Фікус кінкі до яких розмірів виростає. Вирощуємо в квартирі мініатюрне деревце-фікус кінкі

0
404

Тривалий час фікус користується заслуженою популярністю у любителів кімнатних рослин. Таку увагу він заслужив, завдяки привабливому декоративному зовнішньому вигляду і простому догляду в домашніх умовах.

Фікус кінкі — це карликова форма фікуса бенджаміна, що стала дуже популярною в кімнатному квітникарстві різновиди фікуса.

батьківщиною квітки є тропічні райони південно-східної азії, австралія і західна африка.

Від фікуса бенджаміна він відрізняється мініатюрними розмірами, витонченістю і строкатими листочками.

У нього є ще одна назва — смоковниця .

Він часто використовується фітодизайнерами для оформлення житлових і офісних приміщень, оскільки при грамотному поводженні з квіткою його кроні можна надати будь-яку форму. Фікус невибагливий і невимогливий у догляді. Рослина переносить незначні помилки в догляді початківців любителів кімнатних рослин.

Опис

рослина являє собою невеликий чагарник або дерево з прямими стовбурами, які покриті корою сірого кольору. Гілки у рослини досить тонкі і никнуть на кінцях. Крона дуже широка, розлога. Листочки дрібні, глянцеві, ланцетної форми. Довжина листа становить 3 сантиметри.

Поверхня листової пластини дуже тонка з рівними гладкими краями. По краю листової пластини знаходиться облямівка блідо-зеленого, білого або молочного кольору.

Культура містить молочний сік, який виступає на місці пошкодження втечі або листа.

В умовах домашнього утримання чагарник не цвіте. У зимовому саду або оранжереї можуть утворюватися суцвіття невеликого розміру, що зовні нагадують ягоди або кульки. Квіти знаходяться в глибині суцвіття і розглянути їх практично неможливо. Рослина запилюється комахами, які проникають всередину суцвіття.

Догляд в домашніх умовах

цей різновид фікуса невимоглива в догляді і кімнатному утриманні. З вирощуванням квітки впорається навіть початківець любитель кімнатних рослин. Для цього слід дотримуватися нескладних правил і рекомендації досвідчених квітникарів.

Фікус бенджаміна кінкі є тропічною рослиною, тому вирощувати квітку слід в умовах, близьким до природних.

Освітлення і розташування

Після покупки рослина слід відразу розміщувати на постійному місці. Фікус погано переносить перестановки і переміщення, які можуть викликати опадання листя.

Фікус бенджаміна кінкі — це світлолюбна рослина, для якого потрібно розсіяне світло. Оптимальним стане розміщення горщика з квіткою на західних або східних вікнах.

Рослина погано переносить прямі сонячні промені. У жарку пору рослина слід притіняти.

Прямі сонячні промені або недостатнє освітлення можуть привести до того, що квітка втратить декоративне забарвлення листя.

Температура

Фікус кінкі теплолюбний. Для росту і розвитку рослини потрібна температура повітря не нижче 20 градусів. У зимовий час приміщення, де міститься квітка, має прогріватися до 15 градусів.

Фікус кінкі добре відгукується на провітрювання. У теплу пору його можна утримувати на відкритому повітрі., але при цьому слід подбати про захист квітки від протягу і вітру.

Полив рослини і вологість

При поливі фікуса кінкі слід дотримуватися обережності. Не слід допускати перезволоження грунту. Оскільки фікус являє собою мініатюрне рослина, що росте в невеликому горщику, волога з поверхні землі випаровується дуже повільно. В результаті скупчення зайвої води може статися загнивання кореневої системи і загибель рослини.

Полив квітки повинен бути помірним. Грунт не повинна бути сильно пересушена або перезволожена.

Рослина не пред’являє особливих вимог до вологості повітря в приміщенні. Фікус добре переносить сухе повітря в приміщенні. Квітка можна періодично обприскувати або обполіскувати під теплим душем, закривши поверхню грунту поліетиленовим пакетом від перезволоження.

Для поливу слід використовувати теплу відстояну протягом декількох днів або профільтровану воду, в якій не міститься хлор та інші сторонні домішки, які можуть викликати утворення на листках плям коричневого кольору, засихання листя і загнивання коренів.

Формування крони

для формування крони деревця необхідно проводити обрізку відросли або засохлих пагонів. Не можна забувати, що рослина виділяє їдкий молочний сік, який дуже швидко висихає, тому догляд за рослиною слід здійснювати в рукавичках за допомогою гострого ножа або секатора.

Якщо в один горщик висаджено кілька пагонів, можна сформувати дерево з пишною кроною. Згодом стебла зростуться разом біля основи. Отверділі пагони можна переплести між собою, надавши рослині химерну форму. Одиночну посадку можна сформувати у вигляді мініатюрного деревця бонсай.

