Ігри з залом

0
242

Картопля
Запропонуйте хлопцям перевірити уважність, спостережливість і швидкість реакції. Це дуже просто зробити. Нехай на будь-яке ваше запитання хлопці відповідають:»картопля». Питання можуть бути звернені до всіх, а іноді краще запитати одного. Наприклад: «що у тебе на цьому місці?»(показавши на ніс). Реакцію неважко уявити. Хто помилився-виходить з гри. Не забудьте самих неуважних після перших двох питань пробачити, інакше вам ні з ким буде продовжувати гру. Ось кілька питань, які можна задати:
Що ви їли сьогодні на обід?
А що ви хотіли б з’їсти на вечерю?
А хто це спізнюється і зараз входить в зал?
Що привезла вам в подарунок мама?
Про що ви мрієте вночі?
Як звуть твою улюблену собаку? … І так далі.
Переможцям-найуважнішим хлопцям-вручите в кінці гри жартівливий приз-картоплину.

Підлога, ніс, стеля
Ця гра також є гарною перевіркою уважності. Вона дуже проста, її правила легко пояснити. Правою рукою покажіть на підлогу і назвіть: «пол». Потім покажіть на ніс (краще буде, якщо ви його торкнетеся), скажіть: «ніс», а потім підніміть руку вгору і скажіть: «стеля». Робіть це не поспішаючи. Нехай хлопці показують з вами, а називати будете ви. Ваша мета заплутати хлопців. Скажіть:» ніс», а самі покажіть в цей час на стелю. Хлопці повинні уважно слухати і показувати правильно. Добре, якщо ви весело прокоментуєте те, що відбувається: «я бачу, у кого-то в четвертому ряду ніс впав на підлогу і там лежить. Давайте допоможемо знайти відвалився ніс». Гра може повторюватися кілька разів з прискоренням темпу. В кінці гри можна урочисто запросити на сцену володаря «найвищого в світі носа».

Футбол
А тепер зустрічаємося на»стадіоні». Запропонуйте хлопцям невелику футбольну розминку. Робиться це просто. Ви-ведучий-говорите слова: «над полем футбольним завівається прапор, грають команди…»одна частина залу хором скандує «динамо», інша вторить їй:»спартак». Не сподівайтеся наївно, що хлопці відразу і охоче підтримають гру і будуть вигукувати необхідні слова. Звичайно, ні. Потрібно розбудити в них спортивний азарт. А для цього розділіть зал на вболівальників (фанатів)» спартака «і» динамо » (права і ліва половина), зробіть це за згодою дітей. Призначте на кожній трибуні головного вболівальника-хлопчиська, який користується авторитетом у хлопців. Він зможе стати вашим помічником. По рядах розподіліть ролі: літніх уболівальників, які кричать хрипко і кашляють, молодих уболівальників зі сталевими голосами і навіть верещать фанатів-дівчаток. Не вимагайте виконувати ваші команди, а іронічно просите про це. Проскандуйте всі разом якісь гасла, перевірте, у кого це виходить краще, у «динамівців» або «спартаківців». Зробіть вигляд, що ви не розібрали, хто кричить голосніше, і попросіть ще раз «організовано покричати». Як тільки ви відчуєте, що зал включився в гру, почніть спочатку: «над полем футбольним завівається прапор…»і ви побачите, що цього разу вийде дзвінке «динамо» і напористо «спартак». Починаємо матч. У футболі є правила, будуть вони і у нас. Якщо ви піднімаєте вгору руку з розкритою долонею, то вболівальники хором повинні крикнути: «штанга». Якщо рука вгорі, але стиснута в кулак, то це » гол!»а якщо ви обома руками показуєте на підлогу, то вболівальники повинні знати, що це «повз». А тепер ви домовитеся, що для спартаківців ви будете подавати команди правою рукою, а для динамівців — лівою. Якщо хлопці все зрозуміли, починайте репортаж про матч двох команд. Наприклад: «ось до воріт динамівців наближається центрфорвард, удар! (ви піднімаєте вгору розкриту руку, хлопці кричать»штанга».) ще удар-знову розкрита рука — «штанга». І ще удар! (опускаєте руки вниз- «повз»). Так, не щастить сьогодні спартаківцям, а м’яч тим часом вже біля їхніх воріт…»так ви коментуєте хід матчу, називаючи при цьому прізвища гравців, які дуже схожі на прізвища відомих всьому табору хлопців. Прискорюйте темп коментаря та гри, підтримуйте високий емоційний напруження. Коли гра почне втомлювати хлопців, підведіть підсумки матчу і подякуйте чудових уболівальників.

