Домой Без рубрики Як з пет пляшки зробити пластик (нитка) для 3d принтера

Як з пет пляшки зробити пластик (нитка) для 3d принтера

0
Як з пет пляшки зробити пластик (нитка) для 3d принтера

Ті хто захопився 3d-друком іноді просто в шоці від своїх витрат на пластикову нитку для друку (філамент). Вона хоча і не дуже дорога, але витрачається великими обсягами, тому і суми на її попку чималі. Щоб не витрачатися, філамент можна робити безкоштовно зі звичайних пластикових пет пляшок.

Необхідне обладнання:

  • пляшкоріз;
  • насос для підкачки шин;
  • нагрівач 200-225 градусів цельсія з вихідним соплом 1,75 мм;
  • протяжний і намотувальний механізм.

Процес виготовлення філаменту з пет пляшок

В якості сировини для виготовлення філаменту застосовуються пет пляшки. В ідеалі, щоб вони були кольоровими. Перед використанням їх потрібно розрівняти. Для цього допрацьовується звичайна кришка від пляшки. У неї необхідно врізати вентиль від автомобільної камери. З його допомогою пляшка закачується повітрям звичайним насосом, щоб підняти всередині тиск ( більш докладніше тут-https://sdelaysam-svoimirukami.ru/6732-kak-vyprjamljat-ljubye-figurnye-pjet-butylki.html).

Далі вентиль затискається в патроні шуруповерта. Потрібно обертати накачану пляшку над запаленою газовою конфоркою. Вона розігріється, розм’якшиться і завдяки внутрішньому тиску вирівняється.

Рівна пляшка розрізається битилкорезом на стрічку. Та вийде більш однорідною, ніж якби її розпускали без підготовки. Якщо стінки пляшки товсті, то ширина стрічки повинна вийти 5-6 мм. З тонкої пляшки, від мінеральної води, краще різати шириною 7-8 мм.

Край стрічки зрізається під кутом, після чого вона запускається в сопло розігрітого нагрівача. Для роботи з пет стрічкою його температура повинні бути +200-225 градусів цельсія. Діаметр вихідного отвору сопла робиться 1,75 мм, вхідний ж зенкуется, щоб легше було входити широкій стрічці і міняти форму.

Простягнутий крізь гаряче сопло край філаменту потрібно зав’язати, і з’єднати з протяжним і намотувальних механізмом. Той являє собою кроковий двигун з редукторами і котушкою. Деталі для нього можна надрукувати на принтері. Швидкість намотування робиться регульованою, щоб стрічка встигала досить нагріватися і міняти форму.

Щоб стрижень виходив довгим, стрічки перед виробництвом можна склеювати між собою, розігріваючи кінчики до +270-280 градусів цельсія. Виготовлений в результаті філамент відмінно друкує при установці температури +250-260 градусів цельсія.

Все необхідне для виробництва обладнання можна зробити кустарним способом. До нього немає ніяких особливих вимог крім можливості регулювання. У нагрівача це відповідно температура, а у намотувального механізму швидкість обертання котушки. У підсумку можна буквально зі сміття отримувати якісний філамент.

Якщо стрічка пряма, а вона така і буде якщо попередньо розрівнювати пляшку, то якість друку таким прутком ідеальне.