Домой Отопление Чому ріжеться швидкість інтернету по wifi: безкоштовні поради як прискорити передачу даних.

Чому ріжеться швидкість інтернету по wifi: безкоштовні поради як прискорити передачу даних.

0
Чому ріжеться швидкість інтернету по wifi: безкоштовні поради як прискорити передачу даних.

Швидкість дротового доступу в інтернет залежить від якості проведених комунікацій і мережевого обладнання. Швидкість може знижуватися через неякісне з’єднання кабелю і технічних характеристик обладнання (мережевий адаптер комп’ютера, роутер, світч).

На швидкість бездротового доступу впливають

 • стандарт wi-fi, який використовується роутером і приймаючим адаптером (802.11 b/g/n/ac). Наприклад, застарілий роутер або приймає адаптер в ноутбуці, що працює в стандарті 802.11 g, в умовах багатоквартирного будинку знижує швидкість до 15-20 мбіт/с.
 • частота передачі даних, використовувана роутером і приймаючим адаптером (2.4 ггц / 5 ггц). Підтримка частоти 5 ггц дозволяє помітно збільшити швидкість wi-fi в побутових умовах.
 • площа і конфігурація квартири, матеріал і товщина внутрішніх стін. Для покриття бездротовою мережею квартир площею більше 50-70 кв.м або «пробивання» товстих стін часто потрібно більш потужне wi-fi-обладнання, іноді комбінація з декількох пристроїв.
 • місце розміщення роутера. Установка роутера за металевими дверима, в щитку або в шафі, особливо металевому, негативно впливає на якість прийому wi-fi в квартирі.
 • перешкоди від інших wi-fi-мереж, що працюють в одному і тому ж діапазоні (2.4 ггц). Проблема зниження швидкості wi-fi через перешкоди від сусідських мереж вирішується вибором найменш завантаженого каналу в налаштуваннях роутера, зміною роутера на більш потужний або підтримує 2 діапазону (2.4 ггц і 5 ггц).

Відповідальність провайдера за якість зв’язку на різних етапах

1. Параметри, що залежать тільки від провайдера:

— завантаженість каналів провайдера;

— якість обладнання провайдера на вузлах і у вашому домі;

— якість кабелю і його з’єднань від горища / підвалу до квартири;

— якість мережевого обладнання, наданого провайдером в оренду.

2. Параметри, що залежать тільки від самого абонента:

— якість домашнього мережевого обладнання, що належить абоненту (роутер, мережеві адаптери в пристроях);

— якість комунікацій, проведених абонентом при ремонті квартири (кабель, інтернет-розетки, з’єднання кабелю);

— параметри комп’ютера (ноутбука, планшета, смартфона) абонента-наприклад, підтримка wi-fi адаптером ноутбука стандарту wi-fi 802.11 n;

— наявність програмного забезпечення, активно впливає на швидкість інтернету-наприклад, антивірус або працюючий torrent-клієнт;

— наявність на комп’ютері прихованих шкідливих програм (вірусів, троянів).

3. Параметри не залежні ні від абонента, ні від провайдера:

— потужність і завантаженість серверів в інтернеті;

— якість ліній зв’язку, що перебувають за межами мережі провайдера (наприклад, міжконтинентальний кабель на дні атлантичного океану);

— у випадку з wi-fi – перешкоди від інших мереж wi-fi і побутових приладів, стін, дверей, потужність передавачів роутера і приймачів на пристрої клієнта, розташування роутера в приміщенні і віддаленість його від зони користування мережею wi-fi.

Яку максимальну швидкість може забезпечити rinet?

Максимальна пропускна здатність каналу до квартири — 100 мбіт/с.це значно більше, ніж необхідно для реальних завдань домашнього користувача. Канал можна і розширити до 200 мбіт/с — 1 гбіт/с за індивідуальним запитом.

Як перевірити швидкість доступу в інтернет?

Якщо ви хочете зрозуміти, яку швидкість забезпечує вам провайдер, вимірюйте швидкість прямого дротового підключення. На швидкість wi-fi з’єднання впливають зовнішні фактори, що не залежать від провайдера (див . Вище-параметри, що не залежать ні від абонента, ні від провайдера), і такий тест не дасть достовірної інформації.

Найпростіший спосіб перевірити швидкість дротового з’єднання – підключити інтернет-кабель в ваш комп’ютер або ноутбук. Якщо результати відповідають тарифній швидкості (допустимі відхилення в показаннях тесту в межах 5мбіт/с — це пов’язано з особливостями роботи інтернет-сервісів по вимірюванню швидкості), то при наявності проблеми вона пов’язана не з якістю послуг провайдера, а з роботою wi-fi мережі.

В інтернеті існують сайти, на яких ви можете виміряти швидкість обміну даними між вашим комп’ютером і серверами в інтернеті. Популярний приклад – http://speedtest.net.

Питання та відповіді

— мій роутер підтримує 150 мбіт/с (300 мбіт/с). Чому у мене швидкість wi-fi всього 20 мбіт / с?

