Покласти двп на деревяну підлогу. Двп на підлогу-особливості покриття, підготовка поверхні та інші нюанси робіт

0
387

Самим практичним і користуються попитом є підлогове покриття з лінолеуму.

Матеріал не промокає, коштує дешевше модних аналогів, наприклад, паркету або ламінату, та й монтаж не викликає особливих труднощів.

Щоб правильно облаштувати підлогу, давайте розглянемо, як стелити лінолеум на двп своїми силами.

Від того, як буде підготовлено підставу, залежить термін служби лінолеуму.

Підлоговий матеріал відрізняється гнучкою і м’якою структурою.

Укладання його на нерівну основу відразу зіпсує естетичний вигляд підлог.

Нове покриття відобразить всі западини і виступи чорнової .

Деякі господарі нехтують процесом підготовки підстави, намагаючись приховати його дефекти під лінолеумом більш товстої структури. Це свого роду самообман.

Підлогове покриття приховає вади на короткий час. В процесі використання структура лінолеуму почне осідати. Спочатку на поверхні відобразяться всі дефекти чорнової підлоги, а потім в цих місцях лінолеум просто почне тріскатися.

Виготовити ідеально рівну чорнову підлогу можна листами двп. Це найбільш економічний і простий . Вартість двп невелика, а укласти його можна на будь-яку поверхню підстави, головне, щоб воно було рівне.

Підготовка двп

Плити двп дуже чутливі до вологи і під її впливом можуть змінити свій зовнішній вигляд. Підлоги вологих кімнат застеляти двп під лінолеум, взагалі, не можна, так як на них з’являться своєрідні здуття.

Для сухих кімнат і з середньою вологістю двп перед необхідно підготувати:

 • якщо укладання двп буде відбуватися в сухому не опалювальному приміщенні, листи з тильного боку необхідно злегка змочити водою. Це можна зробити широким пензлем або валиком. Двп укладають стопкою один на одного і витримують дві доби. Під своєю вагою листи вирівняються, придбавши товарний зовнішній вигляд.
 • цих процедур можна уникнути в сухому постійно опалювальному . Тут досить листи просто скласти стопкою на дві доби.
 • для приміщення з середньою вологістю двп захищають обробкою оліфи. Вона глибоко проникає в структуру плити, створюючи вологовідштовхуючий бар’єр.

Цей обов’язковий процес підготовки запобіжить здуття плит під лінолеумом. Під час розрівнювання плит, зверху стопки можна укласти вантаж.

укладання двп на бетонну основу

укладання двп на дерев’яну основу

Дерев’яна підлога з дошки також є не кращим підставою під лінолеум. Як би його не вирівнювали, з часом дошки будуть прогинатися, створюючи виступи на стиках. Укладені зверху плити двп згладять всі нерівності, створюючи ідеальну поверхню для лінолеуму.

Перед укладанням плит дерев’яну основу ретельно готують. Наявні гнилі дошки замінюють новими. Далі, підстава бажано обробити шліфувальною машиною.

Вона зачистить всі вади. Рівну підлогу обробляють антисептиком і після повного висихання приступають до укладання двп.

Плити укладають аналогічним методом від кута кімнати, дотримуючись зазори від стіни. Тільки їх кріплять не клеєм, а цвяхами або саморізами.

Обов’язкова умова – їх капелюшки повинні потопати в поверхню плити, інакше на лінолеумі буде видно виступи. Крок кріплення становить 100-150 мм.

фінальна обробка чорнової підлоги з двп

Коли всі плити двп закріплені до основи, необхідно зробити фінальну обробку поверхні. Між укладеними обов’язково утворилися стики.

Їх необхідно ретельно зашліфувати наждачним папером, видалити весь пил і зашпаклювати акриловим герметиком або будь-який інший шпаклівкою по дереву. Ділянки з висохлої шпаклівкою треба знову зашліфувати. Залишки пилу краще видалити пилососом.

На цьому чорнову підлогу з двп готовий для укладання лінолеуму і можна переходити до наступного, основного, етапу монтажу підлогового покриття.

