Пристрій лаг для підлоги в дерев’яному будинку. Дерев’яна основа

0
41

Пристрій лаг для підлоги в дерев’яному будинку. Дерев’яна основа

Пристрій підлоги залежить також від кліматичної зони, в якій розташований будинок

Пристрій підлоги на дерев’яній основі використовується для всіх типів житлових будівель. Залежно від методики воно може значно відрізнятися один від одного, тому схему монтажу потрібно розробити на стадії проектування стін. Основна відмінність буде стосуватися кліматичної зони проживання, фінансових можливостей власника і вимог до мікроклімату приміщення.

порядок монтажу перекриттів можна незначно змінювати, проте всі дії повинні бути виконані в обов’язковому порядку.

Пристрій передбачає укладання тепло -, паро-і звукоізоляційних матеріалів.

Зробити це можна з використанням скловати, пінополістиролу, керамзиту, мінеральної вати. Порядок робіт полягає в наступному:

 1. змиритися площа кімнати, робиться розрахунок кількості лаг, їх товщини і кроку. Виконується повна розмітка.
 2. покласти лаги на балки потрібно буде згідно підготовленої схемою. Верхня точка перерубів виставляється згідно з відмітками, зробленими по периметру стін. Фіксація здійснюється за допомогою металевих куточків, що застосовуються для будівництва дахів. Остаточно кріпити рекомендується тільки після того, як горизонталь була виставлена у всіх напрямках.

  Якщо ви плануєте встановити теплі підлоги, то подбайте про теплоізоляцію

 3. біля протилежної стіни аналогічно встановлюється ще одна лага для підлоги. Між ними натягується мотузка.
 4. внутрішні перерубання монтуються по ній, перепади в площині не повинні перевищувати 1 – 2 мм.у разі необхідності вирівнювання допускається незначне підрубування товщини як лаг, так і балок. Якщо потрібно підняти елемент, під нього підкладається дерев’яна дощечка потрібної товщини.
 5. монтаж теплої підлоги передбачає укладання між ними теплоізоляції. Для її захисту від вологи виконується монтаж гідро — і пароізоляції. В цьому випадку відстань між перерубами можна робити в залежності від розмірів листів утеплювача.
 6. монтаж дощок відбувається тільки після того, як всі описані роботи були зроблені.

Чим обшити підлогу в дерев’яному будинку. Чим недорого обшити стіни в дерев’яному будинку всередині

Внутрішнє оздоблення-важлива частина і завершальний етап будівництва заміського будинку. Багато хто не замислюються про це під час зведення фундаменту і установки зрубу, монтажу комунікаційних систем. Але ось коли будинок вже стоїть під покрівлею, інженерні мережі проведені, постає питання, чим обробити дерев’яний будинок всередині. Оздоблення» під нуль » підходить далеко не кожному, та й вона теж вимагає спеціальної обробки стін лакофарбовими складами. Крім того, будинок з такою обробкою виглядає порожньо і незатишно.

Хочеться, щоб матеріали були міцними, надійними, але при цьому недорогими. А інтер’єр в результаті вийшов затишним, комфортним і привабливим. Крім того, при облаштуванні дерев’яного будинку важливо, щоб вироби були екологічними, зберегли натуральність будови і підтримували комфортний мікроклімат всередині приміщень. Сьогодні ринок пропонує масу оздоблювальних матеріалів. У цій статті ми розглянемо, чим обшити стіни в дерев’яному будинку всередині недорого і красиво.

Особливості вибору оздоблювальних матеріалів

 • звертайте увагу на маркування. Позначення е1 говорить, що будматеріали призначені для житлових приміщень, е2 — для передпокою, кухні, туалету, підсобних кімнат, е3 — для громадських і виробничих приміщень;
 • якщо ви використовуєте оздоблювальні матеріали з дерева, можна вибрати клас і якість гірше необхідного. Після цього доопрацювати вироби і привести в естетичний вигляд самостійно. Наприклад, ошкурить і відшліфувати, покрити лаком і/або фарбою, просочити захисними складами, при необхідності підрізати. Таким чином, фінансових коштів ви витратите менше, ніж при покупці матеріалів високого класу;
 • для приміщень з підвищеною вологістю (ванної кімнати і санвузла, балкона, підвалу, льоху та ін.) вибирайте вологостійкі матеріали. Якщо використовуєте дерев’яні вироби, обов’язково обробляйте вироби захисними засобами від негативного впливу вологи, гнилі і цвілі;
 • вибирайте для облаштування дерев’яного будинку екологічні натуральні матеріали. У такій будові будуть недоречно виглядати пластикові склопакети або панелі. Вони порушать екологічність будинку, внесуть дисгармонію і тільки зіпсують інтер’єр;
 • вибирайте міцні, надійні матеріали і не забувайте про якість робіт по обробці. Пам’ятайте, що дерев’яний зруб поступово вмощується, що може привести до тріщин. Продумайте цей момент заздалегідь, щоб не робити ремонт кожні 3-5 років і не міняти зіпсовану обшивку.

