Домой Без рубрики Переведення в готівку вікон в дерев’яному будинку. Особливості

Переведення в готівку вікон в дерев’яному будинку. Особливості

0
Переведення в готівку вікон в дерев’яному будинку. Особливості

Переведення в готівку вікон в дерев’яному будинку. Особливості

Перше, на що слід звернути увагу при покупці готових наличників на вікна, – матеріал. За старих часів асортимент обмежувався лише деревиною, в наші дні можна купити кілька їх різновидів з різними споживчими характеристиками.

Найчастіше для виготовлення лиштв використовуються:

Безумовно, найкращим матеріалом була і залишається деревина. Вона відмінно впишеться в екстер’єр будинку під класику або в будь-який сучасний проект. При належному догляді деревина прослужить не одне десятиліття, радуючи око, прикрашаючи і захищаючи фасад будівлі.

Основа сучасного бюджетного ремонту-пластик. Переваги очевидні-низька ціна і практичність. Пластик довговічний, але сприйнятливий до фізичних навантажень. Недоліків пластмаси позбавлений метал, але в металевому лиштві немає естетичної складової, це виключно функціональний елемент екстер’єру.

Ще одним популярним матеріалом для переведення в готівку вікон в дерев’яних будинках є мдф. Характеристики деталей безпосередньо випливають з особливостей матеріалу. Мдф відрізняється відносно невеликою ціною, екологічністю, привабливим виглядом. При цьому лиштва не відрізняється міцністю, сприйнятливий до підвищеної вологості.

Кожна з перерахованих різновидів знайде своє застосування в сучасному будинку. Металеві та пластикові накладки вигідно доповнять металопластикові вікна, особливо в разі стін, обшитих сайдингом. Мдф раціонально встановлювати всередині приміщень, дерево універсально, його можна застосовувати як всередині, так і зовні будівлі.

Зовнішні укоси на вікна в дерев’яному будинку. Застосовувані способи і матеріали для зовнішніх робіт

Існує цілий ряд способів зробити обробку вікон, давайте розберемося в найпоширеніших з них.

Оштукатурювання укосів — найбільш дешевий і простий варіант

Отже, удосконалити і облагородити конструкцію пластикових вікон можна за допомогою:

 • штукатурення укосів;
 • сендвіч-панелей;
 • листового пластику;
 • пористого пластику;
 • натурального або штучного каменю.

Перші три типи робіт найбільш поширені, останні ж два матеріали застосовуються не так часто, по крайней мере, для цієї мети.

Оштукатурені укоси найкращі, якщо хочеться максимально заощадити бюджет, або ж в майбутньому планується встановити більш досконалу облицювання.

Якщо проводиться обробка зовнішніх укосів вікон штукатуркою, для початку слід, ознайомитися з недоліками такого методу:

 • потрібен ремонт 2-3 рази за рік;
 • пластикові конструкції мають слабку адгезію зі штукатуркою;
 • поверхня неминуче буде тріскатися;
 • складно зробити все максимально акуратно.

Більш кращим варіантом зовнішньої обробки будуть сендвіч-панелі. Такий матеріал являє собою багатошарову конструкцію з двох листів пластику, між якими знаходиться спінений пінополіуретан.

Сендвіч-панелі, завдяки своєму пристрою добре запобігають від продування і промерзання

Сендвіч-панелі легко встановлювати, чистити, при цьому вони стійкі до погодних умов і забезпечують додаткову теплоізоляцію. Випускаються в самих різних колірних рішеннях. Досить доступним матеріалом для обробки пластикових вікон є листовий пластик. Найчастіше в ролі пластика виступає конкретна його різновид – полівінілхлорид.

Такий матеріал стійкий до вологи, пару, кислот і лугів. Спінений пластик володіє ще й підвищеними теплоізоляційними властивостями. Всі ці переваги дозволяють використовувати дану облицювання, як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.

Якщо потрібно отримати додаткову теплоізоляцію, то між стіною і пластиком можна додати шар мінеральної вати.

Обробка зовнішніх укосів може виконуватися пористої різновидом пластика. Такий варіант використовується рідко в силу крихкості фінішного покриття і його нестійкості до уф-променів. До того ж, якщо укіс має ширину більше чверті метра, доведеться встановлювати і стикувати два листа, що погано позначиться на зовнішньому вигляді.

Ще одним рідкісним, але в цей раз вкрай привабливим матеріалом, є натуральний або штучний камінь.