підготовка лінолеуму до укладання

Перед настилом треба щоб лінолеум пролежав в розгорнутому стані не менше трьох діб. Структура матеріалу звикне до температури приміщення, стаючи м’якою і більш податливою для подальшої роботи.

Визначити готовність лінолеуму до можна по розгладженню на його поверхні всіх хвиль. Давайте розглянемо докладні кроки, що вказують, як стелити лінолеум на двп підлогу в різних кімнатах квартири.

підгонка лінолеуму

Лист лінолеуму треба розкласти в кімнаті так, щоб його сторони лежали внахлест зі стінами. Якщо велика кімната вимагає укладання декількох шматків, їх необхідно поєднати по малюнку.

Дуже важливо, щоб на з’єднуються стиках були відсутні зазори. Іншими словами, перед початком укладання лінолеуму треба провести його позиціонування.

Порядок підгонки залежить від приміщення, кількості укладаються листів і форми візерунка:

 • пол маленької кімнати бажано покрити цільним листом лінолеуму. Його розгортають від краю однієї зі стін, залишаючи зазор не більше 3 мм.на інші три стіни лист повинен заходить трохи з запуском. Іноді зустрічаються нерівні кімнати з різною відстанню між стінами. Тут доведеться розкладати лінолеум внахлест на всі чотири стіни.
 • велика площа підлоги зазвичай вкривається декількома шматками лінолеуму. Природно, посеред кімнати будуть стики. Укладання листів починають від стиків, роблячи точну підгонку. Після цього, рулони розгортають далі по підлозі, роблячи невеликі запуски на всі стіни. При укладанні декількох листів, їх треба постаратися розташувати так, щоб стики не потрапляли в місця з частим перебуванням людей. Наприклад, таке місце є на кухні біля газової або біля дивана перед телевізором. Постійне механічний вплив від ніг призведе з часом до відшаровування країв підлогового покриття.
 • укладання декількох шматків покриття приносить наступну проблему, пов’язану з поєднанням малюнка. Лицьова сторона лінолеуму прикрашена різними візерунками. Чи не поєднання їх на видимому місці зіпсує естетичний вигляд інтер’єру кімнати. Процес суміщення передбачає зрушування шматків відносно один одного до отримання позитивного результату. Першими поєднують візерунки на стиках посередині кімнати. Якщо підлога сусіднього приміщення теж покритий лінолеумом або іншим покриттям з аналогічним візерунком, потрібно максимально поєднати орнамент в отворі дверей.
 • тепер необхідно поговорити про форму самого візерунка. Дрібний малюнок без чітких прямих ліній буде добре виглядати в будь-якому положенні. А ось орнамент лінолеуму, що імітує плитку або паркет, має багато рівних, чітко виражених ліній. Вони повинні лежати паралельно стінам. Якщо такий візерунок розташувати під будь-яким кутом, створиться перетину стін. Надати лініях правильного напрямку допоможе провертання шматків покриття проти або за годинниковою стрілкою.
 • багато кімнат мають виступи і ніші, які потрібно обійти, укладаючи підлогове покриття. Ніша зазвичай знаходиться біля вхідних дверей або під вікном. Виступом може служити, наприклад, встановлений від підлоги до стелі короб, що закриває домашні комунікації.
 • з виступом справа полягає простіше. Досить відігнути край лінолеуму і під лінійку накреслити олівцем з тильного боку проекцію виступу, дотримуючись точні розміри. Далі, залишається вирізати непотрібний фрагмент і укласти розкроєний лінолеум навколо виступу.
 • виріз під нішу виконують приблизно таким же способом, тільки на лінолеумі вирізують не розмічений фрагмент, а відрізають відходять від нього шматки. Тут треба не помилитися, роблячи напуск на . Він повинен бути трохи більше глибини ніші. Краще взяти з запасом, адже зайве завжди можна відрізати. Як і в колишньому випадку, лінолеум відгинають для нанесення розмітки. Наступним кроком відрізають від розміченого фрагмента відходять шматки, а рештою виступом застеляють нішу.
 • якщо в кімнаті потрібно вирізка двох фрагментів, наприклад, біля вхідних дверей і навпроти стоїть вікна, то роботу починають від дверей. Першою роблять підгонку листа для покриття дверної ніші, а наступної закривають нішу під вікном. При розташуванні навпроти дверей замість ніші виступу, порядок підгонки залишається колишнім.

