Домой Без рубрики Венеціанська штукатурка: що це таке, способи, способи нанесення

Венеціанська штукатурка: що це таке, способи, способи нанесення

0
Венеціанська штукатурка: що це таке, способи, способи нанесення

Що таке венеціанська штукатурка і її склад

Якщо стіна виглядає як мармурова поверхня, але немає швів, її обробляють венеціанської штукатуркою. Цей оздоблювальний матеріал був винайдений багато століть тому в стародавньому римі. Коли комусь в голову прийшла ідея змішати мармурову пил і вапняну замазку. Вийшла еластична композиція, що нагадує натуральний мармур на стінах. Для більш чіткого малюнка в суміш були додані натуральні барвники.

венеціанська штукатурка наноситься на стіни, стелі, колони

Найпопулярнішою була глина. Стіни мали червонуваті або рожеві прожилки (в залежності від кольору глини), що робило декор більш схожим на натуральний мармур. Щоб покриття було міцним, оштукатурену поверхню покривали шаром воску, який потім шліфували. Стіни були не відрізняються від мармуру. Тільки швів не було.

І тільки через століття, в епоху відродження, венеціанська штукатурка з’явилася у венеції, де її почали використовувати замість мармурових плит. Техніка була непростою, але працювати з венеціанською штукатуркою набагато простіше, ніж монтувати і гладити мармурові плити. Тому такий вид прикраси став дуже популярним. Нею прикрашали стіни, стелі, колони в будівлях. Обробка була красивою і міцною, погано реагувала на перепади вологості і температури, що в умовах підвищеної вологості венеціанських каналів буквально призвело до широкого використання цього матеріалу. Популярності сприяв також той факт, що мармурову пил легше переносити і вона коштує менше. Інші компоненти були додані локально витягнуті. Слава про прекрасне оздоблювальному матеріалі швидко поширилася по купцям, які назвали його венеціанської штукатуркою. З тих пір це стало звичаєм.

італійська декоративна штукатурка може бути світлою або насиченою за кольором

Описаний вище склад венеціанської штукатурки – мармурова пудра, вапняна замазка і фарбувальні добавки – використовується і сьогодні. Повністю натуральна обробка. Але є склади, в які додають синтетичні (акрилові) барвники або замість вапна використовуються сучасні сполучні. Ще міг бути сік каучукових дерев, гранітний щебінь. До складу входять всі або деякі добавки-в залежності від виробника, але цей матеріал ще називають венеціанської штукатуркою, оскільки основний компонент – мармурова пил – залишається колишнім.

Технологія нанесення

Обштукатурити венеціанську штукатурку своїми руками складно. Проблема в тому, що це творчий процес і способи нанесення маси. Різні рухи призводять до появи іншої поверхні. Без досвіду неможливо передбачити, що у вас вийде. Дізнатися, який рух до якого результату призведе до якого результату, можна тільки експериментально, тобто потрібно спробувати. Але венеціанська штукатурка зовсім не дешева, тому досвід коштує дорого. Навіть якщо треба якось вчитися…

техніки нанесення різні, зовнішній вигляд дуже і дуже різноманітний

Єдине, що можна порекомендувати, це обштукатурити шматок фанери площею не менше 1 кв, а краще 2, відшліфувати, покрити ґрунтовкою і спробувати нанести на цю поверхню венеціанську штукатурку, уточнивши техніка. Не рекомендується відразу приступати до обробки. Швидше за все, все доведеться знімати і переробляти, що прикро, дорого і вимагає багато часу. Якщо пощастить, можна потрапити до торговців, які навчать вас працювати з венеціанською штукатуркою. Надають матеріал і підставку для роботи, показують, як це робити. Але таке трапляється рідко.

Підстава, на яке накладається венеціанська штукатурка, має бути ідеально рівним. Його попередньо шпаклюють і розрівнюють до абсолютної гладкості. Використовуйте латексну замазку. Якщо нанести склад на нерівну стіну, він тільки підкреслить недоліки і збільшить витрату венеціанки. Вирівнювання можна зробити за допомогою базового шару, але таке вирівнювання буде дуже дорогим.

це та стіна, яку ви можете отримати

Гладка стіна покривається ґрунтовкою глибокого проникнення. Бажано в два шари. Це забезпечить хороше зчеплення обробки, видалить пил, що залишився після шліфування штукатурки, і запобіжить розвиток грибка. Після того, як стіна висохне, можна приступати до роботи.

