Стіни будинку з чого краще будувати. Бетонні блоки

0
47

Стіни будинку з чого краще будувати. Бетонні блоки

Як альтернативу цеглі будівельники пропонують використовувати бетонні блоки. Вони більші за розміром, краще затримують тепло, ізолюють від шуму. Розберемося з чого краще будувати будинок для постійного проживання.

Газобетон і пінобетон

Газо — і пінобетони схожі за властивостями, але трохи відрізняються технологією виробництва. Заміський будинок з газо — або пінобетону завести під дах вийде швидше, ніж цегляний: 1 блок за габаритами відповідає 22 цеглин.

Основні характеристики:

 • високе теплозбереження: стіна в 35 см (1 блок) відповідає 60 см цегляної кладки, витрати на опалення нижче на 25-30%;
 • морозостійкість 25 циклів, у цегли-залежить від марки, становить 35-300 циклів;
 • просто обробляти: блоки легко ріжуться болгаркою;
 • вартість роботи за 1м2 від 600 рублів.

Плюси: нижче маса готової кладки (приблизно в 22 рази проти ваги цегляної стіни), менше супутні витрати (наприклад, транспортні). Мінуси: можна використовувати тільки спеціальний клей або сульфатостійкий цемент, обов’язково зовнішня обробка облицювальною цеглою або іншим фасадним матеріалом.

Шлакоблоки і керамзитобетон

Зовні матеріали схожі, але кардинально відрізняються властивостями. Приватний будинок з керамзитних блоків буде більш теплим, міцним, ніж з шлакобетону. Порівняльні характеристики в таблиці:

Плюси: будувати швидше, транспортні витрати менше, блоки ріжуться болгаркою. Мінуси: потрібен спеціальний клей, дотримання технології укладання (ребра жорсткості та інше), обов’язковий захист від опадів і вітру.

Арболит

Охочих використовувати арболит (формована суміш тирси та цементу з добавками) на просторах інтернету маса, тільки коли доводиться порівнювати, з якого матеріалу будувати будинок, виявляється, що краще вибрати щось інше:

 • маса блоку 500х300х250 мм — 22,5 кг (у газобетону в 2 рази менше);
 • теплопровідність 0,08-0,17 вт / м*к-одна з найнижчих серед стінових матеріалів;
 • морозостійкість 25-50 циклів;
 • водопоглинання 40-85% — більше тільки у висушеної, необробленої деревини;
 • вартість м3 від 3600 рублів, приблизно стільки ж, скільки інші бетонні блоки.

Плюси: екологічно чистий, висока міцність на розрив, хороша звукоізоляція. Мінуси: високе вологопоглинання, обов’язкова зовнішня і внутрішня обробка, зовні блоки дуже непрезентабельні. Виробник арболита повинен працювати по гост р 54854-2011, проводити випробування готової продукції, мати відповідні документи.

Стіни будинку з чого краще будувати пінобетон або керамзитобетон. Керамзитоблок або піноблок, що краще для побудови будинку?

Керамзитоблок і піноблок

Фактичні якості виробів безпосередньо залежать від виробника. В аналізі-керамзитоблок або піноблок, що краще з цих матеріалів, передбачається відповідність продукції гост 25192-82, гост 6133-99 і гост 21520-89.

Крім керамзитобетонних блоків з пустотами випускаються повнотілі вироби. Такі блоки мають набагато більш високі міцність, щільність і вагу. Вони можуть бути армовані сталлю і мати індивідуальні розміри. Поступаються керамзитовим з пустотами і піноблоків за рівнем теплоізоляції.

Повнотілий керамзитобетонний блок

Порівнювати: «повнотілі керамзитоблоки або піноблоки, що краще?»некоректно, так як ці матеріали відносяться до абсолютно різних груп.

Технологія виробництва і складові

Склад речовин і методи їх виготовлення, на перший погляд дуже схожі між собою. Насправді, порівнюючи, що краще-керамзитоблок або піноблок, стають зрозумілі їх відмінності.

Компоненти

Основні інгредієнти того й іншого речовин-портландцемент — м400 і вище), вода і пісок.

Піноблоки

У пінобетон для утворення тепло — і шумоізолюючих пустот додається піноутворювач.

