Домой Самодельный инструмент Як зробити саморобний ручний культиватор. Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки

Як зробити саморобний ручний культиватор. Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки

0
Як зробити саморобний ручний культиватор. Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки

Культиватор-садовий інструмент різного ступеня складності, призначений для обробки і розпушування грунту. З його допомогою можна значно спростити передпосівні роботи і в кілька разів зменшити час вашого перебування на городі. Однак навіть найпростіші ручні культиватори, незважаючи на примітивну конструкцію, коштують не дешево і, не маючи зайвих коштів, багато дачники продовжують обходитися лопатою, перетворюючи розпушування грунту в рабську працю. Але ж вихід з цього положення знайти досить просто – необхідно зробити культиватор своїми руками. Ми запропонуємо на ваш розсуд кілька способів виготовлення цього садового агрегату, починаючи з найпростішої ручної моделі і закінчуючи інструментом з електричним двигуном.

Саморобний культиватор може володіти досить складною конструкцією-модель на основі бензопили

На ринку часто зустрічається дуже просте за своєю конструкцією виріб-культиватор «торнадо», що представляє собою якусь подобу штопора на вертикальній стійці з горизонтальною ручкою.

«торнадо » — ручний культиватор для легкого розпушування грунту

Зробити такий ручний культиватор своїми руками простіше простого зі звичайних вил. Для цього придбайте в господарському магазині пластмасову насадку для держака в формі ручки – їх використовують і для вил, і для лопат, щоб спростити роботу з інструментом. Так як ручка в оригінальному «торнадо» виконана у вигляді довгої горизонтальної трубки, нашу насадку теж доведеться вдосконалити. Для цього беремо відрізок пластмасової труби довжиною близько 0,5 м.

Діаметр її повинен бути трохи більше товщини горизонтальної рукоятки придбаної нами пластмасової ручки. Трубу акуратно розрізаємо уздовж, щоб можна було її вивернути і одягнути на рукоятку ручки. Бажано трубку закріпити, щоб вона не ковзала при роботі і не зіскакувала з відведеного для неї місця. Найлегше примотати її ізолентою. На завершення роботи ми отримаємо рукоятку, краї якої будуть виступати в обидві сторони від держака приблизно на 25 см.

Тепер пора приступити до найцікавішого і надати зубах вил необхідну форму штопора. Для цього використовується звичайний молоток, за допомогою ударів якого метал зігнеться в будь-яку сторону. Бажано при цьому мати під рукою фотографію оригінального культиватора «торнадо» і спробувати повторити всі існуючі на ньому вигини.

Варіант культиватора на базі велосипеда

Наступний ручний культиватор, який ми представимо вашій увазі, більш складний по конструкції і в деякій мірі механізований. Для його виготовлення знадобитися стара рама від велосипеда, а також велосипедне колесо.

До велосипедної рами кріпиться культиваторна головка-це може бути готовий виріб від старого культиватора або виготовлене самостійно зі сталевих гострих прутів. При бажанні в цій якості також можна використовувати невеликий плуг. Рукоятка для зручного управління інструментом робиться зі сталевих або алюмінієвих труб. Для поперечки беруть невеликий обрізок труби діаметром 2-2,5 см.всі вузли закріплюються на болтах, але так, щоб з’єднання не бовталися – вся конструкція повинна бути жорсткою.

Колесо краще брати не маленьке і не велике – середнього діаметру. Воно закріплюється на рамі спеціальними гайками-баранчиками або звичайними контргайками.

Незважаючи на те, що цей культиватор саморобний, з його допомогою можна легко видаляти бур’яни і прополювати простір між грядками.

Зубчастий ручний орач

Наступна модель саморобного культиватора складається з п’яти сталевих дисків-млинців, які обертаються на осі довжиною 320мм і діаметром 16мм. На трьох дисках розташовані гострі вигнуті зуби, які будуть використовуватися в якості робочого органу для розпушування грунту. На кінцях осі розташовані цапфи з підшипниками, на яких закріплюються сталеві скоби, що сходяться на дерев’яній ручці.

Схема зубчастого культиватора: 1-диски, 2 — зуби зі стрижнів, 3 — вісь, 4 — цапфа, 5 — скоба, 6-дерев’яна ручка

Сталеві диски і вісь виточуються самостійно або замовляються у місцевих умільців, які володіють роботою на токарному верстаті. На бічних поверхнях трьох дисків просвердлюються по п’ять отворів, в які вставляються зуби з сталевого прута діаметром 10мм. Отримані диски з зубами навішуються на вісь, потім встановлюються цапфи з підшипниками і шайби.

При роботі такого культиватора, зуби на дисках встромляються в землю і перевертають поверхневий шар. Гострі «кігті» відрізають коріння бур’янів, розпушують грунт і сприяють насиченню її повітрям.

Дисковий роторний культиватор

Можна зробити і роторний культиватор свої руками, яким можна боронувати, розбивати великі грудки землі і вирівнювати поверхню городу. Схема цієї моделі представлена на малюнку і називається вона – дисковий культиватор.

Дисковий культиватор саморобний: 1 — диск, 2-вісь. 3-втулка, 4-скоба велика, 5 — скоба мала, 6 — шток, 7 — труба, 8 – ручка

Робочий орган культиватора-сферичні опуклі диски. Вони приварюються до втулок, які, в свою чергу, надягають на осі. Осьові кінці закріплюються в скобах за допомогою шплінт.

Труба з рукоятками на кінці і поперечиною проходить через спеціальний уступ, зроблений у великій скобі. До малої скобі приварюється шток довжиною 250мм і діаметром 24х2мм. У нього угвинчується стрижень товщиною 16мм, частина якого виступає над поперечиною.

Невелику складність може представляти виготовлення сталевих дисків. Вони повинні бути сферичними, а надати таку форму звичайним металевим пластинкам товщиною 4мм досить складно. Необхідно орудувати молотком, сильними ударами «вибиваючи» чашу в центрі заготовок.