Перемішування і колеровка

Продається венеціанська штукатурка в відрах, пастоподібного виду. Базовий варіант-білий, для отримання кольору додані колірні поєднання, є декоративні добавки для різних ефектів: перламутр, блискітки і т.д. Розфарбувати композицію можна в магазині або самостійно.

Для самостійного фарбування вам знадобиться дриль з насадкою для перемішування. У деяких випадках венеціанську штукатурку покривають шаром води, щоб запобігти її висихання. В цьому випадку злийте воду перед використанням або фарбуванням. Потім за допомогою дрилі-насадки перемішують склад до однорідної маси. І тільки після цього в масу вливається барвник, перемішується кілька хвилин (5-10) за допомогою дрилі і насадки.

добре перемішайте, поки колір не стане однорідним. Проходить 10-20 хвилин

При перемішуванні будьте обережні – склад часто не бруднить біля стінок відра. Витягнувши насадку, візьміть чистий дерев’яний брусок невеликого розміру і проведіть їм по стінах. Швидше за все, є місця, куди настоянка не потрапила. Проведіть планкою кілька разів уздовж стін, переконавшись, що стіни покриті фарбованим матеріалом. Знову перемішайте дрилем до отримання однорідного кольору. Цю процедуру можна повторити ще раз для більшої безпеки. Є ще один нюанс-деякі виробники рекомендують почекати 12 годин після фарбування.

При самостійному фарбуванні слід пам’ятати, що у деяких складів при висиханні колір змінюється (не у всіх). Тому для визначення майбутнього кольору потрібно зробити свотчі: нанести пару штрихів і дочекатися висихання. За результатами додати барвник або незабарвлений склад.

Також пам’ятайте, що ручна розмальовка не повторить один і той же колір. Нова партія буде іншою. Тому фарбувати матеріал потрібно в більшій кількості, ніж повинен бути витрата – краще, щоб щось залишилося, ніж не вистачило.

Правила нанесення шарів

Шари при нанесенні венеціанської штукатурки можуть варіюватися від двох до десяти. Все залежить від бажаного результату. А відповідність між «бажаним результатом» і реальним – питання досвіду.

зробити таку красу своїми руками можна . Якщо спочатку потренуватися

Шари наносяться по-різному, але кожен з них вирівнюється і шліфується до однорідності, кожному потрібно дати висохнути. І тільки після нанесення і висихання останнього поверхню можна покрити воском – бджолиним або синтетичним. Залежно від типу воску виходить глянцева (бджолиний віск) або матова (синтетична основа) поверхню. Стіни, покриті синтетичним захисним складом, також стають стійкими до води і вологи, тому, якщо ви хочете обробити стіни ванної венеціанської штукатуркою, візьміть синтетичний віск.

База

Перший шар – це основа. Наноситься рівномірно, за правилами нанесення звичайної штукатурки-вона повинна бути однорідною. Він може бути кольоровим чи ні. Це залежить від того, який фон ви хочете використовувати: білий або кольоровий. Якщо нанести 2-3 шари матеріалу, він буде просвічувати крізь них. Якщо шарів 5 і більше, швидше за все, його не буде видно (знову ж таки, це залежить від типу композиції).

невелика кількість складу наносять на шпатель і втирають по стіні

Щоб дізнатися точно, ознайомтеся з рекомендаціями виробника або подивіться майстер-класи з нанесення венеціанської штукатурки. І щоб відчути різницю, спробуйте зробити те-то і те-то на шматку фанери. Так безпечніше.

Другий і наступні

Другий шар венеціанської штукатурки і всі наступні наносяться хаотичними мазками. Склад наноситься на тонкий гнучкий металевий шпатель або на спеціальний венеціанський шпатель. Склад наноситься на край шпателя / кельми, дрібними мазками наноситься в різні боки на стіну. При цьому слід намагатися не бачити доріжку з першого дотику інструменту до поверхні. Наступне пляма як би закриває, змащує це місце. Також не варто прагнути до однаковості. Вся справа в хаосі напрямків, форм, ліній, кривих. Приблизно так само, як натуральний мармур.

