Мініатюра грамофон з паперу своїми руками. Звук і саморобний грамофон

0
266

Юлія мандріна

Настала пізня осінь. Земля вкрилася осіннім килимом.

Це надихнуло мене на створення осіннього грамофона і написання вірша

*мелодія осені*

Осіння мелодія, в звучанні грамофона

Сумно нам нагадає про розлуку

На старенькій платівці.

Хвилюючі. Трепетні звуки.

У мрії далекі забирають переливи

Під шелест листопаду золотого.

Навіють смуток чарівні мотиви

В душі спогади минулого.

Мрією, любов’ю,наповнювала душу

В тугу сердець увірвавшись ніжним стогоном

І осені мелодією чарує

Звучачи над самотнім грамофоном .

Представляю вашій увазі .

Для роботи знадобиться :

Сан. Тех. Коліно

5 л. Ємність

Насіння, каштани, листя глоду

Представляю вашій увазі майстер-клас з виготовлення грамофона

Публікації по темі:

У осені корона золота…у осені корона золота. У ній сонячні зайчики пустують виблискуючи. Вона з листя клена і прикрашена грибами, притулилися.

Майстер-клас з виготовлення панно з природного матеріалу. Для цього нам знадобиться: 1. Шматок фанери приблизно 20 на 30; 2. Гуаш білого.

Напередодні 8 березня ми з дітьми підготовчої до школи групи приготували для мам чудові квіти. З кольорового паперу виріжу шматочок.

Пропоную вашій увазі майстер клас з виготовлення своїми руками глобуса. Звичайно кожна дитина зробити таку роботу не зможе. Можна.

Володимир міодушевський: театр-це думки вільний політ, театр-тут фантазія щедро цвіте. У театрі сердець розплавляється лід. І диво.

Для роботи вам знадобляться: лист кольорового картону ножиці гофрований папір 10 см георгіївської стрічки кольоровий папір зеленого відтінку.

Шановні колеги, пропоную вашій увазі майстер-клас з виготовлення великодніх сувенірів. Подивіться, що за диво поклала мама.

На передодні свята дня закоханих ми з нашими дітьми зробили валентинки для рідних і близьких. Для роботи нам знадобився-червоний картон;.

Раніше, мабуть, доведеться відповісти на інше питання: а що це таке-грамофон?
Адже ти навряд чи бачив цю машину. Зате, ймовірно, знаєш з розповідей батьків про патефон. Так ось, грамофон-майже те ж саме. Тільки на вигляд він був інший. У грамофона зверху стирчав великий жерстяної рупор з розтрубом.

Потім придумали переносний грамофон. Замість ящика зробили зручний закривається чемоданчик з ручкою для перенесення. Рупор згорнули равликом і сховали всередину валізки. Вийшло набагато красивіше і зручніше. Вперше такий переносний грамофон випустила французька фірма»брати пате». Вони назвали його своїм прізвищем «патефон«, або»патефон». А платівки для патефона досі називаються грамофонними.

Патефон і грамофон замінили програвач і радіола, а їх витіснили магнітофони.
Предок програвача-грамофон з’явився давно, ще в кінці xix століття.

Тоді ще не було ні кіно, ні радіо, ні телебачення. Співали тільки живі люди. Нікому і в голову не приходило, що машина теж зможе співати. І навіть сам винахідник «співаючої машини» томас альва едісон трохи сумнівався: заспіває чи не заспіває?

Механік зробив за кресленням едісона незрозумілий апарат. Зібралися всі співробітники лабораторії. Над пробувати! едісон поставив в апарат валик, покритий воском, відкашлявся і невпевнено заспівав старовинну дитячу пісеньку:
«у нашої мері є баран, собаки він вірніше. Куди б мері не пішла-баран йде за нею!»

Співробітники хихикали. Таланту до співу у едісона не було. Але відступати пізно, і він доспівав пісеньку до кінця. Потім поставив голку на початок доріжки на восковому валику і закрутив ручку. І тут сталося диво. Машина заспівала! не одне-два неясних слова, які сподівався почути едісон. Ні, вся пісенька, з початку і до кінця, лилася з чорного рупора!

Співробітники завмерли. Потім закричали в захваті, затанцювали хороводом навколо едісона і його чудесного винаходу. Потім всі відразу, перебиваючи один одного, почали говорити, кричати, співати в рупор. Всю ніч до ранку вони записували і слухали свої голоси. Адже на першому апараті едісона можна було не тільки слухати звук, але і записувати його. Зате цей апарат — його назвали фонографом-звучав набагато гірше нинішнього патефона. Звук був тихий, переривчастий, місцями деренчливий. Але все одно це було нечуваним дивом!

