Домой Стройматериалы Чудова дейція: як правильно виростити східну красуню у себе в саду. Особливості вирощування дейції: правила посадки та догляду дейція гібридна монт роуз посадка і догляд

Чудова дейція: як правильно виростити східну красуню у себе в саду. Особливості вирощування дейції: правила посадки та догляду дейція гібридна монт роуз посадка і догляд

0
Чудова дейція: як правильно виростити східну красуню у себе в саду. Особливості вирощування дейції: правила посадки та догляду дейція гібридна монт роуз посадка і догляд

Дейція сьогодні користується особливою популярністю серед рослин, які використовуються в ландшафтному дизайні. Цей вічнозелений чагарник, що відноситься до сімейства гортензієвих, має дуже привабливий зовнішній вигляд і стане справжньою окрасою будь-якого дачної ділянки. Розглянемо докладніше опис дейции, а також деякі рекомендації по догляду за цією культурою.

У дикому вигляді ці чагарники зустрічаються на території південно-східної та східної азії, а також іноді в північній америці. На сьогоднішній день існує досить багато сортів даної рослини. Причому серед них зустрічаються як прямостоячі, так і розлогі види. Є деякі дикорослі екземпляри, які у висоту досягають 35 м.стебла даного чагарнику покривають цілісні прості листя зеленого відтінку. Якщо рослина не омолоджувати і не пересаджувати, то воно може прожити близько 20 років.

З усіх достоїнств цієї культури варто відзначити тривале і багате цвітіння. Бутони починають формуватися в кінці весни або в перших місяцях літа. Даний параметр багато в чому залежить від клімату конкретного регіону зростання. Зазвичай подібні чагарники починають цвісти приблизно через 2-3 тижні після того, як повністю зійде сніг з грунту. Квітки мають білий колір, але можуть бути також рожевого або пурпурного відтінку. При цьому вони найчастіше без запаху. Коли кущ відцвіте, зав’язуються коробочки, в яких відбувається дозрівання насіння. Взагалі, цю рослину можна розмножувати живцями або насінням. Ще іноді для пророщування даної культури використовують відводки або кореневі нащадки.

Дейція: посадка

Ці рослини, як уже говорилося вище, можуть розмножуватися за допомогою невеликих живців довжиною 80-90 мм.висаджувати найкраще в травні або червні. Для цього саджанці або м’які пагони спочатку поміщаються в суміш піску або піщаного торфу. Через якийсь час, їх переносять в теплицю.

Молоді рослини, перш ніж висадити, поміщають в контейнер з почвогрунтом в парнику. При цьому коріння необхідно трохи затиснути, щоб кущ вийшов пишніше. Приблизно через два роки чагарник дейція пересідає вже на своє постійне місце. Для досягнення найкращого результату, можна помістити рослину в злегка вологу суглинну грунт. Грунт необхідно удобрити. Для цього над корінням поміщається перепрілий гній. Далі необхідно періодично вносити добрива. Коли це буде зроблено, можна вважати, що посадка завершена. Залишиться організувати правильний догляд за чагарником. Без нього кущ не буде давати красиві квітки, які так важливі для декору ділянки. Як бачите, вирощування дейции — не надто складне завдання.

Сорти рослини

На сьогоднішній день існує велика кількість сортів дейции. Розглянемо нижче тільки деякі з них:

 • дейція рожева. На листяних кущах цього сорту ростуть рожеві або білі квіти довгастої форми. Основне цвітіння припадає на кінець весни або літа. Варто відзначити, що цей сорт непогано відчуває себе в півтіні. До води він не дуже вимогливий — йому достатньо поливу середнього рівня. Це сорт непогано переносить посуху. Найкращий вид він має навесні і влітку. Для нормального росту даного сорту потрібно грунт з кислотністю від ph5 до ph 8. Культура найкраще росте в родючій землі. Кущ має округлу форму і може виростати до 1 м.максимальне зростання досягається тільки через 6-9 років. Основним методом розмноження цього сорту вважається живцювання. Примітно, що листя, що мають загострену форму, не втрачають колір навіть взимку.

 • дейція біліша. Білосніжні суцвіття цього сорту в діаметрі можуть досягати 3 см.активно цвіте в середині літа — в період з червня по липень. Якщо будуть дотримуватися всі умови по догляду, то прекрасний вид рослини буде зберігатися досить довго, а саме від 20 до 25 років. У висоту кущі цього сорту можуть досягати до 2 метрів.

 • дейція витончена. Кущі цього сорту мають стрункі вигнуті стеблинки і прості листя. Цвіте кущ білими квітами зазвичай у весняно-літній період. Цвітіння починається в квітні або травні. При цьому на кущі з’являються білосніжні квіти. Батьківщиною рослини цього сорту вважається японія, де воно цвіте в квітні-травні. Кущі з овальними листям зеленувато-коричневого відтінку можуть виростати до 1,8 м.нижня поверхня листя при цьому практично білосніжна. Варто відзначити, що цей сорт не вимогливий до кислотності грунту. Крім того, рослина стійка до багатьох захворювань і шкідників. Проте, іноді воно все ж уражається попелиць, через що листочки стають плямистими. Існує ймовірність того, що у рослини висохнуть деякі гілки, це зіпсує зовнішній вигляд куща.

