Інструкція по застосуванню і склад шогуна, дозування і аналоги гербіциду

0
41

Неконтрольований ріст бур’янів значно знижує врожайність вирощуваних культивованих рослин. Завдяки «шогуну» вдається знищити більшість однорічних і багаторічних злакових бур’янів. Гербіцид характеризується простотою застосування, мінімальними витратами (оскільки діюча речовина буквально «прилипає» до листової пластини бур’янів).

Що входить до складу і препаративна форма

препарат «шогун» виготовляється у вигляді концентрованої емульсії. Діючою речовиною є пропаквізафоп (100 г/л), що проявляє якості системного післясходового гербіциду. Засіб використовують для знищення однорічних і багаторічних злакових бур’янів. Реалізується гербіцид п’ятилітровими пластиковими каністрами.

Механізм дії і призначення

Пропаквізафоп поглинається листям бур’янів і швидко проникає в усі системи рослини. В процесі поширення в клітинах пригнічується синтез жирних кислот, що сприяє порушенню життєвих функцій рослини. Зупиняється ріст бур’янів через 1-2 дні після обробки.

Перші симптоми ураження: пожовтіння листових пластин, висихання стебел, коренів. Повна загибель бур’янів спостерігається через 11-20 днів (залежить від погодних умов, типу бур’янів, концентрації робочого розчину). Ефективність гербіциду проявляється при обприскуванні пирію повзучого, падалиці, лисохвоста польового, мітлиці звичайної, проса курячого, щетинника, плевела багатобарвного, вівсюга, тонконога однорічного, ячменю.

Рівномірне обприскування листових пластин бур’янів значно підвищує ефективність діючої речовини. У разі випадання опадів через 50-60 хвилин після обприскування ефективність препарату не зменшується. Якщо роботи проводяться в посушливий період, норму витрати засобу збільшують.

Техніка безпеки

Концентрована емульсія «шогун» відноситься до гербіцидів 3 класу небезпеки для бджіл і людини. Протягом робочого процесу важливо дотримуватися запобіжних заходів:

  • працювати рекомендується з використанням засобів індивідуального захисту (рукавички, взуття, захисні окуляри, респіратор, спецодяг);
  • ділянку обприскують в суху, безвітряну погоду;
  • під час робочого процесу забороняється знімати засоби захисту, пити, приймати їжу або курити.

Наскільки токсичний

Препарат не вважається сильно шкідливим. При попаданні на тіло робочий розчин не пошкоджує шкіру і помірно подразнює слизову очей. У разі гострого отруєння концентрованою емульсією проявляються такі симптоми: загальмованість, млявість, нудота. У такій ситуації рекомендується звернутися за медичною допомогою.

Не допускається змішувати препарати, діючою речовиною яких є пропаквізафоп, з іншими гербіцидами.

Як і скільки можна зберігати

Термін зберігання гербіциду в не розкритій упаковці — 36 місяців. Для зберігання пестицидів виділяють окреме сухе, провітрюване приміщення, захищене від прямих сонячних променів. Не допускається одночасно складувати в кімнаті гербіциди, продукти харчування та корми для тварин, питну воду. Допустимий температурний режим: від -10° с до + 35° с.

Для знищення багаторічних і однорічних злакових бур’янів можна використовувати різні гербіциди, діючою речовиною яких є пропаквізафоп.

«відблок плюс » знищує злакові та дводольні бур’яни в посівах сої та соняшнику. Діючими речовинами є: пропаквізафоп (25 г/л) і імазетапір 37,5 (г/л). Переваги препарату: вплив на бур’янисті культури відбувається через листові пластини і грунт, широке вікно застосування (посадки соняшнику обробляють у фазах розвитку від сім’ядоль до 8 листків).

виробники застерігають від створення бакових сумішей пестицидів на основі «шогуна». Але допускається обприскування посівів іншими гербіцидами через тиждень-півтора після обробки пропаквізафопом.