— при підключенні до мережі за стандартом 802.11 g максимальна пропускна здатність до 54 мбіт/с. При підключенні до мережі за стандартом 802.11 n – до 150 мбіт/с. Але ця швидкість не є реальною швидкістю скачування або віддачі, так як частина трафіку йде на технічні потреби забезпечення роботи мережі. На практиці швидкість скачування при підключенні за стандартом 802.11 g становить до 23 мбіт/с, по 802.11 n – до 50-90 мбіт/с (в залежності від моделі роутера і адаптера на клієнтському пристрої). Окремі дорогі моделі роутерів здатні підтримувати реальну швидкість близько 100 мбіт/с і навіть більше. 1>–>- при наведенні курсору на ярлик » підключення по локальній мережі «я бачу напис»швидкість 100 мбіт/с». Чи означає ця цифра реальну швидкість?

— ні, вона лише показує максимально можливу швидкість з’єднання вашого мережевого адаптера з мережевим обладнанням (комутатором, роутером). Зі швидкістю інтернету за вашим тарифом даний показник не пов’язаний.

— чув, що для максимальної швидкості потрібно замість кручений пари проводити оптичний кабель прямо до квартири, чи правда це?

— максимальна пропускна здатність звичайного 4-жильного мідного кабелю – кручений пари) — 100 мбіт/с.ця швидкість реальна, і її більш ніж достатньо для домашнього користування. Однак, використовуючи всі 8 жив і підключивши кабель до гігабітного порту провайдера, можна отримати і 200-1000 мбіт/с. Ці швидкості досяжні при довжині мідного кабелю до 100м. Для відстаней понад 100м використовується оптичний кабель. Усередині багатоквартирного будинку відстань від обладнання провайдера до квартири значно менше 100м, тому оптичний кабель доцільно використовувати для проведення ліній між будинками.

Використання ж оптичного кабелю для підключення квартир невиправдано і вельми ризиковано. Основні його мінуси:

— оптичний кабель легко пошкодити і складно відновити. Він ламкий, а для відновлення потрібні складні зварювальні роботи.

— незахищеність від перешкод, несправний приймач у одного абонента унеможливлює роботу інших абонентів на цій лінії (в одному під’їзді).

— є відчутна загроза безпеці персональних даних абонента, підключеного разом з сусідами до однієї волоконно-оптичної лінії. В силу особливостей роботи модемів і структури мережі нескладно отримати доступ до чужого обладнання та чужої інформації, наприклад, здійснювати міжміські телефонні дзвінки через sip-аккаунт сусіда, за його рахунок.

— оператори, як правило, не допускають підключення до оптичного кабелю будь-яких модемів, крім наданих самими операторами. Бувають ситуації, коли абоненту необхідно нестандартне обладнання (покриття великої площі wi-fi-мережею, використання частоти 5ггц для збільшення швидкості, підключення роутерів apple), і можливостей стандартного модему недостатньо.

З’єднання через wifi не завжди здатне забезпечити таку ж швидкість, як і кабельне підключення. Серед основних причин можна виділити неправильні настройки маршрутизатора, конфлікти з точками доступу сусідів і неправильний вибір місця розміщення роутера. Швидкість також ріжеться при використанні застарілого обладнання або старих версій прошивки.

Як визначити, що ріжеться швидкість по wifi

Інтернет-провайдери вказують в договорі максимально можливу швидкість доступу. Реальна ширина пропускного каналу зазвичай нижче заявленої. У домашніх умовах легко перевірити, чи пов’язано це з обмеженнями на стороні провайдера або з використанням wifi. Для цього підключіть кабель ethernet безпосередньо до пристрою, з якого здійснюється вихід в інтернет.

Отройте онлайн-сервіс speedtest в будь-якому браузері і клікніть «begin test». Сайт автоматично визначить найближчий сервер, через який буде проводитися перевірка швидкості. Комп’ютер обміняється даними з обраним сервером для з’ясування поточної швидкості інтернету. Дочекайтеся закінчення операції, після чого запам’ятайте або запишіть її результат.

Потім підключіть інтернет-кабель до роутера, включіть його в мережу і підключіться до wifi з того ж пристрою, на якому ви тестували швидкість. Відкрийте сайт ще раз і повторіть завмер. Якщо результати першого і другого тестів значно відрізняються, швидкість ріжеться саме черезВикористання бездротового інтернету.

Перешкоди від бездротового обладнання сусідів

Найчастіше ця причина проявляється в багатоквартирних будинках з великою кількістю встановлених точок доступу до wifi. Бездротова мережа може працювати в одному з двох діапазонів: 2,4 або 5 ггц. Більш поширений перший варіант. При цьому фактична частота може становити від 2,412 до 2,484 ггц з кроком 0,005 ггц, в залежності від обраного каналу.

Діапазон 2,4 ггц розділений на 14 відрізків, але не всі вони можуть бути доступні для легального використання в тій чи іншій країні. Наприклад, в сша застосовуються тільки канали 1-11, в росії: 1-13, в японії: 1-14. Вибір неправильного значення може привести до порушення законодавства держави, в якому працює обладнання.

Якщо точки доступу сусідів використовують той же канал, що і ваш роутер, виникає інтерференція (накладення радіохвиль). В результаті цього ріжеться швидкість інтернету по wifi. Рекомендується провести аналіз поточної завантаженості частот. Найпопулярніший програмний інструмент, застосовуваний для цих цілей-утиліта inssider, розроблена компанією metageek.