Гайки-баранці на перекладині дозволяють регулювати кут установки сферичних дисків по відношенню до напрямку руху культиватора. При обертанні гайки за годинниковою стрілкою стрижень піднімається вгору. Одночасно прогнеться велика скоба і кут положення дисків зміниться.

Електричний варіант на базі м’ясорубки

У домашніх умовах можна виготовити не тільки ручний інструмент, але і культиватор електричний своїми руками.

На фото зображений культиватор, зроблений на основі виробничої м’ясорубки. Робиться така конструкція досить просто. До картера редуктора привертають два куточка, до яких приварюються дві труби, кінці яких згинають для отримання зручних рукояток. Між ними розташовують ще один відрізок труби для міцності. До куточків також приварюють осі коліс. Бажано використовувати середні за розміром колеса, так як занадто великі будуть незручні, а маленькі при русі стануть провалюватися в грунт.

Вал конструкції виточується зі звичайного брухту. Насадка виробничої м’ясорубки обколюється кувалдою і залишається чавунна втулка. У ній розміщують заготовку, виточену з брухту, і приварюють гвинт-грунтозацеп. Вимикач двигуна розташований, для зручності користувача, на рукоятці.

При швидкому пересуванні з таким культиватором, гвинт розбиває землю на великі грудки-виходить груба оранка. Якщо ж рухатися повільно, то розпушування виходить більш акуратним – грунт перетворюється в пил.

Ось ще цікаве відео, в якому розповідається, як зробити електро-культиватор своїми руками, використовуючи раму, ланцюг і зірочку від велосипеда, а двигун від пральної машини.

Існує ще багато способів виготовлення агрегатів для оранки землі в домашніх умовах, наприклад, можна зробити саморобний культиватор з бензопили. Потрібно лише вміння розбиратися в техніці і трохи фантазії.

7 дачних диво-помічників!

Незвичайний ручний садово-городній інструмент (фото, відео, креслення)

Плоскоріз — велике досягнення землеробського розуму. Це перший воістину універсальний садовий інструмент. Не просто для обробки грунту, а інструмент всебічного співжиття з культурним рослинним співтовариством і грунтом.

Плоскоріз фокіна «стриж»

2. Розпушувач чудо-лопата » орач «

Розпушувач чудо-лопата» орач «креслення:

Лопата, яку можна віднести до розряду розпушувачів-культиваторів — «орач». Механізм розпушувача орач простий і досить ефективний. Підняття землі здійснюється роботою нескладного по влаштуванню важеля. Основне навантаження припадає на ноги, якими вдавлюються робочі вила в грунт. Підняття грунту походить від зусилля рук, що розвантажує спину і тому привабливо для літніх людей і садівників, які страждають болями в попереку. Дві зустрічні вила, проходячи одна крізь іншу розпушують землю без її обертання, забезпечуючи глибину розпушування 15-20 см.

Необхідний, адже без нього приміщення буде миттєво прогріватися. Можна облаштувати тимчасовий, літній тканинний навіс, якщо немає більш надійного козирка. Вдалим варіантом можна назвати живу зелену захист будинку, наприклад, перголу, повиту виноградом.

Рада п’ята — в літню спеку краще уникати будь-яких синтетичних тканин. Нехай ваш літній комплект постільної білизни буде легким, бавовняним або лляним. Такі тканини в спеку будуть набагато приємніше. А якщо перед тим, як лягати спати намочити простирадло або покривало, заснути буде набагато простіше, поки тканина не висохла.

Рада шоста — гумова грілка влітку може стати способом охолодження. Наберіть в неї холодну воду і покладіть в ліжко перед сном, щоб комфортно заснути. Замінити таку гумову ємність можуть звичайні пластикові пляшки з водою, які можна заморозити перед використанням.

Рада сьомий-прохолодна ванна. Впевнені, що вам і самим в спеку зовсім не хочеться приймати гарячі ванни. Тим більше, що під час нагріву води, наприклад, газовою колонкою або електричним бойлером приміщення додатково нагріється. Якщо набрати в ванну холодну воду, вона стане джерелом прохолоди, в будь-який момент можна буде вмитися. Для жителів приватних будинків влітку ідеальним варіантом стане вуличний душ.

Рада восьмий — поменше готувати. Впевнені, що господиням ця порада сподобається особливо. Уникайте в спеку використання духової шафи, стояти у якого стане справжньою тортурами. Літні свіжі салати, легкі холодні супи, окрошка — страви, які не потрібно довго готувати. До того ж в спеку саме такі варіанти стануть ідеальним вибором для корисного і малокалорійного обіду або вечері.

Рада дев’ятий — побільше свіжого повітря. У літній полудень вікна краще тримати закритими і щільно заштореними, щоб приміщення поменше нагрівалося. А ось вранці і після заходу сонця всі вікна і двері варто відчинити, щоб влаштувати протяг і охолодити кімнати.

Літо, якого ми так довго чекаємо, може принести не тільки приємні враження від відпустки, але і незручності через спеку. Сподіваємося, що наші прості поради допоможуть вам поліпшити клімат в будинку, зробивши літні дні більш приємними, без нестерпного спеки. Опубліковано

Літо — сезон нестерпної спеки, яка здатна впливати на наш настрій, продуктивність, негативно відбиватися на здоров’ї, особливо це стосується людей похилого віку. У таку пору хочеться сховатися вдома, тим більше, якщо в ньому є спеціальний охолоджуючий прилад. Але як же бути тим, у кого немає його, як охолодити кімнату без кондиціонера? є безліч методів, здатних допомогти вирішити вашу проблему. Розглянемо кожен докладніше.

