Гідроізоляція плит осб. Гідроізоляція стандартних підлог

0
49

Гідроізоляція плит осб. Гідроізоляція стандартних підлог

Головне призначення кожної стяжки — це вирівнювання поверхні, на яке буде укладатися покриття. Міцність стяжки безпосередньо залежить від товщини і марки розчину.

Як правило, плити осб — це матеріал, який має функціональне застосування, як в дерев’яній будівлі для гідроізоляції, так і в роботах при оформленні інтер’єру будівлі всередині.

Більш того, вони є прекрасним вибором при будівництві абсолютно будь-якої споруди з довгим терміном служби. А виробничі витрати при використанні даного матеріалу можуть знизитися майже наполовину, а саме будівництво — скоротитися до декількох місяців.

Ванна кімната і санвузол в дерев’яному каркасному будинку, як відомо, вимагають таких робіт, як гідроізоляція і якісна обробка, зробити які можна і своїми руками, щоб не переплачувати за послуги фахівців. Стіни подібних приміщень, особливо в дерев’яному каркасному будинку, мають свої особливості: у ванній необхідна не тільки якісна гідроізоляція, але і пароізоляція.

Для обробки ванної в дерев’яному будинку зазвичай використовується керамічна плитка, хоча варіанти можуть бути самими різними. У статті буде розглянуто питання про те, яким чином найкраще обробити стіни у ванній кімнаті дерев’яного будинку, а також те, яким чином у ванній здійснюється гідроізоляція та інші важливі роботи.

Обшивка стін

Головне, що треба враховувати, обшиваючи ванну або санвузол, та й стіни в дерев’яному будинку в цілому — це якісна гідроізоляція. В процесі робіт необхідно враховувати наступні моменти:

Головне, що потрібно забезпечити у ванній кімнаті-це якісна гідроізоляція

 1. гідроізоляція здійснюється за допомогою пароізоляційних і гідроізоляційних мембран. Іноді може використовуватися і звичайна поліетиленова плівка, проте вона повинна бути дуже щільною. Взагалі, поліетиленову плівку використовують зазвичай для пароізоляції стін дерев’яного будинку, а для ванної купуються спеціальні мембрани. Можна використовувати також і спеціальну мастику, але коштує вона досить дорога. Мембрана ж закріплюється на стінах ванної кімнати (або якщо брати санвузол в цілому) за допомогою спеціального будівельного степлера;
 2. на мембрани треба встановити металевий профіль, який буде служити основою (латами для майбутньої обшивки стін). Стіни обшивають листами спеціального вологостійкого гіпсокартону, причому не одним шаром, а відразу двома. Це важливий момент: рівень вологості у ванній занадто високий, це може привести до корозії стін, появи грибка, цвілі та інших «неприємностей». Тому гіпсокартон і обшивається саме в 2 шари;
 3. перші листи для обшивки завжди кріпляться за допомогою саморізів, а вже наступні — з використанням спеціального клейового складу. Завдяки цьому капелюшки саморізів не потрібно буде покривати спеціальним герметиком для уникнення появи іржі;
 4. в якості декоративної обшивки стін ванної кімнати дерев’яного будинку фахівці рекомендують використовувати звичайні пвх-панелі. Обшити ванну з їх допомогою легко можна і своїми руками, для цього не потрібно особливих навичок і умінь. Ще 2 непоганих варіанти — це використання керамічної плитки або вологостійкої емульсійної фарби. Єдиною що треба врахувати при облицюванні стін ванної кімнати дерев’яного будинку — це те, що шви між плитками повинні бути оброблені густий і пластичної фугою. Потрібно це для запобігання попадання вологи в шви між плитками, що може привести до розмивання внутрішнього клейового підстави. По суті, використання фуги для обробки плиткових швів — це та ж сама гідроізоляція, хоча обшити гіпсокартоном поверхню простіше.

Чим обробити осб від вологи. Особливості фарбування стружково-орієнтованих панелей

Осб-матеріал популярний і досить універсальний: плити використовують як для обшивки каркасних будівель, покрівельних робіт, так і для вирівнювання та оздоблення стін всередині будинку.

Сама плита — це пресована деревна тріска, додатково скріплена сполучними складами у вигляді смол, воскових добавок і борної кислоти.

Відмінна риса стружкових орієнтованих плит — шари пресованої стружки спрямовані в різні боки для підвищення міцності матеріалу. Всього біля плити три шари тріски, в двох зовнішніх вона спрямована поздовжньо, а в середньому — поперечно.

Листи осп популярні в каркасному будівництві

В залежності від специфіки робіт і експлуатаційних характеристик розрізняють кілька типів стружкових плит:

Але незалежно від типу, осп виглядає завжди приблизно однаково: це рівна прямокутна плита з чіткими краями, вираженою деревною структурою і характерною злегка нерівною фактурою з добре помітними пресованими трісками.