Встановіть програму, запустіть виконуваний файл і натисніть кнопку «почати сканування» в лівому верхньому кутку вікна програми. На графіку праворуч будуть відображатися знайдені мережі wifi і канали, на яких вони працюють. Знайдіть діапазон, на якому розміщено найменшу кількість мереж з високим рівнем прийому, після чого виберіть його в панелі управління маршрутизатором.

Зверніть увагу! ширина кожного каналу може становити 20 або 40 мгц. Не перетинаються тільки канали 1, 6 і 11. Використовуйте одне з цих значень для оптимальної настройки мережі. Також можна вибрати автоматичне визначення найменш завантажених частот в параметрах роутера.

Висока завантаженість діапазону

У великих містах кількість доступних мереж на 2,4 ггц може бути настільки високим, що зміна каналу wifi не призводить до бажаного результату. Швидкість передачі даних ріжеться навіть після вибору самого вільного відрізка частотного діапазону. Оптимальне рішення цієї проблеми-перехід на діапазон 5 ггц, який ще не отримав достатнього поширення.

Його використання можливе на двохдіапазонних роутерах. Такі маршрутизатори створюють відразу дві мережі, які мають різні назви, параметри шифрування і авторизації. Клієнтські пристрої, радіомодуль яких підтримує роботу на 5 ггц, зможуть підключитися до wifi в цьому діапазоні. Застарілі моделі будуть підключатися до другої мережі. При такій схемі роботи слід враховувати ряд недоліків, основні з яких:

 1. менша зона покриття при наявності перешкод, обумовлена фізичними властивостями радіохвиль цієї довжини.
 2. відсутність сумісності зі старими девайсами.
 3. висока вартість двохдіапазонного обладнання.

Проблеми з маршрутизатором

Основна помилка, що допускається користувачами при організації домашньої wifi мережі — неправильний вибір розташування роутера. Він призводить до поганого прийому сигналу на клієнтських пристроях, через якого і ріжеться швидкість інтернету. Уточнити рівень сигналу можна за кількістю відміток на значку wifi, розташованому в треї (нижньому правому куті) операційної системи windows. На мобільних девайсах статус підключення до інтернету і рівень сигналу можна перевірити у верхній частині екрану, на панелі повідомлень.

Рекомендується встановлювати роутер в центральній кімнаті приміщення, в якому він буде використовуватися. Таке розташування забезпечує високий рівень прийому wifi у всіх кімнатах квартири або офісу. При установці в кутку приміщення, віддалені кімнати не зможуть підключатися до бездротової мережі або будуть отримувати інтернет на низькій швидкості.

Важливо! на якість зв’язку з маршрутизатором також впливають потужність передавача, кількість встановлених антен і відстань від працюючих джерел електромагнітного випромінювання. Щоб швидкість інтернету не різалася, намагайтеся встановлювати роутер далеко від мікрохвильових печей, холодильників та іншої побутової техніки.

Також перевірте коректність вибору режиму wifi в налаштуваннях маршрутизатора. Він відповідає за максимальну швидкість передачі даних і зворотну сумісність зі старими пристроями. Наприклад, якщо обраний пункт «тільки 11b«, швидкість wifi буде різатися до 11 мбіт/с, а значення» тільки 11g» обмежує смугу пропускання до 54 мбіт/с.

Увійти в веб-інтерфейс роутера можна за адресою, яка вказана на його нижній панелі. Для моделей tp-link вибір потрібних параметрів проводиться в розділі «бездротовий режим ->налаштування бездротового режиму». Рекомендовані значення при наявності старих моделей в мережі «» 11bgn змішаний»і «11bg змішаний». Якщо всі домашні або офісні девайси підтримують стандарт «802.11 n», відзначте пункт «тільки 11n».

У меню «захист бездротового режиму» встановіть тип захисту wpa / wpa2, так як застосування застарілого методу wep ріже швидкість wifi. Змініть автоматичний вибір типу шифрування на протокол «advanced encryption standard» (aes). Він забезпечує більшу безпеку мережі при меншому впливі на швидкість передачі даних.

Перейдіть на вкладку з додатковими параметрами бездротової мережі. На tp-link це » бездротовий режим ->розширені налаштування». Знайдіть і активуйте параметр «wifi multimedia» (wmm). Цей протокол дозволяє задати високий пріоритет для мультимедійного трафіку, тим самим прискорюючи його передачу.

В налаштуваннях підключаються девайсів також необхідно активувати цю функцію. Відкрийте диспетчер пристроїв на панелі керування операційної системи windows. Знайдіть мережевий адаптер і перейдіть до його властивостей. На вкладці «додатково «виберіть рядок» wmm» у списку ліворуч. Праворуч вкажіть значення «включено»або «enabled». Збережіть конфігурацію натисканням кнопки «ок».

Ще один параметр, на який слід звернути увагу при налаштуванні маршрутизатора — потужність передавача або «tx power». Ця величина вказується у відсотках від максимальної потужності обладнання. Якщо точка доступу знаходиться на великій відстані, встановіть значення «100% » для поліпшення прийому wifi.