Відкриті вікна — один із способів охолодити приміщення

Вікна нарозхрист

Всі ми любимо відкривати вікна, щоб свіже повітря надходило в будинок, але слід пам’ятати, що при температурі більше 35 градусів — це не найкраще рішення, оскільки спека якраз через вікна і потрапить всередину. Безліч людей намагаються трохи схитрувати і відкривають вікна тільки там, де є тінь. Але, не можна назвати це правильним рішенням, так як температура буде абсолютно однаковою при активному обміні повітря. Найбільш правильним рішенням стане невелике провітрювання, яке допоможе позбутися від задухи і сперте повітря.

Провітрювання краще здійснювати в нічний час доби, або ж, коли похмуро, або прохолодно. Завершити провітрювання краще до того, як з’являться перші промінчики сонця.

Ще одним важливим нюансом в боротьбі зі спекою будуть зашторені вікна. Так як під впливом прямих промінчиків сонця в приміщення потрапляє близько 90% спеки. В першу чергу потрібно закрити жалюзі, або зашторити всі вікна. Фіранки з щільного матеріалу відмінно впораються з ультрафіолетовими променями і допоможуть зберегти трохи прохолоди у вашому домі. Ще одним ефективним засобом у збереженні прохолоди в кімнаті є світловідбиваюча плівка. А, якщо ви завчасно подумали про прохолоду влітку, то на етапі будівництва можна встановити спеціальні вікна з нанесеним поляризаційним покриттям. Вони відмінно впораються зі спекою влітку і холодом в зимовий період і допоможуть зберегти в будинку відповідну температуру.

Фіранки на вікнах зупинять сонячні промені

Зволоження

Вологе повітря прекрасно справляється з підвищеною температурою і духотою в будинку. Сухість і задуха здатні викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Для вирішення цієї проблеми можна придбати спеціальний прилад для зволоження повітря, який буде актуальний як влітку, так і взимку. У літній період пил особливо рухлива, вона може підніматися з нижніх поверхонь, полиць і місць, де її важко дістати, навіть незважаючи на те, що щотижня здійснюється вологе прибирання. Пил особливо небезпечна, оскільки може викликати алергічні реакції, тому літо — не найбезпечніша пора в такому випадку. для того щоб трохи пом’якшити повітря і вплив пилу — необхідно виконувати зволоження. У світі новітніх технічних розробок існує спеціальний прилад, здатний здійснювати мийку повітря. Відомі дві основні функції пристрою.

 • зволожуюча. Здійснюється за допомогою ультразвукової мембрани. Може зволожувати порівняно великі обсяги, але потрібно знати, що ефективне зволоження буде здійснюватися тільки в тих приміщеннях, де воно необхідно.
 • очищення повітря від пилу і різних грибків і бактерій. Влітку пил знаходиться в підвішеному стані, постійно переміщаючись по кімнаті, тому очищення повітря вкрай важлива. Процес очищення відбувається за допомогою механічного і водного фільтрів, завдяки яким повітря стає набагато чистіше і вологіше.

А тим, у кого немає можливості придбати подібний пристрій, можна застосувати більш прості методи.

 • пульверизатор-відмінний засіб для зволоження приміщення. Можна періодично розбризкувати воду по будинку, за рахунок чого температура буде знижуватися. Але, не слід цим захоплюватися, так як при великій кількості води приміщення можна перетворити в справжнісіньку парилку. Оптимальна періодичність для даної процедури-приблизно раз на годину. Можна придбати автоматичний розпилювач (зволожувач), для більшої ефективності в контейнер з рідиною можна додати лід.
 • вологі рушники. Відомий старий бабусин спосіб. Необхідно замочити кілька рушників у воді і розвісити їх по приміщенню, виглядати буде не дуже естетично, але знизити температуру вже точно допоможе, перевірено нашими предками.

Крім цього, можна і самим періодично приймати прохолодний душ, або змочувати голову. Температура в приміщенні від цього не знизиться, але зате ваше самопочуття буде значно краще, особливо, коли на вулиці нестерпно жарко. В якості ще одного методу можна використовувати холодну зволожений рушник, поклавши його собі на шию, що також на якийсь час допоможе полегшити стан.

Вологі рушники-найпростіший спосіб охолодитися

Геть побутові прилади

Побутові прилади стали невід’ємною частиною життя, але ж вони теж виділяють тепло. Особливо відчутно це в літній період, коли на вулиці і так жарко, так ще й в будинку нічим дихати. Взяти звичайний холодильник, всередині він охолоджує, а назовні віддає велику кількість тепла, яке залишається в приміщенні.

Ніхто не говорить вимикати холодильник, але використання інших менш важливих приладів можна звести до мінімуму. Найбільше дана рекомендація відноситься до кухні, де температура повітря зазвичай трохи вище, ніж в інших кімнатах.

Готування в сезон літа теж впливає на температурний режим в приміщенні, оскільки гаряче повітря досить швидко поширюється по всій території. Тому, в процесі приготування необхідно закрити щільно двері і відкривати вікна. Варто також звернути увагу на рушникосушки, які не тільки виконують свою основну функцію, але і нагрівають повітря. Будь-який прилад, що працює від електрики, виробить певну кількість тепла, тому в спеку варто звернути на це особливу увагу.

Помилкова думка

Безліч людей помиляються, коли думають, що вентилятор може охолодити повітря, тому як даний пристрій навпаки нагріває його. Він тільки створює відчуття прохолоди, створюючи додаткову вентиляцію. Потові залози в людському організмі виділяють рідину (піт), яка випаровується. Цей процес носить назву екзотермічний і сприяє охолодженню нашого організму. Що ж стосується вентилятора, то він не охолоджує саме приміщення, але, якщо його розташувати неподалік від робочого місця, то він значно полегшить стан під час спеки. Ефективне використання вентилятора є тоді, коли він розташований у напрямку до вікна, або двері. його завдання полягає в переміщенні гарячої повітряної маси з приміщення на вулицю. Особливо це потрібно для кімнат, які знаходяться на сонячній стороні і перегріваються.Міні культиватором.

