3д зліпок ручок і ніжок. Зліпки ручок і ніжок: як зробити своїми руками? три варіанти виготовлення та поради щодо декорування

0
428

Доступно кожному бажаючому. Виливок, виконана за всіма правилами і з дотриманням пропорцій при замішуванні робочого розчину, вийде дуже реалістичною.

Від якості гіпсу буде залежати зовнішній вигляд готового виробу і його характеристики міцності. Щоб домогтися максимальної схожості, необхідна якісна форма. Для її виготовлення використовують спеціальні матеріали.

Ідея

Для закоханих гіпсова виливок пари сплетених разом рук може служити подарунком до знаменної дати. Часто таку композицію замовляють молодята в день весілля.

Дитячі зліпки долоньок і ніжок замовляють батьки на пам’ять на додаток до фотографій і відео зі своїми малюками. Такий сувенір, оформлений в ошатну рамочку, можна подарувати рідним і близьким як спогад про пам’ятну дату: першому або ювілейному дні народження, хрещенні, першому самостійному кроці дитини і т.п.

Можна створити цілу колекцію таких зліпків, зроблених в різні періоди активного росту дитини. Пізніше, тримаючи їх в долонях, діти, можливо, будуть згадувати про щасливі миті свого дитинства.

Витончена гіпсова рука, своїми руками виготовлена і декоративно оформлена, може служити і деталлю оригінальної композиції. Таку декорацію, наприклад, можна використовувати і як манекен для зберігання кілець.

Гіпс

Для виливків у форми існує багато різних матеріалів. Це парафін, віск, бетон, силікон, метали, навіть шоколад можна залити в харчову форму. Зараз доступними стали склади пластмас, смоли. Всі вони мають свої специфічні особливості лиття. Щоб відповісти на питання про те, як зробити гіпсову руку, спочатку потрібно зрозуміти, що це за матеріал. Також важливо розібратися в технології його лиття.

Порошок гіпсу-це природний матеріал. Він має білий або сіруватий колір, тонкий помел, швидко вбирає вологу при додаванні води. Отримують його випалюванням гіпсового каменю і розрізняють за призначенням: для медичних цілей, для формування, для штукатурних робіт і виробництва плит.

Гіпс для будівництва має більший помел, медичний — найчистіший, формувальний — повільніше схоплюється. Корисною властивістю для скульптур є збільшення (до 1%) робочого складу в обсязі. Це розширення дає можливість заповнити дрібний малюнок форми. При приготуванні розчину вже через кілька хвилин він починає тверднути і повністю схоплюється протягом 20 хвилин.

Особливості технології

Зберігати гіпсовий порошок потрібно в сухому місці. Підмочений або відволожений матеріал непридатний для лиття, він не схоплюється. Погіршуються його характеристики і від тривалого зберігання. Робочий розчин гіпсу готують швидко. Від тривалого перемішування він » отмолаживается» і слабкіше схоплюється, що в підсумку призводить до втрати міцності готового виробу.

Якщо робочий розчин затвердів до завершення заливки, він для роботи вже непридатний. Додавання води і повторне його перемішування ситуацію не виправить. Уповільнити схоплювання розчину може допомогти рідкий клей. Його (3-4 ложки на відро води) додають попередньо і добре перемішують.

Сушити виливок потрібно при температурі до 60 градусів. Перевищувати цю межу не бажано-матеріал втрачає міцність і починає розкладатися. Гіпсова рука своїми руками виготовляється з урахуванням всіх цих нюансів. Щоб зробити готовий виріб міцніше, розчин замішують на вапняному молоці.

Волога і вогкість негативно впливають на вироби з гіпсу, тому використовувати і зберігати їх потрібно в приміщенні, особливо якщо вони не мають захисного покриття.

Підготовчі операції

Виготовлення гіпсової руки своїми силами можливо в домашніх умовах без застосування якихось особливих технологій і спеціального обладнання. Однак щоб процес лиття пройшов гладко, потрібно ретельно підготуватися. Різні партії гіпсу (особливо будівельного) можуть мати різний час схоплювання.

Щоб точно дізнатися його, найкраще провести пробний заміс і заливку невеликої кількості розчину в будь-яку просту форму. Це дозволить точно розрахувати пропорції гіпсу і води, визначити часовий відрізок, в межах якого розчин зберігає ливарні властивості. У підсумку це допоможе заощадити матеріал, час і нерви.

На етапі підготовки визначаються з ємністю для форми, а також підбирають відповідний посудину для замішування гіпсового розчину. Для разової заливки можна взяти одноразовий посуд. Якщо планується займатися литтям і далі, найкраще придбати гумову гіпсовку для замішування робочого розчину.

