Лінолеум пахне хімією що робити. Запах від нового лінолеуму: як ефективно від нього позбутися

0
501

Ремонт в квартирі завжди асоціюється з масою позитивних емоцій: стильний інтер’єр і краса будуть радувати вас довгі роки. Популярним покриттям підлоги, яке прослужить довго, є лінолеум, однак, його заміна може привести до того, що в приміщенні утворюється специфічний запах.

Якщо вами були придбані і використані виключно якісні матеріали, то цей аромат самостійно вивітриться через пару днів, але якщо є сумніви в якості використовуваного сировини, то необхідно позбутися від запаху лінолеуму, щоб жити повноцінно.

Що за аромат виділяє лінолеум

Оскільки для виробництва лінолеуму будь-якого класу якості використовується хімічний склад, то наявність хімічного запаху цілком зрозуміло. Не варто лякатися наявності запаху від якісного лінолеуму, так як він випарується в найближчі дні. Щоб бути впевненим в тому, що у вашому будинку буде постелено якісне підлогове покриття, рекомендується ознайомитися з сертифікатом якості товару, що купується.

Виділяються токсичні речовини негативно позначаються на вашому здоров’ї, так як вони можуть спровокувати утворення ракових пухлин.

Важливо правильно вибрати лінолеум для свого будинку. Дане підлогове покриття представлено великим асортиментом, що відрізняється не тільки складом і декором, але і сферою використання. Лінолеум може використовуватися не тільки вдома або на дачі, але і на виробництві.

Для будинку або квартири необхідно використовувати побутовий лінолеум. При його виробництві використовується особливий хімічний склад, завдяки якому неприємні аромати зникнуть самостійно після декількох днів. Лінолеум, призначений для складських приміщень, технічний, може не втратити специфічний запах протягом великого періоду часу.

Уважно підходьте до вибору підлогового покриття для власного житла.

Прибираємо запах лінолеуму

Якщо неприємний запах не вивітрюється, то можна усунути його за допомогою простих і дієвих методів.

Провітрювання-універсальний спосіб боротьби з запахами

Ні для кого не секрет, що регулярне провітрювання приміщення допоможе швидше позбутися неприємного запаху лінолеуму. Професіонали рекомендують виконати наступне: перед тим, як стелити лінолеум, потрібно дати йому відлежатися і провітритися.

Щоб вивести запах, необхідно акуратно покласти лінолеум лицьовою стороною вниз, в такому положенні залишити його на пару днів. Дана міра дозволить не тільки прибрати неприємний аромат, але і забезпечить покриттю ідеально рівну поверхню.

Свічки проти запаху лінолеуму

Свічки виручають нас не тільки під час ворожінь, але і в побуті. Щоб видалити запах лінолеуму, можна використовувати звичайні господарські свічки або ж ароматичні варіанти.

Потрібно розстелити лінолеум, взяти кілька свічок і підпалити їх. Завдяки полум’я свічок все виділяються хімічні сполуки будуть горіти в полум’ї. Зрозуміло, розташовувати свічки і запалювати їх треба так, щоб виключити навіть найменший ризик пожежі в будинку.

Після виконаної процедури в обов’язковому порядку потрібно провітрити приміщення. Результат не змусить себе чекати-ніякого неприємного запаху лінолеуму.

Як прибрати запах лінолеуму оцтом

Придбаний лінолеум потрібно розташувати в приміщенні. Взяти столовий оцет і ватний тампон, надіти гумові рукавички.

За допомогою тампона, рясно змоченого в оцті, ретельно обробити всі зрізи придбаного підлогового покриття. Повторити операцію кілька разів. Після процедури провітрити приміщення.

Сода допоможе прибрати запах лінолеуму

Після того, як лінолеум став прикрасою вашого будинку, можна усунути неприємний аромат за допомогою содового розчину. У відро з водою потрібно всипати склянку соди і їм ретельно промити підлогу.

Щоб вивести запах лінолеуму, можна і просто розсипати соду по підлозі, залишити в такому положенні на кілька годин, потім прибрати речовина за допомогою пилососа. Сода вбере в себе всі неприємні аромати.

Прогрівання матеріалу

Перед тим як приступити до укладання лінолеуму, варто прогріти рулон. Зробити це можна, розмістивши матеріал недалеко від нагрівального приладу або системи опалення. За рахунок того, що зрізи висохнуть, зникне неприємний аромат.