 1. для того щоб зробити такий культиватор, вам буде потрібно дерев’яний держак-ручка, яку потрібно буде доопрацювати. Дерев’яну ручку вашого нового культиватора слід зміцнити. Для цього використовується металева або пластикова труба, розрізана уздовж. Вона не повинна бути набагато більше дерев’яної ручки. Після того як труба розрізана, одягаєте її на дерев’яну ручку і примотує. Так ручка стане набагато міцніше, і з таким культиватором буде легше працювати.
 2. далі приступайте до виготовлення основної частини культиватора. Берете вила і молоток, також вам потрібна картинка або креслення оригінального культиватора «торнадо», адже потрібно в точності повторити всі вигини.
 3. від сильного удару молотка зуби вил зігнуться в ту сторону, в яку ви їх направите. Але не перестарайтеся.
 4. після того як основа культиватора створена, прикріпіть її до ручки і можете обробляти грунт вашим новим культиватором.

Також можна зробити зуби культиватора з товстої пружинистої дроту. Цей варіант займе більше часу і зусиль. Але результат того вартий.

культиватори зі старого велосипеда

Для іншого варіанту культиватора, який можна створити своїми руками, потрібні частини велосипеда. Так що, якщо у вас є старий і непотрібний велосипед-зробіть свій культиватор і не витрачайте гроші на покупку. Це ідеальний помічник на дачі.

 1. до рами старого велосипеда кріпимо культиваторну головку, це може бути частина старого культиватора, залізні прути або ж маленький плуг, сапа.
 2. комфортна ручка для управління культиватором робиться з відрізків залізних труб або ж з іншого металу. Між ручками кріпиться поперечина.
 3. збірка всіх частин культиватора між собою виконується болтами, гайки на яких затягуються максимально сильно, щоб вся система була твердою або ж всі деталі можна закріпити за допомогою зварювання. Цей варіант набагато надійніше попереднього.
 4. після того як основа готова, до неї кріпиться колесо, воно повинно бути не надто великим, щоб плуг добре входив в землю. І не надто маленьким, тоді вам доведеться докладати більше зусиль при штовханні, ніж це потрібно з колесом середніх розмірів.

Якщо у вас залишилося старе колесо середніх розмірів, то можна зробити ще один варіант домашнього культиватора. Просто приєднайте до колеса вигнуті металеві ручки, на які також кріпиться маленький плуг, він кріпиться за колесом, ближче до вас. І ось готовий домашній саморобний ручний культиватор.

дисковий культиватор своїми руками

Так само є варіант саморобного ручного культиватора, який робиться зі сталевих дисків. Всього дисків повинно бути п’ять, на трьох з них кріпляться зуби, за допомогою яких буде відбуватися розпушування грунту. Такі диски можна зробити самостійно або ж замовити. Адже робляться вони на токарному верстаті. Два диска будуть гладкими, а в три інших будуть закріплені спеціальні зуби або вигнуті цвяхи. Коли диски готові, вони по черзі одягаються на вісь, потім ставляться підшипники і шайби, а після вся конструкція кріпиться до дерев’яної рукоятці. Культивується грунт за допомогою цих зубів, вони по черзі встромляються в землю і розпушують її. Також ці зуби підрізають коріння бур’янів. Через свою вагу цей ручний культиватор не вимагає особливого застосування сили. Єдиний недолік в тому, що періодично доведеться очищати зуби від бур’янів. Адже зрізана трава чіпляється за зуби і розноситься по всій ділянці.

Роторний культиватор можна зробити своїми руками, такий вид культиватора призначений для боронування, розрівнювання грунту після орання. Він чимось схожий на дисковий культиватор, але диски в ньому іншої форми – вони напівсферичні і опуклі. Також їх не п’ять, а всього чотири. При цьому кожна пара прикріплена до власної осі. Також основа залишається рухомою, що допомагає змінювати кут нахилу дисків при необхідності. Основа буде металевою, її можна прикріпити до зручної дерев’яної або металевої ручки, на якій будуть гвинтики для регулювання кута дисків. Повністю металевий культиватор цього типу вийде більш важким, так що якщо ви не володієте силою, робіть ручку дерев’яною. Зручний цей культиватор тим, що трава не буде чіплятися за диски.

зручний культиватор з бензопили

Якщо у вас є стара бензопила, якою ви вже давно не користувалися, не поспішайте її викидати або продавати. З її справних частин можна зробити відмінний ручний культиватор своїми руками. Цей варіант підходить тим, хто розбирається в техніці. Також потрібно буде придбати деякі матеріали, мастило і пальне. Адже цей культиватор бензиновий, тобто працює на бензині або іншому пальному.

 1. для початку потрібно зробити раму для мотоблока з куточків. За формою вона буде кубічної.
 2. далі кріпиться двигун до верхньої частини каркаса майбутнього культиватора.
 3. ручки роблять з металевих труб, з такими ручками дуже зручно обробляти грунт.
 4. також знадобляться дві зірочки, одна для проміжного валу, а інша буде провідною. Саме через цих деталей культиватор називають зірковим.

Недолік цього саморобного культиватора в тому, що вимагає постійної дозаправки.

своїми руками електричний культиватор

Якщо є бажання, то в домашніх умовах можна створити електричний культиватор. Але слід враховувати, що землю він буде розбивати великими шматками, це при швидкій роботі. Якщо ж обробляти грунт таким культиватором повільно, то грудки будуть поменше, а земля стане більш м’якою і зораної. Також слід пам’ятати, що територія роботи буде обмежена довгою електричного шнура.