нанесення секундної стрілки-хаотичне або в одну сторону – залежить від бажання

Венеціанська штукатурка сохне за 1-10 годин в залежності від складу, виробника, температури і вологості. Дивіться на упаковці точний час. Після висихання поверхня протирається сухим шпателем. Це згладжує будь-які відмінності, що залишилися після нанесення шару. Наступний шар наноситься на очищенуПоверхня, підсушує, розгладжує. І так до тих пір, поки не буде отриманий бажаний результат. І результат-зазвичай це — через тонкі шари просвічують більш темні смуги в тих місцях, де при нанесенні склад лягає більш щільно. Глибина і яскравість, з якою смуги «пропускають», залежать від кількості нанесених шарів.

Фінішний

Останній шар венеціанської штукатурки необхідно нанести тонким металевим шпателем. Техніка називається «сдір» і рівень майже прозорий. Нанести трохи складу на шпатель, нанести на стіну, щільно притиснувши лезо, зібрати склад з задньої стінки. На стіні залишається дуже тонкий шар матеріалу. На цьому етапі потрібно постаратися вирівняти поверхню. Невеликі нерівності під час затірки видалять, але потрібно постаратися.

це інструмент для нанесення венеціанської штукатурки-спеціальний шпатель

Залізнення

Останній тонкий шар венеціанської штукатурки повністю не висихає. Через 20-50 хвилин починаємо гладити поверхню. Врахуйте, що деякі склади потрібно розгладжувати на невеликі ділянки. Ми нанесли венеціанську штукатурку на невелику ділянку (приблизно пів квадратних метра) і стерли його. Інші виробники допускають більш тривалий період часу. Обов’язково варто подивитися на упаковку або запитати у виробників.

Сам процес прасування – це оштукатурювання сухою і чистою металевою поверхнею. Беремо чистий венеціанський шпатель без рубців, подряпин і інших дефектів і розгладжуємо поверхню круговими рухами. При цьому з’являється візерунок, з’являється блиск, поступово венеціанська штукатурка набуває «глибину» і шаруватість, характерну для натурального мармуру.

після прасування з’являється візерунок, стіна стає мармуровою, має легкий шовковистий блиск

При прасуванні венеціанської штукатурки необхідно уважно стежити, щоб не утворювалися подряпини і розриви. Для цього на шпателі не повинно бути піщинок, крупинок матеріалу і так далі, крім того необхідно гладити стіну площиною шпателя, не торкаючись її країв. Обробляємо невелику ділянку за один раз, коли на ньому з’являється малюнок, переходимо до іншої ділянки, не забуваючи звертати увагу на межі двох ділянок.

Останнім етапом може стати прасування венеціанської штукатурки. В такому стані можна залишити стіни або стелю в кімнатах. Захисне воскове покриття потрібно для коридорів, ванних кімнат, кухонь.

Нанесення воску

Віск наноситься після повного висихання венеціанської штукатурки. Звичайно, краще день почекати. Віск наноситься широким шпателем тонким шаром»на сдер». Товстий шар з часом починає лущитися і відшаровуватися, тому на стіні залишаємо мінімум.

після нанесення бджолиного воску стіна стає блискучою

Приблизно через 30-50 хвилин після нанесення ми починаємо полірувати віск. Для цього підійде пухнаста насадка для дрилі або болгарки. Волосся на насадці повинні бути короткими і м’якими, не розтріпатися. Ставимо швидкість не більше 3000 об / хв.на більш високих оборотах віск швидше видаляється, ніж полірується. Полірування триває до отримання бажаного блиску (в залежності від типу воску).

якщо вам потрібен непрозорий захисний шар, використовуйте синтетичний віск

Повне висихання воску – близько двох тижнів. Тільки після закінчення цього часу можна чистити / мити / скраб. Коли справа доходить до ванної кімнати, краще не зловживати нею (якщо це можливо).

Самостійно набивати венеціанський гіпсовий корпус-дороге задоволення. При цьому зрозуміти з опису, що і як робити, як наносити мазки, практично неможливо – незрозуміло, словосполучення «в хаотичному порядку» нічого не пояснює, тому що досі немає повного хаос. У заявці присутній певний порядок або упередженість. Отже, щоб вам було легше зорієнтуватися, ми підкажемо, під яким кутом наносити штрихи на кожному рівні. Так що є шанс, що після пари випробувань «на фанері» самоуложенная венеціанська штукатурка порадує вас.