Оздоблення пластикових вікон зовні

В плані технічних і естетичних характеристик, такий варіант перевершує всі вищеописані, проте такий недолік, як складність монтажу і висока вартість робить вибір пвх або сендвіч-панелей більш доцільним.

У звичайно підсумку, все залежить тільки від ваших фінансових можливостей і особистих переваг.

Обробка пластикових вікон всередині в дерев’яному будинку. Оздоблення пластикового вікна в дерев’яному будинку

Оздоблення пластикового вікна в дерев’яному будинку

На перший погляд може здатися, що обробити вікно всередині і зовні дуже і дуже просто. Але на ділі це не так, адже потрібно уявляти собі технологію роботи і зуміти її застосувати на практиці.

Обмовлюся відразу, мова піде про обробку пластикового вікна в дерев’яному будинку – для кам’яної будови в обробці є свої нюанси. Так що, якщо у вас є вставлене пластикове вікно, але немає його» облицювання» зовні і всередині, то ви можете зробити всю роботи самостійно, без допомоги професіоналів — монтажників, які, до речі, беруть за свою працю дуже чималі гроші, співмірні з вартістю самого вікна. Та й, погодьтеся, приємніше дивитися у вікно, знаючи, що вся обробка зроблена своїми руками.

Звичайно, щоб не викликати усмішок або підколів на свою адресу, всі роботи повинні бути проведені правильно і без помилок – лише в цьому випадку всі аксесуари для вікна будуть не тільки красиво виглядати зовні, але і виконувати свої функції.

Вся робота зайняла трохи часу – близько 3 годин. У людини, вперше, виконує цю роботу, часу піде більше, але, головне, щоб це не відбилося на якості. Розповім, на що звернути особливу увагу і як не допустити поширених помилок при обробці.

Перше, найголовніше правило полягає в ретельному закритті слідів монтажу, як всередині, так і зовні.

Оздоблення з внутрішньої сторони вікна

Внутрішнє оздоблення вікна в дерев’яному будинку включає установку підвіконня і пластикових панелей по периметру старих косяків вікна.

Заміна підвіконня. Це внутрішнє оздоблення з боку будинку.

У дерев’яному будинку підвіконня зазвичай, являє собою єдине ціле з самим косяком, тобто він є частиною віконного отвору і прибрати його досить проблематично, та це і не завжди потрібно. Якщо підвіконня не гнилий, не схильний до змін властивостей дерева і не має червоточини, то пластикове підвіконня ставиться прямо на нього. Начебто, на перший погляд, все і просто зробити-відрізав підвіконня потрібної довжин і посадив на піну. Але скрізь є особливість.

Спочатку точно вимірюємо потрібну відстань.

Довжину і кут повороту укосу, переносимо все з точністю до кожного міліметра на пластикову поверхню.

Переведення в готівку вікон всередині. Використовувані методи і матеріали для облицювальних робіт

Переведення в готівку вікон зовні в будинку дозволяє надавати фасаду закінчений вигляд. Втім, це не головна причина, по якій проводять цю процедуру. Не менш важливо закриття технологічної щілини, що обов’язково залишається між стіною і рамою.

Незважаючи на те, що цей отвір в будь-якому випадку заповнюють утеплюючим матеріалом, це не змінює естетичність зовнішнього вигляду, мало захищає від проникнення всередину пилу, бруду, вологи. З метою захисту цієї поверхні були придумані лиштви.

Ці складові можуть кріпитися, як всередині, так і зовні вікон. Перші використовуються більше для декоративних цілей, другі – для захисних. Тому вони відрізняються високою стійкістю до впливу атмосферних опадів, мають високу товщину. Внутрішні ж компоненти, що виконують більше декоративні функції, не так міцні.

Підбирати лиштви слід, грунтуючись на загальному стилі оформлення приміщення і зовнішнього фасаду будинку. Існує багато варіантів оздоблювальних матеріалів, під які і потрібно вибирати різновиди лиштвою (а також матеріали, з яких їх створюють).

Існує кілька загальних рекомендацій такого оформлення:

 • цегляні будівлі, будинки з сайдингом, обрамляють пластиковими, металевими елементами;
 • дерев’яні будинки оформляють деревиною.

Кожен матеріал, застосовуваний для створення наличників і обрамлення укосів, відрізняється за своїми якостями. Підбираючи оптимальний, потрібно враховувати безліч факторів.

Деревні конструкції вимагають періодичного проведення уходових заходів, що включають фарбування і лакування.Оновлювати покриття потрібно кожен три роки, тільки так можна домогтися відмінного зовнішнього вигляду подібних елементів. Важливою перевагою виробів з дерева є можливість їх оформлення у вигляді різьбленого декору, прикраси візерунками різних форм. Існують і гранично аскетичні моделі, що представляють собою прості планки з дерева.