 1. для того щоб зробити такий культиватор, потрібно два металевих куточка, які кріпляться до редуктора. До них кріпляться ручки, вигнуті, для більшої зручності.
 2. до цих же куточках кріпиться і вісь для коліс. Колеса для цього культиватора використовують середніх розмірів. Адже з великими буде не дуже зручно працювати, а маленькі будуть провалюватися.
 3. далі, потрібно з’єднати вал зі звичайною електричною м’ясорубкою. Потрібно буде відколоти стандартну насадку і вставити в отвір приготований гвинт.
 4. далі, для більшої зручності можна перенести кнопку включення з самої м’ясорубки на ручку культиватора, і все готово.
 5. слід замінити шнур живлення на м’ясорубці, адже стандартний шнур зазвичай дуже короткий і не підійде для роботи.

Є ще багато варіантів виготовлення культиваторів своїми руками. Потрібно лише трохи проявити фантазію і кмітливість. Адже маючи старий, але робочий мотор від пральної машини, теж можна створити добре працюючий електричний культиватор. Потрібно лише знайти деталі старого велосипеда і з’єднати їх разом. Також можна додати акумулятори, і у вас вийде саморобний акумуляторний культиватор.

Адже не завжди всю роботу можна зробити з великим і професійним культиватором. Іноді набагато простіше обробити ручним культиватором міжряддя і при цьому не нашкодити рослинам.

Як тільки настає весна і сходить сніг, всі починають чекати теплої погоди. Багато хто хоче скоріше зайнятися обробітком своїх ділянок, щоб підготувати грунт для рясних врожаїв. І тут кожному дачникові і садівникові стане в нагоді ручний культиватор. Адже якщо перед посадкою розпушити грунт, то в наситити киснем землі рослини будуть проростати набагато швидше. Та й при роботі з культиватором не потрібно особливого докладання зусиль, при цьому виконання робіт проводиться набагато швидше. З культиватором, який ви виготовили самі, зможуть працювати і дорослі, і діти. Потрібно трохи часу на навчання. Головне-слідувати всім інструкціям при виготовленні ручного культиватора.

З ручним культиватором ви не тільки вспушите землю перед посадкою, з його допомогою створюються зручні борони для посадки насіння. Також культиватор можна використовувати в боротьбі з бур’янами, коли вже все зійшло. Адже не завжди є бажання виривати траву вручну. А обробляти город потрібно часто.

Для дачі ідеально підійде будь-який з ручних культиваторів створений своїми руками, саморобний. Адже вони досить невеликих розмірів і ними дуже зручно працювати. В одному міні культиваторі ви знайдете відмінного помічника на дачі.

Не завжди вигідно купувати овочі та фрукти. Адже немає ніякої гарантії, що магазинні овочі вирощені з дотриманням всіх технологій. І адже набагато приємніше їсти овочі, які вирощені вами на вашому ж городі або дачі. Тим більше, якщо займатися садівництвом правильно і з розумом, то навіть настрій піднімається. Також поліпшується ваше фізичне здоров’я, адже з’являються постійні фізичні навантаження. Для того щобСадівництвом і городництвом було зручно займатися, слід купити або зробити самому деякі інструменти. Якщо ви розбираєтеся в техніці, то нічого складного немає, ви з легкістю зберете саморобний інструмент для обробки землі і видалення бур’янів. Якщо ж ви не особливо розбираєтеся, виберете тип ручного культиватора з нескладною конструкцією. Якщо ж вам хочеться створити складний культиватор самому, попросіть своїх друзів вам допомогти. Разом з друзями буде набагато цікавіше і веселіше створювати таку корисну в господарстві техніку.

Євген сєдов

Коли руки ростуть з потрібного місця, жити веселіше:)

Зміст

Культивування являє собою спосіб обробки земельного пласта без його перевертання. Така поверхнева робота з розрівнювання, підготовки до посіву, підгортання картоплі, очищення від бур’янів, збору врожаю може бути полегшена використанням ручних культиваторів. Вони стануть незамінними помічниками на невеликих ділянках, у важкодоступних місцях, при роботі в невеликих теплицях. При необхідності обробляти ділянки площею більше 3 соток має сенс задуматися про придбання або створення мотокультиватора на електро — або бензинової тязі.

Види ручних культиваторів

Різноманітність пристосувань для культивування землі визначається видами сільськогосподарських робіт, проводити які необхідно з ранньої весни до осені. Деякі види культиваторів ручних застосовуються цілий рік для догляду за кімнатними рослинами або тепличними насадженнями. По виду переміщення вони поділяються на рухомі і точкові. До рухомих відносяться всі види ротаційних розпушувачів, підгортачі, скарифікатори, борони. Точковими пристроями є видалювач коренів торнадо, картоплекопачі, культиватори кімнатних рослин.

Ротаційний ручний культиватор

Принцип роботи ротаційного культиватора заснований на обертанні 4-5 кінцевих зірок або фрез, кінці яких загнуті і заточені. Наводяться під обертання вони або зовнішнім механічним приводом, або при ручному натисканні. Обертові фрези підрізають коріння бур’янів, виривають їх, подрібнюють верхній шар землі. Одночасно відбувається розпушення поверхні. Такий пристрій без механічного приводу можна використовувати тільки на облагороджених землях. Якщо потрібна обробка цілини необхідно придбати електричний або бензиновий мотокультиватор.

Розпушувач

Для поліпшення зрошення, швидкого видалення бур’янів і внесення добрив на особистому дачній або присадибній ділянці необхідно купити ручний культиватор. Являє собою 3-4 загнутих до низу гака, які можуть насаджуватися на довгу рукоятку для обробки ділянки або бути закріплені на короткій ручці для розпушування землі кімнатних рослин. Можливо закріплення розпушувача, як одного зі змінних пристосувань, на станині колісного ручного культиватора або з механічним приводом.

