Ківі птах. Середовище проживання та особливості ківі птиці

0
460

Неймовірні факти про птаха, яка мешкає тільки в новій зеландії, і знають у всьому світі. Ківі — це пташка, яка не вміє літати, і в честь цього пернатого названий всіма улюблений фрукт.

Відмінність ківі від інших пернатих

 1. звідки походить назва цього пернатого, все просто, пічужка видає звуки дуже схожі на слово»кі – ві».
 2. ківі не має кіль, у неї слабо виражені крила, її оперення більше нагадує хутряний покрив ссавців, немає більше жодної іншої птиці, у якої ніздрі розташовані не на початку, а в кінці дзьоба. Як для птиці у неї слабо розвинений зір, це компенсують гострий слух і нюх за рахунок вібрисів –надчутливих щетинок, як у звичайних кішок.
 3. ще один дивовижний факт, пір’я ківі має специфічний запах, дуже схожий на гриби, на відміну від інших птахів, ці мешканці нової зеландії оновлюють оперення цілий рік. За рахунок пір’я схожих на шерсть, температура тіла ківі на 2°с.
 4. чотирипалі потужні ноги з міцними і гострими кігтями для видобутку їжі, цієї пічужкі також вражають, вони складають приблизно третину від усієї ваги невеликої ківі. Слід зазначити, що у неї немає хвоста, як у інших птахів.
 5. довжина дорослої особини десь 55 см , а вага від 1300 грам – до 4 кг, самки дещо більші за самців цього сімейства. Ще однією особливістю будови тіла самок цього роду є наявність двох яєчників, також, як і у людей, в основному ж у птахів є тільки один яєчник.

Звички птиці

ківі живуть не в гніздах, а в норах, які стоять самі, їх норки має кілька виходів, на випадок небезпеки, входи і виходи свого будиночка пташка прикриває гілочками, листям, будує в місці, де трава буде приховувати їх житло. Це дуже обережні і полохливі істоти, з цієї причини вони ведуть нічний спосіб життя, ведуть полювання на комах вночі, щоб їх ніхто не помітив, вони швидко перебігають з одного місця на інше.

Ківі харчується хробаками, жуками та іншими комахами, також полювати біля водойм на маленьких жабенят, молюсків і різноманітних, з рослинної їжі воліє плоди і ягоди. І їсть вона в основному вночі.

Як розмножуються ківі?

Шлюбний сезон у ківі триває майже рік, це дивно, але сезон розмноження починається у них в червні і тривати по березень місяць. У період розмноження ківі неймовірно активні, вони влаштовують танці, з гучними криками, бійками і переслідуваннями.

Паруються ківі найчастіше на все життя, але трапляється, що пари живуть разом всього пару років, після чого розходяться і шукають нових партнерів.

Самки ківі відкладає всього одне яйце, але розмір його вражає, ця невелика пічужка виробляє на світ яйце, яке важить близько 450 – 500 грам . Зустрічаються випадки, коли самка може відкласти ще одне яйце через кілька днів, але це велика рідкість. Висиджувати яйце буде як батько сімейства, так і мати цілих 80 днів. Шкаралупа настільки міцна, що часом пташеня вибирається з неї дві доби, прокльовуючи шлях до свободи.

Вражає, що за кілька днів як знести яйце самка припиняє вживати їжу, так як дитинча заповнює все місце всередині птиці. Період від зачаття і до народження тривати три тижні, що є значним часом, як для птахів. Яйце ківі вважається рекордсменом за вмістом в ньому жовтка-це 65%, у всіх інших пернатих жовток в яйці становить до 40% від загального обсягу.

Пташенята і потомство у ківі

Пташенята ківі теж вражають нас своїми особливостями, наприклад, близько тижня пташеня може зовсім не харчуватися, йому достатньо залишків жовтка, які він ковтає під час того, як вибирається з шкаралупи. Підростає потомство ківі повільно, малюки починають залишати нірку, де народилися тільки через три-п’ять тижнів, в цей час за ним наглядають батьки, які дуже рідко, але навідуються до пташеняти, в основному цим займається самець.