Для цих цілей підійде половинка старого дитячого м’яча. Засохлий гіпс зі стінок легко відлущується при деформації гуми. Шкіру руки, яка буде занурюватися в формувальну масу, можна змастити тонким шаром касторової олії або вазеліну.

Проста форма з глини

Пробний гіпсовий зліпок руки можна з успіхом відлити у форму з глини. Це не буде повноцінна об’ємна копія, але вона дасть можливість отримати перший практичний досвід. Глина-це доступний матеріал, її можна використовувати багаторазово після невдалих спроб, що якраз підходить для початківців.

Потрібні два відрізки дошки або фанери за розміром більше долоні на 5 см.їх і руку змащують рослинним маслом або вазеліном. Це потрібно для того, щоб глина не прилипала. На дошку кладуть долонею руку, щільно її притискають і починають наносити поверх змочену водою і розім’яту до стану густого тіста глину, добре вминаючи її і ущільнюючи.

Загальний шар повинен вийти не менше 5 см.верх його розрівнюється по площині і накривається інший дошкою. Вся конструкція разом з рукою обережно перевертається. Нижня дошка забирається, і долоню обережно звільняється. Форма для заливки готова. Щоб отримати ідеальні виливки, використовують пластичні формувальні маси.

Альгінат для зліпків

Щоб виготовити форму для об’ємної виливки складної форми, використовують спеціальні склади. Одним з найбільш доступних варіантів є альгінатна маса. Її основне призначення-виготовлення зліпків в стоматологічній практиці. Але такий матеріал цілком підійде і для скульптурних виливків.

Альгінат-це сировина з морських водоростей. Сухий його порошок, змішаний з водою в точних пропорціях, швидко густіє і набуває властивостей щільного желе. Якщо до початку процесу схоплювання в таку масу помістити руку, а потім, після досягнення оптимальної щільності, її акуратно витягти, то в формі утворюється порожнина. Якщо в неї влити гіпсовий розчин, то він після твердіння утворює точну копію руки.

Витягти виливок без руйнування форми не вдасться. Альгінатна маса в стані пластичності знаходиться недовго, вона починає втрачати вологу, стає крихкою і руйнується від деформації. Тому заливку робочим складом слід проводити відразу ж після вилучення руки. В цьому випадку можна очікувати високої якості відлитої копії.

Деякі марки альгінатних мас змінюють колір у міру твердіння. При замішуванні вони мають один відтінок, в початковій фазі схоплювання (оптимальний момент занурення руки) — інший, після досягнення щільності (коли можна витягувати кінцівку) — третій. Процес виготовлення гіпсової руки за допомогою такого формувального матеріалу під силу будь-якому бажаючому.

Приготування розчину

Гіпсова рука своїми руками відливається в заздалегідь підготовленій формі. У ємність для замішування набирається чиста холодна вода в необхідній кількості. У неї рівномірно насипають сухий порошок гіпсу. В ідеалі він повинен утворити гірку над поверхнею.

Гіпс починає інтенсивно вбирати воду. В цей час його потрібно добре розмішати. Не слід це робити занадто інтенсивно, так як утворюються бульбашки повітря. Вони залишаються в розчині, потрапляють у форму і після його застигання утворюють раковини і каверни. Тому використовувати дриль з насадкою для замішування можна тільки на малих обертах. Краще все зробити вручну, використовуючи ложку або дерев’яну мішалку. Мета-отримати однорідну масу без грудок, по густоті нагадує сметану.

Пропорції вода/гіпс (приблизно один до двох) визначаються експериментальним шляхом заздалегідь. Після закінчення замішування ємність злегка обстукують для виходу бульбашок повітря на поверхню. Утворену піну збирають ложкою. Приготований робочий розчин відразу ж заливають у форму. Часу від початку замішування до заливки — не більше хвилини-півтори.

Заливка в форму

Гіпсова рука своїми руками виготовляється методом виливки в підготовлену форму. Розчин додають порціями. Якщо їм заповнити складну форму відразу, то в ній можуть утворитися повітряні мішки. В такі порожнечі гіпсовийПочуття.

Такому сюпризу, напевно, буде радий кожен, навіть не завзятий романтик.

Придбати 3д гель для зліпків можна в широкому асортименті в багатьох мережевих магазинах або на порталах інтернету. Набір, що складається з гелю і гіпсу, повинен бути сертифікований, як і будь-який інший товар.

Наявність інструкції є також важливим, хоча її можуть і не пропонувати — продають тільки пакетики з гелем, що мають меншу вартість в порівнянні з повним набором.

Купуючи модельний гель, не забудьте передбачити кількість матеріалу, розрахувати яке можуть допомогти і консультанти сайту.

Природно, бажано купувати 3д гель для зліпків у компаній, що викликають довіру, особливо, якщо ви хочете зробити зліпок руки дитини, так як гарантувати безпеку складу може кожен, а як воно насправді є не відомо.