Видалювач коренів

Для позбавлення від бур’янів необхідно видалення з землі кореня рослини. Вирішенню цього завдання допоможе ручний видалювач рослин разом з корінням. Він являє собою приварені до основи три гострих прута, кінці яких загнуті в одну сторону для вкручування в земляний наст. Підстава приварюється до трубчастого елементу з подовженою поперечною рукояткою. Такий пристрій називається «торнадо» і працює наступним чином:

 • розташуйте інструмент так, щоб бур’ян був в центрі між вістрями прутів;
 • взявшись за кінці рукоятки, вкручуєте видалювач коренів в землю за годинниковою стрілкою на глибину коренів бур’яну;
 • витягуєте рослина разом з корінням;
 • струшуєте землю разом з бур’яном.

Картоплекопач

Традиційно сільські жителі для викопування картоплі використовують вила. Невелике удосконалення їх конструкції перетворить їх в простий для людей будь-якого віку ручний культиватор-картоплекопач. Для цього необхідна невелика трансформація:

 • вила розташовані не вертикально, а загинаються під кутом 30-50 градусів до землі;
 • до тулейке приварюється вертикальний загострений штир;
 • замість держака в тулейку вставляється металева труба з горизонтальною рукояткою;
 • викопування картоплі виробляється втыканием інструменту в землю біля куща, поворотом навколо осі до проникнення віл під кущ і нахилом рукоятки до вилучення бульб.

Для кімнатних рослин

Культиватори ручні садові застосовуються для кімнатних рослин, включають розпушувач і лопатку. За допомогою розпушувача верхній шар землі розпушується, стає доступнішим для проникнення вологи, кисню, добрив. Лопатка використовується при пересадці рослин, для додавання добрив. Виготовляються вони з нержавіючої сталі з прогумованою рукояткою. Ручні інструменти для догляду за насадженнями можуть застосовуватися не тільки для кімнатного горщикового розведення, але і в невеликих теплицях, парниках, при оздобленні квітами дач, присадибних ділянок, лоджій.

Плоскоріз

Теоретична база застосування при рекультивації цілинних земель на відміну від плугів плоскорізів закладена на початку хх століття, а практично була реалізована в 50-і роки минулого століття при освоєнні казахської цілини. При цьому плоскоріз зрізає коріння бур’янів, виробляє розпушування, але верхній шар не перевертає, що не порушує структуру грунту і підвищує врожайність. Плоскоріз являє собою кілька закріплених на вертикальних стрижнях з арматури загострених плоских пік або плоских ножів, які при русі йдуть на глибину 10-20 см, підрізають верхній пласт.

Як зробити ручний культиватор своїми руками

Ручні культиватори для обробки грунту на дачі можна зробити своїми руками. Для цього можуть знадобитися:

 • металеві вузькі смуги або штирі,
 • дерев’яні або металеві живці з можливістю закріплення горизонтальних рукояток;
 • стандартний набір інструментів – викрутка, молоток, болгарка, плоскогубці, лещата, стамеска, шурупи.
 • для деяких виробів можуть знадобитися точильний верстат і зварювальні роботи.

Виготовлення культиватора плоскоріз

Найвідомішим ручним культиватором є плоскоріз фокіна. Близьку до нього конструкцію можна виготовити самостійно. Для цього знадобиться:

 • сталева смуга товщиною 3-5 мм, довжиною-40-50 см і шириною 4-6 см;
 • дерев’яна кругла або квадратна рукоятка;
 • 4-8 саморізів по дереву.

Процес виготовлення буде включати кілька дій, для виконання яких знадобляться лещата, плоскогубці, стамеска, точильний верстат. Для виготовлення плоскореза виконайте наступні операції:

 • просвердлите в смузі з одного боку 4-8 отворів для її кріплення;
 • зігніть сталеву смугу у вигляді цифри » 7 » з випрямленням нижньої її частини;
 • загартувати заготівлю доведіть до червоного кольору паяльною лампою або покладіть у вогнище, потім дайте охолонути;
 • з одного боку квадратної дерев’яної рукоятки зробіть зручну для руки рукоятку (якщо у вас кругла рукоятка зробіть стамескою плоску поверхню з одного краю для кріплення смуги);
 • закріпіть смугу на плоскій поверхні рукоятки за допомогою саморізів;
 • зробіть заточку горизонтальної частини плоскоріза на точильному колі.

Торнадо

Якщо немає можливості придбати вилочний видалювач коренів «торнадо», його можна зробити своїми руками. Найпростішим способом є зміна форми зубів звичайних вил-підстави зубів необхідно розмістити рівномірно по колу, а гострі кінці загнути в одну сторону по спіралі. Замість держака до тулейке бажано приварити вертикальну профтрубу довжиною до грудей господаря з поперечною рукояткою 80 см за формою, що нагадує букву «т». Рукоятка повинна бути зручною для хвата двома руками по краях, а збільшення важеля полегшить процес врізання в землю при його повертанні.

Зірковий культиватор своїми руками

Основними завданнями зіркового культиватора є підрізання коренів бур’янів на глибинах 10-20 см, перемішування верхнього шару грунту. З цим завданням легко справляються малопотужні ручні електро — і бензинові мотокультиватори. Спростити створення саморобного такого агрегату може застосування в конструкції старого велосипеда з передачею на зірку обертання колеса за допомогою ланцюгової передачі. Для бажаючих зробити простий культиватор необхідно запастися:

 • листовим металом товщиною 2-3 мм;
 • гладким прутом діаметром 5-8 мм;
 • трубкою довжиною 20 см і внутрішнім діаметром 7-10 мм, який повинен відповідати діаметру прута;
 • трубкою, довжиною 15-20 см і внутрішнім діаметром 30-40 мм для створення тулейки;Металевим або дерев’яним держаком діаметром 30-40 мм і довжиною по зростанню хлібороба.