Застаріла прошивка пристроїв

Виробники роутерів та інших бездротових пристроїв регулярно оптимізують програмне забезпечення для отримання максимальної швидкості роботи. Завантажити нову версію прошивки можна в інтернеті, на сайті розробника. Оновлення проводиться методом завантаження файлу на пристрій через адмін-панель. Шлях в меню маршрутизаторів різних торгових марок відрізняється:

 • tp-link: «системні інструменти-> оновлення вбудованого пз»;
 • d-link:» система -> оновлення пз»;
 • asus: «адміністрування ->оновлення мікропрограми»;
 • zyxel:» інформація про систему -> оновлення»;

Порада! при установці програмного забезпечення враховуйте апаратну версію роутера. Вона вказується на наклейці або в документації до пристрою.

На клієнтському обладнанні (ноутбуках, комп’ютерах та іншій техніці, що підключається до wifi) слід перевірити версії мережевих драйверів. Ос windows дозволяє оновити вбудовані програми через панель управління, в розділі «диспетчер пристроїв». Відкрийте вкладку «мережеві адаптери» і виберіть використовуваний радіомодуль. У розділі «драйвер» клікніть «оновити» і виберіть автоматичний пошук програмного забезпечення в інтернеті. Після цього перезавантажте комп’ютер і знову підключіться до бездротового інтернету.

Навчальне відео: як і чому ріжеться швидкість інтернету по wifi

Використання додаткового обладнання

Якщо після усунення всіх проблем швидкість інтернету у віддалених кімнатах продовжує різатися, використовуйте додаткове обладнання для посилення сигналу. До нього відносяться: зовнішні антени для роутерів, бездротові адаптери підвищеної потужності для комп’ютерів, wifi репітери.

При виборі антени враховуйте коефіцієнт посилення і тип роз’єму, за допомогою якого вона підключається до точки доступу. Зазвичай виробники вказують список обладнання, рекомендований для використання з певними моделями пристроїв. При підключенні сторонніх антен, не протестованих на сумісність, можуть виникнути труднощі з подальшим гарантійним обслуговуванням.

Репитер дозволяє збільшити покриття і отримати високу швидкість інтернету навіть на значній відстані від маршрутизатора. Завдяки використанню вбудованого блоку живлення такі девайси мають компактний розмір. Для їх використання досить включити пристрій в розетку і натиснути кнопку «wifi protected setup» (wps) на корпусі. Після цього таку ж кнопкуНеобхідно натиснути на самому роутері або активувати швидке підключення через веб-інтерфейс.

Погана швидкість інтернету через роутер — одна з найбільш «популярних» проблем всіх любителів бездротового з’єднання. У попередніх статтях ми розповідали , а також-рекомендуємо вам ознайомитися з даним матеріалом.

Тут ми розповімо ще кілька «професійних секретів» як збільшити швидкість інтернету через роутер, і чому роутер не видає повну швидкість навіть при оптимальному розташуванні маршрутизатора.

Чи залежить швидкість інтернету від роутера?

Швидкість передачі даних в бездротовій мережі wi-fi (wireless fidelity [вай-фай]) залежить від обраного стандарту. Також, в цьому показнику слід враховувати наявність перешкод, що з’являються в тому ж діапазоні, і умови розміщення точки доступу.

Швидкість стандарту n

Щоб домогтися максимальних параметрів швидкості потрібно використовувати стандарт n розробки групи ieee 802.11. Ця група створила кілька стандартів.

 • — 802.11 а
 • — 802.11 в
 • — 802.11 g
 • — 802.11 n
 • — 802.11 r

У b-стандарту найменша з швидкостей, тому для її збільшення слід переходити на g-стандарт. Однак максимальна швидкість g-стандарту значно нижче, ніж у n-стандарту. Отже, щоб домогтися максимальної швидкості роздачі інтернету по бездротовій мережі знадобиться в роутері встановлювати n-стандарт. Даний показник тут знаходиться в межах 150 мб/с, якщо передача ведеться на одній антені. Теоретично швидкість вай фай роутера можна збільшити до 600 мб / с від чотирьох антен.

Ближче до реальності

Але не все так просто. Реальна швидкість інтернету через wifi роутер відрізняється від заявленої розробниками в два рази — в бік зменшення. Більш того, на передачу впливають різні інші фактори.

 • фактор перешкод. Дуже мало клієнтів вміють підтримувати діапазон 5 ггц. Більшість працює в перевантаженому діапазоні 2.4 ггц, канали якого також використовують мікрохвильовки, радіотелефони і сусідні точки доступу.
 • зазвичай поділяємо між клієнтами, що також сильно впливає на його пропускну здатність (відповідно, падає швидкість інтернету через роутер).

Таким чином, істотно через wifi роутер досить складно. Більш того, якщо роутер працює не в чистому n-режимі, а в режимі сумісності з попередніми стандартами, тоді треба розуміти, що пристрій, що підтримує стандарт попереднього покоління, не зможе працювати на швидкостях ieee 802.11 n. Швидкість передачі даних через вай фай роутер в такому випадку буде відповідати підтримуваному стандарту.

Максимальних результатів можна досягти тільки на» чистому » n-стандарті з конфігурацією з декількох приймально-передавальних антен — 4х4, наприклад.