Використовуємо клейку стрічку

Все частіше в боротьбі з неприємним запахом лінолеуму застосовується клейка стрічка. Цей матеріал буде потрібно, щоб ретельно заклеїти зрізи лінолеуму. Заклеєні місця не будуть видно завдяки плінтусів.

Аналогічним чином можна використовувати вузьку ізоляційну стрічку, рідкі цвяхи. Оскільки саме область зрізу лінолеуму є простором, найбільше поширює неприємні аромати, то після того, як воно буде заклеєно, запах в квартирі зникне.

Лінолеум практичний в експлуатації, володіє привабливим зовнішнім виглядом, тому в багатьох квартирах і будинках його використовують в якості підлогового покриття. Якщо вам зіпсував настрій неприємний запах лінолеуму, то позбутися від проблеми можна за допомогою простих і дієвих методів.

Вибір підлогового покриття заслуговує на особливу увагу, адже неякісний матеріал цього типу не тільки неприємно пахне, але і може виділяти шкідливі речовини протягом усього терміну експлуатації, що завдасть серйозної шкоди здоров’ю всіх мешканців квартири. Але що робити, якщо неприємно пахне недавно куплений лінолеум, який має всі необхідні сертифікати якості?

Специфічний запах від нового підлогового покриття цього типу-норма, причиною його появи частіше є свіжі надрізи і зрізи. В такому випадку через деякий час аромат зникає природним шляхом.

як можна позбутися неприємного запаху лінолеуму?

Позбутися від запаху лінолеуму можна звичайно і швидше. Для цього перед укладанням варто розстелити відрізаний фрагмент покриття на рівній поверхні лицьовою стороною вниз. Досить буде двох діб, і аромат лінолеуму зникне, а саме покриття стане рівніше, що полегшить його укладання.

Якщо смердить вже постелене покриття, позбутися від його запаху можна, добре промивши підлоги чистою водою з додаванням оцту. Під час всіх цих маніпуляцій рекомендується провітрювати приміщення, так як оцет пахне теж не дуже приємно.

Ще один спосіб, як позбутися від запаху нового підлогового покриття — регулярно запалювати ароматичні свічки в приміщенні. Можна так само використовувати курильні пахощі.

Вважається, що якщо неприємно пахне нове підлогове покриття, для усунення запаху його варто частіше прогрівати, для цього підійдуть побутові обігрівачі. Цей метод має і наукове обґрунтування — при регулярному підігріві зрізи лінолеуму швидше висихають, відповідно перестаючи давати випаровування, від яких і виникає проблема.

Позбутися від неприємних ароматів можна також ретельно промивши підлоги з додаванням у воду невеликої кількості гасу. Використовувати цей спосіб слід максимально обережно, і після такої обробки підлоги, його слід ретельно промити чистою водою.

Найпростіший спосіб перемогти запах, якщо смердить свіжопостелений лінолеум — кілька разів його промити з будь-яким миючим засобом і забезпечити в приміщення постійний приплив свіжого повітря.

У тому випадку, якщо жодна із запропонованих процедур не допомогла, і лінолеум як і раніше смердить, має сенс засумніватися в якості покриття. Встановити його справжність можна, провівши незалежну споживчу експертизу. А в тому випадку, якщо покриття цього типу для домашнього використання не тільки неприємно пахне, але і не відповідає наявним гостам, продавець зобов’язаний замінити покриття або повернути гроші.

як позбутися від запаху лінолеуму

лінолеум — це підлогове покриття, зроблене з штучних, ненатуральних матеріалів. При його виготовленні застосовуються фарби, гума. Вони наділяють підлогове покриття специфічним запахом. Дуже важливо знати, як позбутися від запаху лінолеуму. Тільки в цьому випадку можна забезпечити комфортне перебування людини в приміщенні.

причина запаху лінолеуму

Лінолеум — підлогове покриття, яке завжди має специфічний запах. Його утворюють речовини, які входять до складу основних компонентів матеріалу. Незважаючи на те, що лінолеум пахне, він не несе шкоди здоров’ю людини. Однак це відноситься лише до сертифікованого товару. Потрібно обов’язково при покупці вимагати сертифікат якості.