Компоненти пінобетону по марках

Структура піноблоку

Таким чином, склад готового піноблоку — однорідна маса, що представляє собою подобу пористої решітки із застиглої цементно-піщаної суміші. Дрібні пори рівномірно розподілені по всьому об’єму блоку.

Керамзитоблок

Для виготовлення керамзитобетону, в суміш цементу і піску включають керамзит (гравій або щебінь), що складається з спіненої, запеченої глини.

Склад керамзитобетону для блоків

Структура речовини керамзитового блоку — та ж решітка з піску та цементу, аналогічна піноблоку. «осередки» решітки заповнені не повітрям, а застиглими шарами глини. Основна шумо — і теплоізоляція досягається за рахунок пустот в конструкції, а не в речовині блоку.

Форми керамзитобетонних блоків

 1. у той же час, не можна розраховувати характеристики керамзитового блоку виходячи з його зовнішніх розмірів і маси. Витік тепла буде вище в місцях перемичок корпусу.
 2. для піноблоку, оскільки він однорідний у всьому обсязі, можливе застосування показників пінобетону.
 3. характеристики керамзитобетонного блоку залежать від співвідношення обсягу його каркаса до конструкційних пустот і марки керамзитобетону, застосованого для виготовлення корпусу.

Підсумок порівняння компонентів блоків

Вибираючи піноблок або керамзитоблок, що краще за складом, враховуються наступні фактори.

 • порожнечі речовини керамзитового блоку армовані глиною, значить, мають більш високі щільність і вологостійкість. Можливе виникнення мостів холоду по перемичках.
 • при зведенні стін, керамзитові блоки зажадають додаткового утеплення і / або збільшення товщини стіни.

Утеплення стін з керамзитобетону.

 • осередки піноблоків заповнені повітрям, отже, краще зберігають тепло, але легше вбирають рідину і мають меншу міцність.
 • для піноблоків більше важлива гідроізоляція і захист від механічних пошкоджень.

Такі захист і утеплення нескладно влаштувати своїми руками, інструкція не потрібна

Щільність і міцність блоків підбираються в залежності від навантаження.

Виробництво

Основною відмінністю технологій, важливим у виборі — що краще, піноблок або керамзитоблок, є зміна щільності початкової суміші в ході їх виготовлення.

Керамзитобетонний блок

Виготовляється наступним чином:

 • напівсуха суміш (склад залежить від необхідної марки міцності) засипається в форми;
 • поміщається в вібропрес;
 • під тиском в кілька десятків атмосфер формуються вироби, після чого заготовки сушаться 1-2 дня.

Виробництво керамзитобетонних блоків

Технологія виготовлення, так само як і склад, керамзитобетонних блоків спрямована на підвищення щільності і міцності речовини виробів. Чим більше пустот, тим краще теплоізоляція, але гірше міцність.

Піноблок

У цьому випадку виконуються наступні дії:

 • початкове тісто замішується в змішувачі, що має високі обороти лопатей;
 • механічно розчин збивається в піну, після чого заливається в форми;
 • дозрівання пінобетону має тривати не менше 28-ми днів.

Промислове обладнання для виробництва пінобетону

Піноблоки більшої міцності мають в своєму складі підвищену частку цементу і піску. Відповідно, ускладнюється піноутворення, збільшуються щільність і вага, знижуються теплоізолюючі якості.

Кращий матеріал для будівництва приватного будинку. Будинок з каменю

Під каменем мається на увазі використання валуна, цегли, бетону (моноліту), пінобетону і газобетону.

У чому різниця між цеглою і пінобетоном? цеглини міцніші, з них можна вибудувати багатоповерхівку. Пінобетон не підходить для висотного будівництва, він використовується в дво-, триповерхових котеджів.

Будує приватний будинок з цегли, це надмірності, хоча гірше від цього не стане. Цеглини, на відміну від пінобетону, є гігроскопічним матеріалом, і вбирають воду.

У цьому легко переконається, досить кинути в воду цегла і пінобетон, і розколоти ці предмети через 7 днів. Цегла буде повністю мокрим всередині, на відміну від пінобетону.

Так само існують газобетонні блоки. Не плутати з пінобетонними! на вигляд різниця практично не помітна, але блоки з газобетону виготовляються по іншому. Визначити де який матеріал можна, якщо намочити їх. Блок з газобетону відразу ж, як губка, вбере в себе всю воду. Якщо газобетонний блок намочити, то він вже ніколи не стане сухим.