Пізніше це диво стало звичайнісінькою справою. Розглядаючи уважно грамофонну пластинку, можна побачити, що борозенки на ній нерівні. Вони усіяні звивинами, а у довгограючих пластинок — заглибленнями. Коли пластинка крутиться, голка ковзає по борозенці. Звивини або поглиблення змушують її тремтіти, коливатися. Ці коливання і є звук.

Гграмофон — зроби сам

Ти можеш сам зробити найпростіший звукознімач-прилад, що відтворює грамофонний запис. Для цього знадобиться тільки лист креслярського паперу, товста голка і трохи клею.

З паперу виріж квадрат зі стороною 30-40 см.зверни з цього квадрата «фунтик», як показано на малюнку.

Вершина «фунтика» повинна бути в одному з кутів квадрата. Бічні сторони наклади одну на іншу і акуратно склей столярним або казеїновим клеєм.

Одягни на» фунтик » в місці склеювання канцелярську скріпку. Поклади його швом на стіл і придави склейку зсередини вантажами. У такому положенні залиш сохнути до ранку.

Голку застроми біля кінця висохлого «фунтика». Проколи обидві стінки наскрізь. Тільки спочатку уважно подивися на малюнку, який повинен бути правильний нахил голки. Закріпи голку краплею клею або сургуча.

Візьми звукознімач за виступаючий кут «фунтика» і опусти голку на борозенку обертається пластинки. «фунтик» заспіває!

Звичайно, твій саморобний звукознімач буде звучати набагато гірше фабричного. Не так голосно, не так чисто. Але ж і перший фонограф едісона звучав приблизно так само.

З січня 2014 року у мене, крім нескінченної книги, був ще один творчий проект — грамофон з пап’є-маше для сашкиного спектаклю. Шкода, що в цей період я не записувала в щоденник поетапну роботу над ним. Зараз, коли вже все позаду, я не без інтересу почитала б ці записи.
Але якщо взяти і відновити хронологію, то виходить трагікомедія з географією в декількох частинах.
Частина 1. Почавши.
…десь 22 лютого ми з ангеліною зібралися у неї в гуртожитку і приступили до роботи над грамофоном (це буде пам’ятний день, коли у нас почався творчий тандем). Вона була налаштована досить оптимістично, кажучи, що зробимо його за трійку вихідних і вже в середині березня поїдемо гуляти в пітер.

Для роботи нам знадобилося:

 1. роздруківки картинок грамофона, знайдені в інтернеті
 2. коробка з-під взуття-1 шт. — підстава грамофона
 3. пластилін-кілька кг-з нього ми робимо матрицю, з якої будемо знімати форму.
 4. дріт-кілька метрів-каркас для рупора
 5. плоскогубці, макетний ніж, цвяхи

дроту якраз і не виявилося. Випросили кілька тоненьких прутиків у студентів-скульпторів у сусідній кімнаті. Були раді видобутку і добрим людям. Працювати стало веселіше. Прикріпили каркас сполучної трубки розтруба до коробки і обліпили пластиліном.

У наступний вихідний я приїхала з пакетом дротів різної товщини. Роблячи каркас рупора, вирішили, що матриця повинна бути грунтовна, щоб зняти з неї 3 форми пап’є-маше (!!!), а потім їх розписати. І вийдуть у нас тоді не просто грамофони, а арт-об’єкти. Один шедевр віддамо сашку, а інші залишимо для себе.

Перші дні нашої спільної творчості були як у приказці:
«- ми орали! — сказала муха, злазячи з коня». Цією самою мухою я і була, тому що практично все робила ліна, а я тільки подавала, тримала, виконувала вказівки.
Вона скульптор, вона знає.

Частина 2. Швидко тільки кішки народяться

Місяць по тому. Я приїжджала практично щосуботи до лінки і грамофону. Минуло вже більше обіцяних 3-х вихідних, а робота над ним все ще йшла і кінця видно не було. У ліні оптимізму стало зменшуватися, чим це мене дуже турбувало. Адже якщо не знає вона, то я тим більше не знаю що і як робити далі. Про 3-х формах вже мова не ведемо.
Ще виникали проблеми з пластиліном. Під його масою каркас прогинався і рупор падав. Ми надбудовували всілякі укріплювальні конструкції, які ненадовго рятували наше безнадійне становище.
Але рук ми не опускали і продовжували робити свою справу.