Огляд лакофарбової продукції

Якщо розглядати можливі варіанти додаткового декорування фасаду з стружкових плит, то можна виділити такі варіанти:

 • пофарбувати / обробити лаком.
 • обштукатурити. Штукатурка по осб плиті на фасаді має ряд особливостей. Оскільки в складі плити є віск і смоли, то поверхня плити зазвичай гладка, змінна і має вкрай низькі показники адгезії. У цьому випадку перед нанесенням шару спеціальної штукатурки (як правило, еластичною), потрібно армування поверхні. Також між осп і штукатурним шаром повинна бути захист з бітум-картону для запобігання розтріскування і розбухання плит.
 • зашити сайдингом або будь-яким іншим фасадним матеріалом за технологією вентильованого фасаду.

Приклад порушення технології штукатурення osb

Оскільки osb — все ж деревний матеріал, то і фарби і лаки необхідно підбирати саме для робіт по дереву.

Різновиди лакофарбових матеріалів, які можна використовувати на орієнтовано-стружкових плитах:

Осб плита розбухла. Чи можна використовувати осп в дощ

Чи можна використовувати осп в дощ чи можна використовувати осп в дощ популярний будівельний матеріал осп використовується і при будівництві дахів. Як і будь-який матеріал, застосовуваний при зовнішніх роботах, вона потрапляє під дощ. Наскільки небезпечно для осп вплив вологи? чи не зруйнується вона? ми знаємо відповіді на ці питання. Читайте статтю.

Будівництво будинку своїми руками покрівельні матеріали ондутіс ремонт даху ондулін покрівля

Орієнтовано стружкова плита (назва саме цього будматеріалу ховається під абревіатурою осп) як відомо, складається з деревної тріски і спеціальних смол. Дерево ж в будь-якому вигляді піддається впливу вологи: вона його просочує, дерево набухає і від цього руйнується.

Однак різні сорти деревини (і різні вироби з неї) реагують на вплив вологи по-різному. Що ж відбувається з осп?

Якщо пішов невеликий дощик або випала роса

Безумовно, деревна тріска, з якої складається осп, вбирає в себе вологу. Звичайно ж, осп розбухає.

Однак розбухання це незначно і цілком компенсується зазором в 3мм при монтажі.

Втім, розслаблятися не треба. Якщо дощик пішов-зберігається осп треба прикрити.

Проводити роботи з осп при невеликому дощі варто тільки в тому випадку, якщо покрівля відсутня або на неї укладаються покрівельні матеріали. Закріплене на даху осп необхідно прикрити.

Можна звичайно для цієї мети використовувати дешевий руберойд або поліетиленову плівку. Але вони неміцні, швидко рвуться і не пропускають пар і воду. Вологе осп накрите їм відчуває себе як людина в лазні-сиро і душно.

Набагато ефективнішим буде використання підпокрівельних плівок або мембран вироблених компаній ондулін під брендом ондутіс. Вони можуть використовуватися в якості тимчасової покрівлі на термін до 3 місяців. За цей час навіть самий неспішний покрівельник або господар ведучий будівництво будинку своїми руками змонтують покрівельні матеріали на дах.

Так, плівки і мембрани ондутіс дорожче руберойду. Але вони коштують менше, ніж буде коштувати ремонт даху і заміна згнилих дерев’яних елементів.

Дії при випаданні роси аналогічні описаним-зберігається осп повинна бути прикрита, змонтовану осп слід прикрити на ніч. В цьому випадку велика частина вологи залишиться на матеріалі, яким плита прикрита.

Якщо пішов сильний дощ

Якщо під час проведення робіт з монтажу осп пішов сильний дощ роботи необхідно припинити.

Сильний дощ призведе до того, що осп сильно розпухне і почне деформуватися. Разом з ним наберуться вологи і інші елементи конструкції даху.

Тому найраціональнішим буде прикрити дах захисним матеріалом і дочекатися закінчення дощу.

ВдалогоБудівництва!!!

Флехендихт knauf гідроізоляція на осб. Гідроізоляція «кнауф флехендіхт»: властивості і застосування

Сучасні виробники будівельних матеріалів прагнуть забезпечити своїх покупців усіма необхідними товарами. До таких організацій належить і компанія knauf (німеччина). Це універсальний виробник, який випускає матеріали різного складу і призначення. Одним з найбільш популярних товарів компанії є гідроізоляція»кнауф флехендіхт».

Характеристика та види

Гідроізоляція «кнауф флехендіхт» являє собою полімер у вигляді водної дисперсії на синтетичній латексній основі. В якості добавок до складу входять різні інертні заповнювачі. Володіє блакитним кольором. Не містить розчинників. Після зіткнення з поверхнею гідроізоляційні суміші утворюють водонепроникну еластичну плівку.