Пересадка і грунт

не рекомендується пересаджувати рослину відразу після покупки. Квітка повинна адаптуватися до нових умов. Через 10-14 днів проводять пересадку в більш вільний горщик. Для фікуса підходять горщики з пластику або кераміки.

При посадці грунт повністю замінюють новою . Для квітки підійде готова грунтова суміш для фікусів. Також можна приготувати грунтовий склад самостійно, змішавши листову землю, крупний пісок або перліт, торф.

Грунт для фікуса кінкі повинна бути пухкої, родючої, добре пропускати вологу і повітря.

Одну третину обсягу горщика повинен займати дренажний шар, для якого використовується керамзит, дрібний щебінь, биті черепки або цегла.

Пересадка проводиться один раз на два роки . Для цього старий земляний кому переміщують в новий горщик і заповнюють вільний простір свіжою землею. Для дорослих рослин можна обмежитися заміною верхнього шару грунту.

Розмноження в домашніх умовах

розмноження квітки здійснюється в період активного росту. Найбільш простим способом розмноження є живцювання.

Для розмноження фікуса використовуються живці, взяті з верхньої частини дорослої рослини. Живці акуратно зрізають гострим ножем. Довжина держака повинна бути не менше 10 сантиметрів. Пагони меншої довжини вкорінюються дуже довго.

На зрізі втечі утворюється липкий молочний сік. Після того як втечу зрізаний, його слід сполоснути під струменем проточної води, щоб змити сік. Далі, пагони підсушують і висаджують в невеликі контейнери, заповнені живильним грунтом. Після посадки ємність накривають скляною банкою або поліетиленовим пакетом для підтримки температури повітря і вологості. Контейнери виставляють в тепле добре освітлене місце, не забуваючи періодично відкривати для провітрювання.

Перші корені з’являються через 10-14 днів. Через 3 тижні молоді рослини можна висаджувати в невеликі горщики. Догляд за пагонами здійснюється як за дорослими рослинами.

Підживлення

внесення мінеральних добрив починається навесні з початком періоду активного росту фікуса. Для підгодівлі добре підходять комплексні добрива.

Вносити добрива слід один раз в 15 днів, починаючи з ранньої весни і до кінця осені. Восени періодичність підгодівлі поступово скорочується. Для росту рослини слід використовувати мінеральні добрива, що містять азот. Однак, не можна забувати, що надмірна кількість цього компонента в грунті може викликати втрату квіткою декоративного забарвлення листя.

Хвороби і шкідники

Багато хвороб пов’язані з неправильним доглядом за квіткою.

Чому опадає листя

Опадання листя у фікуса кінкі пов’язано з неправильним доглядом за рослиною в домашніх умовах. Причин може бути кілька:

 • часте переміщення горщика з квіткою з одного місця на інше;
 • недостатнє освітлення, протяги або холодне повітря;
 • період адаптації рослини до нових умов.

Фікус кінкі є різновидом фікуса бенджаміна і відноситься до сімейства тутових. Являє собою карликову рослину, листя якого по краях мають строкате забарвлення від світло-жовтого до білого кольору. Повністю зелене листя має тільки один сорт фікусів-грін кінкі. Листя кінки гладкі, невеликого розміру, злегка загострені. Стебло здеревілий з спадаючими гілками. Така рослина не займе в приміщенні багато місця, а доглядати за ним не дуже складно.

 • Показати все

  догляд в домашніх умовах

  Як і будь-який різновид фікуса, кінкі не зажадає від квітникаря значних зусиль при його вирощуванні. Головне-дотримуватися нескладних правил кімнатного квітництва і постаратися створити йому умови, максимальноНаближені до природних.

  освітлення і температурний режим

  Фікус кінкі є світлолюбною рослиною, і утримувати його слід в приміщенні, яке добре освітлено. Світло має бути розсіяним. Хоча рослина непогано переносить пряме сонячне світло, але в жарку погоду його притіняють від палючих променів. Хоча це і теплолюбний квітка, він негативно реагує на потік гарячого повітря, тому горщик з фікусом рекомендується ставити подалі від опалювальних приладів. Мінімальна температура, при якій кінкі добре себе почуває, становить +15 °c.

  Рослина потрібно відразу ставити на постійне місце, тому що воно дуже болісно реагує на перестановку. При постійному переміщенні горщика з місця на місце у нього починають опадати листя. Таке відбувається і через протягів, від яких кінкі потрібно оберігати.