А в перервах у нас був обід. Так-так, з великої літери. Ліна і до кулінарії підходила дуже творчо. Всі інгредієнти підбирала за кольором, змістом. Щоб було не тільки красиво, смачно, але і корисно. Зробити з мене вегетаріанця у неї все ж не вийшло, т. К. Кожен раз я приїжджала зі своїми консервами:))

Пролетіли ще якісь вихідні в які ми з ліною не зустрічалися. Були важливі справи то у мене, то у неї.
Вона заспокоювала мене тим, що на репетиціях ще багато роботи і часу у нас хоч відбавляй.
Вона там актриса. Вона знає.
Все може так би воно і було, якби сашка чітко не вказала нам на терміни.

Квітень. Приїхала знову до ліни і грамофону.
За планом:

 1. доробляємо матрицю
 2. обмазуємо весь грамофон розтопленим воском
 3. наклеюємо шарами, розмочені у воді шматочки паперу

наш рупор походив, то на шуховську вежу

То на дракона або лускату рибину

Все що було в плані ми все виконали. Ліна пообіцяла, що сама виклеїть шари з паперу. А потім я приїду до неї щоб знімати форму. А ще через вихідний ми швиденько його пофарбуємо. Коротше, місяць роботи-це стеля.

Частина 3. Шеф, все пропало: гіпс знімають, клієнт їде

28 квітня подзвонила ліна і сказала, що терміново їде додому. Форс-мажор. Повернеться 10 травня. І тоді продовжить інтенсивну роботу над нашим музичним апаратом. А потрібен він нам вже до 18 травня.
Увечері того ж дня грамофон здійснив подорож на таксі з тімірязєвського району, в місто одинцово.
Вранці, 29 квітня я його розпакувала і стала розглядати з усіх боків. Робота виконана, а результат — тьху і ні. Перше, що я зробила-зняла перший паперовий шар з рупора, а потім і пластилін, оголивши дротяний каркас. Як виправляти зроблені помилки — не знаю. Одне бажання-з очей його геть! соромно було дивитися на цей агрегат. Він не вийшов таким, яким ми з лінкою його бачили. Але ж небу відомо, що в нашій уяві він був прекрасним об’єктом. Мені здавалося, що зараз цю ганьбу бачать не тільки мої батьки, а й люди з сусідніх вікон будинків. Його не можна нікому показувати. А вже тим більше виставляти на сцені.
Увечері приклеїла на основу ще одну коробку з-під взуття. Випросила у сусідів шматок картону, з якого зробила диск для платівки. Наростила рупор на одне кільце. Після чого силует грамофона став вгадуватися. Але розтруб все одно тримався погано і падав.
30 квітня. Я зламала (навмисно, а не випадково) рупор. Грамофона не стало.
Сашку краще нічого не говорити про це.

Частина 4. Друге життя

Вранці, 1 травня, поїхала на дачу разом з батьками.
Варіантів щодо подальшої долі грамофона = 0.
Весь день придумувала промову, яку буду говорити сашку, коли та дізнається, що напередодні генерального прогону я завалила їй всю справу.

 1. роздруківки картинок грамофона
 2. пінопласт
 3. макетний ніж (через брак такого, був замінений на кухонний)
 4. клей пва, багато газет-для пап’є-маше

з листа будівельного пінопласту вирізали 8-и-гранник, діаметром=45 см

Потім ще два 8-и-гранника, 35 і 25 см

«причесали» грані

Ось така вийшла форма рупора. Газетки добре ввібрали воду
І готові до першого, бесклеевого шару.

До 9 травня рупор прикріпили до основи. Тато виправив каркас підстави і тепер все тримається відносно міцно. тільки чи витримає 3 рази падіння? (так за сценарієм потрібно)

12 шарів з дрібно нарізаних шматочків газети на рупорі, і 4 (?) шар
Паперової маси (склала розмочений дешевий туалетний папір) на коробці.

Частина 5. Що приховує в собі грамофон?

9 травня я показала сашку грамофон. Дуже боялася її резюме. Хоча вона вже до цього часу знала про всі наші складнощі, але результат міг її не задовольнити. І тоді безглуздо було б виправдовуватися, і вже не було б шансу скласти про себе гарну думку.
Поки ми йшли від її будинку до мого, а це через все місто одинцово, я за спиною схрещувала пальці, як в дитинстві. А перед очима були костюми, зшиті її руками для акторів, що беруть участь у виставі. Мені здавалися вони досконалими, а мій грамофон — створенням очманілих ручок. Але сашку, начебто апарат сподобався, т.к. Це фотка зроблена на її телефоні. А може вона подумала, що нехай хоч буде такою, ніж ніякого…

Завантажити відео і вирізати мп3-у нас це просто!