Навіть якщо матеріал безпечний, то все одно неприємний запах заважає спокійно перебувати в приміщенні навіть здоровим людям. А якщо людина дуже чутливий до різних запахів, або ще гірше, вінМає різні алергічні реакції, то використовувати таке підлогове покриття без спеціальної обробки не рекомендується.

Якщо лінолеум має натуральну основу, то запах зазвичай вивітрюється самостійно через 2 тижні після його установки. В якості натурального компонента застосовується тканинна основа. Вона має специфічний запах льону.

як позбавляються від запаху лінолеуму, причини, ефективні засоби і методи

Якщо приміщення має підвищену вологість, то вивітрюватися аромат лляної олії буде довше 14 днів.

Якщо ж в основі підлогового покриття є полівінілхлорид, то його запах теж пройде самостійно через 2-3 тижні. Після укладання лінолеуму частка пвх якийсь час випаровуються в навколишнє середовище.

Якщо запах самостійно не проходить, слід приступати до одного із способів його усунення.

способи усунення запаху у нового лінолеуму

 1. для видалення запаху з покладеного лінолеуму можна використовувати свічки. Після того, як вони повністю догорять, приміщення слід в обов’язковому порядку провітрити. Можна застосувати для цієї процедури ароматизовані свічки.
 2. обробка лінолеуму за допомогою оцтової кислоти. Протирати підлогове покриття таким складом потрібно ніодин раз. Однак сильно втирати його забороняється. Оцет може порушити колірну гамму лінолеуму. Він втратить свою красу і новий привабливий вигляд. Після того, як робота закінчена, кімнату слід провітрити.
 3. добре видаляє неприємний запах з нового лінолеуму розчин марганцівки. Але він повинен бути дуже слабким.
 4. харчова сода також може допомогти позбутися від запаху штучного будівельного матеріалу. Її необхідно насипати на підлогу і залишити на кілька годин. Видалити соду з підлоги можна за допомогою пилососа. Потім підлогу рекомендується протерти звичайною вологою ганчіркою.
 5. установка очищувача повітря допоможе швидше позбутися від хімічного запаху лінолеуму.
 6. кварцова лампа не тільки прибере неприємний запах з кімнати, але і очистить приміщення від шкідливих мікробів.
 7. якщо не стелити лінолеум для комерційних приміщень в житловому будинку, то і не доведеться позбавлятися від неприємного запаху. На складах, в торгових центрах людина не перебуває постійно. Також запах лінолеуму там змішується з сотнею інших ароматів.
 8. перед тим, як почати монтаж лінолеуму на підлогу, потрібно провести його нагрівання прямо в рулоні. Ароматичні частинки під впливом температури почнуть випаровуватися. Тільки через кілька днів оброблений лінолеум можна класти на підлогу.
 9. як і будь-який інший підлоговий матеріал, лінолеум повинен пройти акліматизацію в новому приміщенні. Для цього рулон потрібно розкрутити і покласти на підставу вниз лицьовою стороною. Так підлогове покриття повинно пролежати протягом 2-3х днів в добре провітрюваній кімнаті.

Після укладання нового лінолеуму в приміщенні відчувається неприємний запах хімічного походження. Іноді він буває занадто нав’язливим і різким. Через це багато забудовників навіть відмовляться настилати його в тільки що побудованих квартирах.

Найчастіше запах вивітрюється через пару тижнів. Джерелом запаху є зріз лінолеуму, через який виділяються речовини, що застосовуються при виготовленні матеріалу. Це природний процес. Через деякий час покриття перестає виділяти речовини в повітря.

Якщо ви купили лінолеум відомого бренду з сертифікатом якості, то хвилюватися не варто — всі компоненти не є небезпечними для здоров’я.

Заходи для усунення запаху

Для прискорення процесу вивітрювання можна скористатися наступними порадами:

 1. перед укладанням покласти лінолеум лицьовою стороною вниз і дати відлежатися 3 дні. Бажано це зробити в добре провітрюваній кімнаті. При цьому покриття розправиться, що спростить його подальший настил.
 2. якщо після укладання запах продовжує стійко триматися, можна спробувати спалити звичайні свічки. Частинки хімічних компонентів, що містяться в повітрі, у вогні згорають. Для цього знадобиться не менше 10 свічок. Чим більше площа приміщення, тим більша кількість буде потрібно.
 3. обробити поверхню лінолеуму слабким розчином кислоти, наприклад, оцтом. Кислота, що знаходиться в ньому, не надто агресивна і не здатна завдати шкоди покриттю. Необхідно обробити зрізи покриття кілька разів, а потім і всю площу.
 4. частіше і довше провітрюйте приміщення.