 • дейція чудова (або дейція гібридна). Цей сорт являє собою гібридну рослину з дейції шорсткою і дейції вільморена. Дані кущі можуть виростати до 2,4 м. Вага безлічі рожево-білих суцвіть досить великий, тому гілки чагарнику нерідко опускаються до землі. Варто ще відзначити, що цей сорт воліє рости в тіні. Наприклад, дана культура добре буде відчувати себе під кроною дерева. Для того щоб гарний зовнішній вигляд розкрився повністю, рослині необхідні достатній рівень вологості і хороше освітлення. Пам’ятайте, що при висадці даного куща необхідно підготувати якісний дренаж. Адже рослина не любить надлишків солі і вологи в почвогрунті.

 • дейція турбілон руж. Кущі цього сорту, що досягають у висоту до 1,6 м, мають блідо-червоні і білі квіти з жовтими ніжками і з п’ятьма пелюстками, що утворюють форму красивої чаші або зірки. Під час цвітіння, що відбувається частіше в середині і до кінця літа, у них є приємний і стійкий аромат. Слід зазначити, що на самих зрілих рослинах можливе відшаровування кори. Цвіте культура зазвичай на початку червня. Як і інші сорти, після цвітіння кущ обрізається. В цьому випадку пагони обрізаються від 1/4 від рівня грунту.

 • дейція монт роуз. Кущі цього сорту мають середні розміри. На стеблах ростуть листочки овальної форми і суцвіття у вигляді конуса. Культура непогано переносить посушливі періоди. Квіти цього сорту цінують за їх невибагливість і стійкість.

 • дейція махрова. Назва ця рослина отримала завдяки своїм махровим квіткам. Кущ може виростати до 1,6-2 м.рясне цвітіння в основному відбувається протягом травня-червня. При розквітанні великої кількості квіток стебла рослини вигинаються. Слід зазначити красиві суцвіття у формі зірки-вони є найбільш привабливою частиною куща.

Дейція: догляд

Догляд для дейції дуже важливий. Так, при правильному підході можна отримати декоративний матеріал для реалізації задумів ландшафтних дизайнерів. Зокрема, чагарники використовуються для посадки живоплоту. Крім того, їх нерідко застосовують для створення садових композицій, скульптур.

Поетапний порядок висадки та догляду за культурою:

 1. перш ніж висаджувати дейцию, важливо підібрати місце для посадки і виконати необхідну розмітку обраної ділянки. Між сусідніми кущами має бути не менше 250 мм. Цього простору достатньо, щоб пагони рослини правильно розвивалися і нарощували листя.
 2. висаджувати рослину найкраще на відкритій місцевості, яка освітлена сонцем в достатній кількості. Для посадки викопується лунка глибиною близько 450 мм, після чого вона заповнюється перегноєм (2 частини), торфом (1 частина) і піском (2 частини). При цьому між сусідніми паростками потрібно витримувати як мінімум 2,4 м.важливо, щоб шийка кореня після засипання грунту перебувала з ним на одному рівні.
 3. для того щоб цвітіння було пишним, почвогрунт періодично (один раз в тиждень) потрібно удобрювати. Для підгодівлі коренів можна брати будь-які органічні добрива. Важливо, щоб вони були розведені у воді (9 частин води, 1 частина добрив). При цьому на кожен кущ слід вносити 5-6 л розведених добрив. Взагалі, всі заходи, які стимулюють зростання даної культури, слід проводити тільки в період цвітіння.
 4. регулярно після чергової обрізки необхідно вносити в грунт мінеральні підгодівлі.
 5. що стосується догляду за квітами цієї рослини, то в ньому найважливіше — правильно організувати полив. Так, під час росту поливати слід не частіше пари раз на місяць. Причому на один кущ кожен раз має виливатися близько 9 л води.
 6. якщо літо видалося досить сухим і жарким, то полив слід здійснювати в два рази частіше. Причому вдвічі збільшується ще й кількість води на один кущ – потрібно до 18 л.після поливу землю рекомендується гарненько розпушити.
 7. з середини серпня рекомендується припинити полив. На початкуЗ’являються перші паростки. Догляд за ними такий же, як і за дорослим рослиною. На зиму необхідно більш ретельно укрити сіянці нетканим матеріалом і ялиновим гіллям, так як вони дуже чутливі до морозів. Зацвітає дейція через 3 роки після посіву. Метод не такий популярний, адже багато декоративні сорти не дають життєздатних насіння.

  Найчастіше дейцію розмножують живцями. Зелені живці довжиною 20-25 см нарізають на початку червня. Відразу після зрізання видаляють нижнє листя і витримують пагони в розчині «корневина». Посадку виробляють в контейнери з піщано-торф’яної грунтом, змішаної з перегноєм. Її зволожують і заглиблюють гілочки під нахилом на 5-10 мм. Посадки накривають прозорим ковпаком і виставляють на вулицю. У міру вкорінення укриття знімають, але на зиму рослини заносять в теплицю для захисту від морозу. На майбутню весну планують пересадку у відкритий грунт.