Роутер знижує швидкість інтернету: як виправити

Встановлюємо пропускну здатність по n-стандарту

Бездротові роутери зазвичай підтримують різні стандарти передачі даних, включаючи n і змішані режими на основі цього стандарту. Візьмемо для прикладу wi-fi-маршрутизатор netis або tp-link. У спеціальній утиліті (налаштуваннях) цих роутерів можна виявити розділ»бездротовий режим». У цій вкладці розміщені основні налаштування бездротової мережі, створюваної точкою доступу.

Надає опцію «діапазон радіочастот». Саме в цьому випадаючому списку можна виявити потрібну настройку 802.11 n.

Така ж настройка доступна і для роутера tp-link.

Як бачимо, вона загальна для безлічі маршрутизуючих пристроїв.

Вибір даної опції дозволить перевести пристрій на більш високий рівень швидкості передачі даних і значно збільшити швидкість інтернету через wifi. Однак і підключати до нього доведеться гаджети, що працюють з n-стандартом.

Як збільшити швидкість інтернету через wifi роутер: вибір каналу

Ваш сусід також використовує бездротовий роутер, але користується він сумісним з n-стандартом b-режимом. Каналом роботи сусідського роутера є 1-й, а вашого 3 — й-тоді пропускний канал вашого роутера буде відчувати перешкоди з боку сусідського, так як їх канали будуть перетинатися. Відповідно, ви отримаєте більш слабку швидкість інтернету через роутер. Щоб вирішити подібну проблему доведеться вибрати інший канал передачі даних.

Налаштування каналу відбувається у вкладці налаштування wi-fi бездротового режиму роутера netis.

Тут розміщений список каналів, що випадає. Краще, звичайно ж, залишити вибір каналу на совісті самого пристрою, встановивши опцію авто. При необхідності можна підібрати потрібний канал.

Чому через роутер швидкість менше ніж через кабель?

Wi-fi multimedia

Параметр wmm тісно пов’язаний з параметром qos (якість обслуговування), що використовується для забезпечення кращої якості передачі даних при роботі з voip-додатками, потоковим відео. Мережеві пакети таких додатків пріоритетні для обробки в силу необхідності забезпечення більш стійкої роботи мультимедіа-додатків — вони повинні працювати з меншим числом помилок.

Роутери netis або tp-link також мають у своєму розпорядженні таку функцію. Вона повинна бути включена і розташовується в налаштуваннях wi-fi.

Швидкість дротового доступу в інтернет залежить від якості проведених комунікацій і мережевого обладнання. Швидкість може знижуватися через неякісне з’єднання кабелю і технічних характеристик обладнання (мережевий адаптер комп’ютера, роутер, світч).

На швидкість бездротового доступу впливають

 • стандарт wi-fi, який використовується роутером і приймаючим адаптером (802.11 b/g/n/ac). Наприклад, застарілий роутер або приймає адаптер в ноутбуці, що працює в стандарті 802.11 g, в умовах багатоквартирного будинку знижує швидкість до 15-20 мбіт/с.
 • частота передачі даних, використовувана роутером і приймаючим адаптером (2.4 ггц / 5 ггц). Підтримка частоти 5 ггц дозволяє помітно збільшити швидкість wi-fi в побутових умовах.
 • площа і конфігурація квартири, матеріал і товщина внутрішніх стін. Для покриття бездротовою мережею квартир площею більше 50-70 кв.м або «пробивання» товстих стін часто потрібно більш потужне wi-fi-обладнання, іноді комбінація з декількох пристроїв.
 • місце розміщення роутера. Установка роутера за металевими дверима, в щитку або в шафі, особливо металевому, негативно впливає на якість прийому wi-fi в квартирі.
 • перешкоди від інших wi-fi-мереж, що працюють в одному і тому ж діапазоні (2.4 ггц). Проблема зниження швидкості wi-fi через перешкоди від сусідських мереж вирішується вибором найменш завантаженого каналу в налаштуваннях роутера, зміною роутера на більш потужний або підтримує 2 діапазону (2.4 ггц і 5 ггц).

Відповідальність провайдера за якість зв’язку на різних етапах

1. Параметри, що залежать тільки від провайдера:

Завантаженість каналів провайдера;

Якість обладнання провайдера на вузлах і у вашому будинку;

Якість кабелю і його з’єднань від горища/підвалу до квартири;

Якість мережевого обладнання, наданого провайдером в оренду.

2. Параметри, що залежать тільки від самого абонента:

Якість домашнього мережевого обладнання, що належить абоненту (роутер, мережеві адаптери в пристроях);

Якість комунікацій, проведених абонентом при ремонті квартири (кабель, інтернет-розетки, з’єднання кабелю);

Параметри комп’ютера (ноутбука, планшета, смартфона) абонента – наприклад, підтримка wi-fi адаптером ноутбука стандарту wi-fi 802.11 n;

Наявність програмного забезпечення, активно впливає на швидкість інтернету – наприклад, антивірус або працюючий torrent-клієнт;

Наявність на комп’ютері прихованих шкідливих програм (вірусів, троянів).

3. Параметри не залежні ні від абонента, ні від провайдера:

Потужність і завантаженість серверів в інтернеті;

Якість ліній зв’язку, що перебувають за межами мережі провайдера (наприклад, міжконтинентальний кабель на дні атлантичного океану);

У випадку з wi-fi – перешкоди від інших мереж wi-fi і побутових приладів, стін, дверей, потужність передавачів роутера і приймачів на пристрої клієнта, розташування роутера в приміщенні і віддаленість його від зони користування мережею wi-fi.