Не пропустіть можливості отримати унікальну сімейну реліквію, незвичайність якої буде залучати і постійно нагадувати про певний момент життя. До того ж, вартість модельного гелю для зліпків лояльна, тому придбати його може будь-хто.

Коли народжується дитина, дивишся на цю крихітну долоньку і не віриш, що дуже скоро вона виросте і стане звичайною людською рукою)

Дуже шкода, що зробити зліпок тижневого малюка нереально, зважаючи крихкості долоньки. Я дуже хотіла зробити зліпок якомога раніше, що б потім з подивом згадувати якою вона була.

У нас було 2 набори з виготовлення зліпків, першим був набір «долоньки крихти «. Опис набору і техніку виконання роботи можна подивитися в окремому відкликання. Результат був цілком хороший і ми його подарували бабусі.

Однак, на досягнутому ми вирішили не зупинятися і почали шукати інший набір. Мені дуже хотілося отримати не відбиток долоньки, а окрему долоньку. Що б не бути голослівною, ось таку красу ми отримали в результаті:

Для виготовлення зліпків ручок і ніжок нами був обраний сувенірний набір art magic. У наборі вже є абсолютно все для отримання ідеального зліпка в рамці!

Місце придбання: ім art magic (пряме посилання). Якщо ви не зареєстрований користувач, то потрібно всього лише прописати в пошуковому рядку назву «artmagic-nk» і ознайомиться з набором самостійно.

Ціна — 1 690 руб.

Доставка-або пошта рф, або служба доставки dpd (розраховується окремо)

Набір упакований у величезну коробку, що має барвистий дизайн.

На звороті дана докладна інструкція.

Сувенірний art magic можна використовувати з перших днів життя дитини (при бажанні і наявність досвіду), в результаті можна отримати об’ємний зліпок.

У набір входять наступні предмети:

Упаковка настільки приваблива, що може підійти як для власного користування, так і для подарунка родині новонародженого.

Відкриваємо кришку і відразу бачимо об’ємну рамку для зліпків, виконану з пластикового багета.

Все необхідне для роботи розташоване в окремих осередках. Хочу сказати, що це виглядає дуже якісно, видно, що виробник з душею підійшов до складання набору!

Рама для зліпків об’ємна. Має захисне скло і паспорту.

Тепер перейдемо до наповнення набору)

Одним з головних атрибутів є зліпочна маса. Вона не застигає і її можна використовувати багаторазово. Крім того, вона пахне ментолом)

До рук не липне, добре відстає від інших предметів. Дуже м’яка і еластична.

Порошок для моделювання розрахований на 1 ніжку або ручку підрослого малюка, або на ручку і ніжку зовсім крихти! це я зрозуміла в міру виготовлення зліпка.

Порошок невагомий, схожий на пил. Потрібно бути гранично акуратним при роботі з нею.

Розчин для змішування в кількості 30 мл., як раз розрахований для розведення порошку. Ні більше, ні менше!

Фарба для фінального етапу виготовлення зліпка.

Фарби в баночці досить для розфарбовування не менше 4 зліпків! фарба в міру рідка, працювати з нею одне задоволення.

Для початку потрібно вибрати робочу поверхню. Якщо у вас маленька дитина, то робити зліпок можна прямо в ванні. Якщо дитина підросла (як у нас) і його рука в ванночку не поміщається, то потрібно підібрати якусь ємність з високими бортами.

На фото блюдце від квіткового горщика)

Потім розподіляємо масу в блюдце, що б у висоту вона була не менше 1,5 см.

Ось такі борти у обраного мною блюдця.

Рука дитини повинна бути сухою і чистою. Дитина повинна бути веселий і зацікавлений в роботі. Адже без гарного настрою, з роботи нічого хорошого не вийде.

Ми робили зліпок 4 рази, перш ніж у нас вийшло щось пристойне.

Коли зліпок буде вас влаштовувати, можна переходити до другого етапу. До речі, можна трохи підкоригувати масу і зліпок руками.

Розводимо порошок і рідину. Маса виходить не рідка, а кашкоподібна.

Для розмішування і викрадиванія в наборі є спеціальна ложка.

Масу я викладала акуратно в весь зліпок, намагаючись не заходити за краї і надаючи зліпку обсяг. Діяти потрібно швидко і рішуче, на все не більше 10 хв.!

Ось така пристрасть у мене вийшла) можу дати пораду, постарайтеся згладити поверхню. Надалі її буде зручніше приклеювати!

Через 1,5 години застиглий зліпок потрібно витягти з маси. Робити це потрібно дуже обережно і ні в якому разі не тягнути вгору! решта частки маси легко видаляються.

Рука вийшла що треба! потім залишає її на 24 години до повного висихання.