Створення такого пристрою своїми силами пов’язане з труднощами вирішення завдання обертання зірок або фрез без тертя. Застосування для цієї мети складного механізму з підшипниками створить багато додаткових завдань-необхідність мастила, захисту від землі, вологи. Інструкція з виготовлення простого зіркового культиватора включає:

 1. з наявних листів стали болгаркою вирізаються 6-7 променеві зірочки з довжиною променів 5-8 см від диска і отвором в середині.
 2. трубка розрізається на 2-3 рівні частини і приварюється до зірочок.
 3. отриманий поворотний дисковий елемент насаджується на прут (обертання на ньому має бути вільним).
 4. прут згинається для додання йому пляшкового виду (при цьому його кінці з’єднуються разом, дуга вигнутого прута не повинна заважати руху елемента обертання).
 5. кінці прута заводяться в трубу і заклепуються, або приварюються до тулейке.
 6. в тулейку вставляється і кріпиться саморізом держак.
 7. з листа металу вирізається смуга шириною 3-5 см, якій віддається п-подібна форма.
 8. смуга кріпиться на пруті ближче до тулейке.
 9. після антикорозійного фарбування інструмент готовий до використання.

Культиватор зі старого велосипеда

Ідеальною заготівлею для створення культиватора може стати старий велосипед. Для цього необхідна рама, кермо, і одне його заднє колесо. Креслення такої переробки можна знайти в інтернеті. Виконайте наступні операції:

 • зніміть переднє колесо;
 • кермо поверніть рукоятками назовні і зафіксуйте (можна зварюванням);
 • зніміть важелі з педалями;
 • до осі передньої зірки можна з двох сторін закріпити півосі з фрезами;
 • якщо залишити ланцюг, то обертання колеса буде передаватися на зірку і обертати фрези, для прискорення обертання бажано поміняти місцями велику зірку і зірочку на колесі;
 • на нижній частині вертикальної підсідельної трубки закріпіть трубу з кріпленням болтами для додаткових навісних пристосувань – розпушувачів, плугів, підгортачів, щелевателей, борін;
 • управління таким агрегатом полягає в штовханні ручок колесом вперед;
 • регулювати глибину проникнення культивуючого інструменту в землю можна натисканням вниз.

Переваги та недоліки ручних культиваторів

Сільськогосподарські роботи – копання, прополка являють собою важку фізичну працю. Тому будь-які засоби його спрощення будуть завжди оцінені хліборобами. Догляд за кімнатними рослинами, квітником на дачі зажадає застосування ручних розпушувачів, лопаточок. Городні ділянки площею більше 3 соток буде важко обробляти без універсального мотокультиватора з набором різних навісних пристосувань. Для невеликих ділянок, складних місць або теплиць виправдано застосування ручних культиваційних інструментів. Їх плюсами є.

Пройшли вже ті часи, коли наші предки обробляли землю вручну. Це довгий і трудомісткий процес, який вимотував і займав дуже багато часу. Але з розвитком технології, зараз процес обробки землі став набагато зручніше. Так як з’явилися культиватори. Цей винахід полегшує працю селянина. Але, навіть якщо у вас не вистачає коштів, щоб придбати культиватор, його можна зробити своїми руками. Головне в цій справі – руки, які ростуть з потрібного місця. А далі все-справа техніки.

Перш ніж робити культиватор своїми руками, необхідно знати які бувають види культиваторів. Це допоможе визначитися з тим, які роботи буде виконувати це диво техніки.

Культиватори діляться за призначенням:

 • просапні, щоб обробляти грунт між рядами;
 • передпосівної або ж його ще називають парової (його використовують, щоб безперервно обробляти грунт);
 • растеніепітатель — це культиватор, який не просто обробляє грунт між рядів, але ще і автоматично вносить мінеральні добрива;
 • спеціальні, які призначені, щоб обробляти певний вид культури;
 • універсальні, які використовуються для будь-яких видів обробки (як міжрядної, так і для суцільної).

По виду робочих деталей:

 • дискові;
 • ротаційні;
 • фрезерні;
 • лапові.

По тому, як обробляється грунт:

 • багаторядні-обробляється відразу кілька рядів;
 • однорядні – обробляється кожен ряд окремо.

По тому, як сам культиватор кріпитися на трактор:

 • причіпні;
 • навісні.

Типи культиваторів, які працюють під певним кутом:

 • культиватори, які працюю тільки під кутом 20 о;
 • культиватори, які працюють під будь-яким нахилом.
 • легкі, які використовують для обробки невеликих ділянок;
 • середні-ці культиватори використовують а основному для роботи на глинистих поверхнях:
 • важкі, які вважаються професійними і володіють на просто великою потужністю, але і можливістю встановлювати додаткове обладнання.

За співвідношенням потужність, термін експлуатації і ціна:

 • аматорські, які відрізняються невеликим терміном експлуатації, малою потужністю, але ідеально підходять для робіт на невеликих ділянках;
 • напівпрофесійні, які служать довше, ніж аматорські моделі і володіють більшою потужністю;
 • професійні, які вважаються найдорожчими і надійними.

з чого складається культиватор

Коли ви визначилися з тим, який саморобний культиватор будете збирати, необхідно знати з яких частин він складається. Це допоможе в подальшому використовувати свої креслення.

Силова установка-це, по суті, серце будь-якого культиватора-електромотор, або ж двигун внутрішнього згоряння. При цьому

Досвідчені майстри рекомендують взяти електромотор від вентиляційної системи, яку вже давно не експлуатують. Так само можна використовувати начинку промислового компресора. Такі силові установки мають високу надійність і великим терміном служби.

Використання двс від мопеда необхідно примусово охолоджувати. Тому потрібно заздалегідь обзавестися вентилятором. А ось бензопила має вже вбудовану систему охолодження.

Редуктор дозволяє контролювати крутний момент двигуна. Тобто, двигун працює з постійною дуже високою потужністю, а редуктор дозволяє знизити обороти і посилити потужності на робочому валу.