  При розмноженні здеревілими живцями в кінці осені нарізають гілки довжиною 15-20 см.їх пов’язують в невеликі пучки, присипають піском і зберігають в холодній теплиці до весни. У березні-квітні живці висаджують у відкритий грунт під кутом і накривають плівкою. Коли з’являться коріння і почнуть розпускатися нирки, укриття знімають.

  Можна використовувати метод відводок. Пригинаючи нижні пагони до землі, їх присипають грунтом. Щоб коріння утворилися швидше, можна нанести кілька подряпин на кору. Наступної весни вкорінені відводки відрізають від материнської рослини і пересаджують на постійне місце.

  Посадка і догляд

  У відкритий грунт дейцію висаджують з квітня по червень. Для неї підбирають добре освітлені місця без сильних поривів вітру. Кущі бояться протягів. Добре, якщо опівдні на кущ буде падати тінь. Грунт повинен бути поживним і добре дренованим, але не дуже сухим. Перед посадкою землю перекопують і вносять торф, компост і перегній. У занадто важкі, глинисті грунти додають пісок. Кислотність повинна бути нейтральною або слабокислою, в кислі грунти вносять гашене вапно.

  Посадкову яму викопують пропорційно кореневищу саджанця. Її приблизна глибина становить близько 50 см. На дно насипають щебінь і пісок. Розправляють коріння і заповнюють вільне місце почвосмесью. Коренева шийка повинна залишитися на поверхні. При групових посадках дистанція між рослинами повинна становити 2,5 м.стільки ж повинно залишатися до будь-якої споруди. Після посадки землю утрамбовують і поливають. Краще відразу замульчувати поверхню торфом.

  Полив. молоді рослини потребують регулярного поливу. У міру зростання посухостійкість збільшується. При відсутності опадів під кущ виливають щотижня відро води. Після поливу рекомендується розпушити грунт. З осені зрошення зменшують, готуючи рослини до зимівлі.

  Добриво. навесні під кожен кущ вносять розчин компосту, золи і перепрілого гною. У період цвітіння ще двічі виробляють добриво мінеральним комплексом. Пізніше добрива не потрібні.

  Обрізка. щоб надати кущу форму, проводять обрізку. Рослина дуже добре переносить цю процедуру. Навесні видаляють підмерзлі і сухі гілки. Видаляють до 25% рослинності. Коли цвітіння закінчиться, можна видалити частину молодих відростків і старі гілки для проріджування. Восени проводять формувальну обрізку за рахунок молодих відростків. Якщо видалити торішні гілки, можна позбутися цвітіння в майбутньому році.

  Омолодження. старі густі кущі раз в 5-8 років можна повністю омолодити. Для цього восени зрізають всі наземні частини, залишаючи лише невеликі пеньки. У травні з’являться молоді відростки, розвиток яких також потрібно контролювати. Цвітіння після омолодження настає через 2-3 роки.

  Зимівля. дейція воліє теплі зими і витримують лише невеликі морози. Якщо температура опуститься до -20°c, може замерзнути вся поросль. Невисокі кущі намагаються сильніше пригнути в землі, накривають нетканим матеріалом, ялиновим гіллям і сухим листям. Після їх підгортають на висоту 15-20 см.у міру випадання снігу його накидають зверху на кущ. Такий покрив служить відмінним захистом від морозу. Старі негнучкі гілки легко зламати, тому їх обв’язують вертикально і підпирають. Зверху рослина вкривають лутрасилом. У квітні, коли спадуть морози, укриття можна зняти і розкидати сніг далі від стовбура, щоб кущі не загнили при затопленні.

  Дейція в саду

  Красиві каскадні зарості, рясно вкриті біло-рожевими квітами, використовують в одиночних посадках або групами — у вигляді живоплоту. Карликові сорти підходять для міксбордерів і альпійських гірок. Високі, розлогі кущі висаджують поблизу альтанок або біля будинку в якості ефектного сольного рослини. Дейція добре поєднується з вічнозеленими чагарниками і хвойними рослинами (рододендрон, махрова керрія).

  Сімейство гортензієвих (лат. Hydrangeáceae) включає 17 родів, у тому числі рід дейція (лат. Deutzia). За декоративними ознаками рослини відносяться до групи красивоцветущих, що відрізняються тривалим цвітінням ошатних суцвіть з білих, рожевих, лілово-пурпурних квіток без запаху.

  Ареал поширення

  Батьківщиною гортензієвих вважають японію і китай. Дейції широко поширені в азії, північній америці, в окремих районах південно-східної європи. У росії частіше зустрічаються в південних районах хабаровського і приморського країв. Виростають переважно на лісових узліссях, вологих скелястих схилах, не уникають легкого тінистого укриття.

  Дейція шорстка, сорт «candidissima»

  Сімейство знаходиться під охороною держави і внесено до червоної книги зникаючих видів. Підставою стало слабке природне відновлення після нанесених пошкоджень і хижацьке знищення під час цвітіння. Дейція росте в далекосхідному морському заповіднику і багатьох ботанічних садах рф. За красу цвітіння багато видів роду рекомендовані до введення в садово-паркову культуру.

  Опис

  Рід включає багаторічні чагарники і напівчагарники, ліани і трав’янисті рослини вічнозелені і листопадні. Великого поширення набули в помірному кліматі і субтропіках північної півкулі.