  вологість повітря і полив

  Рослина не пред’являє особливих вимог до вологості повітря. Він добре переносить сухе повітря в приміщенні і підвищену вологість. Але все-таки рекомендується підтримувати оптимальний рівень вологості. Для того щоб фікусу було комфортно, його час від часу обприскують і протирають його листя.

  Поливати кінкі потрібно обережно, стежачи за тим, щоб грунт в ємності не перезволожується. Невеликі горщики з домашніми фікусами не дозволяють волозі швидко випаровуватися з грунту, а надмірне зволоження землі призводить до загнивання коренів і розвитку грибкових захворювань.

  Не можна допускати пересихання ґрунтової суміші. Якщо фікус буде довго перебувати без вологи, то у нього почнуть жовтіти і опадати листя. тому полив кінкі повинен бути помірним, без надмірного зволоження грунту і її пересихання.

  Підживлення

  При догляді в домашніх умовах за фікусом кінкі його слід регулярно підгодовувати. Згодом грунт в горщику виснажується і виникає дефіцит мінеральних речовин. Але їх надлишок також небажаний. Рослина навіть скидає листя через це. Тому фікус удобрюють за певною схемою.

  Період активних підгодівлі настає, коли рослина виходить зі стану спокою. Відбувається це на початку весни, коли кінкі рушає в зростання після зимового відпочинку. Підгодовують фікус з цього часу і до початку осені 1-2 рази на місяць спеціальними або комплексними добривами. Підживлення поступово скорочують з настанням осені, зводячи нанівець і здійснюючи догляд вже без них.

  Пересадка

  Пересадка фікуса також є невід’ємною частиною догляду за цією рослиною. У перший раз таку процедуру проводять відразу після його придбання. Грунт, в якій продається фікус, не підходить для його постійного вирощування, тому після покупки його пересаджують в новий горщик з повною заміною землі. Якщо квітка залишити в магазинному субстраті, то він захворює і скидає листя.

  Для пересадки вибирають пластикові або керамічні горщики і заповнюють їх почвосмесью, призначеної для фікусів. Ємність повинна бути не дуже просторою. Пересаджують кінки в міру необхідності, коли рослина дуже сильно розростається. Процедуру проводять методом перевалки, переміщаючи фікус разом зі старим земляною грудкою. Новим субстратом заповнюють простір між горщиком і грудкою землі, а також насипають його на дренажний шар і поверхню земляної грудки.

  обрізка і розмноження

  Обрізають кінки для формування крони. Зазвичай в один горщик висаджують кілька фікусів такого сорту, дозволяючи сформувати деревце з густою кроною. В цьому випадку не тільки крона виглядає ефективно, але і стовбур, так як стебла переплітаються і через деякий час зростаються біля основи.

  Якщо фікус росте поодинці, то його можна сформувати у вигляді мініатюрного дерева. В цьому випадку крона буде не дуже пишною, але карликовий квітка виглядає дуже витончено.

  Розмножується фікус кінкі за допомогою верхівкових пагонів. Потрібний втечу довжиною 10 см з знаходяться на ньому одним–двома листочками зрізають гострим ножем. Виступаючий на зрізі молочний сік змивають теплою водою, а втечу підсушують. Укорінюють підготовлений держак в живильній суміші і накривають пакетом або склом, щоб створити тепличні умови. Пагони повинні знаходитися в теплому і світлому місці. Освіта перших корінців слід очікувати через два тижні. Через місяць живці висаджують в постійні горщики.

Цей вид являє собою вічнозелений деревоподібний чагарник з дрібними зеленими листочками витягнутої форми (до 4 сантиметрів в довжину) , спадаючими гілочками і здеревілим стовбуром. Відмітна особливість листя кінкі: жовто-бежева або світло-салатна нерівна смуга по краю листа.

Для довідки:

Відділ: покритонасінні (квіткові)
Клас: дводольні
Порядок: розоцвіті
Сімейство: тутові
Рід: фікус
Вид: фікус бенджаміна
Підвид: фікус бенджаміна кінкі.

Рідним для нього є тропічний клімат африки, південно-східної азії, індії та північної австралії, де він має вигляд справжнісінького дерева, що виростає до 25-30 метрів.

Догляд в домашніх умовах

Після покупки квітка найкраще пересадити в невеликий керамічний або пластиковий горщик, не забувши про дренаж.

В іншому випадку є ймовірність того, що через магазинної грунту листя рослини почнуть опадати.

Довідка: для фікуса кінкі бажано відразу вибрати постійне місце в будинку, тому що. Він погано переносить перестановку.