Діти у ківі народжуються вже з оперенням, що теж відрізняє їх від інших птахів, чиє потомство народжується з пуховим покривом. Вага пташеня, коли він залишає нору, становить 250 — 300 грам, полювати, добувати їжу, ховатися від хижаків він вчиться сам, тому може стати легкою здобиччю. Ростуть пташенята довго, самці дорослішають у віці 18 місяців, а ось самки вважаються дорослою особиною, коли їм 2 – 3 роки .

Живуть ківі в дикій природі близько 50-60 років , що багато для пернатих, існує п’ять видів ківіобразних і всі вони мешкають на одному острові. Самки за своє життя можуть виносити приблизно сотню яєць. Цікаво, що виношування яєць самками і їх висиджування самцями настільки виснажують птахів, що в цей період вони втрачають близько 75% маси тіла. Ківі часто називають ледачим створенням, хоча це зовсім не так, просто проявляє свою активність вона не вдень, як більшість, а вночі, щоб залишатися непоміченою.

У новій зеландії птах ківі визнана символом країни , її можна зустріти в зоопарках і розплідниках практично в будь-якій країні світу. У країні птиці ківі, так піклуються про її збереження і безпеку, що на дорогах можна часто зустріти попереджувальні знаки «обережно ківі», щоб водії, гості острова випадково не переїхали волохату диво – птицю.

Що цікаво, нікому з відвідувачів острова нова зеландія, які поверталися в європу не вірили, що існує такий птах, лише в 1813 році, коли мореплавці привезли трофейну шкуру птиці вони зуміли довести її існування і за межами острова.

У ківі не було ворогів, їх завезли на острів європейці, це всім звичні кішки, собаки, куниці, ласки, тхори. А в їх природній, дикому середовищі існування ці пічужкі знаходяться в безпеці. Зараз кількість цих пернатих зменшилася, тому їх забирають і вирощують в заповідниках, заказниках, розплідниках, заповідних парках, після їх або відпускають на волю, або демонструють відвідувачам.

У багатьох слово» ківі » асоціюється з кислуватим фруктом, але точно не з птахом. Це маленьке літаюче істота — » біла ворона » серед птахів через свій зовнішній вигляд і відсутність можливості літати. Хочете помилуватися цим дивом природи? побачити його можна тільки в новій зеландії!

Опис птиці

Всього існує 6 видів цих птахів: великий і малий ківі, північний і південний звичайний ківі, рові, ківі хааст. В середньому розмір тіла пернатого такий же, як у звичайної курки. Дзьоб птиці дорівнює одній третині довжини всього тіла. Багато хто помилково вважає, що ківі не має крил, але це не так. У птиці є крихітні крила, але літати вона все-таки не може. Здалеку може здатися, що ківі покрита справжньою шерстю, але якщо її погладити, то можна відчути пір’я. Важлива відмінність від інших птахів полягає в тому, що ківі линяє кілька разів за рік, змінюючи своє сезонне оперення. Хвоста у неї немає, тому форма тіла трохи нагадує купол. Ніздрі знаходяться на самому кінці дзьоба, вони дуже допомагають птиці на полюванні, куди вона виходить тільки вночі, так як має поганий зір. За допомогою гострих і сильних кігтів птах утихомирює свою здобич. Найчастіше пернате харчується хробаками, яких вона знаходить, занурюючись дзьобом в м’яку землю. Особливу любов птиці живлять до дощових черв’яків, личинок, жукам, насінню, коріння і впали фруктам. Іноді їх раціон може бути різноманітний вуграми і жабами: в такій ситуації на допомогу приходять міцні лапи. Потім птах з дивовижною спритністю занурює жертву в дзьоб і не поспішаючи її поїдає. Улюблене місце полювання ківі-дрібні непомітні водойми і ставки. Також птах може похвалитися великими отворами для вух і відмінним слухом, який дуже допомагає при пошуках їжі. Шукаючи личинки або жуків в землі, ківі видає галасливі звуки своїми ніздрями.