Якісна підгонка повинна відповідати всім перерахованим вимогам і тільки тоді можна приступати до обрізки зайвих ділянок покриття.

Обрізка країв

Обрізку зайвих країв виконують по всьому периметру . Для цього край листа відгинають так, щоб він впритул лежав до стіни. Притиснувши місце згину довгою лінійкою або рейкою, лінолеум прорізають гострим ножем.

Як варіант без лінійки, лінолеум можна прорізати по стіні. Особливо це актуально для квартир старих будівель, де про рівність стін можна тільки мріяти. Така обрізка підганяє покриття точно за формою стіни, не залишаючи зазорів.

ІДвп є хорошим рішенням для обробки практично будь-якої поверхні за умови невисокої вологості.

вибір матеріалів

придбання будматеріалів-вкрай важливе і відповідальне заняття. Велика різноманітність вибору досить часто вносить плутанину.

Існують певні поради для покупки двп:

 1. якщо після вирівнювання планується фарбування підлоги, краще купити декоративний матеріал. При бажанні його можна буде викласти візерунками за аналогією з ламінатом.
 2. якщо деревоволокнисті плити будуть укладатися під ламінат або інше покриття, зовнішній вигляд буде не так важливий. Тут знадобиться приділити більше уваги технічним характеристикам матеріалу. Існує певна шкала стандартів, яка допоможе розібратися в технічних характеристиках виробу. Детальніше про двп і схожих з ним матеріалів дивіться в цьому відео:

Основними критеріями, що вказують на якість двп, є:

 • однакові розміри покриття;
 • єдина товщина для всіх листів;
 • рівномірна поверхня матеріалу.

вибір бруса під лаги

не зберігайте брус в сирому приміщенні

Купуючи брус для подальшої обробки, рекомендуємо скористатися наступними порадами:

 1. деревина, з якої виготовляється брус, повинна бути сухою.
 2. рекомендуємо утриматися від ранньої покупки і зберігання в сирому приміщенні, адже матеріал може зіпсуватися.
 3. необхідно купувати деревину 2-го або 3-го класу, оброблену спеціальними антисептиками.
 4. показник перетину бруса повинен варіюватися від 40 до 70 мм.
 5. допустимо невелику кількість тріщин.
 6. не повинно бути грибка або інших бактерій.

процедура нарізки двп

При обробці за допомогою листів необхідно враховувати, що може знадобитися нарізка матеріалу. Деякі магазини надають цю послугу, проте знадобиться сказати їм точні розміри кімнати, де будуть проводитися роботи. Детальніше про те, як нарізати матеріал, дивіться в цьому відео:

Враховуйте, що краще зробити матеріал коротше, а порожній простір використовувати для монтажу плінтуса, ніж залишити надлишок, від якого досить важко позбутися.

Нарізка за допомогою верстата забезпечить більш високу якість роботи. Якщо така можливість відсутня, можна застосувати наступні інструменти:

Підрізування досить часто застосовується для створення виїмок під труби, систем водопроводу та опалення, ніш для стін. Отвори можна зробити за допомогою лобзика або гострого будівельного ножа. Рекомендуємо спочатку зробити шаблон на картоні і тільки після цього проводити розмітку листа.

процедура укладання лаг і двп на підлогу

перед монтажем обробіть лаги антисептиком

Враховуйте, що матеріали не можна зберігати в сирому місці. Краще розмістити брус горизонтально, а двп вертикально уздовж стіни. При цьому бажано, щоб в приміщенні була кімнатна температура.

Укладання лаг виробляють на заздалегідь підготовлену поверхню. Підготовка здійснюється за допомогою цементної стяжки. Спосіб монтажу двп підходить як для вирівнювання поверхні, так і для її повної заміни.

Якщо ви перший раз створюєте підлогу з двп, рекомендуємо переглянути навчальне відео. Багато для монтажу лаг залучають професіоналів, а установку плит виробляють самостійно. Насамперед знадобиться ретельно оглянути поверхню на наявність грибка або цвілі і в разі його виявлення позбутися від нього. Детальніше про вирівнювання підлоги дивіться в цьому відео:

Потім знадобиться обробити ділянки підлоги за допомогою грунтовки і антисептика, щоб запобігти можливій появі бактерій.