венеціанський відмінно виглядає у ванній

Спосіб перший: малюнок не дуже яскравий, не дуже чітко виражений, лінії плавні, без різких переходів. Застосовуйте шари наступним чином:

 1. база — це можна робити без фарбування, білим складом рівним шаром, добре розгладжуючи поверхню. Витрата-500-600 мг / м2.
 2. другий шар-кольоровий матеріал. Нахил при переміщенні шпателя близько 30 °. Можуть залишитися більш темні і світлі смуги. Витрата 220-250 мг / м2.
 3. третій шар пофарбований. Відшліфуйте краю невеликого венеціанського шпателя наждачним папером із зернистістю 600 і видаліть забруднення. Нанесіть суміш цим шпателем під кутом 45 °. Витрата 80-100 г / м2.
 4. через 20-30 хвилин пропрасувати, при необхідності нанести віск і відполірувати. Венеціанська штукатурка багато виглядає в будь-якому інтер’єрі

Непоганий варіант з хорошим ефектом. Чи не надто важка техніка дає надію на те, що венеціанська штукатурка буде виглядати нормально навіть в тому випадку, якщо її завдає недосвідчений новачок. Але спочатку спробуйте все на «компенсованому».

Метод другий: з кольоровою основою, різноспрямовані мазки в кожному шарі. Порядок подачі заявки наступний:

 • перший шар. Композиція такого ж кольору. Тонкі, майже більш рухливі штрихи, поперемінно в трьох напрямках: вертикально, горизонтально, похило. Поступово чергуючи ці напрямки, заповніть поверхню тонкими мазками.
 • гладити, чистити воском.венеціанську штукатурку на кухні необхідно захищати синтетичним воском
 • другий шар. Інший колір матеріалу може бути трохи світліше. Удари теж різноспрямовані, але трохи меншого діапазону.
 • основа-однорідний шар, пофарбований в основний колір матеріал, витрата-500-600 мг / м2.

Цей спосіб теж непоганий, якщо ви можете освоїти різноспрямовані руху. При цьому не забувайте, що штрихи повинні бути тонкими. Загалом, спробуємо.

Венеціанська штукатурка – плюси і мінуси

Окремо варто розглянути переваги і недоліки венеціанської штукатурки як матеріалу для внутрішньої обробки. Серед переваг можна виділити наступні.

 1. фактура, що імітує багато видів натурального каменю (залежить від техніки, яку використовував майстер-штукатур).

Декоративна венеціанська ліпнина

 1. ефект «внутрішнього світіння» за рахунок високої відбивної здатності матеріалу і використання воскового покриття.
 2. стійкість до механічних впливів і перепадів температур.
 3. тривалий термін служби не менше 25 років (при правильній технології штукатурення).
 4. відсутність швів і стиків при обробці стін та інших поверхонь.
 5. довговічне збереження кольору завдяки восковому покриттю.
 6. водонепроникність-венеціанську штукатурку можна сміливо використовувати у ванних кімнатах або саунах.

На фото-приклади обробки стін різними композиціями з використанням різних технологій декорування

До недоліків венеціанської штукатурки можна віднести дорожнечу матеріалу, складність обробки і високі вимоги до основного шару – він повинен бути ідеально рівним і добре залитий, без нерівностей і дефектів. Без останнього фактора ви можете зіткнутися з проблемою, коли всі недоліки стіни будуть видні після завершення обробки.

декоративна мармурова штукатурка

Стіна, оброблена штукатуркою, в залежності від типу матеріалу може мати різну фактуру, колір, скромний і непомітний вигляд або, навпаки, дуже дорого. Мармурова декоративна штукатурка-один з видів декоративного оздоблення поверхонь. Застосовується для різних цілей, в тому числі для фасадів.

Постобробка декорування

Після висихання останнього шару декоративної штукатурки поверхню необхідно знову відшліфувати. Їх загальна кількість не може бути менше трьох, а час висихання – менше 6 годин. Загальний час висихання має бути не менше 3 днів.

Для шліфування можна використовувати дрібнозернистий наждачний папір (зернистість 0), але для автоматизації і прискорення процесу можна використовувати шліфувальну машину. Його також використовують для полірування поверхонь.

Полірування дозволяє домогтися ефекту глянцевого покриття, зробленого венеціанської штукатуркою і майстром своїми руками. В якості поліролі використовується будівельний віск для венеціанської штукатурки. Його можна розпорошити на поверхню або нанести на шліфувальну губку і втирати до повного вбирання.

Якщо такого засобу немає, поверхню можна обробити замшевою рукавичкою. Це займає більше часу, але не менш ефективно.

