Чим в канаді просочують дерево, що воно не боїться гнилі і води

0
45

Якщо будь-якого російського мужика, у якого руки ростуть з потрібних технологічних частин організму, запитати: чим найдешевше захистити дерево від гниття, води, гризунів. У 99,99% випадків відповідь буде одна: відпрацюванням. Тобто відслужив своє машинним маслом, яке машина вже відригнула, але рукатий російський мужик вирішив його використовувати ще раз.

До речі, якщо той же самий питання задати не менш рукатим мужикам де-небудь на алясці або холодних просторах канадщини і американщини, то відповідь буде зовсім інший.

Ні, про відпрацювання там теж знають і навіть спішно застосовують в нежитлових приміщеннях, але найбільшою популярністю користується зовсім інший склад. Причина в тому, що відпрацювання має ряд негативних моментів:

  • у кодексі каркасного домобудівництва прямо сказано, заборонено застосовувати в житлових приміщеннях у зв’язку з канцерогенним ефектом — пари синтетичного масла накопичуються в легенях, не виводяться нічим і в найближчій перспективі легені можуть мимовільно відстебнутися від вашого організму;
  • по обробленої відпрацюванням деревини не можна фарбувати ні лаком, ні емаллю, ніякими складами взагалі;
  • деревина дуже добре горить, а це не айс. Якщо банк дізнається, що житло в іпотеці оброблено таким макаром — договір розривають в 5 секунд.

Так що з відпрацюванням за бугром дружба не зрослася. Чим же тоді імпортні умільці обробляють дерево? природно, магазинні склади до уваги не беремо, ми ж умільці!

І зараз прийшов час вас здивувати.

Справа в тому, що канадським будівельникам на допомогу прийшли корабели. Саме вони найбільше спантеличені питанням як захистити дерево. Адже якщо будинок згниє — нічого страшного, можна новий побудувати. А якщо гнилий корабель піде на дно, то зябра швидко відростити не вийде. Потонуть всі!

Фото автора

Традиційно кораблі і човни обробляли бітумом або смолою. Однак в 80-х роках минулого століття брати гужон придумали власну технологію обробки деревини. Дерево після обробки їх складом не гнило, не боялося цвілі, води, грибків, ударів і ставало схожим на пластик. Його можна було спокійно фарбувати.

свою проривну технологію брати гужон назвали west.

Скільки відразу людей захотіло дізнатися секрет обробки деревини по-гужонськи — не злічити. Їм пропонували величезні гроші, справа доходила до прямих погроз-випиляти надмірно норовливих братів з життя. Зрештою вони вирішили відкрити свій секрет і написали книгу, де розшифрували свою технологію:

Wood epoxy saturation technology.

Насправді секрет був настільки простий і дешевий, що деревину за даною технологією зараз обробляють майже всі канадські та американські умільці-будівельники, хто не хоче платити великі гроші за промислові і покупні склади.

1. Будь-яка ємність, яка підходить за обсягом;

2. Двокомпонентна епоксидна смола;

3. Розчинник 646;

4. Пензлик;

5. Прямі руки.

ну і сам рецепт:

1. Переливає смолу у велику ємність.

2. Вливаєте в смолу затверджувач, згідно пропорції, зазначеної на етикетці або в керівництві і максимально швидко, ретельно розмішуєте.

3. У отриманий клейовий склад вливаєте розчинник 646 в пропорції 1 частина смоли і 3 частини розчинника.

4. Перемішуєте ще ретельніше.

В результаті у вас виходить прозора, як сльоза немовляти, рідина. Все, склад готовий. Завдяки летючому розчиннику, склад глибоко проникає в структуру деревини (на 10 мм і більше) і її консервує. Я іноді додаю в цей склад білий барвник, виходить цілком собі красивий лессірующій склад, який не тільки захищає, але і декорує — підкреслює структуру і малюнок дерева.

Автор