Цікаві вироби для саду. Цікаві вироби своїми руками для саду та городу

0
254

Власник заміського будинку або сучасний дачник можуть проявляти свої творчі здібності не тільки на городі, але і в оформленні своєї території. Найрізноманітніші і оригінальні вироби своїми руками для саду та городу прості у виготовленні. Прагнення перещеголять сусідів і показати свою винахідливість властиво багатьом нашим людям.

Найпоширенішою основою для саморобок на дачі або в городі є пластикові пляшки або старі автомобільні шини. Всі ці дрібнички можуть бути як корисними в господарстві, так і декоративними.

Прикладом прикраси ділянки або палісадника може стати лебідь, зроблений зі старої шини, а лійка, вирізана з пластикової ємності, це дуже корисна для городника річ. Створення обох різновидів саморобок займе трохи часу і не потребує особливих інструментах. Головне, це фантазія дачника, практичні потреби і акуратність.

Як можна прикрасити сад шинами

Як правило, у вітчизняного автолюбителя багато використаних, абсолютно непотрібних, шин. Колекціонувати їх безглуздо, зате можна пристосувати для інших потреб на дачі або у вашому саду.

З шин виходять чудові прикраси у вигляді фігурок тварин (равлики, лебеді, собачки, крокодили, ослики, черепахи). Щоб зробити таку фігуру, потрібно одну-дві шини за спеціальною схемою порізати, вивернути, погнути. Іноді з фанери вирізують додаткові деталі. Потім, все це фарбують і можна ставити в сад на радість дітлахам.

Ємності для квітів у вигляді ваз успішно роблять зі старих шин.

Також, розрізаючи і вивертаючи шини, з них отримують підвісні кашпо або симпатичні вазони, заповнюють їх грунтом і садять в них квіти.

Якщо поставити шини плазом, одна на іншу і скріпити, щоб не розпадалися, вийти відмінна ємність для стічних вод або відходів. Нерідко дачники роблять з шин практичні колодязі для компосту.

Хоча садових гойдалок у продажу досить багато, тато-автолюбитель може порадувати своїх дітей оригінальними гойдалками з розрізаної шини. Виходить дуже схожа на коня фігура, яку залишається тільки підвісити.

А якщо шину пофарбувати і наповнити піском вийде відмінна пісочниця, а за допомогою шматка плівки з тієї ж шини можна зробити невеликий ставок.

Якщо на дачній ділянці присутній рельєф або хоча б перепад висоти, то шини, щільно укладені один на одного з відступом і заповнені землею, стануть оригінальними сходинками. А якщо шини вкопати вертикально в землю, приблизно наполовину і з невеликим інтервалом, то вийти надійна велосипедна стоянка.

Шини можуть виступати і імпровізованими спортивними снарядами, за якими люблять стрибати діти, головне міцно вкопати шини в землю.

Особливо виділяються результат великої роботи професійного дизайнера, великі скульптури з шин, це дуже красиво і оригінально, але вже значно вище рівня простих дачних прикрас.

А щоб зробити щось з шин своїми силами, вам потрібні всього лише гостро наточений ніж, самі шини, схеми розрізання і пензлика з фарбами.

Друге життя пляшок на вашому городі

Якщо розглядати всі можливі вироби своїми руками для саду та городу, серед них значну частку займають вироби зі старих пластикових пляшок. Ці пляшки швидко накопичуються, так як пластикова тара широко використовується в нашому житті завдяки зручності, малій вазі і безпеки, на відміну від скляних пляшок.

Численність цієї порожньої тари, підштовхує дачника до пошуку можливостей повторного використання порожніх пляшок.

Які існують варіанти:

Пляшка не може бути ящиком для розсади, це зрозуміло, але якщо зрізати з пляшки шийку, то вийти ємність, прекрасно замінює спеціальну тару, для вирощування розсади.

З великої п’ятилітрової пляшки вийти оригінальний рукомийник, для цього треба зрізати дно і прикрутити пляшку горлечко вниз шурупами до стіни або паркану. Тепер можна налити води, потроху відкручувати кришку (або зробити в ній маленькі дірочки) і вода буде литися на руки.

Пластикові пляшки добре підходять для виготовлення годівниць, які допомагають птахам пережити зиму. Можна зробити і звичайну годівницю, в яку досипають корм вручну і «автоматичну».