Склад наноситься шаром товщиною 1,1 мм, який після висихання має товщину 0,8 мм.зазвичай використовують кілька шарів. Причому наступний пласт наноситься через 3 години після попереднього (при температурі 20 градусів і вологості повітря 50 %). Укладати плитку допускається після закінчення 12 годин після того, як була застосована гідроізоляція «кнауф флехендіхт».

Витрата на 1 м2 становить 700-1000 грам. Це стосується матеріалів з гладкою поверхнею. Для покриттів, що мають більш пористу структуру, значення збільшується до 900-1400 г / м2. Відповідно, на один шар матеріалу потрібно 350-700 г/м2(в залежності від виду підстави). З урахуванням цього, упаковки вагою 5 кг буде достатньо для гідроізоляції 3,5-5,5 м2поверхні. Висохлий матеріал витримує температуру від мінус 20 до плюс 80 градусів.

Гідроізоляція «кнауф флехендіхт» може бути двох видів:

 • дисперсія акрилова від «кнауф флехендіхт». Ціна за упаковку вагою 5 кг — 1160 рублів.
 • мастика каучуко-бітумна. Вартість-1950 рублів за 5 кг.

Зберігається матеріал 18 місяців в щільно закритій упаковці.

Область застосування

Гідроізоляційні суміші компанії knauf можуть застосовуватися в якості гідроізоляції:

 1. приміщень з підвищеною вологістю і вогкістю. Наприклад, ванній.
 2. поверхонь, не стійких до вологи. Йдеться про тих, в основі яких закладений гіпс.
 3. гігроскопічних мінеральних основ: штукатурки на основі цементу або вапна. До цієї категорії відносять і бетон.
 4. як гідроізоляційний шар під керамічну плитку або природний камінь, в тому числі для укладання теплої підлоги.

Не можна використовувати матеріал в місцях, де постійно є навантаження, що виникає під тиском води. Маються на увазі ємності з рідиною, басейни і т. Д. Гідроізоляцію «кнауф» можна наносити на будь-які види поверхонь:

 • підлоги у вологих приміщеннях.
 • підстави з гіпсу.
 • дахи, балкони, мансарди.
 • в басейнах і душових під плитку.
 • на укоси.
 • внутрішні та зовнішні поверхні.

Особливості акрилової гідроізоляції

Акрилова дисперсія на водній основі» кнауф » використовується для:

 1. гідроізоляції підстав, які сильно вбирають воду.
 2. у вологих приміщеннях для відділення відфільтрованої рідини.
 3. на поверхнях мінеральних основ.
 4. на дерев’яних матеріалах.

Застосовується в температурному інтервалі 5-25 градусів. При цьому не можуть їм оброблятися підстави, на які постійно потрапляє волога.

Каучуко-бітумна мастика

Даний матеріал володіє наступними властивостями:

 • засіб не містить розчинники і повністю безпечний для людей.
 • має гарну адгезію.
 • допускається нанесення на металеві поверхні, навіть схильні до корозії.

Каучуко-бітумна мастика застосовується в тих випадках, коли:

 1. необхідно виконати гідроізоляцію поверхні перед укладанням плитки, в тому числі і в басейнах.
 2. робиться гідроізоляція покрівлі, балконів, терас.
 3. необхідно захистити днище автомобіля або інші конструкції з металу від корозії.

Використання гідроізоляції knauf

Гідроізоляція «кнауф флехендіхт» наноситься тільки на попередньо підготовлені поверхні. Для цього підстава очищається від бруду, пилу, плям масла або фарби. При необхідності всі тріщини зашпакльовуються, нерівності – згладжуються. Після цього поверхня грунтується і висушується.

Гідроізоляційний матеріал наноситься в два шари (при необхідності допускається більше, наприклад, на пористих підставах) за допомогою кисті або валика. Пласт повинен бути тонким і рівномірним і не виходити за рамки зазначених виробником (не більше 1,1 мм). Витрата матеріалу не збільшується. Гідроізоляція наноситься на поверхню з боку, з якої впливає волога.

У кутах, де з’єднуються стіни з підлогою або стелею, а також між собою, на ще сирої шар гідроізоляції укладається ізоляційна стрічка. Суміш, що проступила через її осередки, розрівнюється. При використанні самоклеючої стрічки вона укладається перед нанесенням другого пласта на вже висохлу поверхню. Наявні труби, відводи ізолюються ущільнювальними манжетами. Використовується гідроізоляція «кнауф флехендіхт» при температурі від 5 до 25 градусів. Застиглий матеріал можна видалити тільки механічно. Тому всі інструменти миються безпосередньо після закінчення роботи.