Токсичні речовини здатні завдати шкоди здоров’ю

Якщо всі вжиті заходи не принесли потрібного результату, слід задуматися про неналежну якість лінолеуму. Найімовірніше, в його складі знаходяться шкідливі для здоров’я речовини.

На жаль, все частіше вітчизняному споживачеві доводиться стикатися в шкідливим лінолеумом, реалізованим в будівельних магазинах без сертифіката якості. Та й не кожен лінолеум підходить для використання в житлових приміщеннях. Існують комерційні види, які призначені виключно для промислових приміщень з великими площами, які не можна використовувати в побутових умовах.

Тест на придатність покриття не обов’язково проводити в лабораторії. Різкий запах-результат застосування пластифікаторів, здешевлюють і підвищують термін служби лінолеуму. Ці компоненти виділяють токсичні сполуки, і перебувати в перші дні в приміщенні, де покладений такий лінолеум, неможливо. Згодом запах вивітрюється, а токсичні речовини продовжують виділятися в атмосферу. Знаходження в приміщенні з такою підлогою загрожує алергічними загостреннями і головними болями. А через кілька років під дією ультрафіолету і температури полімери, що входять до складу лінолеуму, починають розкладатися — на поверхні з’являються жовті плями.

Якщо запах стійко продовжує триматися, і ніякі заходи не допомагають, необхідно змінити покриття, інакше формальдегіди, якими ви будете дихати, будуть накопичуватися в організмі і з часом можуть привести до утворення ракових пухлин.

Натуральний лінолеум позбавлений зазначеного недоліку, так як в його складі використовуються тільки натуральні речовини. Таке покриття нешкідливо, не містить токсичних речовин. Однак, він може пахнути деревиною, але цей запах швидко вивітрюється.

Висновок

Виходячи зі сказаного вище: перед покупкою вимагайте у продавця сертифікат якості. В іншому випадку ви ризикуєте стати жертвою хімічного аромату.

Після покупки і укладання деяких оздоблювальних матеріалів, іноді приміщення може наповнитися незвичайним запахом. Як правило, запах не дуже різкий, причому пропадає він за кілька днів. Однак в деяких випадках запах може бути дійсно сильним і триматися тижні або навіть місяці. Поставитися до цього потрібно серйозно.

Різкий хімічний запах від нового лінолеуму, який тримається досить довгий час, може говорити про погану якість цього підлогового покриття. В першу чергу слід перевірити, чи є всі необхідні сертифікати на даний виріб. Можливо, недобросовісний виробник використовував для виробництва лінолеуму заборонені речовини і технології, що повинно викликатизанепокоєння.
Інша можливість полягає в тому, що придбаний лінолеум насправді не призначений для домашнього використання. Це так званий комерційний лінолеум, які виробляють, наприклад, для фабрик та інших виробничих приміщень.
Якщо підтверджується перша або друга версія лінолеум, як би не було шкода, доведеться замінити новим. На цей раз слід поставитися до вибору підлогового покриття більш уважно і врахувати всі нюанси.
Правда, таке трапляється вкрай рідко. Найчастіше, запах нового лінолеуму вивітрюється дуже швидко, максимум за один тиждень. Джерело його-свіжа лінія зрізу.
До речі, знаючи про джерело хімічного запаху лінолеуму, можна вжити конкретних заходів, які значно зменшать цей запах і швидко його виведуть. Так, наприклад, лінію зрізу можна обробити якимись матеріалами, наприклад, фарбою або лаком. Після такої обробки пори матеріалу закриються, і запах практично повністю пропаде.
Також лінолеум можна спробувати обробити розчином оцту. Він є кислотою і допоможе позбутися неприємного хімічного запаху. Іноді допомагають свічки. Їх запалюють по всьому приміщенню. Відкритий вогонь спалює не тільки кисень, але і молекули, які викликають неприємний запах. Якщо до того ж використовувати свічки ароматичні, ефект буде тільки краще.
Крім цього приміщення потрібно регулярно провітрювати.
Якщо ж жоден з цих способів не дає ніякого результату, слід серйозно поставитися до проблеми. Справа в тому, що неприємний хімічний запах, який виділяє лінолеум, це не просто прикра неприємність – він сигналізує про інтенсивне виділення в простір різних хімічних речовин, які можуть бутиНебезпечний. Якщо запах лінолеуму не виходить близько місяця, його в будь-якому випадку необхідно замінити і чим швидше, тим краще.