  Коренева система дейцій мочковато стрижнева, складається з одного-двох потужних коренів, що йдуть вглиб грунту і великої кількості дрібніших мочкуватих коренів, розташованих у верхній третині основного кореня. Така будова кореневої системи, сприяє посухостійкості і легкому перенесенню травм при пересадках рослин.

  Дейція шорстка (deutzia scabra)

  В основній масі представників роду листя прості з цільними, пильчатими або зубчастими краями. Рідше зустрічаються рослини з пальчасто-розсіченої листової платівкою, що надає рослинам надзвичайно ошатний вигляд зелених ажурних мережив. Листя темно-зелені, тьмяно-зелені з обох сторін, різних відтінків, черешкові, без прилистків з черговим або супротивним розташуванням. Восени листя набуває відтінки від зелених до жовто-бурих.

  Пагони прямі або вигинаються округлі. У інших видів злегка опушені. У період цвітіння під вагою суцвіть прогинаються до землі, надаючи надзвичайну декоративність куща. Молоді пагони світло-коричневі, поступово темніють. У деяких типів кора забарвлюється в сірий або червоно-бурий колір. Багаторічна кора відшаровується невеликими кірками або короткими стрічками. Стеблова деревина до осені одревесневает і стає щільною, твердою, але гнучкість зберігає. Особливістю є поява на другий рік життя наскрізного порожнистого отвору в центрі стебла. Трубчасті пустотілі стебла легко ламаються, що необхідно враховувати при зимовому укритті. Зростання кущів, особливо при підмерзанні, відновлюється кореневої порослю.

  Квітки дейції прості або махрові, дрібні або середнього розміру (1,0-1,5 см в діаметрі). Квітки з подвійною оцвітиною, актиноморфні, рідко зустрічаються злегка зигоморфні форми. За статевою приналежністю бувають одностатеві, двостатеві. Причому за поєднанням різностатевих квіток на одній рослині дейции зустрічаються види з двостатевими і жіночими або двостатевими і чоловічими квітками.

  Дейція строубері філдс (квітки)

  Чашечка квітки з чашолистками трикутної або округло-лінійної форми. Чашолистки можуть 5 або многочашелістіковимі, вільно прикріпленими до колоколообразной чашечці зеленого кольору різних відтінків, спайночашелістіковимі або стулчастими.

  У видів з простими квітками в суцвітті віночок складається з 5 пелюсток білого, рожевого або пурпурно-малинових відтінків. В цілому квітка нагадує мініатюрну лілію з широкораскритим віночком і воскоподібними загостреними пелюстками. Відмінною рисою махрових форм квітки є рожевий або малиновий забарвлення зовнішніх пелюсток віночка з яскраво-білими пелюстками серцевини.

  Квітки зібрані в зонтичні,Довгасто-гроновидні або складно-щитковидні суцвіття з пониклими черешковими квітками. Суцвіття зазвичай розташовуються на бічних пагонах. Цвітіння ошатне тривале, не менше 1-2 місяців (червень-липень). Суцвіття розпускаються на гілках попереднього року.

  Плоди представлені кулястими або довгасто-кулястими коробочками. При повному дозріванні розтріскуються на вершині, розсипаючи дрібні насіння. Деякі культурні форми не утворюють плодів.

  Фотогалерея видів

  Вирощування і догляд

  Природне поширення дейції в останні роки обмежена, але селекціонерами виведено величезну кількість декоративних форм і садових сортів в основному невисоких чагарників до 2 м, призначених для використання в культурі при озелененні парків і садів, дачних ділянок та ін.

  Розташування

  Батьківщина походження дейції зумовила вибір місця для її розташування в садово-паркових і прибудинкових ділянках. Навколишнє середовище має бути яскраво-освітленим, але малосонячним. Тому чагарник дейции необхідно розташовувати на місцях частково захищених від палючих променів полуденного сонця. Дейція не терпить протягів, але теплий вітерець не шкодить її росту і цвітінню. Крім того, вона не виносить підтоплення ґрунтовими водами. У зв’язку з цими вимогами найкраще дейцію розташовувати на піднесених місцях, захищених від холодних потоків повітря.

  Дейція гібридна, сорт «монт роуз»

  Грунт

  Культура чудово розвивається на нейтральних, збагачених поживними речовинами грунтах, досить вологоємних, але не щільних, повітропроникних. Для успішного вирощування дейции краще підготувати грунтосуміш з 2 частин зрілого перегною, 1 частини верхового торфу, 2 частин піску. У цю суміш можна додати (при наявності) 1-2 частини листової землі, 2 склянки золи, стакан гашеного вапна. Все змішати з верхнім шаром грунту з викопаної ями.

  Можна зробити простіше: на шар дренажу внести відро перегною або компосту, додати 300 г гашеного вапна і 2 склянки деревної золи, грунт з викопаної ями. Все змішати. У цю суміш висаджувати підготовлений кущ. У підготовлену грунтосуміш обов’язково додати по 100 г нітрофоски.