Фото

На фото фікус » бенджаміна кінкі»:

Відео

Корисне відео про догляд в домашніх умовах:

Грунт і підгодівля

Грунт повинен бути слабокислою або нейтральною. Оскільки вона з часом виснажується, її потрібно підгодовувати спеціальними мінеральними складами. Особливо актуально це навесні, коли фікус починає активно рости після зимової «сплячки». у цей період і до настання осені потрібно удобрювати грунт хоча б один — два рази на місяць.

Восени частоту підгодівлі скорочують, а взимку дана процедура вже не потрібно.

Освітлення

Він дуже світлолюбний, причому найкраще підійде розсіяне світло. Прямі сонячні промені можуть викликати опіки листя, а недостатність освітлення призводить до уповільнення росту рослини.

Температура

Оптимальна температура повітря – не нижче 15 °с і не вище 30 °с.

У зв’язку з цим не варто розміщувати горщик з рослиною поруч з опалювальними приладами, а також на протягах і не засклених лоджіях.

Полив

Для фікуса кінкі оптимальним буде помірне зволоження. При рясному поливі можна пошкодити кореневу систему. Пересихання грунту також допускати не слід. Рослину можна обприскувати не холодною відстояною водою.

Посадка і пересадка

пересадку молодих пагонів проводять на самому початку весни щороку.

Дорослі рослини пересаджують набагато рідше, тільки коли їм стає тісно в їх старих горщиках.

Послідовність дій при пересадці:

 • взяти горщик більшого діаметру;
 • покласти на дно керамзитовий дренаж;
 • обережно витягнути фікус зі старого горщика разом із земляною грудкою;
 • помістити в нову ємність і додати необхідну кількість землі;
 • полити і внести добрива.

Формування крони

Гілки швидко ростуть, тому для формування красивої крони їх потрібно обрізати.

Ця процедура для рослини абсолютно нешкідлива і дозволяє отримати бажану форму фікуса: кулясту або іншу.

Корисне відео по правильному формуванню крони:

Ще молоді стебла кінки можна переплести між собою як завгодно, тому що вони досить гнучкі.

Проводити обрізку найкраще навесні або влітку, так крона буде більш пишною.

Розмноження

Розмножується він насінням або живцями. Розмноження насінням відбувається частіше в природному середовищі, в домашніх же умовах потрібно скористатися другим способом. Щоб виростити кінки з держака, потрібно зрізати держак з верхівки або бічної гілочки рослини, дочекатися висихання молочного соку на зрізі і помістити в воду.

Після того як паросток дасть корінці (швидше це відбувається навесні) фікус можна садити в грунт. Корисне відео розмноження живцями в домашніх умовах:

Користь і шкода

фікус бенджаміна кінкі практично нешкідливий, якщо звичайно не намагатися вжити його в їжу.

Він сприятливо впливає на мікроклімат приміщення. А саме – зволожує і очищає повітря від шкідливих речовин формальдегідної і бензойної груп.

Фікус має цілу низку лікувальних властивостей, що застосовуються в народній медицині.

З його допомогою лікують:

 • різні гематоми;
 • радикуліт;
 • остеохондроз;
 • кісти біля основи ясен;
 • мастопатію;
 • міому та ін доброякісні новоутворення.

Довідка: існує думка, що фікус несе в собі позитивну енергетику, і його обов’язково потрібно мати в будинку як засіб від несприятливих думок і подій.

А тим сім’ям, які хочуть завести дітей, теж радять придбати цю рослину.

Хвороби і шкідники

Скидає листя, що робити?

як і будь-яке інше рослина, він може захворіти.

Це може виражатися в пожовтінні і навіть подальшому опаданні листя.

Виникнути це може з наступних причин:

 • недостатня освітленість;
 • надлишок вологи;
 • стрес, викликаний зміною місця і переїздом;
 • низька температура повітря;
 • використання холодної води для поливу;
 • протяги і різкий перепад температур.

Фікус може виглядати абсолютно здоровим, але при цьому не збільшуватися в розмірах. Це може бути пов’язано з тим, що горщик не припав рослині за розміром.

Для довідки: якщо у фікуса не росте крона, його потрібно пересадити в більш простору ємність.

Але і занадто велика посуд призводить до погіршення кореневої системи, що не дозволяє рослині розвиватися.

Існують і інші причини хвороб. Шкідники (павутинний кліщ, попелиця), які виникають через занадто сухого повітря в приміщенні.

Важливо: промити рослину під теплою водою і обробити спеціальними засобами.

Гнильні бактерії — викликають кореневу гниль.

Не забудьте! пересадити фікус і видалити уражені частини коренів.

Борошниста роса-з’являється на листках кінкі.

Важливо: відірвати заражені листя і обробити фунгіцидом, щоб запобігти поширенню хвороби.

Фікус кінкі вельми невибагливий у догляді, але все ж необхідно дотримуватися деяких умов, щоб він довгий час радував око своїм здоровим і красивим виглядом.