Багато різних прикрас для вашого подвір’я можна зробити зі старих пластмасових пляшок. Починаючи з флюгера або вертушок, зроблених з однієї пляшки, до цілих штучних пальм, на будівництво яких піде гора старих різнокольорових пляшок.

Якщо з пластикової пляшки зрізати акуратно один бік, покласти плазом і розмалювати (машинкою, паровозиком, котиком, свинкою), вийти невелика приємна ваза для квітів.

Вийти жорстка практична мітла, якщо взяти 2-3 пляшки, зрізати дно, сплющити їх і порізати на бахрому, а потім насадити на держак.

Також за допомогою розрізаних пляшок можна захищати від вологи дощу (снігу) навісні замки, щоб вони не мокли і не іржавіли.

Знаходяться такі винахідливі дачники, які розрізають багато пляшок уздовж, зшивають з пластикових прямокутників полотно і будують з нього навіть великі теплиці.

Не менш оригінально виглядають паркани, побудовані з тисяч пляшок покладених рядами на розчині.

Красиві бордюрчики клумб можна отримати, закопавши пляшки на половину в землю в ряд. А завдяки різноманітності кольорів пляшок можна придумувати особливий дизайн своїх клумб.

Маленьке відерце можна отримати, зрізавши верх пляшки і виконавши отвори під ручку. У таке відерце можна збирати ягоди.

Якщо в пляшці зробити виріз по кривій лінії, то вийде практичний совочок для різних сипучих речовини (наприклад, гранульованих добрив).

Також пляшка пластикова послужить підходящої заготівлею для виготовлення непромокальних сланців.

З декількох пляшок можна зробити легко миється матрацик, який охоронить ваші коліна від бруду на городі, під час прополки грядок.

Денця пляшок мають рельєфом і симетрією. З’єднавши їх один з одним, можна отримати оригінальні штори на заздрість сусідам.

Таким чином, прочитавши цю статтю, ви могли переконатися: вироби своїми руками для саду та городу різноманітні і легко виготовляються з підручних матеріалів, які багато людей просто викидають. А ми ж описали далеко не всі варіанти, ваша фантазія (за допомогою старих пляшок або шин) забезпечить вас унікальними оригінальними виробами.

Вироби своїми руками для саду та городу відео

Сад і город потрібні нам не тільки для того, щоб там працювати, не покладаючи рук. Звичайно, догляд за грядками вимагає чимало часу, але іноді можна дозволити собі відволіктися від турбот і відпочити в альтанці, милуючись своєю ділянкою.

Різноманітні статуетки, мініатюрні фонтани та інші елементи декору сьогодні у великому асортименті представлені в спеціалізованих магазинах. Можна вибрати будь-який аксесуар на свій смак. Ось тільки ціна на забавні фігурки і красиві предмети садових меблів досить висока, не кожному садівникові по кишені такі витрати. Та й до чого купувати штамповані аксесуари, коли можна виготовити безліч виробів для саду та городу своїми руками. Може бути, вони вийдуть не ідеальними, зате будуть неповторними і зробленими з душею!

саморобки для саду та городу з гумових шин

Після весняного «перевзування» автомобіля використані шини можна пустити в справу, виготовивши з них кілька цікавих виробів своїми руками-сад, город або дача відразу придбають родзинку! зі старих покришок роблять: клумби-вазони для квітів, міні-пісочниці у вигляді черепах, декоративні фігури лебедів, папуг, ворон, драконів, осликів і т.д. – на що тільки вистачить фантазії.

Лебідь з гумової шини користується найбільшим успіхом, а робиться він наступним чином:

  • на покришку наноситься попередня розмітка за допомогою лінійки і крейди, оскільки крила повинні виглядати симетричними;
  • за допомогою гострого ножа вирізаються контури;
  • покришка вивертається навиворіт (так вигини буду рівніше);
  • шия і хвіст закріплюються в потрібному положенні за допомогою алюмінієвого дроту або розтяжок з прозорої волосіні;
  • готовий лебідь залишається пофарбувати в білий або чорний колір, позначивши дзьоб червоним кольором, і помістити на іншу шину, пофарбовану в блакитний колір, який символізує озеро.

Інший популярний аксесуар для саду з