листи двп повинні стикатися на лагах

Процедура монтажу двп на лаги виглядає наступним чином:

 • листи матеріалу необхідно укладати так, щоб шви стикалися безпосередньо на брусках;
 • кріплення відбувається за допомогою шурупів або цвяхів. Інтервал становить близько 100 мм по краях і близько 135 мм по центру;
 • наступний лист не повинно бути встановлений впритул. Простір між рядами може варіюватися від 2-х до 3-х мм;
 • монтаж по паралелях проводиться аналогічним способом.

монтаж за допомогою клею має наступні нюанси:

 1. клей необхідно наносити на всю площину конструкції і при цьому намагатися розподілити речовина без патьоків.
 2. необхідно дати час на висихання розчину. Знадобиться близько 30-ти хвилин.
 3. клей наносять поверх грунтовки.
 4. після матеріал притискають і звіряють його розташування.

На завершення знадобиться видалити всі залишки клеїть речовини. Простір між листами можна обробити шпаклівкою або скористатися армуючої стрічкою. Потім, зверху двп підлогу можна обробити лаком або фарбою, щоб забезпечити додатковий захист.

Серед різних варіантів вирівнювання та обробки підлоги є максимально дешеві і прості. Один з них – укладання двп на підлогу. Це практичний і доступний варіант, який позбавить поверхню від незначних нерівностей. У двп є свої особливості і протипоказання до використання – про все це, а також про те, як правильно укладати матеріал, піде мова в цій статті.

Двп як матеріал відомий всім і кожному. Листи використовуються для оббивки задньої стінки корпусних меблів і для різних інших цілей. Двп являє собою листовий виріб, виготовлений на основі відходів деревопереробних підприємств. Ці відходи піддаються пропарюванню, перемелювання, змішуються зі смолами, гідрофобізаторами і антисептиками, пресуються під великим тиском. В результаті виходять плоскі і рівні, але при цьому досить м’які листи.

На замітку! абревіатура» двп » розшифровується просто – це деревно-волокниста плита.

Розміри листа двп стандартні – 3,2х1700х2745 мм, хоча товщина може варіюватися від 2,5 до 4 мм.з лицьового боку матеріал гладкий, а з виворітного – шорсткий на дотик, що має сітчастий малюнок, який з’являється через те, що під час виробництва матеріал укладається і сушиться на спеціальній сітці з дрібними осередками. Попит на двп є завжди, придбати листи можна в будь-якому будівельному або господарському магазині.

Двп застосовується також для обробки і вирівнювання підлог. Особливо часто його можна зустріти в старих квартирах і будинках, де чорнову підлогу зазвичай виготовлений з дерева, а не бетону. Тут він виступає в якості вирівнюючого матеріалу перед укладанням фінішних покриттів – ковроліну, лінолеуму і т. Д. Також двп може виступати і безпосередньо в якості оздоблювального матеріалу, проте потребує нанесення завершального декоративного шару – наприклад, фарби.

опис і види двп для підлоги

Існує кілька видів двп. В основному вони відрізняються один від одного за показниками щільності.

Таблиця. Основні типи двп.

типи характеристики та опис

ці види двп мають невелику щільність-вона дорівнює не більше 350 кг / м куб. Не відрізняються хорошими звукоізоляційними властивостями. Зазвичай такі листи застосовуються в якості задніх стінок корпусних меблів, використовуються для виготовлення дна меблевих ящиків і т.д. Види м’якої двп: м1, м2, м3.

щільність у даних типів деревних листів вже вище — не менше 850 кг / м куб. Аналогічно м’яким видам, ці двп застосовуються при виготовленні меблів, але є більш міцними і менш гнучкими. Маркуються абревіатурою нт.

щільність цих листів коливається в межах 850-1000 кг / м куб. Вони низькопористі, можуть бути використані при виробництві деяких типів дверей, а також для виготовлення меблів. Види: т, т-с, т-п, т-сп; т має звичайне покриття, у т-с зовнішня сторона покрита деревними волокнами, листи т-п пофарбовані, т-сп також мають невелике підфарбовування. Є ще й листи т-в, які відрізняються високою стійкістю до впливу вологи, при цьому не мають підфарбовування на лицьовій стороні.