Яку максимальну швидкість може забезпечити netts?

Максимальна пропускна здатність каналу до квартири — 100 мбіт/с.це значно більше, ніж необхідно для реальних завдань домашнього користувача. Канал можна і розширити до 200 мбіт/с — 1 гбіт/с за індивідуальним запитом.

Як перевірити швидкість доступу в інтернет?

Якщо ви хочете зрозуміти, яку швидкість забезпечує вам провайдер, вимірюйте швидкість прямого проводовогоПідключення. На швидкість wi-fi з’єднання впливають зовнішні фактори, що не залежать від провайдера (див. Вище – параметри, що не залежать ні від абонента, ні від провайдера), і такий тест не дасть достовірної інформації.

Найпростіший спосіб перевірити швидкість дротового з’єднання – підключити інтернет-кабель в ваш комп’ютер або ноутбук. Якщо результати відповідають тарифній швидкості (допустимі відхилення в показаннях тесту в межах 5мбіт/с — це пов’язано з особливостями роботи інтернет-сервісів по вимірюванню швидкості), то при наявності проблеми вона пов’язана не з якістю послуг провайдера, а з роботою wi-fi мережі.

В інтернеті існують сайти, на яких ви можете виміряти швидкість обміну даними між вашим комп’ютером і серверами в інтернеті. Популярний приклад – http://speedtest.net.

Питання та відповіді

— мій роутер підтримує 150 мбіт/с (300 мбіт/с). Чому у мене швидкість wi-fi всього 20 мбіт / с?

— при підключенні до мережі за стандартом 802.11 g максимальна пропускна здатність до 54 мбіт/с.при підключенні до мережі за стандартом 802.11 n – до 150 мбіт/с. Але ця швидкість не є реальною швидкістю скачування або віддачі, так як частина трафіку йде на технічні потреби забезпечення роботи мережі. На практиці швидкість скачування при підключенні за стандартом 802.11 g становить до 23 мбіт/с, по 802.11 n – до 50-90 мбіт/с (в залежності від моделі роутера і адаптера на клієнтському пристрої). Окремі дорогі моделі роутерів здатні підтримувати реальну швидкість близько 100 мбіт/с і навіть більше. 1>–>- при наведенні курсору на ярлик «підключення по локальній мережі «я бачу напис»швидкість 100 мбіт/с». Чи означає ця цифра реальну швидкість?

— ні, вона лише показує максимально можливу швидкість з’єднання вашого мережевого адаптера з мережевим обладнанням (комутатором, роутером). Зі швидкістю інтернету за вашим тарифом даний показник не пов’язаний.

— чув, що для максимальної швидкості потрібно замість кручений пари проводити оптичний кабель прямо до квартири, чи правда це?

— максимальна пропускна здатність звичайного 4-жильного мідного кабелю – кручений пари) — 100 мбіт/с.ця швидкість реальна, і її більш ніж достатньо для домашнього користування. Однак, використовуючи всі 8 жив і підключивши кабель до гігабітного порту провайдера, можна отримати і 200-1000 мбіт/с. Ці швидкості досяжні при довжині мідного кабелю до 100м. Для відстаней понад 100м використовується оптичний кабель. Усередині багатоквартирного будинку відстань від обладнання провайдера до квартири значно менше 100м, тому оптичний кабель доцільно використовувати для проведення ліній між будинками.

Використання ж оптичного кабелю для підключення квартир невиправдано і вельми ризиковано. Основні його мінуси:

Оптичний кабель легко пошкодити і складно відновити. Він ламкий, а для відновлення потрібні складні зварювальні роботи.

Незахищеність від перешкод, несправний приймач у одного абонента унеможливлює роботу інших абонентів на цій лінії (в одному під’їзді).

Є відчутна загроза безпеці персональних даних абонента, підключеного разом з сусідами до однієї волоконно-оптичної лінії. В силу особливостей роботи модемів і структури мережі нескладно отримати доступ до чужого обладнання та чужої інформації, наприклад, здійснювати міжміські телефонні дзвінки через sip-аккаунт сусіда, за його рахунок.

Оператори, як правило, не допускають підключення до оптичного кабелю будь-яких модемів, крім наданих самими операторами. Бувають ситуації, коли абоненту необхідно нестандартне обладнання (покриття великої площі wi-fi-мережею, використання частоти 5ггц для збільшення швидкості, підключення роутерів apple), і можливостей стандартного модему недостатньо.

Вітаю дорогий читачу! сьогодні ми з вами висвітлимо таку тему, як швидкість інтернету і як її перевірити. Справа в тому, що недосвідчені користувачі часто задають такі питання, багато хто починає питати, мовляв треба підключитися до нового провайдера, яку швидкість мені вибрати в тарифі або який провайдер краще щоб швидкість хороша була.

Сьогодні ми розберемо:

Що ж є швидкість інтернету?

Не обов’язково бути техніком, щоб зрозуміти що це таке. Спробуємо просто привести аналогії. Справа в тому, що в повсякденному житті ми часто стикаємося зі швидкістю. Наприклад ми рухаємося, вимірюючи швидкість ходьби або руху автомобіля. Швидкість обертання пральної машини ми ставимо в залежності від режиму прання. Намагаємося визначити як швидко розтане сніг (просто за вікном весна, хочеться щоб сніг швидко розтанув)))). І так далі і все вимірюється щодо часу.