Найдивовижніше, що цей птах не в’є гніздо, тому що воно їй просто не потрібно: ківі живе під землею. Пернате викопує невелике заглиблення і живе там. Ківі досить полохливі, тому їх важко виявити. Найчастіше вони ховаються в кущах і на трав’янистих територіях, рятуючись від численних хижаків. Деякі вчені називають їх «генетичними залишками» через те, що ківі погано розвивалися і не змогли мігрувати в різні куточки світу. Незважаючи на це, крихітні створення викликають посмішки і розчулення у багатьох, хто їх бачить вперше.

Вибрати птицю ківі в якості домашнього улюбленця — не найкращий варіант: перната не дуже товариська навіть з представниками свого виду. Щасливе існування ківі можливо тільки з партнером. Є правові норми, які не допустять одомашнення птиці, адже вона представляє нечисленний зникаючий вид пернатих. Найкраще, що може зробити людство для ківі, — це залишити їх у рідній і звичній середовищі існування.

 • ця маленька нетовариська птах спаровується один раз на все життя.
 • пернаті живуть моногамними парами протягом 20-30 років.
 • дивно, але яйце птиці ківі більше, ніж сам її розмір (нагадує яйце страуса).
 • деякі види ківі (самці) самі висиджують яйця протягом декількох днів,Позбавляючи себе прожитку, а сам процес може зайняти близько 70 — 90 днів.
 • у самок дзьоб на кілька сантиметрів довший.
 • середня температура тіла птиці дорівнює 38°с, що на 2 градуси нижче, ніж у більшості птахів, і трохи вище, ніж у людей.

Цікаво, що ківі можуть спеціально ховати вхід в свою нірку. Для цього вони прикривають її гілками і опалим листям. Таку увагу до свого житла не випадково, адже тривалий час птах проводить саме там (поки не сяде сонце). При цьому молоді самці і самки іноді виходять на ранкове полювання, що дає можливість туристам побачити національну емблему нової зеландії. Незважаючи на те, що ці птахи досить боязкі, вночі вони стають активними і навіть агресивними. Якщо вночі на їх територію забрідає чужинець, то йому слід бути дуже обережним. Також агресія може бути викликана шлюбним періодом. Розмножуються ківі з липня по кінець лютого. До речі, статева зрілість птиці настає в період між 16 місяцями і 3 роками. Ківі попереджають навколишній світ про межі своєї території за допомогою нічних криків, які чутні на кілометри. Вдале полювання вдається не тільки завдяки відмінному нюху (найтонше в світі тварин), але також за рахунок вібрисів – чутливих волосків біля основи дзьоба.

Ківі має багато спільного з ссавцями, але не тільки: є спільні риси і з людиною. Мозок птиці знаходиться в черепній коробці, як у людей. Самки мають два яєчника, хоча більшість птахів-тільки один. Ці пернаті бувають не тільки коричневого кольору-можна зустріти птицю ківі, схожу на курчати! ківі-птах, цікаві факти про яку можна збирати по крупинках довго час, – настільки дивовижне і незвичайне зникаюче створення!

Загін-ківіобразние

Сімейство —

Рід/вид — apteryx australis. Ківі південний або ківі звичайний

Основні дані:

Розміри

Довжина: до 70 см, самки більші за самців.

Висота: 20-55 см.

Маса: 3-3,5 кг; самки приблизно на 20% важчі.

Розмноження

Статеве дозрівання: ймовірно, не раніше 2 років.

Шлюбний період: липень-лютий.

Кількість яєць: 1, рідко — 2.