Наш сайт-це відмінний інструмент для розваг і відпочинку! ви завжди можете переглянути і завантажити онлайн-відео, відео приколи, відео прихованої камери, художні фільми, документальні фільми, аматорське і домашнє відео, музичні кліпи, відео про футбол, спорт, аварії і катастрофи, гумор, музика, мультфільми, аніме, серіали і багато інших відео абсолютно безкоштовно і без реєстрації. Конвертувати це відео в mp3 та інші формати: mp3, aac, m4a, ogg, wma, mp4, 3gp, avi, flv, mpg і wmv. Онлайн радіо-це радіостанції на вибір по країнах, стилям і якості. Онлайн анекдоти-це популярні анекдоти на вибір за стилями. Порізка mp3 на рінгтони онлайн. Конвертер відео в мп3 та інші формати. Онлайн телебачення-це популярні tv канали на вибір. Мовлення телеканалів проводиться абсолютно безкоштовно в режимі реального часу-ефір онлайн.

Збулася одна моя маленька мрія: у мене з’явився грамофон. І нехай він зовсім крихітний, зате такого точно ні в кого немає. Він зроблений своїми руками. Так що в моїй колекції мініатюрних handmade штучок поповнення.

У наш час грамофон можна зустріти лише в музеях, антикварних крамницях і у колекціонерів. Якщо хтось і зберігає його вдома, то швидше за все як елемент декору, а не в якості програвача. А ще якихось 100 років тому був справжній грамофонний бум, що охопив багато країн. Кожен хотів володіти цим дивом техніки.

Пропоную і вам створити свій мініатюрний грамофон. Думаю, любителям лялькової мініатюри, майстер клас буде корисний.

Приступимо. За традицією вибрала прототип (зліва). Вийшло досить схоже (праворуч).

Для роботи мені знадобилися: щільний папір, серветка, дріт (товщиною 10-12мм), клей пва, прозорий супер клей, офісний клей-олівець для паперу, акрилова фарба різних кольорів.

Майстер-клас зі створення лялькового грамофона з паперу:

1. Найпримітніша деталь грамофона-це підсилювач звуку, його ще називають акустичної трубою або рупором. Його я зробила з паперу. Щільність паперу точно не підкажу, але вона однозначно товщі, ніж звичайна офісний папір з щільністю 80 г/м2. Деталі вирізала за наведеною схемою в кількості 10 штук.

2. За допомогою клею-олівця склеїла всі деталі. Це не так просто, як може здатися. Щоб досягти плавних вигинів довелося дуже постаратися. Вийшла верхня громіздка частина труби

3. Для того, щоб зробити меншу частину рупора, я скрутила вузький щільний конус (4-5 шару паперу). Вирівняла край і зігнула, імітуючи нижню вигнуту частину підсилювача звуку. Після з’єднала за допомогою клею верхню і нижню частини.

4. Щоб прикріпити трубу до корпусу використовувала невеликий шматочок дроту з петлею на одному кінці. Готовий рупор вдела в петлю і приклеїла супер клеєм.

5. Використовуючи клей пва і шматочки серветки, збільшила щільність труби і заодно приховала місця склеювання.

7. Оскільки мій грамофон замислювався як антикварна штучка, то для ефекту старіння частково покрила синьо-зеленою фарбою.

8. Останній етап фарбування. Я взяла декоративну акрилову фарбу кольору стара мідь. Сухим пензлем пофарбувала рупор. Для більшого ефекту протерла серветкою деякі місця, щоб проглядала синя фарба. Вийшла майже справжня мідна патина.

9. Тепер займемося корпусом. Його я вирізала з такого ж паперу, що і рупор. (схем наведена нижче). Вийшов короб 45 на 45 мм при висоті 15 мм.

10. Додатково вирізала кілька квадратів зі сторонами 47 і 49 мм, які наклеїла зверху і знизу короба. І останній штрих: невеликі квадрати 5 на 5 мм в кількості 4 штук в якості ніжок.

11. На фронтовій частині короба є невеликий декор. Щоб домогтися схожості з оригіналом, пропоную наступну схему елементів. Хоча декор можна і не робити.

12. Наступним етапом йде грунтовка. Зазвичай для цих цілей я використовую білу матову стельову фарбу. Але підійде і звичайна біла акрилова фарба.

13. Щоб домогтися імітації дерева на папері після висихання грунтовки я покрила короб рудою фарбою. Потім знадобилася коричнева акрилова фарба і велика суха кисть. Надлишки фарби витирала об серветку і вже майже чистим пензлем, ведучи її тільки в одному напрямку, проводила по коробу. Вийшло досить схоже на структуру дерева.

14. Механізм, що запускає пружинну систему, я зробила з дроту. Вмочивши один кінець дроту в лак для нігтів можна отримати акуратну ручку.