  Дейции прекрасно цвіте в підмосков’ї

  Посадка

  Оптимальним часом посадки дейции є весняний період до розпускання бруньок на деревах. Саджанці купуємо напередодні посадки, краще з відкритою кореневою системою, що дозволить проконтролювати стан коренів. Перед посадкою оглядаємо уважно саджанець, обрізаємо все заламані гілочки і коріння. Укорочуємо коріння до 35-40 см.якщо вони підсохли, замочуємо в ємності з розчином корневина на 2-4 години.

  При посадці декількох кущів в одній композиції, формуванні живоплоту відстань між кущами залишаємо не менше 2,0-2,5 м, що необхідно для нормального розвитку кореневої системи і габітусу куща. Посадочні ями викопуємо за розмірами кореня. На дно насипаємо шар дренажу в 15-20 см з дрібного щебеню або піску, частина почвосмеси (гіркою). Підготовлений саджанець опускаємо в посадкову яму, розправляємо коріння по земляній гірці і засипаємо рештою сумішшю.

  При посадці стежимо, щоб коренева шийка рослини перебувала на рівні грунту. Заглиблення більше 1-2 см від поверхні землі неприпустимо. Грунт акуратно утрамбовуємо, поливаємо (не менше 5 л води) і мульчируем будь мульчею шаром 5-6 см.

  Дейція витончена або струнка

  Полив

  Дейціевие досить стійкі до літніх коротких посух. Тому їх поливають не частіше 1 разу на місяць і лише в особливо тривалий посушливий період поливи проводять через 20 днів. Норма води під кущ становить 5-15 літрів в залежності від віку куща. Літраж води можна визначити за часом наповнення відра. Грунт повинен бути досить вологою, але не мокрою. Після поливу мульчування обов’язково. Підсохлу грунт рихлимо, знищуючи бур’яни і, збільшуючи надходження кисню в верхній корнеобитаемий шар.

  Підживлення

  Розвиваючи велику надземну масу, дейція потребує додаткового надходження поживних речовин в грунт, особливо в органічній формі. Навесні після обрізки під кожен кущ дейции вносимо розчин коров’яку або пташиного посліду. На 10 л води розводимо 2 літрові банки коров’яку або 1 пташиного посліду. Наполягаємо кілька днів і в залежності від віку і розвитку куща, виливаємо під кожен в попередньо розпушений грунт від 3 до 6 літрів робочого розчину.

  При використанні рідких добрив грунт зверху поливаємо чистою водою і мульчируем. Додавання чистої води необхідно, щоб уникнути опіку дрібних молодих корінців. Якщо немає органіки, то вносимо в пристовбурні кола дорослої рослини по 120-150 г повного мінерального добрива і стакан деревної золи під полив або розпушування. Наступну підгодівлю проводимо в фазі набухання бутонів (перед цвітінням) органікою або повним мінеральним добривом. Останню фосфорно-калійними добривами під час повного цвітіння.

  Обрізка

  Обрізка дейции дуже відповідальний момент в агротехніці. Від якості і правильності її проведення залежить пишність цвітіння на наступний рік. На дейции проводять кілька видів обрізки два рази на рік – навесні і восени.

  Щорічну санітарну обрізку проводять навесні на початку вегетації. Вирізують підмерзлі за зиму стебла, а також старі, всохлі, хворі, криві (зростаючі всередину куща), старі гілки. Якщо кущ загущений вирізують до 20-25% старих гілок біля самої основи.

  Схема обрізки дейции

  По закінченню цвітіння , вирізують відцвілі пагони поточного року до першої бічної гілки або повністю дощенту стебла, якщо він старий, а кущу необхідно освітлення.

  Остаточну осінню обрізку поєднують з формує. При цій обрізку контролюють стан торішніх пагонів (попереднього року). Саме на них закладаються квіткові суцвіття. А формують кущ за рахунок обрізки пагонів поточного року, як відцвілих, так і молодих.

  Омолоджуючу і проріджують обрізку проводять у міру старіння куща. При омолодженні зрізають все надземні пагони на пеньок. Протягом літа з кореневої порослі формуються молоді пагони. З них відбирають 4-5 найрозвиненіших і сильних, інші восени обрізають до рівня грунту. З залишених пагонів формують молодий кущ. Цвітіння настає на 2-3 рік, як правило, на пагонах попереднього року.

  Дейция гібридна біля будинку

  Укриття на зиму

  Будучи теплолюбними культурами дейции часто обмерзають взимку, причому в холодні зими з морозами до 20-25*с вимерзає вся надземна частина кущів. Тому чагарникові форми рослин підлягають укриттю на зиму. Молоді до 1 метра пагони дейции досить гнучкі і їх можна просто зігнути, підгорнути землею на 15-20 см і пришпилити до землі, укрити зверху ялиновим гіллям і сухим листям.

  При усталеному сніговому покриві, він послужить додатковим укриттям. Більш старі стебла втрачають свою гнучкість і при згинанні часто ламаються. Такі кущі підгортають, обв’язують, надавши форму «снопа» і загортають покривною тканиною (лутрасилом або спандбондом) в кілька шарів, зверху обкладають ялиновим гіллям. Навесні відкривають, коли встановиться тепла погода. Не можна допускати підмокання кущів.

  Підготовка дейції до зими

  Розмноження

  Дейція легко розмножується вегетативно і насінням. Вегетативне розмноження можна проводити живцями (зеленими і здеревілими), діленням старого куща, що утворює безліч корнеотприсков, відводками.