Висиджування: 42-50 днів.

Спосіб життя

Звички: ківі (дивись фото птиці) тримаються парами на своїй ділянці; активні в нічний час.

Їжа: комахи, черв’яки, плоди, іноді земноводні і плазуни.

Споріднені види

Виділяються ще два види, які проживають тільки в новій зеландії.

Ківі-найвідоміший птах нової зеландії. Він веде потайний спосіб життя. Вдень ківі спить в добре замаскованому укритті, а годуватися виходить тільки вночі. Завдяки чутливому нюху і вібрисів він може знаходити їжу навіть в повній темряві.

Розмноження

До початку гніздового періоду ківі під час шлюбних боїв з гучними криками переслідують один одного. Після спарювання самка відкладає 1 яйце (вкрай рідко 2), маса якого становить близько 500 г (що дорівнює одній чверті або однієї п’ятої ваги самої самки). Шкаралупа яйця дуже товста, білого кольору. Самка відкладає яйце серед густої рослинності, в поглибленні під корінням дерев. Місцем для нього може бути і прогнилий стовбур дерева.

Самець ківі звичайного один насиджує яйце протягом 42-50 днів. У вилупився пташеня є очі і вже є оперення. Дитинча перший час сидить в гнізді і протягом приблизно шести днів зовсім не харчується.

Ківі і людина

Ківі завжди мав велике значення для жителів нової зеландії. Аборигени маорі ловили його заради м’яса, а пір’я використовували як талісмани.

Ківі зображений на гербі нової зеландії, а місцеві жителі самих себе жартома називають «ківі». Основною причиною скорочення чисельності ківі стали тварини, які були привезти на острови нової зеландії переселенцями. Це, переважно, тхори, собаки і кішки. Чисельність ківі також скорочується внаслідок викорчовування лісів, що стає причиною зменшення ареалу цих незвичайних птахів.

Спосіб життя

Незвичайний спосіб життя ківі, а також будова і форма його тіла могли сформуватися тільки в пустельних районах островів нової зеландії. У будь-якому іншому місці у птиці такої величини, яка не літає, не було б ніяких шансів на виживання. Ця невелика птах стала б легкою здобиччю для будь-якого хижака.

До появи переселенців, які привезли з собою на острови домашніх тварин, нова зеландія була не заселена, і у ківі природних ворогів не було. Дослідження місць проживання і способів пошуку їжі частини новозеландських птахів свідчать про те, що спочатку на цих островах не було представників вищих ссавців, для хижих видів яких ківі є найбільш привабливим: він втратив здатність літати, а на полювання виходить вночі.

Місце проживання ківі звичайного — це джунглі і чагарниковий буш. На північному острові після вирубки великих площ лісу ківі оселився в хвойних лісах і на полях. Ці птахи створюють постійні пари. Між собою вони спілкуються за допомогою гучних криків і свистів.

Чим харчується

Дзьоб у ківі довгий, тонкий, ніздрі відкриваються на самій його вершині. Птах має сильно розвинені нюхові порожнини. Біля основи дзьоба є вібриси-дуже чутливі щетинки. З їх допомогою птах відшукує їжу і дізнається представників свого виду. Ківі також має добре розвинені слух і смак, що допомагає йому шукати їжу в нічний час. У його раціон входять комахи, черв’яки, ягоди і плоди, а іноді і дрібні плазуни. Ківі довгим дзьобом часто вишукує видобуток у вологому грунті.

 • птах ківі має гарний зір. На своїх коротких і широко розставлених ногах він бігає досить незграбно, перевалюючись з боку на бік.
 • ніхто не вірив мандрівникам, які описували ківі. Тільки в 1813 році в європу була привезена шкурка цього птаха.
 • чутливі вібриси біля основи дзьоба допомагають ківі шукати їжу навіть вночі, в повній темряві.
 • у самки так багато енергії йде на те, щоб знести яйця, а у самця, щоб їх висидіти, що за час гніздового періоду ці птахи втрачають до 75% своєї маси.