Як поміняти лаги в дерев’яному будинку. Визначення обсягу ремонтних робіт

Теплі підлоги – це комфортно, економно і гранично функціонально. Особливо коли доводиться сушити зимові комбінезони, куртки і рукавиці трьох дітей після зимових ігор на вулиці. А так вся площа підлоги перетворюється на містку батарею-гріх таким не скористатися!

У дерев’яному будинку тепла підлога в бетонній стяжці зробити хоч і складно, але цілком можливо:

 1. найголовніше при заливці бетонної стяжки – заздалегідь правильно розрахувати навантаження на лаги. Адже вага готової плити з урахуванням чистового статі буде близько 150 кг/кв.м і це без урахування меблів і мешканців. Крок балок при заливці бетоном скорочують удвічі, самі ж лаги опускають на висоту стяжки (якщо заливка робиться тільки в кухні та ванній кімнаті, а не у всьому будинку).
 2. відмінний спосіб знизити вагу перекриття — не настилати чорнову підлогу. Досить закріпити по низу пароізоляційну плівку рейками так, щоб плити утеплювача не провисали.
 3. поверх лаг з обов’язковим вентиляційним зазором в 5 см настилається щільна гідроізоляція. Дуже важливо всі місця її кріплення до балок проклеювати бутилкаучуковим скотчем – щоб не залишалося отворів, через які стяжка намочить утеплювач.
 4. на гідроізоляцію кладеться шифер або цементно-стружкова плита – вони мають найкращу адгезію з бетоном. Поверх за рівнем встановлюється опалубка такої ж висоти, як і майбутня стяжка. На підкладки з того ж шиферу укладається арматурна сітка. Висота підкладки-близько 1 см.
 5. викладається «равлик» труб теплої підлоги. До сітки її можна кріпити звичайними кабельними хомутами. Важливо не забути прокласти між опалубкою і арматурою демпферну стрічку – для компенсації розширення майбутньої підлоги.
 6. щоб убезпечити себе, виробляють пробний пуск систем теплої підлоги з підвищеним тиском. Якщо протікання не виявлено-можна приступати до заливання.
 7. за рівнем виставляються маяки-алюмінієві напрямні на» гірках » з цементу.
 8. після заливки стяжку краще вібрувати і тільки після цього вирівнювати довгим правилом. Поливати бетон потрібно 1-2 тижні, щоб він набрав міцність. Через місяць можна приступати до укладання будь-якого підлогового покриття.

Як покласти лаги на землю. Коротко про лагах

У всі часи найбільш цінним будматеріалом вважалося саме дерево, адже воно має ряд унікальних якостей і характеристик. В даний час існує безліч альтернативних матеріалів, що виготовляються, в тому числі з дерев’яних відходів. Подібні аналоги непогано зарекомендували себе для будівництва і ремонту стін і міжкімнатних перегородок, однак для створення підлоги – деревина підходить найкраще.

По суті, лаги – це великі шматки обрізного бруса, які укладають на цементну стяжку і покривають зверху чистовим покриттям підлоги. В осередки між лагами, як правило, укладають шар утеплювача, а також ховають в них дроти і комунікаційні труби. Пол такої конструкції досить теплий і дуже надійний.

Можна перерахувати такі переваги лаг:

 1. пол на лагах володіє унікальними теплоізоляційними властивостями, оскільки утеплювач, поміщений між лагами, не пропускає всередину приміщення холодне повітря. Це хороший варіант для утеплення підлог в багатоповерхових і приватних будинках.
 2. шумоізолюючі властивості підлоги досягаються за рахунок укладання додаткового прошарку між лагами.
 3. навантаження, що випробовується фундаментом, може бути розподілена рівномірно завдяки підлозі на лагах. Так можна значно збільшити термін служби фундаменту будинку, адже вплив фундаменту на грунт буде рівномірним.
 4. вирівнювальна функція. Укладання лаг для підлоги дозволяє дуже швидко створити ідеально рівну основу під подальшу облицювання плиткою або ламінатом.
 5. міцність лаг дозволяє їм переносити навантаження до 5 тонн на 1 м2.
 6. укладання лаг на бетонну підлогу не представляє значних складнощів.
 7. Набагато дешевше спорудити дерев’яну підлогу на лагах, ніж монтувати систему теплих або наливних підлог з полімерів. Проте, підсумок роботи буде анітрохи не гірше.