Кухня з островом: навіщо він потрібен, як його правильно організувати

0
61

Незважаючи на те, що кухонний острів — прерогатива великих кухонь, існують компактні варіанти для маленьких приміщень. Як це виглядає, для чого вони потрібні, де поставити і що слід врахувати при їх установці — все це в нашому огляді

Кухонний острів є додатковим робочим місцем на кухні, і розташовують його зазвичай в центрі приміщення. У сучасному інтер’єрі це вельми оригінальне і стильне рішення.

Що являє собою кухонний острів

Це компактний гарнітур, незалежний від основних меблів, розташований в центрі кухні. Існує багато варіацій, коли в кухонному острові є плита (електрична або газова), мийка і шафки.

Також кухонний острів може служити в якості обіднього столу. Завершеним виглядає гарнітур, якщо над ним встановлена витяжка.

Станіслав орєхов, дизайнер інтер’єрів:

— кухонний острів-це дуже зручна і корисна форма організації простору, яка може використовуватися і для приготування їжі, і як барна стійка.

Кухонний острів зручний, тому що створює правильний робочий трикутник: господиня може взяти з холодильника продукти, покласти на острів, помити, нарізати, а потім відправити на варильну поверхню.

Таке розташування дозволяє помістити всі функції в крокової доступності, щоб істотно заощадити час на приготування їжі. Досвідчені господині, які люблять готувати, підтвердять, що зайвої робочої поверхні на кухні не буває, тому острів — відмінний помічник в даному питанні.

На кухонний острів можуть бути винесені плита з витяжкою, робоча поверхня і раковина. Також острів можна використовувати як обідній стіл у форматі барної стійки. Таким чином, від повноцінного обіднього столу можна відмовитися і заощадити місце. Але потрібно передбачити місце для ніг і розташувати барні стільці навколо острова.

У чому зручність

Як відомо, всі предмети на кухні несуть певне навантаження. У чому зручність кухонного острова? він ідеально вписується в простір, особливо коли вітальня, їдальня та кухня об’єднані.

Крім того, що він є розділовим елементом між зонами, у господині з’являється можливість одночасно готувати і спілкуватися з домочадцями або гостями. Зручність такої задумки в тому, що підійти до гарнітуру можна з будь-якого боку, все під рукою, тому бесіда може відбуватися лицем до лиця.

Олена крилова, дизайнер інтер’єрів:

— кухонний острів вже давно став важливим атрибутом сучасного будинку. Адже таке планування кухонного приміщення не тільки дозволяє створити додаткову робочу поверхню, але і функціональне місце під зберігання кухонного начиння. На ньому можна розмістити мийку, плиту, витяжку, розетки для побутової техніки, навісні полиці і багато іншого.

Враховуючи те, що ми працюємо з багатьма відомими замовниками, часто приготування незвичайних страв стає їх хобі і можливістю здивувати гостей. Наприклад, так було при створенні дизайну інтер’єру квартири для барі алібасова. Кухонний острів став для нього якоюсь сценою, де він, виконуючи соло перед гостями, дивував їх своїми оригінальними рецептами.

При стандартному плануванні кухні такого фуд-шоу не відбудеться, тому кухонний острів бажано розміщувати в приміщенні, площа якого не менше 15 квадратних метрів.

Стильний акцент

Крім того, що він функціональний, кухонний острів і виглядає досить привабливо. Різноманітні форми, підсвічування і оригінальний дизайн здатні зробити острів красивим і стильним акцентом кухні.

Яка площа кухні необхідна для такого гарнітура

Звичайно, чим просторіше приміщення, тим простіше в ньому встановити кухонний острів. Але все ж існують деякі обмеження.

Розміщувати кухонний острів рекомендується, якщо площа кімнати не менше 15 квадратних метрів. Інакше краще використовувати мобільні варіанти на коліщатках, які легко переміщаються.

Ірина кривцова, дизайнер інтер’єрів:

— для кімнат в малогабаритних квартирах розташування елементів кухонного гарнітура здебільшого однакове. Можна лише поміняти місцями кухонні прилади.

На жаль, на кухні площею менше 15 квадратних метрів недоцільно влаштовувати острів, так як проходи від кухонних шаф до острова повинні бути не менше 100 см.в іншому випадку втрачається комфорт пересування.

У більш просторих приміщеннях справа йде інакше, господині потрібно долати великі відстані, тому концепція організації робочої зони на таких кухнях повинна відрізнятися.

У поєднанні з барною стійкою кухонний острів на великих кухнях стає ще більш практичним і зручним. Він також зонирует приміщення на» готовочную » і їдальню частини.

Якщо ви вирішуєте вбудувати в кухонний острів варильну панель, то заздалегідь подбайте про те, щоб передбачити над нею вентиляцію для витяжки. Якщо влаштовуєте мийку, то також подбайте про підведення води і відведення стічних вод.

Безпека — на першому місці

Важливо врахувати ще один момент, коли плануєте використовувати гарнітур з мийкою або плитою: всі роботи з електрики і комунікацій необхідно зробити до установки кухонного острова.

Слід подбати про безпеку. Тому всі дроти і контакти повинні бути добре ізольовані, щоб волога туди не потрапила. Підводити електрику рекомендується не по стелі, а по підлозі. Краще скористатися послугами фахівця.

Якими бувають кухонні острови

  • кухонний острів-невидимка для маленької кухні

Дуже зручно і функціонально використовувати висувний кухонний острів на маленькій площі. Його легко встановити в будь-якому місці, а після приготування, відповідно, заховати в кухонний гарнітур. Такі компактні варіанти також підійдуть на роль столу.

Мобільні острівці на колесах — цікаве і функціональне сучасне рішення, яке можна вибрати під будь-який стиль.

  • барна стійка-острів

Барна стійка рідко використовується як окремий елемент кухні. Зазвичай її комбінують з відкритими стелажами, закритими ящиками. Або роблять дворівневі варіанти, коли робоча поверхня знаходиться нижче, а барна стійка вище.

  • круглий або овальний острів

З точки зору компактності і безпеки (відсутність гострих кутів) краще використовувати круглий або овальний кухонний острів. Він виглядає не так масивно, як прямокутний або квадратний.

  • гарнітур у вигляді півмісяця

Одним із зручних кухонних островів вважається гарнітур у вигляді півмісяця. Так, зовнішню частину можна використовувати під обідню зону, а внутрішню — під робочу.

  • кухонний острів-буфет (комод)

Кухонний гарнітур у вигляді буфета відмінно підходить для розміщення посуду і зберігання різного начиння. А верхня частина використовується як звичайна стільниця. Красиво виглядають острова-вітрини, де через прозорі дверцята видно столовий посуд. Якщо площа дозволяє, то такий буфетний елемент краще розгорнути в напрямку вхідних дверей.

  • трансформер

Відомо, що кухонний острів «з’їдає» площу. Щоб якось заощадити простір, вибирайте компактні варіанти-трансформери. Вони обладнані так, що при необхідності краю стільниці складаються або піднімаються.

Станіслав орєхов, дизайнер інтер’єрів:

— острів може бути висотою 1 100 мм (як барна стійка). В такому випадку за ним зручно обідати, але не працювати.

Висота острова може бути зі стільницю кухні-850 мм. За таким островом буде зручно готувати, а щоб сидіти, слід передбачити або другу, більш високу частину — другий рівень, або полуторні барні стільці.

Для того щоб спроектувати ергономічну кухню з островом, потрібно передбачити, щоб навколо острова був прохід не менше 1 100-1 200 мм.

Що стосується дизайну, острів може стати акцентним і центровим елементом, який створить весь образ кухні.