Використання воску має подвійне призначення. Незважаючи на наявність в сучасному складі штукатурки акрилу, він пропускає воду і пар. На венеціанськійШтукатурці віск діє як водовідштовхувальний ізолятор.

Готова венеціанська штукатурка під мармур своїми руками не вимагає додаткового фарбування і виглядає як повноцінне декоративне покриття. Для поліпшення відблисків, передачі кольору можна влаштувати підсвічування стін.

Як виконувати роботи з нанесення

Шиття

Штукатурка наноситься шпателем, для цих цілей можна використовувати шпатель, гіпсовий шпатель.

Принципової різниці у виборі інструменту немає. Майстри використовують різні варіанти роликів, терок та інших інструментів. Це доводить, що чіткої кількості варіантів текстури немає, завжди можна створити щось незвичайне і нестандартне.

На відміну від звичайної мастики, коли бажано за один прохід покрити якомога більшу площу, в цьому випадку матеріал наноситься короткими стібками.

Підготовка декоративної венеціанської штукатурки

У будівельних магазинах продається оздоблювальний матеріал у вигляді пластичної пастоподібної маси і сухої суміші, упакованої в тару.

Пастоподібний склад перед обробкою перемішують, щоб отримати однорідне поєднання компонентів. Якщо штукатурка базова біла, вона поєднується з пігментом необхідного відтінку. Отримавши бажаний колір, приступають до декорування поверхонь.

Приготування сухої суміші починається з змішування складу з водою в пропорціях, рекомендованих виробником. Отриману масу ретельно перемішуємо, відставляємо. Коли штукатурка постояла 15 хвилин, перемішування повторюють. Після цього вона готова закінчити роботу. Зазвичай сухий матеріал ділиться на кілька порцій. При необхідності наступну частину розбавляють водою і відразу використовують.

З іншого боку, венеціанська штукатурка своїми руками дозволяє заощадити значну суму.

Спосіб приготування суміші в домашніх умовах, покрокова інструкція

Для виготовлення венеціанської штукатурки купують річковий пісок або купують малахіт, мармур, кварц або будь-який інший порошок в спеціалізованій лабораторії. Потім вони утворюють суху суміш.

Потім крок за кроком виконайте наступні дії:

 1. гідроізоляційна грунтовка в співвідношенні 1: 2 розлучається водою з температурою не менше 10 ° с;
 2. при постійному перемішуванні в розчин поступово додається суха суміш;
 3. довести склад до стану однорідної кремоподібної маси;
 4. дати настоятися 15 хвилин;
 5. змішування.

Фарба додається до матеріалу перед оштукатурюванням.

Річковий пісок попередньо необхідно промити і просіяти. Якщо вам належить працювати з кар’єрним піском, ви повинні спочатку замочити його у воді на кілька годин. Ця процедура підготовки допомагає видалити глину з деталі.

Витрата і реставрація

Виробник вводить витрата на 1 м2 в каталозі або на упаковці. Ви можете скористатися калькулятором, щоб розрахувати необхідну кількість складу. Витрата венеціанської штукатурки залежить від типу застосовуваної технології нанесення, рівня кваліфікації, складу розчину.

Витрата на м2 по шарах виглядає так:

1-й-500-600г / м2 (максимальна кількість),

2-я – 220-250 г / м2,

3 ° – 80-100 г / м2 (мінімальна кількість).

Ви також можете скористатися нашим онлайн-калькулятором декоративної штукатурки.

Венеціанська штукатурка відноситься до ремонтних покриттів. У цьому випадку немає необхідності переробляти всю стіну і можна відновити дрібні дефекти або незначні пошкодження. У разі відколів, подряпин, бруду на великій поверхні, відшарувань венеціанська штукатурка ремонтується. В цьому випадку необов’язково знімати покриття цілком, досить відновити придатність потрібної ділянки.

Покрокова реставрація мармурової обробки:

 1. при появі тріщин в штукатурці, тріщин по площі простукують, щоб визначити, чи немає відшарування покриття від основи. Все, що відділяється від стіни, видаляється.
 2. порожнє місце очищаємо щіткою від залишків попереднього фінішного складу, від пилу.
 3. підстава грунтується пензлем бажаної ґрунтовкою або складом пва і води 1: 5.
 4. на основу ремонтованої ділянки наноситься гіпсовий розчин або штукатурна шпаклівка (якщо основа – гіпсокартон). Поверхня затірки / розчину затирають до бажаної гладкості.
 5. підбирається декоративний розчин тієї ж марки або береться акриловий склад білого кольору. Підбирається колірна гамма і композиція забарвлюється в колір обробки стін.
 6. розчин наносять м’яким шпателем (при великій площі місця ремонту намагаються повторити схему штрихів).
 7. видаліть надлишки розчину з непошкоджених поверхонь вологою тканиною.
 8. після висихання віск наноситься або покривається глазур’ю. Полірування для додання блиску.