Характерні особливості ківі. Опис

Оперення: сірувато-коричневе, схоже на волосся. Крила не годяться для польоту.

Яйця: у вирите в землі і вистелене листям гніздо самка відкладає 1, зрідка 2, білих яйця масою близько 500 г.самець насиджує яйця протягом 42-50 днів.

Вібриси: чутливі щетинки, які знаходяться біля основи дзьоба, допомагають знаходити їжу в темряві.

Ноги: короткі і сильні, з гострими кігтями. Ними птах викопує корм і захищається.

Дзьоб: довгий, тонкий з ніздрями, які відкриваються на самій вершині дзьоба. Сильно розвинені нюхові порожнини.

Денне укриття: вхід в нього прихований під деревом або в кущах, птах спить тут до настання темряви.


— ареал де мешкає ківі

Де мешкає ківі

Ківі мешкає в новій зеландії. Ці птахи поширені на обох островах нової зеландії і на острові стюарт.

Захист і збереження

Чисельність всіх трьох видів ківі постійно скорочується. Це відбувається внаслідок зменшення області їх поширення. Також на чисельність ківі впливають кішки, собаки і ласки. Птах ківі охороняється законом і є символом нової зеландії.

Ківі. Відео (00:02:00)

Найкраще відео з птахом ківі. Відео (00:00:54)

Last night the worst drought in 20 + years here on purerua peninsula was broken with a 36mm rainfall. This afternoon, one of our local kiwis came out in broad daylight. We think it had been getting hungry because the ground was too hard and dry to penetrate during the drought, but with the softer soil today, the bird came out to catch up on feeding.
Note the very unusual white head and underside. Locally, this one is named «chalky».

Рідкісний білий ківі. Відео (00:01:01)

A rare white kiwi chick has been born — the first to be hatched in captivity. Just beautiful:)

Забавні тварини-пташеня ківі. Відео (00:02:49)

16 day old baby kiwi feeding. Isn»t this the cutest animal in the world?. What»s your cutest animal?. Kiwi have already been named the cutest bird in the world.

Kiwi chick hatches at auckland zoo. Відео (00:02:36)

Michelle whybrow, one of our bird zookeepers, filmed our latest kiwi chick hatch-that » s number two for the bnz operation nest egg season!

«я і світ» продовжує тему про пернатих і сьогодні розповість про птаха ківі, фото і опис ви побачите нижче. Чому так назвали, як виглядає і де мешкає, чим харчується і яка небезпека їм загрожує – відповіді на ці питання ви знайдете в даній статті.

Не поспішайте порівнювати цю птицю з фруктом. Так, є невелика схожість-така ж напівкругла і схожа за кольором, алеТільки трохи. Адже це диво навіть не літає! а може це зовсім і не птах? давайте детальніше.

Що за істота?

Ці пернаті – національний символ нової зеландії і племені корінного населення маорі. Вважається, що назва птахів походить від їх співу, що нагадує такі звуки: «киї-виї», «киї-виї». В даний час в країні мешкає занадто мало особин, всього п’ятеро на кв.км, тому ківі занесені в червону книгу.

Зовні новозеландські пташки нагадують не тільки фрукт ківі, але і звичайну курку невеликого розміру і без без крил. Ні, крильця, звичайно, є, але настільки маленькі, що помітити їх складно, поки не помацаєш птицю руками. Через таких невеликих крилець, птахи не можуть і не вміють літати. У давні часи вони володіли такою здатністю і багато переселилися в зеландію з австралії.

При відсутності нормальних крил і хвоста, ясно, що птахи не вміють і плавати. До речі, з боку здається, що ківі покриті шерстю, але насправді це пір’я, які змінюються кілька разів протягом року – відбувається линька, як у тварин. Тому логічно виникає питання: це птах або тварина?