листи, що володіють максимальною щільністю-понад 1000 кг/м куб.сировина обов’язково обробляється пектолом – речовиною, яка підвищує їх міцність на 20%. Саме ці листи використовуються в будівництві: з них створюються перегородки, ними покриваються підлоги або обшиваються стіни, вони застосовуються для різних оздоблювальних робіт. Також підходять для виготовлення меблів і дверного полотна. Лицьову сторону можна покривати фарбою, ґрунтовкою, лаком. Маркуються як ст, що мають стандартну лицьову сторону, і ст-с, що володіють тонкодисперсним лицьовим шаром.

Марки двп т, т-с, т-п, т-сп можуть мати маркування групи якості (а або в), лицьова сторона у них може бути 1-го або 2-го сорту. До речі, т — це оргаліт, який виробляютьМокрим методом. Оргаліт може застосовуватися для обшивки стін, в якості підкладки під ламінат та інші підлогові покриття, для звукоізоляції і теплоізоляції підлог, обробки приміщень.

переваги та недоліки підлогового покриття з двп

Двп нерідко застосовується для вирівнювання чорнової підлоги або підстави і підходить практично до всіх поверхонь. Цей матеріал має масу переваг, тому і користується великим попитом.

Переваги укладання двп на чорнову підлогу.

Недоліки двп як підлогового покриття.

 1. матеріал боїться води . При попаданні вологи двп починає деформуватися-дибиться і розбухає. Таким чином, лист повністю втрачає свій зовнішній вигляд, фарба на ньому і інші фінішні покриття теж деформуються. У кухні або ванній кімнаті двп використовувати не можна.
 2. крихкість . Якщо під листами двп є порожнини, то при сильному механічному впливі матеріал легко руйнується. Також він легко ламається при сильному вигині листа.
 3. висока пожежонебезпека . У разі загоряння двп буде швидко охоплена вогнем і згорить.
 4. швидко зношується лицьова сторона . Якщо двп не покрита фінішним матеріалом, то швидко вишарківается і втрачає свій зовнішній вигляд.
 5. якщо листи двп укладені в неопалюваному і вологому приміщенні, то вони деформуються, починають розшаровуватися .

як правильно вибрати двп для підлоги

Щоб підсумкова робота довго радувала власника і служила без нарікань, важливо з усією відповідальністю підійти до вибору матеріалу і купити якісний варіант. Існують кілька критеріїв, які дозволять вибрати двп, ідеально підходить в кожному конкретному випадку.

Давайте спочатку коротко згадаємо, що собою являє деревно-волокниста плита (двп). Складається вона з шматків деревини, просочених спеціальним клеїть складом і спресованих під високим тиском і при високій температурі. Ця технологія виробництва характерна для всіх видів двп. Кожен конкретний вид відрізняється щільністю, матеріалами просочення і шліфуванням поверхні (малюнком). У цій статті ми розглянемо таке застосування цього матеріалу, як обробка стелі двп. Для того щоб зробити стелі з двп своїми руками, не потрібно мати якихось спеціальних навичок або особливих знань.

Для кожного приміщення потрібно підбирати відповідний вид матеріалу. Для житлової кімнати можна взяти м’які сорти двп, які будуть краще пропускати повітря, інакше кажучи, «дихаючі». Щоб обшити стелю двп в кімнатах з підвищеною вологістю, рекомендується замовляти листи підвищеної щільності (вони вбирають вологу набагато менше) і просочені спеціальним антигрибковим розчином, який запобіжить появі .

Деякі «фахівці» практично не звертають уваги на масу плити з деревного волокна, а вона часом досягає 30 кг. Уявіть, яка створюється навантаження на стелю, обшитий такими «невагомими» плитами двп! тому ще раз нагадуємо-звертайте увагу на марку плити: чим менше щільність, тим легше плита. Слід зауважити, що щільність матеріалу прямо пропорційна ступеня вологостійкості і міцності.

