Інструкція із застосування гербіциду суховій, дозування десиканту і аналоги

0
39

Перш ніж використовувати пестициди для обробки ділянки, потрібно ознайомитися з їх призначенням, перевагами та інструкцією із застосування. Завдяки гербіциду «суховій» нескладно знищувати злакові бур’яни та однорічні дводольні. Препарат також проявляє властивість десиканта, тому використовується для передзбиральної підготовки культивованих рослин.

Що входить до складу і існуючі форми випуску

Пестицид «суховій» випускається у вигляді водного розчину, розлитого в 5-, 10-літрові пластикові каністри. Дикват є діючою речовиною і допомагає успішно боротися зі злаковими бур’янами і однорічними дводольними. Як десикант препарат застосовують для обробки посадок соняшнику, картоплі. Зазвичай процедуру десикації проводять в серпні, щоб прискорити дозрівання врожаю.

засіб «суховій» відноситься до гербіцидів суцільної дії, і це основна його перевага. Оскільки при десикації культивованих рослин вдається також позбутися від багатьох бур’янів. Важлива якість десиканту-можливість коригувати терміни збирання врожаю з урахуванням погодних умов.

Проявляє препарат і інші переваги: забезпечує одночасне дозрівання врожаю, простий у використанні, скорочує витрати на сушку насіннєвого матеріалу, забезпечує профілактику розвитку і поширення грибкових хвороб картоплі і соняшнику.

Внаслідок обприскування зеленої маси робочим розчином в рослинах порушуються біологічні та фізіологічні процеси. Діюча речовина дикват усуває здатність рослинних клітин зберігати воду, що сприяє висиханню і загибелі рослин. Результат обробки спостерігається через 5-7 днів (швидкість прояву залежить від фази вегетації рослин, погодних умов).

Ця якість використовується для передзбиральної десикації соняшнику і картоплі, щоб прискорити на кілька днів дозрівання врожаю і спростити його прибирання. Оскільки дикват не проявляє вибіркової дії, процес десикації сприяє висушуванню також зеленої маси бур’янів.

Інструкція по використанню

В якості гербіциду робочий розчин використовують для обробки вегетуючих бур’янів до сівби або появи сходів основної культури. Витрата робочого розчину-50-200 літрів на гектар. При цьому знищуються злакові бур’яни та однорічні дводольні.

Запобіжні заходи

Пестицид «суховій» не проявляє особливої токсичності, відноситься до 3 класу небезпеки для бджіл і людини. Однак в процесі використання потрібно дотримуватися запобіжних заходів:

  • обов’язково надягають засоби індивідуального захисту (спецодяг, респіратор, захисні окуляри, гумові взуття та рукавички);
  • в процесі обробки ділянки не можна пити, курити, приймати їжу і знімати засоби захисту.

При попаданні робочого розчину на шкіру потрібно уражену ділянку протерти сухою тканиною і обмити чистою проточною водою. При появі симптомів отруєння (нудота, блювота, носові кровотечі, подразнення слизової оболонки носа) потрібно звернутися за лікарською допомогою.

Чи можлива сумісність

Допускається одночасне застосування «суховія» і сечовини, аміачної селітри. Складно об’єднувати препарат з іншими пестицидами через різні періоди застосування. При створенні бакових сумішей рекомендується робити попереднє тестування на сумісність речовин. Не можна використовувати суміші, в яких утворюється осад, або рідина нагрівається.

Як і скільки можна зберігати

Для зберігання препарату виділяють сухе, провітрюване приміщення, в якому не допускається одночасне складування пестицидів і продуктів харчування, кормів для тварин. Бажано зберігати розчин в фабричній, щільно закритій заводській упаковці. Рекомендований температурний режим — від мінус 30 °с до плюс 35 °с. Термін зберігання-3 роки з дати виготовлення.

Для передзбиральної десикації культур і одночасного знищення бур’янів використовують різні гербіциди суцільної дії. Дикват є діючою речовиною декількох препаратів:» донат«,» дикошанс«,» десикат супер«,» адекват«,»ректон».

пестициди суцільної дії значно полегшують догляд за рослинами. При обробці ділянки спрощується збирання врожаю, площа очищається від бур’янів. Однак важливо дотримуватися інструкції виробника, щоб не завдати шкоди культивованим рослинам.