Будь ласка
Це чарівне слово ми говоримо тоді, коли про що-небудь просимо. Попросіть хлопців виконувати всі ваші команди, але за умови — ви будете гранично ввічливі — після команди ви скажете слово «будь ласка». Якщо ви це слово не скажете, команда не виконується. Якщо домовилися, то можна почати. Отже, » підніміть праву руку вгору, будь ласка… Ліву руку теж підніміть, вгору, будь ласка. Будь ласка, зчепіть руки… І тепер дружно розчепите…»побачили, скільки в залі неуважних? весело прокоментуйте підсумки гри. Можете повторити її з іншими командами ще кілька разів.

Їжачки
А ця гра-кричалка допомагає заспокоїти зал, якщо в цьому є необхідність. Ви переконливо попросите хлопчиків зібрати в кулак всі свої сили і зосередитися, тому що це випробування для справжніх чоловіків. Ви звертаєтеся з проханням до дівчаток, зібрати в долоню всі свої душевні сили, тому що це випробування на жіночу гідність. Всі сидять в залі повинні повторювати за вами слова, зображуючи деякі з них рухами рук:
Прибігли, прибігли (імітуєте рух бігуна).
Їжачки, їжачки,
Наточили, наточили (зображуєте руками заточку)
Ножики, ножики,
Прискакали, прискакали)
Зайчики, зайчики.
Ну-ка, разом, ну-ка дружно:
Дівчата! — хлопчики!
Останні слова дівчинки і хлопчики кричать окремо. Ви визначаєте, хто голосніше. Гру можна повторити, але в кінці нехай буде не просто крик, а крик «пошепки». Хто тихіше?

Поїхали…
Запропонуйте хлопцям згадати, де розташовані на їх обличчі ніс, очі, губи, де знаходяться інші частини тіла. Не забули? реакція залу однозначна: подив, веселощі, гостроти-репліки. А тепер ми перевіримо, чи так це. Здійснимо подорож по самому собі. Всі повинні плескати по колінах і хором промовляти: «поїхали, поїхали, поїхали…»при цьому гравці дивляться на ведучого і дивляться на нього. Він, перериваючи «рух», називає і показує частини тіла (потилицю, ніс, рот, рука, очі і т.д.). Хлопці слідом за ведучим повинні показати у себе ту ж частину, яку він назвав. Потрібно бути уважним, тому що. Може прозвучати слово» вухо», а ви в цей час слідом за ведучим погладжуєте собі живіт. Або ведучий каже:» потилицю», а показує на лоб. Хто найуважніший? давайте дізнаємося: «поїхали, поїхали, поїхали… Вухо. Поїхали, поїхали, поїхали… Вухо сусіда. Поїхали, поїхали, поїхали…»багато в чому успіх гри залежить від дотепного коментаря.

З ким? куди? навіщо?
Ця гра дозволяє перевірити швидкість реакції. Ви легко зможете пояснити хлопцям умова. А вони такі: всі, на кого ви показуєте, повинні миттєво зреагувати і відповісти наКоліно)
— і, звичайно, переможемо, ух! (переможно викидають вгору руку)
— ой, хто ж там? (прикладають руку козирком до голови)
— а, це ліс!
— над ним не пролетиш (піднімають руки вгору і описують дугу)
— під ним не проповзеш (описують дугу знизу вгору)
— навколо не обійдеш (як ніби охоплюють руками великий надувний м’яч)
— треба ж навпростець! (помах рукою вперед)
Далі слова повторюються спочатку, але слово » ліс » вед. Замінює по черзі словами: ставок, тополя, нора, хвіст, поступово знижуючи інтонацію.
(хлопці копіюють інтонацію ведучого.)
Після слів:
— а, це хвіст…
Над ним не пролетиш,
Під ним не приповзеш,
Навколо не обійдеш,
Треба ж напрямок.
Побігли! (б’ючи руками по колінах, хлопці зображують швидкий біг.)