Технологія обшивки стелі деревоволокнистими плитами

Давайте розглянемо, як обшити стелю двп. Процес обшивки ділиться на два важливих етапи:

Отже, ви завершили підготовчі роботи і закупили листи двп. Їх необхідно покласти на рівну поверхню і залишити ці листи в кімнаті, в якій буде обшивати стелю з двп, приблизно на добу-дві, щоб зрівняти температуру і вологість листів з мікрокліматом в кімнаті.

Роботу по монтажу найкраще проводити удвох-це оптимальний варіант. Роботу одному проводити не варто – можете зламати лист або лист двп звалиться на вас або разом з вами.

Способи кріплення

Для фіксації до обрешітки можна використовувати будівельні скоби (в разі монтажу на дерев’яний брус і з використанням будівельного степлера), цвяхи або саморізи. Зверніть увагу, що в останньому випадку потрібно зенковать кожен «пробій» (робити поглиблення під капелюшок). Способи кріплення до стелі залежать від щільності листа. Ми пам’ятаємо, що чим щільніше лист двп, тим важче він, і відповідно, більш міцні матеріали для кріплення. Виступаюче залізо від скоб або цвяхів потрібно ретельно зашпаклювати, тому що з часом ці залізні частини будуть іржавіти і проступлять крізь фарбу або шпалери.

Порядок фіксації листа двп

Спочатку потрібно зафіксувати лист відповідно напрямних рейок. Для цього лист необхідно підняти, притиснути до напрямних профілів і зафіксувати декількома кріпленнями по краях листа. Важлива деталь: це попередня фіксація. Тому не застосовуйте для цього скоби. Фіксуйте листи довгими цвяхами або тонкими шурупами, які будуть виступати з двп. Тобто не повністю забивайте їх, щоб потім можна було безболісно витягнути. Закріплений таким чином лист перевіряється мотузкою, яку натягують через всю кімнату. Якщо лист нерівно прикріплений, то можна порівняно легко витягнути цвяхи і підрівняти його.

Тепер переходимо до фіксації вирівняного листа. Остаточно прибивати лист до стелі потрібно починати з одного краю з кроком 15 см.таким способом ми поступово проходимо весь лист, і на матеріалі не буде опуклостей.

Фінішні роботи:

Нарешті ви закінчили монтувати стелю з двп, все у вас вийшло рівно і без тріщин. Тепер з чистою совістю приступаємо до фінішних робіт.

Стеля з двп, дивіться на відео:

На закінчення докладніше розглянемо третій варіант, як пофарбувати двп на стелі фарбою.

Якщо ви не знаєте, чим пофарбувати двп на стелі, то радимо використовувати поролоновий валик. Він добре фарбує мікрорельєф поверхні, рівномірно розподілить фарбу і від нього не відстануть волоски. Якщо ви купите хутряний валик, то немає гарантії його якості. До того ж, хутряний валик залишає мікрорисунок від волосків, який на стелі не завжди розсмоктується., а навпаки, під силою тяжіння стає більш опуклим і помітним. Використовуйте спеціальну телескопічну ручку, і вам буде легше проводити роботи.

Оздоблювальні роботи в ремонті, мабуть, найважливіші. У вашій квартирі можуть бути ідеально підготовлені стіни, але криворукава фінішна обробка може звести всі зусилля майстрів нанівець. І навпаки-навіть самі кострубаті стіни зможе замаскувати обробка ламінованими двп.

З чого вибирати?

Ламіноване двп з’явилося на будівельних ринках відносно недавно. Величезна різноманітність стінових двп панелей ділиться на три види:

 • складальні рейкові («під вагонку»), шириною 10-30 см, довжиною 2,5-6 м і товщиною від 8 до 25 мм, оснащені системою типу «шип-паз», що дозволяє монтувати панелі на стіну легко і швидко. Кріплення таких панелей проводиться за допомогою спеціальних клямерів або скоб;
 • плиткові відрізняються великою різноманітністю розмірів аркуша двп (30×30 см, 30×60 см, 15×60 см, 49×98 см, 98×98 см), що дає можливість створювати на стінах неймовірні малюнки, поєднуючи панелі різних розмірів і забарвлень. Плиткові двп панелі для стін кріпляться так само, як і складальні;
 • листові зовні нагадують звичні листи оргалита. Листові панелі мають широкий розмірний ряд (49×130 см, 98×128 см, 98×260 см, 100×130 см, 100×200 см, 100×260 см, 122×244 см, 260×490 см) і різноманітні забарвлення, від однотонних до виконаних в техніці 3d. Кріплення листових панелей проводиться різними способами, в залежності від стану стін.