Особливості венеціанської штукатурки-переваги і недоліки

Вище стандартний склад венеціанської штукатурки. Звичайно, це можна зробити як на заводі, так і вручну.

Що стосується другого варіанту, то він більш ризикований, хоча б тому, що є ймовірність помилитися з пропорціями при змішуванні і в результаті ви не отримаєте точно очікуваного результату. Однак венеціанку своїми руками цілком можна створити як в мінімальному, так і в досить великій кількості. Важливо знайти все необхідне-кам’яну крихту, вапно або акрил, а також потрібну колірну гамму.

Крім того, варто заздалегідь зрозуміти, чи дійсно підійде в даному випадку нанесення венеціанської штукатурки, а не будь-якого іншого оздоблювального складу.

Розглянемо, чим хороша венеціанська штукатурка в інтер’єрі і будівництві.

До основних переваг цього оздоблювального матеріалу можна віднести наступне:

 1. зовнішній вигляд, який іноді дуже схожий на справжній мармур. Він завжди виглядає благородно, аристократично і підходить для самих різних приміщень.
 2. ефект венеціанського мармуру надає блиск готової поверхні завдяки хорошому відбиттю світла. Це візуально розширює кімнату, наповнює її світлом і яскравістю. Цей ефект можна ще більше посилити, якщо покрити верх штукатурки спеціальним воском.
 3. оштукатурена поверхня стає більш стійкою. Венеціанська штукатурка легко переносить екстремальні температури, підвищену вологість і навіть механічні навантаження (удари, тиску, садна і т.д.). Це покриття підходить для ванних кімнат, ванн, саун, підвалів, котелень, кухонь, басейнів і багатьох інших середовищ.
 4. за умови, що штукатурка була нанесена з дотриманням всіх правил, її середня тривалість досягає чверті століття, що є рекордним показником для оздоблювальних матеріалів.
 5. навіть венеціанський колір зберігається надовго. Тим же восковим покриттям можна посилити колірну гамму.
 6. венеціанська штукатурка ідеально підходить для обробки внутрішніх стін. Він лежить чудово рівно, без необхідності створення швів або швів.

Венеціанська штукатурка також має очевидні недоліки. Частіше за інших відзначається:

 1. висока вартість в порівнянні з класичними недорогими матеріалами: традиційної штукатуркою, шпалерами, панелями.
 2. необхідність суворого дотримання чіткої технології нанесення штукатурки. Тільки в цьому випадку можна очікувати очікуваного ефекту.
 3. високі вимоги до якості поверхні штукатурки (зазвичай стін). Поверхня попередньо необхідно вирівняти і ретельно очистити. Теоретично можна нанести венеціанку на нерівну стіну, але зовні це буде виглядати досить неакуратно.

Найголовнішою перевагою венеціанської штукатурки для внутрішньої обробки є можливість створити кінцевий результат за власними уявленнями. Справа в тому, що ви можете контролювати колір і товщину штукатурки. В результаті це дозволить отримати більш структурований і чіткий, а точніше розпливчастий і невагомий малюнок. А запит «венеціанська фото штукатурка» в пошуковику інтернету дозволить вам отримати достатню порцію натхнення.

Оригінали проти фейків: переваги з недоліками.

вихідний склад сильно відрізняється від поточної версії. В основному через відсутність органічних компонентів, таких як овочеві соки або кров тварин. Однак від цього він тільки виграв.

Мінеральні барвники з прийшли їм на зміну штучними емульгаторами врятували його від вицвітання, підвищили довговічність покриття і підвищили його декоративні властивості. Але основні компоненти-гашене вапно з унікальним мінеральним порошком-залишилися незмінними. За цією технологією склади виготовляються сумлінними виробниками. Як робиться венеціанська штукатурка — їх комерційний секрет.

Деякі недосвідчені фахівціВиготовляють венеціанську штукатурку своїми руками, не дотримуючись елементарних правил, і виробляють неякісний замінник. Але такі матеріали теж купують, хоча їх використання блюзнірсько називати оригінальною вагонкою.

