеться брати шуруповерт з потужністю 18 в і вище. Як правило, другою категорією інструменту користуються будівельники і збирачі меблів для своєї професійної діяльності.

Також доведеться звернути увагу на:

  1. тип хвостовика. Шестигранник компактніше, але для нього буде потрібно купувати оснащення строго певного діаметру. Для кулачкового хвостовика підійдуть будь-які типи біт, але конструкція буде більш громіздкою.
  2. ємність батареї. Від цього параметра залежить, як довго шуруповерт зможе працювати без підзарядки.
  3. наявність імпульсного режиму. При його включенні шурупи будуть викручуватися не плавно, а ривками. Це корисно при роботі з прикипілими деталями.
  4. зручність рукоятки. Найкраще, щоб ручка була рельєфною, а форма рукояті – ергономічною. В цьому випадку утримати її буде простіше навіть при носінні робочих рукавичок.

Ще бажано, щоб у шуруповерта була підсвічування. Розбирати системний блок комп’ютера або ще якісь плати в умовах недостатньої освітленості буде дуже складно. А для ліхтарика може не знайтися вільних рук. Саме тому найкраще брати моделі шуруповертів з вбудованим підсвічуванням, яка включається натисканням кнопки над пуском або акб.