Застосовувати лиштви з дерева можна, як всередині, так і на зовнішній частині будівлі. Тільки для їх попередньої обробки показано застосування різних складів.

Коли віконні прорізи будинку закриті пластиковими конструкціями, то і укоси оформляють матеріалом з пвх. Ці системи відрізняються необхідністю мінімального догляду, досить тільки періодично очищати їх пилу, бруду.

Лиштви, виготовлені з такої сировини, відрізняються стійкістю до впливу кліматичних факторів, крім того, вони містять барвник, що не піддається вигорянню на сонці. Особе компоненти, додані до складу пвх, допомагають йому витримувати вплив морозу і спеки.

Важливою перевагою таких моделей є прийнятна цінова політика. Недоліком невеликий вибір моделей, а також не дуже широка гама кольорів (як правило, продають тільки білі і коричневі накладки). Крім того, це матеріал є штучним, тому деякі люди відмовляються від його установки, навіть з зовнішньої частини будинку.

Мдф-ще один вид матеріалу, з якого роблять наладки на вікна. Однак застосовувати його слід лише всередині, зовні він моментально зіпсуватися по впливом атмосферних опадів. Мдф являє собою подрібнені і спресовані деревні волокна. Їх поверхня покриватися ламінує плівкою, що може відрізнятися своїми зовнішніми якостями. Вона буває матова, гладка, кольорова, мати поверхню каменю або мармуру і інші стилізації. Доглядати за таким матеріалом нескладно, досить протирати вологою тканиною. При необхідності, дозволяється застосовувати рідкі, що не містять хлору, склади.

Металеві накладки дуже добре гармонують з вікнами з пластика і металопластику, їх кріплять з вуличного боку будинку. Такі лиштви являють собою тонке лиття оцинкованого металу. Такий лист покритий красою, що відрізняється стійкістю до атмосферних впливів.

Це бюджетна різновид конструкцій, вони відмінно обрамляють сучасні будови. Добре поєднуються з будинками, фасади яких оброблені металом або алюкомпозитами.

Переведення в готівку на пластикові вікна. Виробництво і різновиди

При установці вікон з пвх в отвір практично завжди виникає необхідність, так чи інакше, замаскувати монтажний шов в місці примикання віконної конструкції до стінового огородження. Для цієї мети застосовуються найрізноманітніші деталі, але найбільш поширеними є нащільники у вигляді рівних планок і кутові лиштви.

На сьогоднішній день масово виробляються вироби двох типів-виготовлені з листового пластику, і вироблені за екструзійною технологією поліуретанові або полівінілхлоридні деталі.

Різновиди штампованих профілів

Порівняти їх особливості можна по таблиці нижче:

Як зробити переведення в готівку на вікна. Призначення і класифікація

Лиштви – це вузькі довгі планки, які обрамляють вікна або двері. За цим принципом розрізняють віконні та дверні. Відрізняються вони зазвичай по ширині, але, для підтримки єдиного стилю, повинні бути виконані з одного матеріалу. Крім того, їх роблять в схожій манері, використовуючи повторювані елементи і фарбуючи в один колір.

На будинках в сучасному стилі різьблені лиштви на вікна виглядають добре

Дверні та віконні лиштви служать не тільки для додання будівлі/приміщенню закінченого вигляду, хоча це теж важливо. Ще вони закривають технологічну щілину, яка утворюється між рамою двері або вікна і стіною. Цю щілину після установки вікон і дверей заповнюють утеплювачем, але вид від цього не стає краще, а вода, пил і звук продовжують проникати в приміщення, хоч і в меншій кількості. Ось і придумали колись закрити той зазор планками, та ще й прикрасити їх.

Лиштви на вікна: один з класичних варіантів зі віконницями

За місцем установки лиштви бувають зовнішніми і внутрішніми. Захисну роль відіграють, в основному, лиштви для зовнішньої установки. Тому їх роблять зі стійких до кліматичних факторів матеріалів (або покривають їх захисними складами) і товщина цього матеріалу зазвичай більше. Внутрішні лиштви, в основному, виконують саме декоративну функцію. Експлуатуються вони в щадних умовах, тому вимоги до властивостей матеріалу інші – важлива декоративність, а не стійкість до кліматичних впливів.

Відео як зробити переведення в готівку або доборники вікон в дерев’яному будинку своїми руками