Якщо ви вирішили самостійно провести цей вид оздоблювальних робіт, то в першу чергу необхідно ознайомитися з основними особливостями венеціанської штукатурки. Ці знання дозволять вам максимально використовувати знання, отримані з цього матеріалу. Колір покриття може бути абсолютно будь-яким, хоча багато хто все ж вважають за краще імітацію мармуру.

Головне – додати фарбувальний пігмент безпосередньо перед початком нанесення.

Прозора структура штукатурки дозволяє домогтися невимовної гри світла, що зайвий раз підкреслює той факт, що будь-яка поверхня повинна бути підготовлена дуже якісно, інакше всі нерівності стануть помітні. Цей вид матеріалу відмінно наноситься на цегляні, дерев’яні та бетонні поверхні, але головним аспектом залишається підготовка ділянки до подальшого нанесення матеріалу.

Після нанесення шару штукатурки на поверхню матеріал почне автономно поглинати вуглець, доступний всередині або зовні, після чого відбудеться процес карбонізації, який призведе до утворення специфічної вуглецевої плівки. В результаті виходить тверде паропроникне і вологостійке покриття, термін служби якого складе не менше 15 років. Незначні відмінності синтетичних і мінеральних матеріалів не змінюють основних властивостей штукатурки.

Різні фактури дозволять зробити вибір на користь оптимального варіанту для будь-якого існуючого інтер’єру. Але це вже особисті переваги кожного, адже саме замовник створює дизайн, який буде поєднуватися із загальною концепцією інтер’єру.

Єдиний і дуже істотний недолік цього виду штукатурки – дорожнеча. Але якщо було прийнято рішення зробити венеціанську штукатурку своїми руками, можна заощадити чималу суму, а кінцевий результат буде коштувати витрачених грошей і часу.

Класика-найпростіший спосіб

Перед нанесенням венеціанської штукатурки необхідно готовий склад (у вигляді пасти) перемішати до однорідного стану або з’єднати суху суміш з водою. Пропорції компонентів вказані на упаковці, при цьому співвідношення води до суміші потрібно дотримуватися дуже строго. Дуже важливо вливати в рідину сухі інгредієнти, а не навпаки. При заливці сухого тіста масу необхідно перемішати, довівши її до однорідності. Дати масі настоятися 5-7 хвилин і знову перемішати.

Класична схема обробки стін венеціанською штукатуркою складається з 3-х етапів:

 • нанести базове покриття;
 • шліфування і воскова епіляція.
 • укласти 2-3 декоративних шару, що утворюють візерунок;

Щоб отримати кольорове покриття, необхідно додати забарвлення штукатурці. Зробити це можна прямо в магазині, де куплена суміш. Ви можете розфарбувати її самостійно, так як при висиханні штукатурка буде світліше. Щоб не помилитися у виборі відтінку, можна нанести морилку з кольорової суміші на білу поверхню і просушити.

Правила нанесення базового покриття не особливо складні. Дуже зручно брати тісто лопаткою, укладаючи його на край кельми. Потім інструмент слід притиснути до поверхні стіни під невеликим кутом – передній край повинен бути піднятий приблизно на товщину пальця. Розітріть масу по поверхні вільним згинаючим рухом. Покрийте всю стіну поступово, невеликими квадратами.

Дуже важливо наносити мазки так, щоб вони перекривали сусідні на 0,5-1 см.оштукатурена стіна повинна висохнути протягом 6-8 годин (можна залишити на ніч). На підготовлену поверхню нанести наступний шар:

 1. нанесіть пасту крейдою на шпатель. Короткими і довгими мазками розподіліть його по базовому шару. На цьому етапі не слід прагнути до рівномірності нанесення – хаотичним мазків і створення незвичайної фактури готової штукатурки. Вирівняйте нерівності шпателем.
 2. просушіть стіну 2-3 години.
 3. відшліфуйте поверхню, видаляючи всі дрібні нерівності.

На завершення покриття емальовано. Нанесіть смужку розчину на широкий шпатель, притисніть інструмент до стіни, тримаючи його під дуже крутим кутом до поверхні стіни (75-80º). Нанесіть широку пасту одним безперервним рухом, щільно притискаючи шпатель до стіни.

