Клейові пастки для вилову білокрилки своїми руками

0
51

Навряд чи можна зустріти садівників, особисто не зустрічалися або не чули про таке небезпечному і поширеному шкіднику, як білокрилка . боротися з цим теплолюбним комахою складно: вона швидко і масово розмножується, всеїдна і задоволена ненажерлива. Поява цих дрібних шкідників на ділянці легко пропустити, адже в основному вони мешкають на нижній частині листя рослин. У відкритому грунті виявити появу білокрилки на самому початку допомагають регулярні огляди рослин, а для теплиць існують готові кольорові клейові пастки.

Про них я дізнався не так давно, як і про те, що дорослих особин білокрилки привертає жовто-помаранчевий колір. Моя дача знаходиться в південному регіоні, з білокрилкою я стикаюся щорічно. На жаль, таких пасток у продажу в моєму місті я не знайшов. Тому вирішив зробити їх самостійно з підручних матеріалів.

Для виготовлення пасток вам знадобляться:я використовував щільний кольоровий картон жовтого і яскраво-оранжевого кольору (формат а4), який на фото вийшов ближче до червоного. Склеїв скотчем між собою листи з одного вузького боку. Ножицями (можна шилом) виконав отвір для мотузки і в такому вигляді відвіз пастки на дачу, щоб довести до розуму на місці.

У теплиці я відміряв мотузку потрібної довжини, зафіксував її до стелі теплиці і закріпив на ній пастку. Висота розміщення пастки може бути різною — на пару десятків сантиметрів вище рослин, на рівні рослин або ближче до землі.

На поверхню пастки я наносив клей від гризунів і комах alt. Рекомендую працювати в рукавичках і не наносити його занадто товстим шаром, тому що він може розтікатися. Клей не має запаху і кольору і, згідно з інструкцією, безпечний для рослин, людини і тварин. При попаданні на шкіру не викликає алергії, а при вдиханні не подразнює слизову носа.

пастки в теплиці (я розмістив їх не біля входу, а в глибині теплиці)

Вже на наступний день було видно результат, особливо на жовтих пастках! даний спосіб хороший і для виявлення шкідника, і для масового вилову, однак, він не виключає застосування інсектициду в боротьбі з цим шкідником. Як тільки пастка заповнювалася, я міняв її на нову. Клей alt зберігає свої властивості протягом довгого часу.

пастка крупним планом

Варто відзначити, що в порівнянні з вартістю готових пасток, саморобні виходять набагато бюджетніше. Крім того, зручно, що розмір пастки можна змінювати, якщо це необхідно.

Крім білокрилки, пастки такого кольору залучають томатну моль, квіткового трипса і ряд інших комах-шкідників. Сподіваюся, мій лайфхак буде вам корисний:).