  Зелене живцювання проводять в червні. Живці заготовляють з великих добре розвинених однорічних пагонів. Нарізають живці довжиною 20-25 см.знизу обривають пару листя і опудривают корневином або опускають в підготовлений розчин на 2-3 години. Контейнер заповнюють сумішшю садової землі, перегною і піску. Зволожують цим же розчином корневина.

  Живці висаджують похило, поглиблюючи в грунтосуміш на 0,5-1,0 см.контейнери з живцями вкривають плівкою і виносять в парник або розташовують в тіні в саду. Систематично обприскують. Після вкорінення живці переносять на підготовлену грядку для дорощування. На зиму потребують укриття. Висаджують на наступний рік.

  Розмноження дейції живцями

  Здеревілі живці заготовляють пізньої осені. Нарізані довжиною 15-20 см (на 3-5 нирок), їх пов’язують в пучки по 10 штук. Зберігають до весни в ящиках, засипавши майже повністю вологим піском. Тару розміщують в підвалі. Температуру підтримують близько 0 * с. Навесні висаджують на підготовлену грядку і вирощують, як і зелені живці.

  Розмноження діленням куща і відводками здійснюють загальноприйнятими способами розмноження кущоподібних форм рослин.

  Можливо і вирощування дейции з насіння, але цей спосіб рідко використовуєтьсяСадівниками-любителями. Тривала підготовка насіння і неможливість отримати материнські якості у сіянців обмежують застосування цього способу розмноження.

  Дейция на тлі газону

  Хвороби і шкідники

  Дейции стійкі до хвороб. З шкідників іноді відвідують кущі джмелевидні хоботники (джмелевидки). У липні-серпні з’являються яскраво-зелені гусениці з довгим рогом на кінці і двома смужками на тільце. Гусениці об’їдають молоде листя. Заходи боротьби: обприскування хімічними препаратами (децис і ін.). Для захисту можна запропонувати біоінсектициди. Під час масового виходу гусениць (липень-серпень) обприскати кущі бітоксибациліном або краще лепідоцидом-бту згідно з рекомендаціями.

  Квітуча огорожа з дейции

  Використання в ландшафтному дизайні

  Великі багаторічні кущі з біло-рожевою шапкою квітучих суцвіть використовуються в солітерних посадках садово-паркових стрижених газонів, міксбордерах, альпійських гірках, уздовж доріжок. На дачах облагороджують ділянки нестригущимися огорожами. Чудово виглядають в одиночних посадках на тлі зелених хвойніков. Різновиди сортів і гібридні форми дейцій з махровими квітками у великих суцвіттях-прекрасна прикраса алей, доріжок, прогулянкових маршрутів в громадських місцях відпочинку (парках, санаторіях, будинках відпочинку та ін.).

  Гібридні дейції (лемуана, строуберрі філдс, чудова) — відмінний варіант оформлення як громадського, так і особистого садової ділянки. Неймовірно витончені квітки сорту турбілон руж, що повторюють в своїх багатих суцвіттях традиції стародавнього китаю. Справжніми східними красунями називають дейцію шорстку або зірчасту, витончену, рожеву, пурпурову та інші прикрашають сади і парки. Садовими аристократами виглядають сортові і гібридні дейции в посадках будь-якого типу.

  Дейція-багаторічна деревна вічнозелена рослина. Батьківщина його-східна азія. Там можна зустріти безліч видів чагарнику.

  У російських садах екзотична рослина з’явилося не так давно. До росії чагарник привезли в хіх столітті.

  Опис

  дейція-вічнозелена рослина. Зустрічаються кущі прямостоячої форми, а також розлогою. Висота їх може досягати 4 м.тут все залежить від виду. Якщо забезпечити дейции правильну посадку і догляд у відкритому грунті, вона може прожити до 25 років.

  Навесні чагарник буде радувати очі зеленню, але по-справжньому захоплюючий вид розкриється, коли кущ зацвіте. Ажурні квітки пензликами суцвіть густо вкривають весь кущ. Садівники рослину цінують саме за насиченість квітами, що створює враження білої піни на кущі. Зустрічаються квіти рожевого або білого кольору. Запах відсутній.

  Посадка

  Ефективною посадка дейции буде тільки в тому випадку, якщо проводилася вона за всіма правилами. Тут можна виділити такі складові:

  • місце;
  • грунт;
  • алгоритм посадки.

  Вибираємо місце для посадки

  перш ніж висаджувати і думати про догляд за дейцией у відкритому грунті, слід підшукати місце для неї. Це світлолюбний чагарник, але на нього негативно будуть діяти прямі сонячні промені, так само, як і протяги. Відмінно підійде для посадки південний або західний схил.

  Тому при виборі місця для дейции найкраще зупинитися на невеликій відстані від дерева, приблизно 2 м.поблизу не повинно бути ні дерев, ні будівель.

  До грунту існують наступні вимоги. Найкраще екзотичний кущ буде рости в землі:

  • поживною;
  • в міру зволоженою;
  • пухкої;
  • дренованої;
  • зі слаболужною реакцією.