У природі розрізняють 5 видів ківі: є великі і маленькі, що живуть на півночі і півдні. Самочки більші і досягають в зростанні до 50 см і вазі до 4 кг, самці ж удвічі менше. За формою, тіло нагадує ще один фрукт-грушу, при невеликій голові і короткій шиї. Маленькі очі не здатні добре бачити, що компенсується прекрасним нюхом (ніздрі знаходяться на кінчику дзьоба) і слухом.

Цікавий скелет птахів-ківі відносяться до роду бескилевих птахів, а кістки досить важкі. На широко розставлених ногах по 4 пальці з міцними кігтями. Коли ківі бігають, вони забавно перевалюються, як смішні заводні іграшки. Ще однією відмінністю від царства пернатих є наявність у ківі вібрисів – маленьких вусиків, чутливих до навколишнього середовища. І ще одне порівняння з ссавцями: температура тіла майже як у тварин, близько 38 градусів.

Їдять ківі черв’яків і комах, що мешкають в грунті. А вивуджують їх птиці за допомогою дзьоба і нюху. Ще в раціон входять опале ягоди, насіння і плоди, молюски і ракоподібні, вугри і жаби.

Характер і життя

Середовище проживання – вологі зарості в лісах острова. Кігтики на ногах добре допомагають пересуватися по постійно сирої, болотистій землі. Пташки не будують гнізда, а вважають за краще жити в землі, риючи ямки під корінням дерев або в густих чагарниках. Їх житла — це цілі лабіринти з декількома виходами і таких норок у ківі дуже багато. У таких будиночках вони ховаються вдень і виходять на промисел тільки вночі: шукають їжу або будують додаткові нори. В цей час птахи поводяться досить агресивно, особливо «чоловіки». Обходячи свою велику територію, вони попереджають непроханих гостей гучними криками.

В одному з таких жител, самка і відкладає одне яйце. Чому так мало, адже зазвичай в гніздах птахів буває, найменше, два пташенята. Ківі виношує занадто велике за розміром яйце, насилу вміщається в її тілі — за кілька днів до пологів пташка навіть не їсть – немає місця для їжі. Велике біле яйце вагою до 450 гр. Становить четверту частину ваги мами. Подивіться на фотографію скелета вагітної пташки — яке величезне яйце знаходиться всередині неї.

Яйце висиджує самець, якого періодично підміняє самка, щоб татко зміг поїсти і відпочити. Турботливі спочатку батьки, залишають пташеня, як тільки він вибирається з шкаралупи. Кілька днів малюк харчується залишками жовтка, а приблизно через тиждень залишають рідний дім і починають шукати їжу самостійно, остаточно адаптуючись до життя через пару тижнів.

Але не все так гладко у пташенят: через те, що батьки залишають їх народженими, 90% малюків гине в перші кілька місяців. Тільки 10% доживає до статевозрілого стану. А всього птахи живуть 50-60 років, створюючи постійні пари на все життя.

У 1991 році влада почала вживати заходів щодо збільшення чисельності цих птахів. У підсумку за кілька років число, що доживають до дорослого віку збільшилася з 5 до 60%.

Ківі-незвичайні і маловивчені через свою полохливості і нічного способу життя птиці, тому цікаві факти про них можна збирати ще довгий час. Хоча картинок безкрилих, нелітаючих пернатих зроблено досить багато.

Відео

Ківі (арtеryх) — єдиний представник роду бескилевих птахів з однойменного сімейства (арtеrygidае) і загону ківіобразних птахів, або безкрилих (арtеrygifоrmеs). У рід включено п’ять видів, які ендемічні для території нової зеландії. Птах є досить близькою родичкою казуарів і ему.

Опис птиці ківі

Ківі є символом нової зеландії, а зображення цього птаха можна зустріти на марках і монетах . Зовнішній вигляд і звички ківі настільки дивовижні і істотно відрізняються від опису і поведінкових особливостей інших птахів, що зоологом вільямом кальдером такі яскраві представники сімейства арtеrygidае були названі «почесними ссавцями».