В електроніці, техніці комп’ютерній, інтернеті — вимірюється інформаційний обсяг, переданий в одиницю часу. За час беруться секунди. За обсяг-кілобіти (kb) або кілобайти (kb), і ще мегабайти (mb). Біти це мінімальна одиниця інформації і комп’ютер працює з групами біт, званими байтами. 1 байт = 8 біт. І тут все просто, чим більше біт може проходити (скачиваться) за секунду, тим краще. Іншими словами, ви можете швидко завантажувати музику або фільми, та що завгодно.

Зараз багато провайдерів існує, і кожен з них гарантує високу швидкість. Якщо хочете дізнатися швидкість інтернету у вашого провайдера, ви можете сміливо зателефонувати на гарячу лінію і вам повідомлять все що вас цікавить. Але чи буде ця швидкість реальною? не факт. Про альтернативні способи перевірити швидкість свого інтернету розповім пізніше.

Хочу відзначити, що сама максимальна швидкість, доступна і існуюча для всіх користувачів — 100 мб/с.це той максимум який може дати вам мережева карта. Комп’ютер. По суті, швидкість інтернету в усьому світі одна — 100 мб/с.або наведемо приклад, припустимо звичайний музичний файл, важить приблизно 4-5 мб. При це 1 мб перведем в байти і отримаємо що швидкість скачування 1 мб буде дорівнює 125 кбіт/с а значить 4 мб завантажаться за 40 секунд. Це максимум можливого.

Пропускна здатність

Побутові користувачі часто плутаю такі поняття, як швидкість інтернету і пропускна здатність . Останнє поняття-це якраз те, що вам може надати провайдер. Багато, і я в тому числі, задавалися питанням, чому ж у провайдерів різні швидкості стоять по різному. З вище викладеного ми ж зрозуміли що швидкість інтернету то одна.

Поняття дуже схожі, але значення різні у них, хоч і вимірюються однаково. Швидкість інтернету-швидкість передачі інформації (обсяг інформації) в одиницю часу, тобто як швидко інформація надходить від джерела до одержувача.

Пропускна здатність-вимірюється точно так же, як і швидкість інтернету в кбайт/с або мбайт / с, максимально можлива швидкість передачі даних від джерела до одержувача по конкретному каналу зв’язку . Тобто ця швидкість показує конкретно який обсяг інформації можна передати по конкретному каналу зв’язку в одиницю часу.

У мережах передачі даних по конкретному каналу може передаватися багато інформації від одного джерела декільком одержувачам, і в залежності від багатьох факторів, для кожного одержувача швидкість буде різна, а ось швидкість самого каналу — як правило постійна.

Ось і виходить, що сума всіх швидкостей передачі даних по конкретному каналу, не може перевищувати швидкість пропускного каналу! ось і виходить, що провайдер не може гарантувати на перед задану швидкість передачі даних від будь-якого джерела. Клієнту вони можуть надати тільки максимальну пропускну здатність. Ось чому ви підключили, наприклад, 25 мб/с, а заміряна швидкість у вас приблизно 15 мб/с.

Пропускна здатність і провайдер.

У договорах пишуть чомусь саме швидкість інтернету, але по суті вони надають саме пропускну здатність. Так само те що у вас сьогодні буде 15 мб/с, нічого не означає. Завтра або через годину вона буде 20 мб/с. А може і 5 мб/с. Вона змінюється постійно і залежить від багатьох факторів, в тому числі і кількості самих одержувачів (як то кажуть скільки в даний момент сидить народу на даному каналі зв’язку).

У свою чергу сам провайдер може гарантувати пропускну здатність саме належних йому каналів зв’язку. Це може бути канал як від клієнта до прямого виходу в глобальний зв’язок інтернет, так і від клієнта до центрального вузла провайдера, де знаходяться інформаційні ресурси, так і від однієї точки підключення клієнта до іншої. Так само провайдер відповідає за магістральний канал до іншого провайдера. Тому, то що знаходиться далі, провайдер не відповідає. І вже якщо там далі пропускна здатність нижче, вона вже ніяк вище не стане.

Популярні помилки при аналізі швидкості інтернету.

Чому ж у нас завжди виходить ситуація, коли швидкість саме нижче ніж ми хочемо (на що підключалися). Дуже багато факторів. Найпоширеніша це сама людина, яка намагається визначити швидкість. Просто не правильноРозуміє те, що бачить.

У мене багато друзів, колеги намагаються випитати що і як і чому і дати їм всім поради, щоб за менші день отримати максимум можливостей. Та вся справа в тому, де ви знаходитесь, що ви хочете робити і так далі. Особисто для себе я ось підключив оптоволоконний інтернет від ростелекома на 25 мб/с.мене влаштувала ціна, мене влаштувало якість обслуговування, і сама швидкість. Мені вистачає дивитися онлайн фільми, грати онлайн, завантажувати дані. Якщо щось велике скачати треба, ставлю на ніч і йду спати. Вам це може не підійти, все індивідуально. Але це моя думка, ставлення і питання про те яка швидкість інтернету у мене, не виникають. Просто тому, що її важко точно визначити, все приблизно, все відносно.