Сьогодні досить часті випадки, коли після укладання, здавалося б, нового лінолеуму з’являється стійкий і дуже не приємний хімічний запах, який моментально змушує задуматися про те, що ж ви постелили на підлогу, наскільки даний продукт безпечний і чи може використовуватися в домашніх умовах. Очевидно тільки одне, даний запах має хімічне походження і може бути від мінімального значення, до дуже різкого і неприємного. Мають місце випадки, коли такий лінолеум просто викликав головні болі. Нерідко забудовники відмовляються застосовувати такі види лінолеуму, в зв’язку з їх специфікою. Так звідки ж виділяється цей неприємний запах? все дуже просто. Виходить він з розрізу лінолеуму, який з’являється під час його укладання. Саме через нього і виділяються ті речовини, з яких власне і складається підлогове покриття. Зазвичай запах проходить через тиждень, другий, і у сертифікованої продукції гарантовано не зможе викликати побічних реакцій, виявиться повністю безпечним і нешкідливим для здоров’я.

Перед тим , як купити лінолеум, потрібно ретельно зважити всі за і проти, а також розглянути методи максимального зниження і усунення неприємного запаху. Зрозуміло, що найбільш ефективним способом буде провітрювання, на чому і зупинимося докладніше.

Перш, ніж приступити до укладання рекомендується вирізати і розправити лінолеум по всій поверхні підлоги лицьовою поверхнею вниз, при цьому зробити приміщення провітрюваним. Як мінімум, необхідно дати йому полежати близько трьох днів.

Що ж робити, якщо після укладання запах неприємний залишився? не переживайте, і це усунуто. Оскільки його природою є наявність в повітрі найдрібніших хімічних частинок, то доцільно їх просто спалити. Для цього всього на всього потрібні кілька свічок, 10-15 штук, які потрібно підпалити і дозволити їм горіти максимально довго. Так, поступово, колишнього противного запаху не стане.

Є ще не менш дієвий метод, коли потрібно обробити лінолеум кислотним складом, оцтовим розчином. За рахунок мінімальної агресії в такому складі кислоти, вона однозначно не принесе небажаних наслідків лінолеуму, при цьому значно знизить запах, особливо після обробки зрізів.

Найдієвішим методом усунення запаху буде постійне провітрювання приміщення, і чим більше ви цьому приділите уваги, тим більш ефектним виявиться результат.

У разі, якщо всі перераховані способи не принесли абсолютно ніякого очікуваного результату, то саме час задуматися над тим, що ви придбали і чи безпечний такий лінолеум.

Все частіше споживачам доводиться стикатися з небезпечною, шкідливою і не сертифікованою продукцією, не компетентністю самих себе, або продавців, коли під виглядом побутового лінолеуму купується комерційний, що має суто певні цілі, застосування у виробничих, громадських приміщеннях, але ніяк не вдома.

Щоб зрозуміти, наскільки шкідливим може бути лінолеум, не обов’язково нести його в лабораторію на тести. Вже тільки різкий запах повинен сказати про застосування надмірної кількості пластифікаторів та інших хімічних сполук, здатних збільшити передбачуваний термін служби, проте токсичні компоненти небажаним чином впливають на організм людини протягом його використання. Досить часто така стать стає причиною запаморочення і алергічних реакцій. Скажемо ще й факт, що після довгого застосування, під впливом сонячного світла, ультрафіолету, змінних температур, полімери лінолеуму починають розкладатися, з істотною зміною поверхні, її зовнішнього вигляду, з утворенням жовтих плям.

Якщо всі зроблені спроби позбутися від запаху не приносять очікуваного результату, рекомендуємо змінити підлогове покриття, бажано на таке, в якому будуть переважати тільки натуральні компоненти. Вже краще нехай лінолеум буде трохи дорожче і пахнути деревом, ніж наражати на небезпеку своє здоров’я.

Як підсумок до вищесказаного виділимо, що тільки дозвільна документація, сертифікати якості, можуть побічно убезпечити вас від підробки і недоброякісної продукції.