Крім того, ламіновані панелі поділяються на вологостійкі і невлагостойкие, цей аспект слід враховувати, вибираючи матеріал для обробки. Скажімо, кухні або ванної кімнати.

Особливості матеріалу

Виробники двп стверджують, що їх продукція разюче відрізняється від старого доброго радянського дсп. Незважаючи на схожі принципи виготовлення. Насправді, ці відмінності помітні неозброєним оком, варто звернути увагу на кромку: панель двп рівномірно щільна і складається з дуже дрібної стружки, точніше, спресованих деревних волокон.

Волокна попередньо зволожують, змішують зі спеціальними смолами і пресують при високій температурі. Після чого плити обрізаються до потрібних розмірів, на поверхню наноситься ламіноване покриття будь-якого забарвлення і текстури.

Лицьова сторона двп може бути оформлена як в традиційних варіантах (під дерево. Мармур, плитку, граніт і навіть під метал), так і фантазійних, з яскравими візерунками, дзеркальними вставками, ліпниною, тематичними малюнками і репродукціями картин.

Двп панелі для стін міцні, в них добре тримаються саморізи, що дає можливість кріпити на стіни з двп полички, рамки і світильники. Зрозуміло, потрібно при цьомуВраховувати товщину матеріалу і використовувати спеціальні дюбелі типу «парасолька» або «метелик».

До всіх видів стінових панелей двп випускається так званий погонаж: фурнітура та аксесуари, які застосовуються для обробки стиків і маскування дефектів стін. До них відносяться галтелі, молдинги, плінтуси, куточки, лиштви, завершальні елементи, цокольні планки та інші дрібниці, що грають велику роль у формуванні єдиного стилю інтер’єру.

Як кріпити двп до стіни?

Залежно від стану стін, обробка ламінованими панелями може проводитися декількома способами:

 • на клейові склади, якщо стіна ідеально рівна, в приміщенні немає великих перепадів температури і вологості, а самі панелі не дуже товсті;
 • за допомогою саморізів безпосередньо до стіни;
 • за допомогою саморізів, прикручуючи їх до обрешітки, дерев’яної або пластикової;
 • кляммерами (пластиковими або металевими) до обрешітки.

Як кріпити стінові панелі з двп, кожен вирішує для себе сам. Якщо ви вирішили монтувати двп безпосередньо на стіну, вам доведеться попередньо вирівняти і заґрунтувати стіни. Починаючи з кута, вирівнюючи по схилу, приклейте перший лист, потім змастіть клеєм наступну, замкніть її в замок першої і також приклейте до стіни.

Не хочете возитися з клеєм? використовуйте цвяхи або саморізи, але пам’ятайте, що капелюшки будуть помітні. Можна обіграти цей недолік і прикріпити панелі за допомогою цвяхів з декоративними капелюшками.

На стіни з дерева і сип-панелей двп кріпиться безпосередньо. На цегляні та бетонні стіни доведеться спочатку нанести розмітку, висвердлити отвори і вбити пробки, в які потім угвинчуються саморізи або забиваються цвяхи, якими кріпляться панелі.

Але найчастіше доводиться споруджувати обрешітку і вже потім кріпити панелі. Таким чином можна вирівняти навіть саму безнадійну стіну, втративши при цьому кілька сантиметрів простору і придбавши можливість прокладки комунікацій, звуко — і теплоізоляційних матеріалів.

Решетування монтується з дерева або спеціального пластикового профілю. Кріплення до обрешітки здійснюється за допомогою клею, саморізів або кляммеров (спеціальних фіксаторів, які купуються в комплекті з панелями). Решетування встановлюється строго за рівнем і схилу, з кроком не більше 30 см.після монтажу обрешітки прикріпіть листи будь-яким способом і встановіть погонаж.