Рама і портал для обладнання навісного можна використовувати з чого завгодно. Навіть звичайна тачка на двох колесах підійде для цього. Потрібно ретельно продумати схему і накидати на папері, де і що буде знаходитися.

Ручки управління повинні бути зручними і регульованими. Зазвичай на рукоятки виводять елементи управління всім культиватором. Тому потрібно ретельно продумати, як буде виглядати конструкція в цілому, адже саме вам доведеться її котити.

культиватор торнадо

Як приклад можна привести створений в росії культиватор торнадо. У чому відмінність його від інших культиваторів? його конструкція зручна і легка. Він представляє, з себе стрижень, зверху якого встановлені ручки, як на самокаті. Внизу конструкції розташовуються гострі зуби, які з легкістю входять в грунт і культивують грунт. Так само варто відзначити особливу загартування, завдяки якій зуби залишаються гострими.

Культиватор торнадо призначається для того, щоб обробляти, рихлити і перекопувати землю, а так само видаляти бур’яни, траву і коріння. При цьому він підходить для різних видів грунтів і земельних ділянок. Глибина розпушування становить близько 20 см., що зручно для посадки різних плодових і овочевих культур.

І він чудово підходить для обробки ділянок малого і середнього розмірів. І під час обробітку грунту, пласт не перевертається, а рівномірно роздроблюється на рівномірні грудочки, при цьому не шкодить дощовим черв’якам і корисним мікроорганізмам.

Зручна конструкція дозволяє його переносити вручну. Вага культиватора досягає 2 кг, а сама конструкція розбирається на три частини. Тобто, тут немає незручних і громіздких мотоблоків, додаткових пристосувань, які будуть тільки навантажувати спину і поперек. Так само конструктори зробили так, що саму вісь можна змінити по зростанню.

Ще одна перевага даної конструкції полягає в тому, що під час роботи, він не споживає ні електричну, ні бензинову енергію. Для цього потрібно просто вставити його нижньою частиною в землю, і повернути ручку на 60 о. При цьому, на відміну від тієї ж лопати, рукоятка сконструйована таким чином, що вона працює як важіль, і городник не витрачає так багато зусиль для того, щоб перекопати ділянку.

Деякі види саморобних культиваторів від народних умільців

Для тих, хто хоче зробити культиватор своїми руками народні умільці дають кілька корисних порад.

Ручний культиватор, який схожий на модель торнадо. Переваги таких культиваторів полягають в тому, що для роботи такого механізму не потрібно ні електрику, ні бензинове або дизельне паливо. Звичайно, тут доведеться докласти деяких зусиль, але вони не такі важкі, як при роботі зі стандартними інструментами. І для цього потрібно взяти вила, і за допомогою молотка загнути зуби таким чином, щоб вони були схожі на буравчик. Потім потрібно взяти пластикову трубку і розрізати її з одного боку уздовж. Потім потрібно знайти ручку від лопати і насадити її в якості навершя на вила. Зверху натягується розрізана пластикова трубка, і вся ручка міцно стягується ізоляційною стрічкою.

Саморобний культиватор з електром’ясорубки збирається, якщо є хоча б елементарні знання електрики і механіки. І для цього потрібен робочий двигун від електричної м’ясорубки.

До картера редуктора прикручується два куточка. Потім до куточків приварюється дві труби. Вони послужать рукоятками. Труби потрібно буде злегка зігнути, щоб зручніше було б за них триматися. Крім труб, до куточків приварюються дві осі, на які потім буду надягатися колеса. Для цього умільці рекомендують використовувати колеса середніх розмірів. Наступний крок-кувалдою потрібно буде розбити насадку м’ясорубки, взяти лом і вставити його у втулку. Лом послужить валом. Далі беремо гвинт-вантажозацеп і приварюємо його до валу.

Кнопки управління можна буде встановити в будь-якому місці, але найкращим варіантом буде все-таки це зробити на ручці, щоб забезпечити швидкий доступ до управління культиватором.

Мінусом цієї конструкції буде, мабуть, те, що для того, щоб земля була пухкої і без грудок, потрібно буде рухатися дуже повільно.

Плоскоріз на основі велосипеда представляє, з себе конструкцію, яка успішно справляється з бур’янами і чимось нагадує торнадо, але більш складний в інженерному плані. І для цього знадобитися непотрібний старий велосипед, а так само або головка від непридатного культиватора або ж підстава дворучної пили. А так само дриль, болгарка, набір інструментів, болти, гайки і т.д.

Від велосипеда потрібно залишити тільки раму і одне колесо. Головка від культиватора (підстава пилки) кріпитися до рами. Це все можна замінити або на плуг, або ж виготовити самостійно гострі прути. Для рукоятки можна використовувати сталеві або ж алюмінієві труби. Так само потрібен буде невеликий обрізок труби (близько 2,5 см. В діаметрі), який буде використовуватися як поперечна перемичка.

Вся конструкція для забезпечення жорсткості стягується болтами. Колесо від велосипеда повинна закріплюватися на рамі контргайками. Такий культиватор зручний в експлуатації, використовує виключно фізичну силу, а так само успішно справляється зі своїм завданням.

Як видно, побудувати культиватор своїми руками не так вже й складно. Головне розуміти сам пристрій. І для цього потрібні знання і вмілі руки. Детально процес описаний тут: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=wn3r94r5t7e. Тому, якщо у вас немає потрібних навичок, або ж ваші руки заточені під інші речі, тоді краще буде купити готовий культиватор. Але, саморобний культиватор однозначно економить грошові кошти, а так само його ви можете надбудувати під свої потреби і особливість землі на ділянці. В цьому випадку такі винаходи значно поліпшать оранку і обробку землі. А це набагато зручніше, ніж працювати лопатою, а так само інструментами минулого століття.