Відео

Цікаве відео з плетіння різних декоративних форм з фікуса » бенджаміна кінкі»:

Фікус бенджаміна кінкі — ficus kinky) — вид, що відрізняється невеликими розмірами, а також оригінальним забарвленням листя. Ця рослина прибуло на вітчизняні простори з тропічних регіонів, що і зумовило певні вимоги до умов його утримання. Як правильно доглядати за цим карликовим деревцем, що потрібно знати про полив, розмноження і пересадці, і які хвороби можуть привести до скидання листя?

Фікус бенджаміна, сорт-кінкі

Це кімнатна рослина, що належить сімейству тутових. Добре піддається обрізку, що дозволяє сформувати практично будь — яку форму-саме за свою декоративність сорт і отримав широку популярність.

Відмінні риси фікуса кінкі — висота близько 40 см, здеревілий стебло, а також незвичайні листя — вузькі, з різнокольоровими краями, які немов прикрашає облямівка зеленого або кремового відтінку.

Ідеальні умови для цієї рослини — температура не менше 20 градусів. Ще до того принести фікус в будинок, важливо визначити його майбутнє розташування. Це місце повинно знаходитися на невеликому підвищенні, так як протяги здатні дуже швидко погубити квітка — спочатку він скине все листя, після чого остаточно зів’яне.

Важливо! забезпечивши достатню кількість світла, потрібно вберегти рослину від впливу прямих сонячних променів.

Помилково думати, що примхливе деревце буде активно рости біля батареї — навпаки, подібний джерело тепла принесе лише шкоду. Тому щоб рослина ще довго радувало власників своєю красою, необхідно спочатку правильно вибрати відповідне для нього місце. Будь-які перестановки-великий стрес, який зажадає подальшого тривалого періоду відновлення.

А ось вологість повітря не є критичним параметром — якщо листя регулярно обприскувати з пульверизатора, то рослина буде відчувати себе цілком комфортно, навіть в кімнаті з сухим повітрям.

Догляд за фікусом кінкі в домашніх умовах

Значну перевагу, яким володіє фікус кінкі, в порівнянні з іншими сортами бенджамін — невибагливість у догляді. Існує лише кілька простих правил, які необхідно враховувати — і рослина ще довгі роки буде радувати свого володаря.

 • полив: вимоги досить стандартні і застосовні до більшості сортів фікуса бенджаміна. Надмірне зволоження шкодить кореневій системі і може стати причиною розвитку грибка. Поливати рослину потрібно тільки тоді, коли верхній шар грунту просох на пару сантиметрів. Але не більше, тому що сухість грунту, особливо тривала, не менш шкідлива і небезпечна.
 • підживлення: фікус кінкі потребує регулярного отримання підгодівлі, насичує грунт корисними речовинами, необхідними для нормального росту і розвитку. Добриво вводиться навесні за стандартною схемою:
 • 1 тиждень-мінеральні добрива
 • 2 тиждень-перерва
 • 3 тиждень-органічні добрива
 • 4 — перерва.

Схема повторюється по колу, аж до настання зими. Для кімнатних квітів-це період спокою, протягом якого вони не потребують отримання додаткового харчування.

Вводячи підгодівлю, важливо спостерігати за реакцією рослини на подібне «частування». Якщо листя жовтіє або починають опадати, то необхідно, або змінити добриво, або змінити його кількість. Концентрат розлучається тільки за інструкцією, інакше він принесе чимало шкоди.

 • пересадка: молоді рослини змінюють горщик щороку-перший раз пересадка фікуса кінкі проводиться відразу після придбання, після чого регулярно повторюється. Через 3-4 роки, можна скорочувати частоту оновлення грунтової суміші. Потрібно підібрати субстрат, який призначений саме для цього сорту рослин.

Важливо! після пересадки додаткова підгодівля не потрібно, так як новий грунт вже містить всі необхідні мінеральні речовини.

Найголовніше — не пошкодити кореневу систему. З цієї причини, початківці квітникарі найчастіше пересаджують рослину разом зі старою землею, до якої просто додається необхідну кількість нової грунту.

 • обрізка: красива і нестандартна форма-одна з переваг на користь вибору саме цього сорту. Тим більше що рослина відмінно переносить обрізку, а тому відкриває простір для нестандартних задумів. Можна і зовсім посадити відразу кілька маленьких дерев в один досить просторий горщик, сплетячи стовбури між собою. Тоді в міру зростання вони перетворяться в ефективне і незвичайне рослина, яке можна побачити на фото. При обрізанні важливо скоротити маніпуляції з основною частиною, працюючи з бічними гілками для створення бажаної форми.
 • розмноження: фікус кінкі не тільки невибагливий, але і не доставляє, ні найменших складнощів в розмноженні. Для цієї мети відмінно підходять живці, але при бажанні можна проростити нову рослину і з насіння або з невеликого стебла.
  Відповідний держак зрізається з верхівки рослини — на ньому має бути 2-4 листа. Його потрібно поставити в воду або мокрий пісок на пару тижнів — після цього можна пересаджувати рослину в грунт.

