Домой Без рубрики Кімнатна куркума: секрети вирощування і цвітіння

Кімнатна куркума: секрети вирощування і цвітіння

0
Кімнатна куркума: секрети вирощування і цвітіння

Куркума ідеально підходить для мема про вершки і корінці: гастрономам вона – найвідоміша пряність, ботанікам – прекрасна квітуча рослина.

Куркума-багаторічна кореневищна рослина. Як правило, вирощується для виробництва кореневищ, використовуваних в якості прянощі або в парфумерії. Для кімнатного квітникарства ця рослина досить нове, а ось в якості срезочного його вирощують вже давно. У рослини дуже ефектний вигляд: квітки зібрані в густе колосовидне суцвіття висотою до 30 см і розташовуються в пазухах великих приквіткових листя рожевого або помаранчевого забарвлення. Листя теж досить красиві: великі, овальні і подовжені.

Види куркуми для вирощування вдома

Для кімнатного квітникарства краще використовувати карликові форми куркуми частухолістной, або алісматіфоліі (curcuma alismatifolia compact), рослини висотою до 25 см і з невеликим кореневищем. Але, на жаль, у нас вони в продажу практично не зустрічаються. Простіше купити сорти куркуми частухолістной висотою більше півметра і з різним забарвленням приквіткових листя. Цей вид-близький родич куркуми довгою, або культурної (curcuma longa), того самого індійського шафрану – прянощі з корисними властивостями.

Квітки і коріння куркуми довгою, або культурної (curcuma longa)

Ще рідше у продажу можна знайти куркуму роскойську (curcuma roscoeana) , яка теж може бути вирощена в кімнатних умовах.

Умови вирощування куркуми в кімнатних умовах

Світлолюбність куркуми

Світлолюбна рослина, але потрібен захист від прямих сонячних променів. Куркума ідеально себе почуває на вікнах, що виходять на південний захід і південний схід. У весняний період не вистачає сонця, тому для формування квітконосів рослині бажано забезпечити додаткове досвечивание за допомогою фітоламп. На літо можна виносити в сад, на балкон або терасу, але не ставити під прямі сонячні промені.

Куркума сорту starlet

Куркума — теплолюбна культура

Оптимальна температура під час вегетації +25 °с (до +30 °с), критична нижче +18 °с.

Рослина не любить протягів. У зимовий період допускається зниження температури до + 20 °с.витягнуті кореневища rehrevs зберігають при температурі +15…+18 °с, іноді потрібно більш низька температура. Як правило, необхідний температурний режим вказаний на упаковці.

Сорти куркуми

Грунт для посадки куркуми

Потрібен родючий, гумусний, але легкий за механічним складом. Бажано з додаванням перліту.

Висока вологість повітря для куркуми

У літній період бажані щоденні обприскування. При чому приквітки і квітки куркуми не бояться зволоження, тому навіть на стадії цвітіння її можна обприскувати «з головою».

Регулярний полив з весни до осені. Грунт підтримують в помірно вологому стані, навіть коротка посуха стане для куркуми згубною.

Підживлення куркуми

Добрива з квітня по вересень вносять щомісяця разом з поливом. Для підгодівлі куркуми можна використовувати мінеральні добрива пролонгованої дії.

Хвороби і шкідники куркуми

Проблем практично не буває. Будь-квітникар, навіть зовсім початківець здатний виростити красиве і здорове рослина.

Період спокою у куркуми

Період спокою починається в листопаді і триває три місяці. В цей час скорочують полив і знижують температуру. Після повного висихання листя їх зрізають. У березні кореневища пересаджують, при необхідності ділять і починають догляд (полив, досвічування, підгодівлі, обприскування).

Розмноження куркуми

У домашніх умовах куркума не плодоносить, тому її розмножують діленням кореневищ під час висадки в період лютого-березня. Не діліть кореневище на занадто дрібні частини, потрібно залишати не менше двох бічних коренів на одній деленке. Кореневище ділять на частини гострим ножем, зрізи присипають товченим вугіллям.

Швидше за все, ні. Для магазинів закуповують партії бульб, призначених для переробки. Щоб не допустити проростання, їх спеціально обробляють інгібіторами росту. У підсумку, навіть при створенні всіх умов, корінь швидше згниє, ніж дасть паростки.