  При самостійній підготовці грунту слід взяти перегною 2 частини, піску стільки ж і торфокомпосту 1 частина. При підвищеній кислотній реакції грунту перед посадкою в землю слід додати 300 г гашеного вапна.

  Висаджуємо кущ у відкритий грунт

  ті, хто садить дейцію у відкритий грунт вперше, не знають, коли необхідно це робити. Так ось, висаджувати найкраще навесні. Тоді до морозів залишається багато часу і саджанець встигне зміцніти. Але що стосується підмосков’я, посадка у відкритий грунт і догляд за дейцией має свої особливості. Вибирати слід по погоді. Підійде час, коли земля відтане, але ще не розпустилися бруньки на деревах.

  оскільки на уралі суворі зими, будь-який сорт для посадки в цьому регіоні не підійде. Щоб виростити екзотичний кущ, жителям цієї місцевості слід підбирати зимостійкі сорти. Підійдуть і гібриди, які відрізняються підвищеною зимостійкістю.

  Дейція буде краще рости і розвиватися, якщо після посадки пагони обрізати до 4-5 нирок.

  Садимо, дотримуючись наступного алгоритму:

  1. готуємо яму, глибина якої повинна бути 50 см.
  2. викладаємо шар дренажу.
  3. трохи насипаємо на дренаж приготовленої грунту, додавши 100 гр нітрофоски.
  4. корінь опускаємо. Коренева шийка при цьому повинна залишатися на поверхні.
  5. засипаємо землею її необхідно утрамбувати, грунтосуміш зволожити.
  6. навколо саджанця ділянку слід мульчувати. Землю покривають на 4-5 см.

  Догляд

  Коли дейція вже посаджена, слід не забувати про догляд за молодим рослиною протягом року, а на зиму його треба буде укрити від холодів. Тільки тоді кущ порадує ранньою весною пишною зеленню, а потім і густими квітами, які вкриють гілки.

  Полив, добриво

  насправді посадка і догляд за дейцией у відкритому грунті не таїть в собі нічого складного. Земля повинна бути в міру зволоженою. У жаркий період досить буде відра води один раз в тиждень. Після кожного зволоження землю треба розпушити, видалити бур’яни. В кінці літа, а саме другій частині серпня, ця рослина не вимагає .

  Удобрювати кущ треба раз на місяць рідким гноєм. 3 літри його розбавляють у воді. Цієї кількості достатньо, щоб удобрити один кущ.

  Непогано буде, якщо вносяться комплексні мінеральні добрива. Їх застосовують пару раз за сезон до 150 г під кущ.

  Дейція добре реагує на підгодівлю як мінеральну, так і . Але такі процедури слід проводити виключно в період цвітіння.

  Обрізка

  при вирощуванні дейции важливим пунктом щодо догляду є обрізка. Проводять її двічі на рік: навесні і восени.

  Навесні при обрізанні видаляють гілки, пошкоджені або які нормально не перезимували. Якщо пережила зиму тільки коренева система, рослина обрізають при землі, залишивши невеликі пеньки.

  Восени, по завершенню цвітіння, проводять другу обрізку. В першу чергу слід видалити гілки, на яких були квіти. Їх вкорочують до першої нирки. При цьому також обрізають старі гілки і облагороджують форму рослини.

  Підготовка куща до зимівлі

  готувати до зимівлі дейцію необхідно в будь-якому регіоні росії. Так культивація дейции в ленінградській області, як і посадка і догляд, трохи відрізняється від інших регіонів росії. Зими тут відрізняються невеликою кількістю снігу. Гілки досить просто пригнути, прикрити гілками ялини, але снігу накидати на кущі необхідно регулярно.

  гілки кущів, які вже кілька років ростуть на ділянці, не настільки гнучкі, але все ж вимагають укриття. Їх знадобиться стягнути і укрити повітронепроникним матеріалом, який допоможе зберегти нирки до весни в хорошому стані і перенести морози до 30 градусів.

  В сибіру і уралі, де клімат більш холодний, вирощувати дейцію цілком реально. Якщо мова йде про молодому кущі, то гілки пригинають до землі, зверху вкривають листям, далі спанбондом і плівкою. Багатошарове укриття не сприятиме скупченню вологи, а це дуже важливо для збереження нирок.

  Їм достатньо буде легкого укриття, і кущі зможуть нормально перенести зиму, а навесні порадувати своїм цвітінням.

  Коли зацвітає рослина

  важко з чим-небудь порівняти видовище, коли цвіте дейція у відкритому грунті. Період цвітіння залежить від сорту, тривалість – від догляду. Найраніше цвітіння деяких сортів можливо в середині травня. Решта, в основному, радують в червні-липні.

  отже, посадка і догляд за дейцией у відкритому грунті не таїть в собі нічого складного. Ця рослина невимоглива до грунту, буде рости скрізь, де не застоюється вода. Дейція, не тіснена іншими рослинами, рясно покривається квітами, в півтіні теж добре росте.

  Як бачимо, від нас вимагається трохи турботи і любові до рослин, а натомість – неймовірної краси екзотичний кущ, який важко з чим-небудь порівняти.