Хвороби і шкідники фікуса

Чому фікус скидає листя — питання, яке регулярно виникає у власників цього кімнатного чагарнику. Основна причина-неправильний догляд за фікусом кінкі. Важливо враховувати наступні правила:

 • температура повітря в приміщенні менше 17 градусів
 • порушення режиму поливу
 • недолік освітлення
 • протяг
 • тепло від батареї.

Дуже часто, листопад починається навіть після переміщення рослини з одного місця на інше. Сорт кінкі вимагає дбайливого і уважного догляду.

Існує 3 види шкідників, здатних становити небезпеку для цієї рослини. А саме:

 • щитівка
 • павутинний кліщ.

Боротися за збереження рослини допоможе знання хвороби і лікування. Необхідно приготувати слабкий мильний або спиртовий розчин, яким обробляється кожен листок. Цю процедуру варто повторювати раз на півроку, що стане відмінною профілактикою можливих захворювань. Якщо це не допоможе прогнати шкідників, то варто підібрати підходящий засіб, призначений для ефективного лікування.

Фікус кінкі-рослина, яка добре росте практично в будь-яких умовах, необхідно лише захистити його від протягу і надлишку світла. І тоді його насичений зелений колір буде радувати власників ще не один рік.

Фікус кінкі (ficus kinky) або смоковниця – вічнозелений карликовий багаторічник, в молодому віці представляє собою чагарник і приймає форму дерева в міру розвитку і зростання.

Фотогалерея

Це один з сортів фікуса бенджаміна, також належить сімейству тутові, поширений в австралії, західній африці і тропічнихОбластях південно-східної азії. У природному середовищі дерева досягають 25-30 м, але в домашніх умовах їх висота не перевищує 35-40 см.

Рослина зволожує повітря в приміщенні і очищає його від аміаку, бензолу, формальдегіду та інших шкідливих речовин.

Молочний сік, що виділяється фікусом при пошкодженні пагонів або листя, отруйний, тому не можна тримати його в місцях, доступних для дітей і домашніх тварин, а всі процедури з пересадки і розмноження потрібно проводити в рукавичках.

Цвітіння і плодоношення

Прямий стовбур фікуса кінкі покриває сіра кора, широку розкидисту крону утворюють тонкі, пониклі на кінцях гілки. Світло-зелене листя ланцеподібної форми невеликі, глянцеві, досягають не більше 4 см в довжину, їх краї прикрашені облямівкою кремового або світло-салатового кольору.

У природному середовищі і при вирощуванні в оранжереях на фікусі можуть утворюватися сиконії – невеликі суцвіття кулястої форми, що нагадують ягоди, всередині яких знаходяться квітки. Плоди з’являються тільки після запилення комахами, які проникають всередину сиконії через маленький отвір.

В домашніх умовах не цвіте.

Прикмети і забобони

Фікус оточений безліччю забобонів і прикмет, різні народності приписують йому різні магічні властивості. До найбільш поширених відносяться:

 • наділення власника життєвою енергією, бадьорістю і позитивним настроєм;
 • здатність очищати приміщення від злих сил, а позбавляти членів сім’ї від пристріту і псування;
 • допомога в набутті любові одиноким людям і зміцненні відносин сімейних пар.

Крім того, згідно філософії феншуй, фікус – провідник грошової енергії, здатний залучити в будинок багатство і матеріальне благополуччя. Для цього його слід вирощувати в зеленому вазоні, прикрашеному грошовою символікою.

Чи підійде рослина для формування бонсай?

Сформувати бонсай з фікуса нескладно. Головне, що потрібно зробити – обмежити ріст коренів, посадивши саджанець в невелику плоску ємність, регулярно підрізти коріння і прищипити верхівку рослини, коли воно досягне необхідної висоти.

Отримати красиве і оригінальне дерево можна, навіть не виконуючи цих маніпуляцій. Для цього необхідно регулярно проводити обрізку не тільки видаляючи всі старі, сухі гілки, а й скорочуючи молоді, надаючи потрібну форму кроні рослини.

Думка експерта

Мохов андрій петрович

Для посилення кущистості і густоти фікуса потрібно регулярно обрізати верхівкові пагони.