Але щось я пішов в сторони. І так, я виділив дві найпоширеніші помилки:

 1. при скачуванні даних виявляється неправильні дані саме самого завантажувача і не уважність користувача. Сам завантажувач показує приблизну швидкість скачування і не є точною. Швидкість завжди скаче і залежить від безлічі факторів. Плюс бували випадки, коли завантажувач показує швидкість 782 кбіт/с, а користувач відразу говорить, мовляв ось вона в 10 разів менше заявленої: 8192 кбайт/с.потрібно уважніше подивитися на значення швидкостей. У першому випадку кілобайти, у другому кілобіти. Що виходить: 782 * 8=6256 кбайт/с.ось на якій швидкості гойдався файл. При тому, що дані приблизні і близькі до заявленої швидкості, це нормально.
 2. багато хто дивиться на значок внизу праворуч у вигляді двох моніторів і бачать там напис «швидкість підключення 100 мб» (на версія windows 7 і вище немає такого, хоча і там мені говорили пишеться, але де, не знайшов), а у них підключено наприклад 512 кбіт/с, і починають думати, що це ж значення більше, значить провайдер нас обманює і починають йому дзвонити. Справа знову в неуважності. Там внизу, показується швидкість підключення між модемом і комп’ютером і не має ніякого зв’язку зі швидкістю інтернету.

Від чого залежить швидкість передачі даних?

від багатьох речей, але найпоширеніших я виділив три. Для початку, якщо ви спробували припустимо завантажити дані в м маріїнську з сервера в новосибірську, потім поділили обсяг даних на час скачування і отримали швидкість, то ви не отримаєте достовірної інформації. Ваша отримана швидкість інтернету буде менше і ваш провайдер ні в чому не винен.

Ось чому:

 1. перевантаженість якогось каналу зв’язку між новосибірськом і маріїнським, а їх багато, ланцюжок довгий. Можуть навіть бути іноземні провайдери. Простіше кажучи, ваш сигнал не йде прямо з маріїнська в новосибірськ по прямій, там багато відгалужень і багато інших провайдерів, у яких свої канали зв’язку з різною пропускною здатністю. І ваша швидкість не може бути більше самого повільного каналу зв’язку. Ось і виходить, що якщо десь є канал з найнижчою пропускною здатністю, то ваша швидкість буде саме тією найнижчою.
 2. велика завантаженість самого сервера або обмеження по віддачі інформації самим власником сервера.
 3. низька продуктивність вашого мережевого обладнання, або сильна завантаженість вашого комп’ютера під час вимірювань.
 4. взагалі, самі завантажувані дані не йдуть одним потоком в одну сторону, там розділено на пакети. Ваш комп’ютер відправляє запити, пакети приходять, биті або не прийняті пакети повторно відправляються, загалом двосторонній зв’язок йде постійно, на це витрачається час ще плюсом.
 5. ще можна відзначити самі обчислювальні потужності серверів, адже чим більше заявлена швидкість, тим більше потрібні обчислювальних ресурсів. Це складні процеси, що вимагають серйозного заліза.

Як правильно визначити швидкість.

Чомусь багато хто думає, що провайдери їх весь час хочуть обдурити. Вище я вже написав, чому я вибрав ростелеком і сиджу спокійно і не хвилююся. Всі великі провайдери навпаки зацікавлені в тому, щоб надавати вам саме ту швидкість, точніше пропускну здатність, за яку ви платите. І справа не в тому, що будь-хто може перевірити швидкість і поскаржитися.

Але як же виміряти швидкість?

Сьогодні дуже багато способів це зробити. Досить просто в пошуковику вбити запит «виміряти швидкість інтернету » і виберіть наприклад speedtest.net.

Спочатку вибираємо регіон, той провайдер, який у вас.

Натискаємо перевірити, через кілька секунд, може хвилин, ви дізнаєтеся свою швидкість інтернету. Але, це просто покаже вам швидкість обміну інформації між вами і сайтом і ніяк не покаже пропускну здатність вашого провайдера. Про що я і розповідав вище.

А ось щоб перевірити пропускну здатність, робимо наступне:

 1. викачуємо і встановлюємо будь-яку програму, яка вміє зчитувати і показувати обсяг отриманим і відправлених даних. Наприклад tmeter, dumeter і т.д.
 2. а тепер намагаємося будь-якими способами завантажити свій канал, хитаючи якомога більше інформації одночасно і файли повинні бити великими, і в свою чергу файли потрібно завантажувати з різних сайтів. До речі програма torrent вам дуже може допомогти. Там ставимо якомога більше закачувань і аналізуємо отримані дані.
 3. тепер ви можете визначити вашу швидкість інтернету, точніше пропускну здатність до провайдера. Адже більше ніж вам дозволив провайдер, до вас не пролізе))).

І на закінчення хочу сказати, вам спасибі, за те що читаєте мої статті, залишаєте коментарі, поправляйте, якщо що не так, я завжди за адекватну критику. Читайте наступні поради. Діліться інформацією в соц мережах, всім поки!

Що таке швидкість інтернету? оновлено: вересень 11, 2017 автором: суботін павло