По нанесеному мазку необхідно знову провести шпателем, розгладивши його і зробивши шар пасти дуже тонким. Рекомендуємо покривати емаллю окремими квадратами (близько 1 м2). Після обробки 1 квадрата потрібно переходити до наступного. Після того, як ви закінчите наносити розчин, поверніться до попереднього і відполіруйте його чистим шпателем до легкого блиску. Нанесіть розчин на 3 квадрати, відшліфуйте ділянку 2 і покрийте нову частину стіни пастою.

Квадрати зручно розташовувати при склінні сходами, починаючи з верхнього кута стіни і поступово рухаючись в сторони і вниз. Межі окремих ділянок потрібно стикувати з невеликим нахлестом, з’єднавши їх разом. Після закінчення обробки знову відполірувати стіну шпателем і просушити.

Добре оштукатурена поверхня не потребує шліфування. При наявності найдрібніших нерівностей варто трохи зачистити дуже дрібним наждачним папером, загладивши до ідеального стану. Пил потрібно видаляти дуже обережно, щоб віск осів рівномірно. Саме тому майстри вважають за краще добре полірувати стіну, уникаючи використання абразиву: найдрібніші частинки пилу постійно осідають на стіні і ускладнюють роботу.

Нанесення воску

Для вощіння стін використовуються спеціальні склади на основі натурального воску. Придбати їх можна в тих же будівельних цехах, де закуповувалася суміш для венеціанської штукатурки. Склад наноситься тонким шаром:

 • набрати масу на широкий шпатель, нанести спред, розводячи віск по поверхні довгим прямим рухом з легким натисканням;
 • виконати ще раз на тому ж місці, прибравши зайве.

При нанесенні воску намагайтеся залишати дуже тонкий шар без розлучень по краях мазка. Всі недоліки знижують якість покриття, так як після полірування вони стають дуже помітними. Обробку найзручніше проводити на невеликих ділянках, на які майстер встигне завершити за 20-30 хвилин. При нанесенні воску потрібно використовувати візерунок скління: починаючи з верхнього кута сходами, обробляючи одну ділянку стіни і повертаючись до попереднього.

Віск встигає висохнути, коли стіна готова. Після закінчення роботи потрібно відразу переходити до завершального етапу – полірування. Для додання блиску використовуйте м’яку суху ганчірку. Ганчіркою потрібно здійснювати кругові рухи, домагаючись появи блиску.

Венеціанська штукатурка: технологія нанесення своїми руками

аплікація венеціанської штукатурки

Для нанесення венеціанської штукатурки своїми руками, відео про яку в достатку можна знайти в інтернеті, використовується вже готова суміш, яку необхідно приготувати згідно з інструкцією на упаковці. Приготувати суміш можна різними способами: розчин змішують з водою, потім в нього додають мармурову крихту, вапняну замазку і фарбувальний пігмент в необхідних пропорціях. Готову суміш розводять водою в пропорціях, зазначених на упаковці, за допомогою міксера. Суміш повинна досягти консистенції густої сметани. Після цього розчин дають трохи постояти, після чого знову перемішують міксером, додаючи фарбувальні пігменти. Готовий розчин, вже розведений, змішують з барвником до отримання бажаного відтінку.готову суміш, яка наноситься на поверхню, неможливо купити без перемішування або попереднього розведення. Особливу складність представляє техніка нанесення, при якій необхідно дотримуватися покрокові інструкції.

Поради щодо вибору матеріалу

Венеціанська штукатурка може бути пофарбована в різні відтінки

Вибираючи венеціанську штукатурку для декоративного оздоблення кімнати, зверніть увагу на те, яке покриття ви хочете бачити в результаті. Такий матеріал може імітувати різні поверхні: наприклад, мармур, яшму, малахіт, онікс, перли, кварц та ін крім відтінків, венеціанська штукатурка відрізняється своєю фактурою, буває матовою або глянсовою.

Вибираючи венеціанський підлогу, враховуйте стиль інтер’єру і призначення приміщення, в якому він буде використовуватися. Наприклад, стіни в спальні краще оформити в пастельних тонах, а для холу або вітальні підійдуть яскраві насичені тони. При покупці штукатурки ви можете побачити готові зразки на фото. Рекомендується уточнити у продавця всю необхідну інформацію про матеріал: умови експлуатації, правила обслуговування, тонкощі виправлення нерівностей і т.д.

Купити штукатурку можна після виміру площі кімнати і розрахунку витрати оздоблювального матеріалу. Перед покупкою бажано ознайомитися зВиробниками, які пропонують на ринку аналогічний товар, вивчити відгуки та інформацію про компанії.