Також нерідко в один вазон садять відразу кілька екземплярів фікуса – це дозволяє отримати пишну крону і переплести і зростити між собою стовбури дерев, надавши їм форму сітки, кіски або спіралі. Це можливо завдяки гнучкості, якою володіють стовбури до повного одревеснения.

Догляд в домашніх умовах

Температура і вологість повітря

Температура в приміщенні, що сприяє правильному розвитку і росту фікуса кінкі, навесні і влітку повинна становити +20-25 °c і мінімум +15 °c взимку. Критичний показник- + 12 °c, при подальшому похолоданні рослина гине.

Оптимальний рівень вологості-50-70%. Щоб не допустити пересушування повітря в жарку погоду слід щодня обприскувати дерево і раз на місяць влаштовувати йому теплий душ.

Освітлення і комфортне місце

У разі нестачі світла рослина уповільнює зростання, а його листя стає блідою, при цьому вплив на неї прямих сонячних променів загрожує появою опіків і також втратою декоративного вигляду.

Розміщувати фікус слід там, де яскраве, але розсіяне освітлення, влітку його необхідно притіняти. Для цього добре підходять підвіконня західних або східних вікон.

Деревце не переносить потоки занадто теплого або холодного повітря, тому вазон не слід ставити біля опалювальних приладів і на протязі.

Думка експерта

Мохов андрій петрович

Закінчив кубгау спеціальність: агрономія

Влітку допускається утримання фікуса кінкі в саду або на балконі, якщо убезпечити його від вітру і палючого сонця.

Який потрібен грунт?

Земля повинна бути поживною, легкою, мати нейтральну або слабку кислотність (ph 5,5–6,5) і хорошу волого — і повітропроникність.

Можна використовувати продається в квіткових магазинах готовий грунт для пальм або фікусів або грунтову суміш, приготовлену самостійно, що складається з рівних частин:

 • торфу;
 • крупнозернистого піску;
 • дерну.

Для мінімізації ризику загнивання кореневої системи в отриманий субстрат потрібно додати подрібнений деревне вугілля.

Щоб знезаразити землю і позбутися від можливо містяться в ній спор цвілі, бактерій, личинок та інших небезпечних мікроорганізмів, необхідно обробити її слабким розчином марганцю або пропарити.

Пересадка

Молоді екземпляри потребують щорічної заміни горщика і грунту, рослини старше 4 років потрібно пересаджувати кожні 3-4 роки. Оптимальне для цієї процедури час-рання весна, а сигналом для її проведення служать:

 • розрослися коріння, що видніються над поверхнею землі або з дренажних отворів;
 • неправильно обраний або виснажений грунт;
 • закінчення періоду адаптації після придбання;
 • присутність шкідників або хвороба.

Пересадку слід проводити методом перевалки, зберігаючи земляний кому. Цей спосіб дозволяє звести до мінімуму ймовірність пошкодження кореневої системи.

Покрокова інструкція :

 • на дно нового пластикового або керамічного вазона, діаметром на 2-4 см більше попереднього, укласти дренажний шар з керамзиту, перліту або битої цегли і присипати його грунтом;
 • полити фікус;
 • дістати його зі старого горщика і поставити в центр нового, не порушуючи земляний кому;
 • заповнити вільне місце відповідним субстратом;
 • провести полив і підгодівлю рослини.

Думка експерта

Мохов андрій петрович

Закінчив кубгау спеціальність: агрономія

Дорослі екземпляри, діаметр вазона яких досяг 30 см, пересаджувати не потрібно, достатньо щорічно проводити заміну верхнього шару грунту.

Що зробити відразу після покупки квітки?

Придбати фікус кінкі можна у флористичних магазинах або замовити онлайн. Вартість примірника висотою 27-35 см коливається від 500 до 1 тис.руб.

Недавно куплене рослина необхідно пересадити, оскільки транспортувальний субстрат не придатний для його вирощування. Але проводити цю процедуру слід через 2 тижні після покупки – за цей час фікус адаптується до нових умов.

Потрібно відразу вибрати постійне місце для квітки, тому що він негативно реагує на переміщення і часті перестановки можуть спровокувати опадання листя.

Розмноження

Розмножується деревце насінням і живцюванням. Перший спосіб займає багато часу і рідко призводить до позитивного результату, тому він частіше використовується в природному середовищі або професійними селекціонерами.

У домашніх умовах розмножувати фікус кінкі найкраще за допомогою верхівкових або стеблових живців. Для цього буде потрібно:

 • секатор;
 • поліетиленова плівка або скло;
 • ємність з водою;
 • стимулятори коренеутворення – «епін», «циркон».

