Як перетворити тісну кухню в простору студію

0
44

Не так-то це просто-об’єднувати зовсім різні приміщення. Ми дізналися, які питання вам потрібно буде вирішити, щоб зручно і красиво приєднати кухню до іншої кімнаті

Часто при роботі над плануванням дизайнери пропонують замовникам об’єднати кухню з вітальні, їдальні або з обома цими приміщеннями. Але як зміниться зовнішній вигляд приміщення, крім того, що в ньому не буде зайвої стіни? виявляється, нюансів тьма, і ми постаралися зібрати головні в одному матеріалі.

Ще на стадії покупки квартири варто подумати, чи хочете ви мати кухню-вітальню. Це особливо має сенс, якщо мова йде про однушке або площа кухні вас зовсім не влаштовує. Але навіть велику простору кухню можна приєднати до вітальні або їдальні, якщо у вас на те є причини. Наприклад, ви любите готувати всією сім’єю або вам важливо без проблем спілкуватися один з одним за різними заняттями. Уявіть свій ідеальний інтер’єр: це велике, світле приміщення, повне повітря? тоді вам дійсно потрібна кухня-вітальня. А для усамітнення залишаться спальні та інші кімнати.

І так, про все це варто подумати до того, як ви підпишете договір купівлі-продажу. Адже якщо спочатку між кухнею та іншою площею квартири є стіна, вона може виявитися несучою. В такому випадку знести ви її не зможете. До речі, багато хто вважає, що досить просто прибрати перегородку між кухнею і вітальні, щоб назвати результат студією, але це зовсім не так. До повноцінної студії належить вирішити ще безліч питань.

Дизайн кухні-вітальні

Не має ніякого сенсу звільняти місце, щоб потім знову зайняти його. Тому рекомендуємо не змушувати збільшену кухню меблями і постаратися знайти компактні рішення, щоб зберегти відчуття простору. А ще не забудьте, що хоча ви і об’єднали два або три приміщення в одне, у кожного з них залишилася своя роль. Подумайте, що у них буде спільного, а чим вони будуть відрізнятися. Той, хто відпочиває на дивані, не повинен відчувати, що він знаходиться на кухні, навіть якщо вона розташована в двох метрах від цього дивана.

Тому можна вибрати більш глибокі відтінки однієї палітри для зони вітальні і більш м’які — для зони кухні, щоб зберегти цілісність приміщення. Підібрати одні й ті ж матеріали для меблів у вітальні і кухні, але вибрати для них різні кольори. Об’єднає дві різних зони і загальний текстиль, наприклад штори на кухні і декоративні подушки на дивані. І найбільше славиться здатністю змінювати наше сприйняття освітлення. З його допомогою можна як перетворити кухню і вітальню в єдине ціле, так і поділити простір на зони. А зонування просто необхідно, щоб зберегти затишок і зручність в студії.

Ви хочете, щоб кухня візуально зливалася з вітальні? спробуйте відмовитися від верхніх шаф, використовувати тільки вбудовану техніку, додати декору в кухонну частину, меблі для кухні і вітальні виконати в єдиному стилі. Так ви немов сховаєте кухню.

Інтер’єр кухні-вітальні

Важливо не тільки візуально розділити на частини інтер’єр кухні-студії. Добре, якщо між ними з’являться цілком реальні перешкоди. Найпоширеніший і практичний спосіб ці перешкоди створити-фальшперегородки. Це зручно, якщо час від часу ви все-таки хочете перетворювати приміщення в дві окремі кімнати. Роль перегородки можуть грати і штори, але цей варіант більше підходить для спальні, адже текстиль легко забруднюється.

Ще одне поширене рішення — різнорівневий підлогу. Зазвичай піднімають кухонну зону. До речі, рівень стелі в різних частинах кімнати теж може бути різним, але тут важливо не перестаратися і не опустити його занадто низько. Знайти оригінальний вихід знову допоможе освітлення. Який би принцип зонування ви не вибрали, обов’язково подбайте про потужну витяжці. Адже головне, що утримує багатьох від вибору кухні-вітальні, це запахи і дим, які можуть потрапити в зону відпочинку. Хороша витяжка нейтралізує будь-які незручності!

Дизайн меблів для кухні-вітальні

Все-таки в останні роки явне зонування відходить на другий план, більш популярними стають способи розмежувати простір кухні-вітальні за допомогою меблів. Найпопулярніші рішення-кухонний острів або барна стійка. Багато ламають стіну між кухнею і вітальнею якраз для того, щоб збільшити робочу поверхню і зробити приготування їжі приємним сімейним заняттям. А ще барну стійку дуже зручно використовувати для легких перекусів і сніданків, залишаючи повноцінний стіл для сімейних застіль.

До речі, обідня група теж прекрасно виконує роль візуальної кордону між кухнею і вітальнею, особливо якщо навколо неї буде достатньо місця, щоб міг вільно пройти людина. Ще один простий спосіб зонування-диван, який виявляється спинкою до кухні і «обличчям» до телевізора, каміну, книжковій шафі та іншим атрибутам вітальні. Сам шафа, стелаж або тумба з телевізором теж часто стають роздільниками на зони, але все-таки рідше, так як в цьому випадку вид з вітальні все одно відкриється на кухню.