  Коротко про посадку дейцеї-відео

  Чарівна представниця сімейства гортензієвих порівняно недавно влаштувалася на ділянках російських садівників, проте вже придбала завидну популярність. Стаття присвячена40-50 см, діаметр — 60 см;

 8. на дно ями висипається піщаний дренаж, товщина шару – 15 см;
 9. кореневище саджанця опускається в лунку і засипається заздалегідь приготовленою сумішшю. Необхідно контролювати рівень розташування кореневої шийки: вона не повинна йти вглиб більш ніж на 2 см; краще, щоб вона перебувала на рівні землі;
 10. земля утрамбовується, потім саджанець потрібно ретельно пролити. Пагони обрізаються, залишаються кілька нирок;
 11. грунт навколо саджанця мульчується торфом з товщиною шару від 5 см.
 12. як посадити дейцію (відео)

  догляд за дейцією в саду

  Щоб забезпечити чагарнику сприятливі для росту і розвитку умови, потрібно не тільки правильно вибрати місце і грунт для саджанців, а й дотримуватися деяких правил щодо догляду за рослиною. В цілому дейція невибаглива і вимагає від садівника не більше, ніж інші багаторічники, проте поради нижче допоможуть домогтися максимально рясного і тривалого цвітіння.

  полив і підживлення

  Незважаючи на те, що дейція – посухостійка і витривала рослина, їй теж потрібна волога. Поливати чагарник в нормальних умовах рекомендується 1-2 рази щомісяця , витрачаючи по 10 літрів на кущ. У спеку полив проводиться частіше: до 4-6 раз в 30 днів, по 20 літрів на кущ. До кінця літнього сезону можна припинити поливати рослину, оскільки дейція буде отримувати достатньо рідини і без втручання людини.

  У період цвітіння кущі дейції рекомендується підгодовувати. Добре підійдуть як органічні (напр., коров’як), так і мінеральні добрива (суперфосфат). Норма витрати-120-150 грамів на кущ. Влітку багаторічник щомісяця підгодовують рідким гноєм: під кожну рослину вноситься до 4 літрів добрива.

  технологія обрізки восени

  Дейцію обрізають двічі: навесні і восени. Без цієї процедури було б вкрай складно доглядати за рослиною, оскільки воно схильне дуже швидко розростатися і втрачати свої декоративні властивості. Осіння обрізка допомагає сформувати правильний силует чагарнику, її ще називають санітарної. Слід вкоротити всі без винятку пагони, які давали суцвіття в поточному сезоні. зайві, хворі пагони і ті, які призводять до загущення рослини, вирізаються дощенту. Якщо власника повністю не влаштовує форма рослини, можна обрізати всі пагони, залишивши лише короткий «пеньок». Це простимулює зростання молодих пагонів, які сформують нову крону. Відразу після обрізки рекомендується підгодувати кущ органікою.

  підготовка чагарнику до зимівлі

  За пишним цвітінням слід осіння обрізка, а за нею – настання зимових холодів. В умовах з низькою температурою дейции дуже важко не підмерзнути, оскільки ця гостя прийшла в середню смугу з більш м’яких кліматичних умов. Незважаючи на те, що навіть примерзлі гілки здатні швидко відновитися і навіть цвісти в цьому ж сезоні, щоб уникнути їх травмування потрібно вдатися до спеціальних заходів з підготовки рослини до зимівлі.

  Зайві, хворі пагони і ті, які призводять до загущення рослини, вирізаються дощенту

  Процедури залежать від конкретного регіону і сорту чагарнику. Наприклад, чагарники, які ростуть в південних районах, буде досить пригнути до землі. тим, що прикрашають садові ділянки північних і середніх широт, необхідний додатковий захист.

  Молоді рослини, що ростуть в районах зі сніжною і м’якою зимою, можна пригнути до землі, зафіксувавши гілки дугами або двома палицями і накривши зверху листям і поліетиленом. Рослина зможе відмінно перезимувати під товстим шаром снігу, а конструкція не дасть йому зламати пагони навесні під час осідання.

  Старі кущі мають тверді, але дуже крихкими гілками, тому їх не можна пригинати так само, як молоді рослини. В цьому випадку рекомендується зв’язати всі пагони мотузкою, надіти на кущ полотняний мішок або будь-який інший нетканий повітропроникний матеріал і зафіксувати прищіпками. Подібні заходи покликані захистити не стільки від морозів, скільки від висушування квіткових бруньок.

  дейція: розмноження живцями (відео)

  особливості вирощування дейції в підмосков’ї

  Доглядати за таким теплолюбним рослиною, як дейція – значить піклуватися про те, щоб чагарник не вимерз взимку. Підмосковна зима відрізняється невеликим сніговим покривом і сильними морозами, тому дейція не зможе обійтися без надійного укриття. на відміну від південних регіонів, в середній смузі, крім мішковини (або спанбонду) і листя, для конструкції знадобляться ялиновий лапник і поліетиленова плівка. Під кількома шарами різних матеріалів дейции буде тепло і сухо, і навесні після обрізки вона буде повністю готова до цвітіння і вегетації.

  Дейція-унікальна рослина, яка привнесе на ділянку відчуття гармонії і достатку. Завдяки розкішному цвітінню, різноманітності сортів і стійкості до впливу вихлопних газів, цей чагарник стане відмінним вибором і для садових композицій, і для міського палісадника.

  Оцінити