Зовнішній вигляд

Ківі є нелітаючими безкилевими птахами. Розміри такої дорослої пташки дуже невеликі, не більше розмірів звичайної курки. Для ківі характерним є статевий диморфізм, а самки завжди помітно більші, ніж самці. Тіло птиці грушоподібної форми. Голова невелика, розташована на короткуватій шиї. Середня вага тіла дорослої особини може варіюватися в межах 1,4-4,0 кг.

Для ківі властивим є наявність найбільшої редукції крил, в порівнянні з усіма живуть нині птахами. Довжина крил не перевищує 50 мм, тому вони практично непомітні під добре розвиненим оперенням. Проте, ківі зберегли пташину звичку, і в процесі відпочинку ховають свій дзьоб під крило.

Це цікаво! поверхня тіла птиці рівномірно покрита м’якими пір’ям сіруватого або світло-бурого кольору, більше схожими своїм зовнішнім виглядом на шерсть. Ківі не мають хвоста. Ноги птиці чотирипалі, досить короткі і дуже сильні, забезпечені гострими кігтиками. Скелет представлений важким кістяком.

Ківі-птах, що покладається в основному не на свій зір, яке забезпечують маленькі за розмірами очі, а на дуже добре розвинений слух і виражений нюх. Птах має дуже довгим, гнучким, тонким і прямим або трохи зігнутим дзьобом, який у дорослого самця може досягати довжини в 9,5-10,5 см.довжина дзьоба самки трохи більше, і залишає близько 11,0-12,0 см. Мова у ківі є редукованим. Біля основи дзьоба розташовуються органи дотику, представлені чутливими щетинками або вібрисами.

Нормальні показники температури тіла ківі становлять 38°c, що приблизно на пару градусів нижче, ніж даний параметр у багатьох інших видів птахів. Такий рівень більше характерний для температури тіла більшості ссавців тварин. Слід зазначити, що оперення ківі має дуже специфічним і сильно вираженим запахом, віддалено нагадує грибний аромат.

Це цікаво! ніздрі у ківі відкриваються на кінцевій частині дзьоба, в той час як у інших видів птахів вони розташовуються біля самої основи дзьоба.

Саме завдяки такій особливості, птах дуже вразлива для багатьох наземних хижаків, які здатні легко знайти ківі по запаху.

Спосіб життя і характер

Переважною природним середовищем існування ківі є сирі і вічнозелені лісові зони. Завдяки наявності досить довгих пальців на ногах, такий птах не може загрузнути в болотистих грунтах. Найбільш населені ділянки характеризуються наявністю близько чотирьох або п’яти птахів на кожен квадратний кілометр площі. Ківі ведуть виключно нічний або сутінковий спосіб життя.

Протягом денних годин, ківі намагаються ховатися в спеціально виритих норах, дуплах або під поверхневими корінням рослин. Наприклад, великий сірий ківі здатний виривати нору, яка являє собою справжнісінький лабіринт, що володіє відразу декількома виходами і входами. На своїй територіальній ділянці доросла особина часто має близько п’яти десятків притулків, які щодня змінюються.

Вирита нора займається птахом тільки через кілька тижнів після облаштування . За такий часовий проміжок дуже добре розростається моховиста і трав’яниста рослинність, яка служить відмінною маскуванням для входу в притулок. Іноді ківі дуже ретельно маскує своє гніздо, спеціально прикриваючи вхідну частину листям і зібраними гілочками.

У денні години птах здатна залишати свій притулок виключно в разі небезпеки, що наближається. Вночі птах неймовірно рухлива, тому встигає обійти площу всієї своєї ділянки.

Потайна і дуже боязка в денні години птах, з настанням ночі стає досить агресивною. Ківі