З якого матеріалу краще будувати будинок для постійного проживання. Що нам варто будинок побудувати: з чого краще

ВПринципі, кожен матеріал для будівництва будинку має свої незаперечні переваги і недоліки. Велика кількість вибору ускладнює питання, який будинок побудувати для постійного проживання. Одне можна сказати точно: для важких і легких матеріалів головне – це вмілі руки забудовника. Помилка в розрахунках відгукнеться в будь-якому випадку і спливе на наступний день або через 10 років, коли виправити буде вже дуже складно.

Що таке важкі та легкі матеріали?

До важких матеріалів для будівництва відносять, як видно в назві, камені, різні блоки, цеглини, плити. Для будинків з важких матеріалів потрібен і відповідний фундамент. Найчастіше використовується стрічковий, але, якщо земля не найкраща, його можна комбінувати пальово-гвинтовим.

Коли мова заходить про легких матеріалах, то мається на увазі дерево, каркасники. Звичайно, це лише умовні назви для таких будинків, що не означає, що будинок буде дійсно легким в результаті. Фундамент для будинків з дерева краще вибирати максимально хороший. Дерев’яні будинки стоять по кілька сотень років і фундамент не повинен підвести.

Для каркасніков можна незначно заощадити, вибравши просто пальовий варіант. Термін «придатності» каркасника — до 100 років, тому, якщо грунт дозволяє економити, це цілком реально.

Цегла-дорого, але на століття

Як то кажуть, цеглі все по плечу: урагани, морози, нестерпна спека – природний настрій мінливий.

Однак, цей матеріал здатний витримати і не таке.

За статистикою, «термін придатності» цегляного будинку досягає 200 років.

У зв’язку з тим, що матеріал в побуті у будівельників вже дуже давно, зазвичай з наймом майстрів проблем не виникає.

Асортимент видів цегли також на будь-який смак:

Керамічна цегла виготовляється з глини, шляхом її формування і прожарювання в спеціальних печах. Володіє високим рівнем міцності, відноситься до екологічно чистих матеріалів для будівництва. Звичайно ж, якщо зроблений якісно і норми виробництва дотримані. Буває цільним і пустотілим (всередині до 50% пустот). Для будівництва в пріоритеті другий підвид, так як чим більше пустот в тілі матеріалу, тим вище його теплоудерживающее властивість.

Силікатна цегла роблять з вапна і піску. Він білого кольору і прекрасно виглядає, особливо цілісний підвид. Полегшений силікатна цегла-виглядає вельми неохайно, але володіє більш високим теплоізоляційним властивістю.

Рядові і лицьові підвиди цегли також знайдуть застосування при будівництві капітального будинку. Рядові — у внутрішній кладці, лицьові-прикрасять будинок зовні.

Обов’язково потрібно звертати увагу на маркування до замовлення партії матеріалу. Вона робиться для того, щоб знати чи витримає кладка з конкретного цегли вага будови і природні явища. Зазвичай матеріал маркується буквою » м » з двома-трьома цифрами. Мінімальне значення міцності на квадратний сантиметр-75, максимальний – 200.

Бетонні блоки

Другий за популярністю матеріал для викладки несучих стін, в порівнянні з цеглою. Міцний матеріал, більш вигідний у фінансовому плані і набагато простіший в будівництві. Влітку — в будинку зберігається прохолода, взимку-тепло і затишно, опади та інші природні явища не страшні якісному бетонному блоку.

Переваги будівництва з бетонних блоків:

— перше, що хочеться відзначити, це вогнестійкість матеріалу. Бетон не горить, тому, на відміну від будівництва з дерева, будинок в безпеці від зовнішніх загорянь і витримає прямий вогонь протягом декількох годин.

— матеріал добре переносить морози.

— для тих, кому важлива хороша звукоізоляція в будинку, підійде будівництво з бетонних блоків. Завдяки структурі самого бетону, в будинку не буде чутно сторонніх шумів.

— при правильному будівництві, термоізоляція досить хороша. У сукупності із зовнішнім утепленням стін, грамотно вибудуваної ланцюга опалення, можна досягти гарної економії на опаленні будинку.

— експлуатувати споруду з блоків, як і з цегли, можна довго. В середньому, без капітального ремонту будинок буде радувати 80-120 років.

Відео з чого будувати стіни? огляд і вибір