Живцювання покроково:

 • під час активної вегетації нарізати живці довжиною мінімум 10 см, що мають по 3-4 листа;
 • змити виступив сік, підсушити і обробити стимулятором росту («циркон», «епін») місця зрізів;
 • поставити живці в ємність з відстояною водою, створити парниковий ефект, накривши її поліетиленом або склом, і тримати в теплому, світлому місці;
 • через приблизно 12-14 днів з’являться коріння, потім саджанці потрібно висадити в окремі ємності діаметром 10 см.

Молоді пагони потребують такого ж догляду, що і дорослі екземпляри.

Добриво і підгодівля

Грунт, в якій росте фікус, з часом виснажується, і він починає відчувати дефіцит поживних речовин, необхідних для розвитку кореневої системи і пагонів.

З початку весни до вересня потрібно кожні 14 днів підгодовувати деревце комплексними добривами для кімнатних декоративно-листяних або ряболистих рослин (forte, «фаско», etisso, «уніфлор»), додаючи їх у воду при поливі.

З настанням осені частоту внесення підгодівлі слід скоротити, а взимку, під час періоду спокою, не використовувати їх зовсім.

Полив

Для фікуса кінкі пересихання земляної грудки так само небезпечно, як і його надмірне зволоження: в першому випадку можливе пожовтіння, опадання листя, у другому – гниття кореневої системи. ТожПоливати потрібно обережно, орієнтуючись на стан верхнього шару грунту і швидкість його просихання на 2-3 см в глибину.

В середньому, полив потрібно 1 раз в 3-4 дні навесні і влітку і кожні 2-3 місяці в осінньо-зимовий період.

Для поливу потрібно використовувати відстояну воду кімнатної температури.

Якщо ви зібралися у відпустку

На час тривалої відсутності слід розташувати рослину далеко від вікна – в тіні волога випаровується повільніше.

Також можна поставити вазон на піддон з вологим керамзитом, організувавши таким чином нижній полив, або покласти на грунт мокрий сфагнум і обернути фікус поліетиленовим пакетом.

Проблеми при вирощуванні

Хвороби. Таблиця

хвороба ознаки причини лікування коренева гниль листя в’яне і опадає, коріння стають м’якими, розшаровуються і гниють надмірний полив необхідна термінова пересадка рослини з повною заміною грунту і горщика. Потрібно позбутися від усіх уражених інфекцією частин кореневої системи і обробити рослину «гліокладіном», «фітоспоріном» або «дискором» борошниста роса на листових пластинах з’являються невеликі борошнисті плями, з часом покривають їх цілком підвищена температура і вологість повітря зрізати всі пошкоджені ділянки, використовувати фунгіциди («сторбі», bona forte) для обробки деревця

Якщо фікус абсолютно здоровий, але сповільнив або зовсім зупинив зростання, проблема може бути в розмірі вазона. Рослина не в змозі нормально розвиватися в маленькій ємності, необхідно замінити її на горщик з великим діаметром. При цьому в занадто великому вазоні фікус пустить всі сили на розвиток коренів, і крона як і раніше не буде збільшуватися.

Проблеми з листям

Найчастіше проблема з листям полягає в їх активному опаданні. Причини цього завжди полягають в помилках, допущених в догляді за рослиною, таких як:

 • часті переміщення;
 • брак світла;
 • надмірний полив або використання для цього холодної води;
 • дефіцит поживних речовин через несвоєчасну пересадки;
 • надлишок добрив;
 • вибір невідповідної грунту або залишення фікуса в транспортувальному субстраті;
 • зміст при занадто високій або низькій температурі;
 • вплив потоків гарячого або холодного повітря.

У такій ситуації необхідно точно визначити, де були допущені помилки, і організувати відповідний догляд за фікусом.

Шкідники. Таблиця

шкідник ознаки як позбутися павутинний кліщ на черешках листя з’являється тонка біла павутина, на їх внутрішній стороні – чорні точки, а на зовнішній – жовті плями 1. Протерти листя мильно-спиртовим розчином;

2. Кожні 5-12 днів (в залежності від ступеня ураження) проводити обробку акарицидами («омайт», «флумайт», «аполло»).

щитівка на частинах рослини з’являються нарости сіро-коричневого кольору і липкий наліт провести обробку «актара», через тиждень обприскати фікус і грунт «метафосом» або «фуфаноном» борошнистий червець на рослині утворюються брудно-білі катишки, що нагадують вату протерти листові пластини спиртовим розчином, обприскати фікус «командором» або «фитовермом» тля листя бліднуть, покриваються білим нальотом, опадає на початковому етапі ураження може допомогти обприскування травами, що володіють неприємним запахом, якщо проблема не зникає, необхідно використовувати «актару» або «інта-вир»